Ideaalne alustava youtuberi stardipakett: Canon EOS 250D Youtuber Kit
autor: Elise Ader

Tahad saada youtuberiks? Ah, et vajad selleks korraliku tehnikat, aga ei oska õiget valida? Arusaadav. Tehnikamassiiv on tõesti tohutu ning õigete tööriistade komplekteerimine võib tekitada parajat peavalu. Selleks olemegi koostanud uhiuue stardipaketi Canon EOS 250D Youtuber Kit, kus on olemas kõik vajalik, eduka youtuberi-karjääri kõige esimeseks sammuks: õige tehnika omamiseks. Aga mida see komplekt siis sisaldab – teisisõnu, mida on vaja ühel edukal youtuberil? Vaatame lähemalt.

 

4K videovõimekus ja terav pilt

Canon 250D on Canoni soodsaim aparaat, millel on välja keeratav ekraan, 3.5 mm mikrofonisisend, time-lapse videote salvestamise funktsionaalsus ja 4K video võimekus. Samuti on 250D-l hästi toimiv jälgiv teravustamine videorežiimis, mis sisaldab isegi automaatset silmatuvastust. Soodne hind ja tehniline võimekus, teeb temast ideaalse kaaslase igale alustavale youtuberile. Kaameral on ka HDMI pesa, mille kaudu saab muuseas salvestada välisesse videosalvestisse kvaliteetsemat 4K videot. Lisaks heale videovõimekusele pildistab kaamera nõelteravaid ja värvirohkeid  24,1-megapiksliseid fotosid ning selle APS-C sensor DIGIC 8 protsessor tagab suurepärase tulemuse isegi vähese valguse korral. Vaata, mida rääkis Canon 250D kohta Lauri, seda karbist välja võttes.

 

 

Hea sound 

Jah, loomulikult ei piisa video puhul üksnes heast pildist. Täpselt sama oluline on ka kvaliteetne heli. לks kohe ei saa ilma teiseta. Näiteks kui kogemata pildiga midagi juhtub, aga heli samal ajal paigas on, võib video olla sellegi poolest nauditav. EOS 250D ühenduspesade hulgas on olemas ka 3.5mm audiosisend. Tänu sellele saab kaameraga ühendada välise mikrofoni ja kvaliteetsemat heli salvestada. Arvestama peab küll sellega, et mikrofoni ühendus jääb samale poole väljakeeratava ekraaniga, seega tuleb mikri juhet pisut sättida, kui tahta sealt ka ennast näha. Meie poolt on Youtuber Kiti komplekteeritud tuntud mikrofonitootja Boya videomikrofon BY-MM1.Mikrofonil on lai 35 – 18 000 Hz sagedusdiapasoon, tundlikkus -42 dB ja vibratsioone vähendav kinnitus. Komplektis on ka helimehele tuttav karvane tuulekaitse, mida on mugav mikrofonile kinnitada ja ära võtta. Samas on kinnitus piisavalt tugev, et tegemishoos tutik kuskile lendama ei lähe. Arvestama peab seda, et alguses vajab mikker kinnitamisel ka pisut jõu rakendamist, aga seda, et kinnitusega midagi juhtub kartma ei pea, sest punast värvi kinnitus on korralik ja tugev.
 

 

Stabiilne videopilt

Stabiilse pildi saavutamiseks oleme kotti pannud väikese Manfrotto statiivi Pixi Evo, mida saab filmimisel edukalt kasutada lisaks tavapärasele kolmele jalale toetamisele ka sellele kinnitatult kaamerat käes hoides. Manfrotto Pixi Evo on disainitud suurte objektiividega kaameraid silmas pidades, püüdes siiski säilitada selle kerge ja kaasaskantava disaini. Pixi Evo saab uhkeldada kahe erineva nurga alla seadistatavate jalgadega, mis võimaldavad püüda ka väga maapinna lähedasi kaadreid. Pixi Evo jalad on kaheosalised ning nende asendit saab viie astme ulatuses seadistada. See võimaldab statiivijalgu kohandada ka ebatasase maapinnaga. Jalgu saab pikendada lihtsalt suurtele punastele nuppudele vajutades.  Lisaks saab Pixi Evo integreeritud kuulpead kallutada 90° ja võtta üles portreeformaadis fotosid. Statiivi kogukaal on 2,5 kg, ehk et ta on piisavalt raske, et hoida stabiilselt nii suurt kaamerat kui nutitelefoni. Aga ka piisavat kerge, et seda endaga igale poole kaasa võtta või käes hoida.
 


 

Korralik mälu

Youtuberi jaoks ideaalne mälukaart nii pildistamiseks kui filmimiseks võiks olla Silicon Power mälukaart microSDHC 32GB. Mälukaart võimaldab ülikiiret UHS-1 U3 jõudlust. Silicon Power Superior Pro seeria mälukaardid on varustatud uue Ultra High Speed Class 3 standardiga. Superior Pro UHS-1 U3 mälukaardid on truud kaaslased professionaalidele. Selle mälukaardiga saavutad kuni 80 MB/s kirjutuskiiruse, tänu millele ei jää Sinu mälukaart sulle jalgu. Selle mälukaardiga saad pildistada sarivõtteid, salvesta pikki 4K videoklippe – seda kõike ilma, et peaksid mälukaardi järel ootama. Superior Pro mälukaardid on oma konstruktsioonilt vastupidavad: nii vee-, tolmu- kui põrutuskindlad ning vastupidavad ka röntgenkiirgusele. Samuti on need varustatud automaatse veaparandusfunktsiooniga (ECC), mis tagab usaldusväärse töökindluse ja vastupidavuse.

 


 

Mugav kott tehnika hoiustamiseks

Manfrotto Essential M-suuruses õlakott mahutab suurepäraselt Sinu keskmise peegelkaamera koos kolme väiksema objektiiviga. Lisaks on kotis ruumi ka väiksematele lisatarvikutele nagu akud ja mälukaardid. וlakotti saab kanda mugavalt üle õla, aga ka vööle kinnitatuna. Selle vee- ja rebenemiskindel pealispind kaitseb tehnikat ka kõige kehvemates ilmastikuoludes.

 

Komplekt on saadaval nii mustas kui valges värvikombinatsioonis nii et silmailu jagub nii klassikalisema lahenduse kui ka ekstravagantsema välimuse austajatele. 
  

Kõik-ühes Canon EOS 250D Youtuber Kiti saab mugavalt osta veebikaubamajast ››

The post Ideaalne alustava youtuberi stardipakett: Canon EOS 250D Youtuber Kit appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony juhib endiselt suure edumaaga täiskaader hübriidkaamerate turgu
autor: Elise Ader

 

Jaapani turu täiskaader hübriidkaamerate müüginumbrite kokkuvõtetes (aprilli kuu arvestuses) oli endiselt müügitulult konkurentidest pikalt ees Sony. Vastavalt jagunesid esikolmiku müügiprotsendid: Sony: 50%, Canon: 30%, Nikon: 15%. Sony kasuks räägivad ka meie enda viimaste kuude müüginumbrid Photopointis. Selle aasta esimese 4 kuuga jaguneb Photopointi täiskaader hübriidide müük selliselt: Sony 70%, Canon 17%, Nikon 12% ja Panasonic 1% (vaata jooniselt). Kui meenutada seda, et Sony on juba mõnda aega olnud juhtival positsioonil ja et sealjuures pole Sony ka viimasel ajal ühegi uue kerega välja tulnud, võib järeldada, et kui see peaks lõpuks juhtuma, võivad numbrid hakata rääkima nende kasuks veelgi enam. Selline märkimisväärne tulemus pole sündinud muidugi juhuslikult, sest viimastel aastatel on Sony oma fookuse eelkõige suunanud just täiskaadersensoriga kaamerasüsteemi arendamisele.

Viimase 4 kuu täiskaader hübriidkaamerate müük Photopointis:

 

Samuti näitab 2018. aasta majandusaastaaruanne seda, et Sony võttis ära Nikoni ülemaailmse müügitulu II koha.  Sony juhtis hübriidkaamerate turgu juba 2017. aastal, mis oli piisav, et tõusta 2017. aastal kaameratööstuse üleüldiste tulude arvestuses kolmandale kohale.  2018. aasta aruanne aga näitas, et nende müügitulu tõusis veelgi enam, tõstes Sony üleüldises tulude arvestuses teisele kohale. On ainult rõõm, et Sony teeb jätkuvalt suuri arenguid, avaldades sellega survet ka teistele tootjatele ühe paremate uuendustega välja tulema.

 

Kui rääkida kõige enimmüünumatest mudelitest siis oli aprillikuu pingerida Jaapani turul järgmine:

 

1) Sony a7 III

2) Canon EOS RP

3) Canon R

4) Nikon Z6

5) Sony a7II

Photopointi selle aasta pingerea pjedestaalil võidutsevad aga üksnes Sony kaamerad:

 

1) Sony a7 III

2) Sony a7 II

3) Sony a7

4) Nikon Z6

5) Canon EOS RP

 

Kahtlemata on igal kaamerabrändil on “omad konksud” – tugevused ja miinused. Nende omavaheline rivaalitsemine on meile kui tarbijatele üksnes hea, sest see tähendab, et eri brändid annavad endast alati kõik, et välja tulla üha paremate kaameratega. לhel aastal võib parima tiitli pälvida Sony, teisel aastal Nikon, kolmandal Canon. Kõik oleneb juba üksi väljaantavatest kaameratest ja tootjate arenguintervallist. Tõsiasi on aga see, et hetkel on Sony jätkuvalt täiskaaderhübriidkaamerate tootmisel oma sõiduvees ning omab parimaid ja armastatumaid hübriidkaameraid turul.

The post Sony juhib endiselt suure edumaaga täiskaader hübriidkaamerate turgu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Algajale fotograafile: kuidas pildistada grupipilti?
autor: Elise Ader

Ei möödu ükski pulm, juubel või ekskursioon ilma ühe kindla tegevuseta: grupipildita. Algajal fotograafil võib mõte selle foto tegemisest aga korralikult jala värisema võtta. Seda eriti juhul, kui varasem kogemus grupipiltide tegemisel puudub ja pildistatavaid on rohkem kui ühe pere jagu. Jah, telefoniga pildistades selle pärast niivõrd palju muretsema ei pea. Hübriid– või peegelkaamera omanik peaks aga hilisema pettumuse vältimiseks natuke ette valmistuma küll. Selliste sündmuste tempo on tavaliselt kiire, mis tähendab ka seda, et ka lõputuks katse-eksituse meetodiks ei jätku kohapeal lihtsalt aega. Reeglid on muidugi rikkumiseks, aga et neid üldse rikkuda annaks, tuleb esmalt neid tunda.

 
Siin on mõned näpunäited, mida esimest grupipilti tegema tormates silmas pidada:

 

 • Kas sa oled nähtav? Esimene kuldreegel, mida julgelt ka kõva häälega välja tasub hõigata on, et kui nemad ei näe Sind, ei näe kaamerasilm ka neid. Kõik teiste taha peitu jäänud inimesed tuleb ükshaaval õngega puntrast välja kiskuda ning ümber paigutada. Kui ümber paigutada ruumipuuduse tõttu ei õnnestu, on hea nipp olla ise fotografeeritavatest kõrgemal. Kui sind on ronimisressursiga õnnistatud, siis kaalu seda võimalust kindlasti. Samuti on mõistlik paigutamiseks kasutada võimalusel assistenti, kes inimesi käed küljes ümber juhataks: uskuge, saab kiiremini!

 

 • Statiiv. Jah, statiiv võib olla tüütu ja raske kolakas, mida endaga väljapoole kodu kaasa tarida. Aga mõndadel juhtudel kipub ta olema asendamatu abiline, nii ka grupipilte tehes. Et kõik näod oleksid ilusasti teravad, kasuta suuremate gruppide pildistamisel statiivi. Lisaks sellele annab statiiv hea võimaluse asetada kaamera live-view’sse, et saada terviklik ülevaade inimeste õigesse kohta paigutamiseks. Pildistada võiksid sarivõtteid ja  seda väikse viivitusega, et sinu käsi kaameratööle laastavalt ei mõjuks.

 

 • Fookuskaugus. לrita pildistada 20-50 mm fookuskaugusega objektiiviga. Jah, vähem-kvaliteetsed lainurgad võivad küll pildi äärtesse pisut moonutusi tekitada, kuid see on lõppude-lõpuks ikkagi parem kui see, et pooled inimesed pildile ära ei mahu. Ehk siis, mida kitsamat nurka sul kasutada annab, seda ilusam on pilt, kuid grupipilti tegema minnes võta kindlasti ka lainurkobjektiiv endaga kaasa.

 

 •  Teravusta keskele. Kui rahvas seisab pildil mitmes reas, siis teravusta keskmisesse ritta.

 

 • Ava. Kui inimesi on palju ja nad on mitmes reas, pildista avaga f/ 8-11 ning säri ja ISO sea vastavalt valgusele. See pole kindlasti see koht, kus bokeh efekti nimel teravusulatust ohverdada. Sealjuures mõtle sellele, et ära jäta grupifoto tegemist liiga pimedasse, sest tehniliselt läheb sul nii kitsa ava puhul muidu raskeks. Suurema avaga pildistades ei jää enam erinevas kauguses asetsevad näod ühtemoodi teravad.

 

 • Tee palju pilte. Vot see on äärmiselt tähtis. Mida rohkem inimesi, seda rohkem pilte. Sest mida rohkem nägusid, seda suurem on ka tõenäosus, et sinu saak sisaldab ka rohkem kinniseid silmi ja rumalaid nägusid. Inimesed paraku pilgutavad ja mitte üheaegselt. Varuga pilte tehes on suurem tõenäosus, et pilt kas õnnestub või vajadusel saad ka pilditöötlusega nägusid erinevate kaadrite vahel vahetada.

 

 • Vali lihtne taust. Selline, mis ei võta grupilt tähelepanu ära. Mitmete nägude tõttu on pilt ilmselt niigi värvikas. Samuti vaata, et näod ei jääks asetsema täpselt horisondi joonele, sest ka see võib tähelepanu grupilt tahtmatult eemale kiskuda.

 

 • Ära lase teisel inimesel üle oma õla pildistada. Sest vastasel juhul vaatavad pooled grupist pildil paraku selle teise fotograafi kaamerasse. Veendu, et fotografeeritavad on pühendunud just Sinule.

 

 • Communication is the key. Suhtle rahvaga! Grupipildi tegemine vajab hädasti kindlakäelist juhti. Juhti, kes informeerib, kuidas liikuda ja ütleb kaua veel läheb ning motiveerib rahvast endaga koostööd tegema. Suhtlemine võtab maha ka ootamisest tulenevat pinge. Vabalt võid proovida ka vana head klassipildi klassikat: alguses tõsine pilt ja siis naljapilt.

The post Algajale fotograafile: kuidas pildistada grupipilti? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh GR III kompaktkaamera tarkvarauuendus toob väiksed parandused
autor: Lauri Veerde

Ricoh on oma veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma uusimale APS-C sensoriga kompaktkaamerale Ricoh GR III. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 1.11 ja ei too endaga kaasa uusi täiustusi vaid parandab paar pisiviga kaamera töös. Täpsemalt toob v.11 endaga kaasa järgmised muudatused:

 1. Parandatud on viga, mis avaldub video taasesitamise käigus kaameras kaadrite vahelejäämise (video “hakib”)
 2. Mac OS operatsioonisüsteemi USB seadmete nimistus näidatakse nüüd korrektset kaamera tarkvara versiooninumbrit
 3. Parandatud on kaamera üldist toimimist.

 

The post Ricoh GR III kompaktkaamera tarkvarauuendus toob väiksed parandused appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic teatas uuest hübriidkaamerast LUMIX GX880, mis on välja töötatud täiuslike selfide loomiseks
autor: Elise Ader

 

Panasonic tutvustas uut hübriidkaamerat LUMIX GX880, mida on spetsiaalselt kohandatud kaunite selfide tegemiseks. Kompaktse ja stiilse profiili ning traditsioonilise disainiga LUMIX GX880 peaks suvehakul saabuma müügile oranžis, roosas, hõbedases ja mustas korpuses ning 12-32 mm kit objektiiviga kaamera letihind peaks jääma kuskil 599 euro kanti.

Uuel kaameral on 3-tolline puutetundlik tagaekraan, mida saab ligi 180-kraadise nurga all üles tõsta ning pööramisel läheb kaamera automaatselt iseenda pildistamise režiimi. Iseenda pildistamise režiimis on võimalik kasutada erinevaid selfide jäädvustamise funktsioone. GX880 kit objektiivil on lai nurk, mis tähendab et ka tahaplaanile on võimalik jätta erinevaid objekte ning kaamera ISO-tundlikkus on max 25600, ehk et kaamera püüab detaile ka keerulistes valgusoludes. Kaameral on ka iseenda pildistamise öörežiim, mis võimaldab eredamalt jäädvustada nii esiplaanil olevaid inimesi kui ka tausta.

Ilu heaks

Ilufunktsioonid võimaldavad lisada fotodele eriefekte: siluda nahka või teha nägu mitmeid kordi saledamaks. Filtrit saab kusjuures kasutada mitte ainult iseenda pildistamise režiimis, vaid ka tavaliste portreede tegemisel. Pärast pildistamist saab samuti tegeleda kaameras välimuse retuÅ¡eerimisega: kasutada  näol erinevaid efekte, muu hulgas parandada naha tekstuuri, pingutada näonahka, valgendada hambaid või lisada virtuaalset meiki.

 

 

LUMIX GX880 salvestab sujuvaid ja kõrgresolutsiooniga 4K videoid MP4-vormingus ja võimaldab pildistada RAW-formaati. 4K-tehnoloogia eeliseks on ka see, et kasutaja saab jäädvustada 4K-fotosid ning sättida fookust ükskõik millal, kasutades selliseid funktsioone nagu focus stacking, Post Focus ja Light Composition. Lisaks on kaameral veel sellised põnevad ja loomingulisust innustavad režiimid nagu Creative Control, Creative Panorama ja Photo Style. Esimene nimetatud režiimidest pakub kokku tervelt 22 erinevatfiltrit (retro, hele, tume jne).

 

 

Automaatrežiim ja stseenijuhis

A+ režiim on algajatele mõeldud automaatrežiim, mis pakub võimalust teha kauneid fotosid, kasutades selleks mitmesuguseid abistavaid funktsioone: nagu näiteks fookusjälitus (AF Tracking), nutikas stseenivalik (Intelligent Scene Selector), näotuvastus (Face Recognition) ja ISO kontrollimine (Intelligent ISO Control). Stseenijuhis pakub 21 näidisfotot, mille on teinud professionaalsed fotograafid. Kasutajad saavad valida foto, mis sobib nende pildistamisoludega kõige paremini, ning kaamera seadistab automaatselt pildistamiseks optimaalseimad parameetrid.

Kaameral on olemas ka Wi-Fi-ühendus, mis võimaldab lihtsalt pilte igal ajal otse maailmaga jagada.

Allikas: Panasonic

The post Panasonic teatas uuest hübriidkaamerast LUMIX GX880, mis on välja töötatud täiuslike selfide loomiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9