Lofoodi saarestiku roudtrip – kaasas Sony a7R III täiskaader hübriidkaamera
autor: Karel Kaljuste

Päeva pealt peeglilt hübriidile. Just sellise hüppe tegin, kui Photopoint minuga ühendust võttis ja pakkus mulle Norra tripile kaasa pikslijumala Sony a7r III koos väga korraliku optikaga: FE 24-70mm f/2.8 GMFE 70-200mm f/2.8 GM OSS ja Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA.

Eluaegse Canoni peegelkaamera kasutajana võttis see korra mõtlema, aga julge otsus koos Sonyga reisile minna sai enda jaoks vastu võetud.

Sony a7R III

Teist aastat järjest tegin autoreis Põhja-Norra, Lofoodi saarestikku (Lofoten Islands). Miks teist aastat jutti? See emotsioon ja energia, mis ma sealt esimesel korral sain, oli see mis mind sinna mägistele saartele ja kaluriküladesse tagasi kutsus.

Kindlasti oli Lofoodi naasmise põhjuseks ka lugematu arv imelisi vaateid, kuhu esimesel korral ei jõudnud ja jäid seetõttu hinge kripeldama.

Sony a7R III

 

Aeg rääkida Sony a7R III hübriidkaamerast

Esimesed päevad Sony täiskaader kaamerat tundma õppided möödusid põnevalt. Kohati oli sama tunne kui minna Androidi pealt Apple iOS seadmele – tead, et mõlemaga saad helistada ja netis surfata, aga maailm selle ümber on täiesti erinev.

Sony disain, kere kvaliteet, grip ja tunnetus käes – top-notch! Canon peegelkaameratega võrreldes kõvasti kompaktsem ja kergem.

Ma olin täiesti lummatud Sony autofookusest. Pean tõdema, et musta materjali läbi vaadates oli fookuses pilte märgatavalt rohkem, kui kunagi varem. Inimesi pildistades töötas silma fokuseerimis režiim nii kuradima hästi, et hakkasin mõtlema, kuidas ma kõik need aastad ilma sellise luksuseta olen elanud. Pöial püsti Sony a7R III autofookus 👍

Sony a7R III
Sony a7R III

Pildistasin enamik ajast Sony FE 24-70mm f/2.8 GM optikajuveeliga, mis joonistas juba maksimaalselt lahtise avaga üliteravat pilti. לhtegi halba sõna ei saa öelda ka Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS kohta.

Esialgu olin skeptiline kaamerasisese stabilisaatori osas ja kaamera ekraanilt nähtu põhjal ei julgenud ennatlikke järeldusi teha. Hiljem läpakast video- ja fotomaterjalile pilku peale visates olin sunnitud kahtlused tagasi lükkama. Videod olid üllatavalt stabiilsed ja pikema säriga teleoptika pildid samuti.

Sony a7R III

Esimesed päevad Sony menüüga töötades valitses seal minu jaoks seal täielik kaos, mis päevade möödudes hakkas tasapisi hargnema.

Nimelt oli menüüsid minu jaoks võib-olla liiga palju. Kindlasti peidab see endas tohutul arvul erinevaid ägedaid võimalusi, mida lihtsalt ei osanud otsida ega soovida.

Sony a7R III

Teine probleemne koht oli minu jaoks nuppude paigutus. Portrees pildistades suutsin kogu aeg minna valel ajal vale nupu pihta, mis nihutas nii sätted kui fookuspunkti paigast ära. Need on muidugi asjad, mida saab custom nuppude abil muuta kasutajale meelepäraseks/sobivaks.

Kokkuvõtteks võib Sony a7R III täiskaader hübriidkaamerast töölooma kohta öelda ainult häid sõnu. Kindlasti ideaalne ja mitmekülgne kaaslane nii foto- kui videograafile oma väikesesse keresse pakitud võimekuse ja võimaluste poolest.

Sony a7R III


Kareli tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Kusjuures seda kaamerat on testinud ja sellesse koheselt armunud mitmed Eesti fotograafid:

Sony a7R III hübriidkaamera ja lai valik Sony hübriidkaameratele sobivaid objektiive on kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval meie foto- ja videotehnika rendis – photopoint.ee/rent ››

(4)

The post Lofoodi saarestiku roudtrip – kaasas Sony a7R III täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.