Pisike Canon EOS 250D peegelkaamera on nüüd saadaval
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS 250D

Äsja Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja müügile jõudnud Canon EOS 250D peegelkaamera on mõeldud kõigile, kes soovivad pildistada nutitelefonist kvaliteetsemaid fotosid.

EOS 250D on uus ja täiustatud versioon kaks aastat tagasi turule toodud Canon EOS 200D kaamerast. Uusversioonil on samuti 24MP APS-C sensor, Dual AF teravustamine, igapidi nurga alla seatav puutetundlik LCD-ekraan, 5 fps sarivõte ja Bluetoothiga toimiv WiFi.

Kõige olulisem uuendus võrreldes senise 200D mudeliga on uus Digic 8 pildiprotsessor – see teeb võimalikuks täpsema ja kiirema teravustamise ekraanilt kadreerides. Oluliselt on pikendatud aku kestvust (1070 fotot, võrreldes senise 650 fotoga) ja 4K videorežiimi. Ära tuleb mainida, et 4K videot salvestatakse pisikeselt alalt sensori keskel (tulemus pole nii kvaliteetne kui võiks) mitte tervelt sensori pinnalt ning jälgivat autofookust 4K režiimis kasutada ei saa.

 

Osta Canon EOS 250D ja pildista ilusaid pilte ››

The post Pisike Canon EOS 250D peegelkaamera on nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lexari mälukaartide määraja: milline sobib sinu kaamerale?
autor: Lauri Veerde

Lexar mälukaardid on tagasi. Pärast lühikest varjusurma, mil Lexari kaubamärk omanikku vahetas, on nüüd Photopointis taas olemas korralik valik Lexari SD ja microSD mälukaarte. Kuldse, hõbedase ja pronksikarva värvitooni ning igasuguste erinevate numbrite ja hindadega. Kuidas nende vahel vahet teha? Kõige lihtsam rusikareegel, mis ka mälukaartide puhul kaljukindlalt paika peab, on et “mida kallim, seda parem”. Nii et kui sa seda teksti eriti lugeda ei viitsi ja tahad kõige paremat, siis osta kõige kallim ja asi tahe.

Pealtnäha tahedad asjad on aga lähemal vaatlusel pahatihti pehmemad. Nii ka siin. Nimelt võib näiteks Lexari kõige kallim mälukaart olla mõnes kaameras kolmandiku kiirem kui teises. Kui sinu kaamera kallima kaardi kiirust ei toeta, siis oled sa lihtsalt ilmaasjata kiiruse eest rohkem maksnud. Mõnede kaartide puhul võib aga olla nii, et hinnavahe on väike, aga kiirusevahe üüratu. Seepärast tasub mälukaardi valikul süveneda hinnast pisut sügavamale. Vaatame kiirelt üle, milline Lexar mälukaart sinu kaamera ja vajaduste jaoks sobiks.

Lexar Professional 2000x kuldsed UHS-II SD mälukaardid

Kuldne on see kõige kangem, kallim ja kiirem. Lexari kuldses 2000x seerias on kolm erineva mälumahuga kaarti: 32 GB, 64GB ja 128GB. Kõik need on UHS-II tüüpi SD-mälukaardid, mis on võimelised andmeid kohutavalt kiiresti kirjutama ja lugema. Lugemiskiirus on kõigil kolmel 300 MB/s ja kirjutamiskiirus 260 MB/s. UHS-II mälukaartidega on kaasas ka UHS-II mälukaardilugeja, et saaksid failid ülikiirelt USB.3.0 pesa kaudu arvuti SSD-kettale tõmmata.

Nende mälukaartide puhul pead aga kindlaks tegema, et sinu kaamera mälukaardipesa toetaks UHS-II mälukaardi kiirust. Uuemad ja kallimad kaamerad tavaliselt toetavad, väiksemad ja soodsamad reeglina mitte. Kaamera tooteandmetes või kasutusjuhendis peaks see info kenasti kirjas olema.

Vasakul tavaline SD kaart, paremal UHS-II standardile vastav SD kaart. UHS-II tüüpi kaardil on kaks kontaktirida. Selleks, et suuremat kiirust saavutada, peab ka kaamera mälukaardipesas olema vastav arv kontakte. Kui ei ole, siis toimib UHS-II mälukaart samamoodi nagu tavaline ühe kontaktireaga UHS-I mälukaart. 

Kui sinu kaamera UHS-II mälukaarti ei toeta, siis toimib see Lexari kuldne mälukaart kaameras ikka. Aga kõigest UHS-I kaardi maksimumtasemel kirjutamiskiirusega ehk umbes 90 MB/s. Sel juhul osta juba soodsam Lexari hõbedane või pronksivärvi kaart, mille maksimaalne kirjutamiskiirus ongi 90 MB/s.

 

Lexar Professional 1667x ja 1000x hõbedased UHS-II SD mälukaardid

Lexari hõbedased mälukaardid on sarnaselt kuldsetele UHS-II tüüpi kaardid. Kahe kontaktireaga ja puha. Kuid erinevalt kuldsetest on need mõeldud toimima ka sellistes kaamerates, mis UHS-II standardit ei toeta. Tundub eriti jabur, ma tean. Tegelikult aga üsna loogiline.

Hõbedased kaardid on küll UHS-II tüüpi, nende kirjutamiskiirus ei ole aga 250 MB/s (mida kaamera UHS-I mälukaardipesa nagunii ei toetaks) vaid hoopis umbes 90MB/s. Selliseks kiirusega on kaamerad võimelised faile kaardile kirjutama. UHS-II standardi hüve tuleb nende kaartide puhul esile aga lugemiskiiruses, mis on kõrgem kui UHS-I kaardi standard.

Seega: kaameras toimivad need hõbedased Lexari kaardid sama kiirelt nagu pronksikarva Lexari kaardid. UHS-II mälukaardilugejaga ja kiire SSD-kettaga arvutiga koostöös on need aga võimelised mälukaardil olevaid faile ülikiirelt arvutisse kopeerima.

Lexar Professional UHS-II 1667x

  • Lugemiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 250 MB/s
  • Kirjutamiskiirus sõltub mälukaardi mälumahust:
    • 64GB: 80MB/s
    • 128GB: 90MB/s
    • 256GB: 90MB/s

Lexar Professional UHS-II 1000x

  • Lugemiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 150 MB/s
  • Kirjutamiskiirus sõltub mälukaardi mälumahust:
    • 32GB: 60MB/s
    • 64GB: 90MB/s
    • 128GB: 90MB/s
    • 256GB: 90MB/s

Hõbedasi SD-mälukaarte on Lexari valikus kaks erinevat kiirusklassi: 1667x ja 1000x. Mälukaardi valikul soovitan jälgida mitte kaardi peale suurelt kirjutatud numbrit, vaid tooteandmetes olevat kirjutamiskiirust ja lugemiskiirust. Just kirjutamiskiirus määrab ära selle, kuidas mälukaart kaamera sees toimetab – kas puhver tühjeneb sarivõtet klõbistades kiiresti või aeglaselt, kas filmida saab probleemideta ka kõige kvaliteetsemat videoklippi jne.

Hõbedase seeria kahe kiirusklassi kirjutamiskiirused sõltuvad kaardi mälumahust. לldistavalt võib öelda, et kõik kaardid on suhteliselt sama kiired 90-80 MB/s. Ainult 1000x seeria 32 GB mälumahu puhul on kirjutamiskiirus teistega võrreldes oluliselt väiksem: 60 MB/s. Lexari hõbedaste mälukaartide kiirustest saad hea ülevaate ülal olevatest loenditest.

Nagu ülalt näha, tuleb hõbedase seeria 1667x ja 1000x mälukaartide puhul suurem erinevus sisse mitte niivõrd kirjutamis- vaid hoopis lugemiskiiruses. 1667x kaartidel on lugemiskiirus 150 MB/s. 1000x mälukaartide lugemiskiirus on aga 250 MB/s.

Mälukaardi ostja peab nüüd siis ise otsustama, kas näiteks 64 GB mälukaardi ostmisel (kirjutamiskiirused on identsed) eelistada soodsamat hinda või kiiremat 250 MB/s lugemiskiirust. Arvestada tuleb ka sellega, et kui sa tõesti tahad seda 250 MB/s kiirusele lhhedast tulemust saavutada, pead ostma lisaks kaardile ka UHS-II standardit toetava mälukaardilugeja. Seda arvesse võttes kujuneb kiiruse taga ajamine veelgi kulukamaks.

Muide: ka allpool kirjeldatava pronksikarva Lexari kaartide 100 MB/s kiirus on fotode ja videote arvutisse tõmbamisel tegelikult väga kiire ja rahuldab ilmselt enamike fotohuviliste nõudmised. 150/250 MB/s kiirust tuleks eelistada siis, kui failide kiire kopeerimine on sinu jaoks eriti kriitiliselt oluline ja sa oled kindel, et sinu arvuti selliseks kiiruseks ka võimeline on (kindlasti on arvutil selle jaoks vaja USB 3.0 pesa, UHS-II kaardilugejat ja kiiret SSD ketast).

 

Lexar Professional 667x ja 633x SD pronksikarva mälukaardid

Lexar pronksikarva SD-mälukaardid on tavalised ühe kontaktireaga kaardid. UHS-I tüüpi, professionaalide standardkiirusega, mälukaarditootjate must leib. Kui Lexar kleebiks mälukaartidele peale “Enim Ostetud” silte, siis 64 GB 667X mälukaart selle ilmselt pälvikski.

 

Lexar Professional 667x

  • Lugemiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 100 MB/s
  • Kirjutamiskiirus on kõikide mälumahtude puhul 90 MB/s
  • Mälumahud: 64 GB, 128 GB ja 256 GB.

 

Lexar Professional 633x

  • Lugemiskiirus on kõikide mahtude puhul 95 MB/s
  • Kirjutamiskiirus sõltub mälukaardi mälumahust:
    • 32GB: ?
    • 64GB: ?
    • 128GB: 45MB/s
    • 256GB: 45MB/s
    • 512GB: 45MB/s
    • 1TB: 70MB/s

Pronksikarva Lexari mälukaarte on hõbedastega sarnaselt kaks kiirusklassi: 667x ja 633x.

667x kiirusklassi puhul on asi lihtne, sest sinna kuulub ainult kolm erineva suurusega mälukaarti: 256GB, 128GB ja 64GB. Kõigil kolmel on lugemiskiirus 100MB/s ja kirjutamiskiirus 90 MB/s. Seega on Lexari pronksivärvi 667x seeria see kõige standardsemate kiirustega profiklassi mälukaart. Optimaalne kirjutamis- ja lugemiskiirus mis on piisav nii sarivõtteks kui ka tavalisemateks 4K videoteks, ilma mingite eriliste üle-võlli lugemiskiirusteta. Umbes sarnane mälukaart nagu SanDiski standardne 95/90 MB/s Extreme Pro.

Pronksikarva Lexari mälukaartide valimisel tuleks aga olla eriti tähelepanelik, sest 633x kiirusklass on lugemiskiiruse poolest sama mis 997x kaardid, kirjutamiskiiruse osas aga oluliselt aeglasem. 1 TB mälumahuga kaart on veel suhteliselt OK kiirusega 70 MB/s. Sellest väiksemad mälumahud on juba ainult 45 MB/s kirjutamiskiirusega ja 64 ning 32 GB kaartide puhul ei täpsusta Lexar kirjutamiskiirust üleüldse. Seega – kui mälukaardi kiire toimimine kaamera sees sinu jaoks oluline on, siis ma sulle seda 667x seeriat eriti soovitada ei julgeks.

 

Lexar Platinum II 300x SD mälukaardid

“Platinum” viitaks justkui millegile eriti eksklusiivsele. Lexari tootevalikus siiski mitte. Siin kuuluvad Platinum-seeriasse sinise sildiga SD mälukaardid, mis on ettevõtte kõige soodsamad ja aeglasemad. Kuigi päris aeglasteks neid kindlasti nimetada ei saa, on nad siiski nii kirjutamis- kui lugemiskiiruselt ülejäänud Lexaritest lahjemad.

300x seeriasse kuuluvad neli erineva mahuga kaarti: 16 GB, 32 GB, 64 GB ja 128 GB. Kõikide lugemiskiirus on 45 MB/s ja ka kirjutamiskiirus peaks olema vähemalt 45 MB/s. Need kaardid sobivad sulle siis, kui sa täiskaadersensoriga 4K videoid ei filmi ja sarivõttega ei pildista. Kui sinu pildistamisharjumused on rahulikud ja andmemahud, mida mälukaardilt arvutisse tõmbad, pole tavaliselt suured.

 

Kokkuvõtteks

Kindlat mälukaarti ostukorvi pannes jälgi alati tooteandmetes olevat kirjutamiskiirust ja lugemiskiirust. Kirjutamiskiirus võiks kiire pildistamise ja kvaliteetsema video filmimisel olla vähemalt 80 MB/s. Lugemiskiiruse number oleneb sellest, kui kiire sul mälukaardi arvutisse tühjaks tõmbamisega on. 90 MB/s on tavaliselt piisav, aga see sõltub muidugi ka sellest, milliste kiirustega sa harjunud oled. 45 MB/s võib samuti täiesti piisav olla.

Lexari mälukaarte valides on tõsisema fotohuvilise ja professionaali jaoks kindla peale minek pronksikarva sildiga 667x mälukaardid. Nende kirjutamis- ja lugemiskiirus on piisav kvaliteetsema 4K video filmimiseks ja ka näiteks Sony A7R III hübriidkaamera või Canon 5D Mark IV peegelkaameraga RAW sarivõtte täristamiseks.

Hõbedased Lexari mälukaardid annavad sulle pronksiga võrreldes kiirema lugemiskiiruse – aga ainult siis, kui sul on UHS-II tüüpi mälukaardilugeja ja kiire SSD kettaga arvuti. Kaameras toimivad need praktiliselt sama kiirelt, nagu pronksikarva Lexari kaardid.

Kuldsed UHS-II mälukaardid on väga kiire lugemis- ja kirjutamiskiirusega. Neid on mõtet osta ainult sellise kaamera sisse, mis toetab UHS-II mälukaardistandardit. Seal saab nende abil filmida väga kvaliteetset ja mahukat 4K videot ja nautida veidi kiiremini tühjenevat puhvrit kiirel sarivõttel.

The post Lexari mälukaartide määraja: milline sobib sinu kaamerale? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pildid kohe paberile – Canon Zoemini S on kohal!
autor: Jürgen Veerme

Canon Zoemini S

Lisaks Canon Zoemini C digitaalsele kiirpildikaamerale on nüüd meie esinduskauplustesse müügile jõudnud ka Canon Zoemini S.

Zoemini S “instant” kaameral on võimekas 8 MP kaamera, micro-SD kaardipesa ning tänu Bluetooth ühenduse ja Canon Mini Print (App Store / Google Play) rakenduse koostööle saad pilte välja printida ka otse enda nutitelefonist. Mini Print äppi kaudu saab piltidele peale panna ka ägedaid filtreid ning kaamerat ka kaugjuhtida, et saaksid nii enda kui sõbrad korraga pildile.

Canon Zoemini S

Lisaks on kaamera esiküljel olemas selfie-peegel ning sisseehitatud ringvalgusti, et pildid tuleksid maksimaalselt parima kvaliteediga. Sarnasel Zoemini C kaamerale kasutab ka S mudel Canon ZINK (zero-ink) ehk tindivaba fotopaberit, mille tagakülg on vajadusel nagu kleeps, et saaksin tehtud pilte kasutada ka esemete kaunistamiseks.

Mattmustas, säravvalges või roosakaskuldses värvitoonis kerge ja kompaktne kaamera on ideaalne kaasaskantav lahendus, mis mahub hõlpsalt nii taskusse kui käekotti.

 

Telli Canon Zoemini S veebist tasuta mistahes Eestimaa otsa ››

The post Pildid kohe paberile – Canon Zoemini S on kohal! appeared first on Photopointi ajaveeb.

PhotoExpress iOS: Telefonist paberile – kiiremini ja mugavamalt kui eales varem
autor: Elise Ader

Meil kõigil on telefonis palju ilusaid ja olulisi pilte. Lastest ja lastelastest, sünnipäevadest ning soojamaareisidest ehk hetkedest, mis enam kunagi ei kordu. Mis saab aga siis, kui Sinu nutitelefoniga midagi juhtub ja fotosid enam kätte saada pole võimalik? Meil Photopointis on telefoni seisma jäänud piltide jaoks perfektne lahendus – mobiilirakendus PhotoExpress iOS.

Telefonist otse trükikotta! 

Selge on see, et paberfotost saadud emotsioon on midagi sootuks teistsugust kui digifoto puhul. Kui Sulle meeldib raamatut endiselt lugeda paberkandjal, oled ilmselt üks nendest, kes naudib ka paberfoto lummavat ehedust. Lisaks esteetilisele poolele on piltide ilmutamine ka väga praktiline. Nutitelefoniga pildistamine on mugav ja lihtne. Sinna kogunevate fotode hoiustamise juures peab aga paratamatult arvestama telefoni õrna konstruktsiooniga, mistõttu tasub olulisemaid fotosid erinevat moodi backup’ida. Paberfotode tellimine on üks lihtne viis, kuidas tähtsamaid fotosid koopiatena säilitada: et perepildid, olulised sündmused ning eredamad hetked oleks meile alati kättesaadavad.

 

Tellimus sisse voodist lahkumata

Mida aeg edasi, seda mugavamaks, kiiremaks ja tänapäevasemaks muutub paberfotode tellimine. PhotoExpressi äpiga fotosid tellides ei pea Sa muretsema oma aeglase protsessori, arvuti update’ide või sajakümne lisa liigutuse pärast. Paljud telefonid pildistavad tänapäeval trükkimiseks sobivaid pildifaile, seega on tark mõte oma elu kergemaks teha ning nutitelefoniga tehtud pilte hakata tellima arvuti vahenduseta. PhotoExpress mobiilirakendus lubab Sul ka fotod lihtsasti trükiks õigesse mõõtu kärpida. Mis on aga asja juures kõige magusam – saad seda teha ükskõik kust, kasvõi otse oma voodist!

 

Reisilt saabudes trükisoojad pildid juba ootavad

Näiteks võid reisil viibides telefonist oma reisipildid Photopointi fotolaborisse trükki saata, et koju tulles ootaksid Sind pakiautomaadis kaunid paberfotod, millega oma fotoalbumeid sisustada või mille abil vanavanematele oma reisimuljeid jagada. Samuti on paberkandjal reisifotod armas suveniiri-idee!

 

Teoorias lihtne, aga praktikas?

Kui sa pole veel kursis, kuidas PhotoExpressi rakendust oma nutitelefonis kasutada, siis Photopointi blogist leiad detailse ülevaate kõikidest vajalikest sammudest. Tegelikult on aga äpi kasutamine päriselt ka niivõrd lihtne, et võid vabalt kohe App Store-i rakendust alla laadima tormata!

Android seadmete rakendus on veel hetkel arendusjärgus.

Vaata PhotoExpress rakendust App Store lehel.

The post PhotoExpress iOS: Telefonist paberile – kiiremini ja mugavamalt kui eales varem appeared first on Photopointi ajaveeb.

Emadepäev on lähenemas – kas kingiidee on välja mõeldud?
autor: Jürgen Veerme

Fotomeened.ee

Emadepäev jõuab pärale juba järgmisel pühapäeval, 12. mail. Iga pere tähistab seda tähtsat päeva kindlasti enda traditsioonide järgi – kinkides kaarte, lilli või veetes koos lõbusalt aega.

Kui soovid tänavu emale või vanaemale midagi erilist kinkida, siis pööra pilk meie uuenenud ilme ja funktsionaalsusega fotomeenete osakonda. Sealt leiad hulga praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta.

Sinu fotode abil saavad täiesti uue näo kruusid, hiirematid, magnetidt-särgid, pusled, võtmehoidjad, mänguloomad ja rohkelt muud põnevat.

Läheneva emadepäeva puhul on kuni 5. mai südaööni kõik fotomeened, seinapildid, kaardid ja kalendrid 20% soodsamad! 

Oluline on teada, et meenete valmistamine võtab aega 5 päeva. PS! Soodustus rakendub ostukorvis.

 

Vau-efekti loovaid kingitusi meisterdama – fotomeened.ee ›

SEINAPILDID | KAARDID | KALENDRID

 

Termokruus – üks populaarseimaid fotomeeneid. Vaata selle maagilisust:

The post Emadepäev on lähenemas – kas kingiidee on välja mõeldud? appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9