Nauditavad fotorännakud Sony a7R V seltsis
autor: Kerli Halliste

Fotomaastiku mõnusalt kihama löönud lummav talveilm on minu rõõmuks taas kätte jõudnud ja õnneks on olnud ka mõningaid päikselisi ilmu. Kuigi päevad on väga lühikesed, siis hästi planeerides jõuab mõnusalt pildistama küll, sest iga aastaaja vahetus on minu jaoks alati selline inspiratsoonipauk 🙂

Tegutsen põhiliselt pulma- ja perefotograafina, mis tähendab, et suvel on käed-jalad tööd täis ning sügise saabudes tõmban ise meelega käsipidurit. Sellel perioodil veedan rohkem aega kaameraga looduses, püüdes sügisvärve, ning ahmin suurte sõõmudega seda vabamat fotoõhku.

Sellepärast oli mul eriti hea meel, et just sügise saabudes sain võimaluse proovida fototehnikat, mida ma polnud kunagi varem kasutanud.

Nimelt liikus Photopointi foto- ja videotehnika rendi abil mu fotokotti Sony a7R V, mis on fotograafia maailmas praegusel hetkel kindlasti üks täielik hitt-kaamera.

Sony ülevaade

Sellest täiskaader hübriidkaamerast olin juba palju head kuulnud, aga ise ei olnud ma seda mitte kunagi kasutanud ning seetõttu olin väga elevil.

Olen Sony’ga pildistanud, vaid viimased 2 aastat, enne seda umbes 13 aastat Canoniga, kuid olen oma vahetuse otsusega väga rahul. Mitte ainult kvaliteet ja mugavus (näiteks kaamera suurus peos), vaid ka Sony välimus, whooh, olen sillas.

Sony on kindlalt turul olevatest hübriidkaameratest minu jaoks iga mõttes number 1 valik ja kuna igapäevaseks mudeliks on mul a7R IV, siis oskan ka ehk natuke võrrelda nüüd proovitud uuemat generatsiooni eelmisega.

Sony a7R V kotist välja ja pildistama

Mis mulle juba kohe esimeste klõpsimistega silma jäi – appi, kui tark on see kaamera! Kõik on Sony poolt tehtud lihtsalt veel mugavamaks.

Menüü… kõik selles on loogiline, liikumine, valikute tegemine, kõik on õiges järjekorras ja õiges kohas. Ütleks, et võta menüü lahti ja siililegi selge, mida sealt valida, aga sellega need tarkused ei lõppe.

Loomulikult paistab kohe silma kaamera AI protsessoriga autofookussüsteem. Samuti üks täielik pärl on a7RV pildiotsija, mis pakub kuni 240fps pildisagedusega 9MP resulutsiooniga pilti, mis spordi pildistamisel on tõeline eelis. Objekt liigub kiiresti, kuid nii või naa püüad selle ikka teravalt kinni.

Sony a7R V autofookus + teravustamine

Sony a7R V autofookus koos jälgimissüsteemiga üllatas ja lõi mind oma tarkusega lihtsalt pahviks. Kui muidu saan a7R IV kaameras valida pildistamisel, kas keskendun inimesele, lindudele või loomadele, siis a7R V puhul on neid kategooriaid rohkem kui vaja.

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V ülevaade

Lisaks eelmainitud valikutele saab valida ka rongide, autode, lennukite vahel ning isegi inimkeha erinevaid fookuspunkte – nägu, silmad, pea ja keha. See on eriti suur pluss, kui teha videot, sest inimene liigub ning ei ole kogu aeg näoga, aga ka siis saab see kaamera kätte fookuse just sealt kuhu sa selle valiku peale panid.

Kusjuures, mingit kindlat objekti pildistades, suutis Sony a7R V tihtipeale juba ette arvata inimese liikumist – täiesti mind blown.

Sellel ajaperioodil, kui sain a7R V täiskaader hübriidaamerat kasutada, siis lubas ka mõnusalt tormiseid ilmasid, mis tähendab minu jaoks, et tänu oma hullule abikaasale, kes tormidega alati merel lohesurfi harrastab, saan mina seal rannas surfareid pildile püüda.

Iga spordifotograaf teab, kui tähtis on kaamera kiirus, sest kui magad midagi maha, siis uut hetke enam ei tule, samuti kui teed pildi, aga ei saanud fookust paika. Ja lendlevaid lohesurfareid mitmekümne meetri kõrgusel õhus pildistades on need “olud” pildistamiseks kõike muud kui mugavad.

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V ülevaade

Kõik me teame, et kui tuul puhub ja miskit taevast alla sajab, siis on pildistamise olud päris keerulised. See ajaperiood, kui sain a7R V koos Sony tippobjektiividega kasutada, oli selle sügise suurim torm. See oli nii suur, et sajad majapidamised olid elektrita ning inimestel soovitati ekstreemsete olude tõttu mitte randa minna.

Meie aga just sinna oma sammud suunasime – üks pildistas rannaliival kui teine suurtes lainetes hüppeid tegi. Et lohesurfar tormiga pildile saada on vaja väga head koostööd teha kaameraga, kuid ma ütleks, et kunagi pole see olnud nii lihtne kui Sony a7R V kasutades.

Sa saad reaalselt fookuse paika nii kiirelt, et pilt tuleb terav ning tulemus isegi parem, kui oskaksid oodata.

a7R V koos Sony GM objektiividega = ideaalne kombo

Lisaks Sony a7R V kaamerakerele Photopoint rendist kaasa ka kaks tippklassi objektiivi: Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS II ning Sony FE 85mm f/1.4 GM.

Pikka “toru” kasutasin rohkem spordi ja looduse pildistamisel ning portreeobjektiivi pere- ja portreesessioonidel.

Ma sain šhoki kui nägin, kui teravat pilti võib hea kaamera koos ülalmainitud telesuum-objektiiviga teha!

Tegin surfarist pildi, mitmekümne meetri kauguselt, kus ta maandus mudasse ning käe peal olevalt spordikellalt on suumides näha kõiki ekraanil olevaid numbreid ja meetreid kui kõrgele ta hüppas. Ulme!

Ka Sony FE 85mmf/1.4 portreeobjektiiv lasi end üllatada. Selle valgusküllasus ja teravus on midagi, mida ma seni kasutanud Sigma ART-seeria objedega kätte pole saanud. (Eks olen kasutanud neid ka teiste keredega, kõige kombona see hea tulemus ka tuli :)) ) . 

Sony a7R V 4-teljeline LCD-ekraan

Suureks plussiks, mida a7R V juures tundsin, oli selle pööratav ja kallutatav LCD-ekraan. Õnneks ka minu igapäevase a7R IV ekraan liigub juba tunduvalt paremini, kui see oli a7R III mudelil või rääkimata a7R II puhul, siis ikkagi üllatas see  uuendus mind ikka väga – lausa rohkem kui oleksin võinud arvata.

Algul tundus, et olen oma a7R IV ekraani pöörlemisega nii harjunud, et kasutan vaid samu nurki, kuid juba kiirelt sain aru, kui palju mugavamaks on Sony teinud ekraani kasutamise.

Ausalt öeldes, siis tänu sellele avastasin spordi ja looduse pildistamisel ka täitsa uusi nurki. Sain pildistada pilte sellistest olukordadest, kuhu muidu oleks enda kaamerakere väga ebamugavasse X-asendisse pidanud keerama, nii et võibolla oleksingi pildist pigem loobunud.

Samuti ei tundnud ma, et ekraani liikuvus teeks selle kuidagi kiiremini katki minevaks, küll aga polnud ma sellega harjunud ning sellepärast asukohta vahetades panin igaks juhuks iga kord ekraani korralikult kinni (kuigi poleks pidanud :D ).  Küll aga arvan, et see on pigem harjumuse asi ning mina olengi liialt ettevaatlik, eriti kui tegemist on tehnikaga, mis ei kuulu mulle.

Kaks mälukaardipesa

Tore oli see, et sellesse rendiperioodi mahtus ka mitu ilusat selget hommikupäikese tõusmise pildile püüdmist. Teame ju kõik, et nende selgete pilvitute sügisilmadega tänavu just priisata ei olnud. 

Ma ei pea ennast küll loodusfotograafiks (loe: õppida on targematelt veel palju), kuid ka loodust pildistades nägin justnimelt palju plusse, mida Sony a7R V oma võimekusega pakub.

Kui lohesurfi pildistades polnud ma nii sillas nii mahukatest failidest, mille tõttu mälukaardid said kiirelt täis, siis looduses ägedat pilti kätte saades on ikka ülisuur pluss, kui saad selle kena foto hiljem kasvõi plakatina välja printida. Loodusfotograafid, kes oma pilte suurte väljaprintidena müüvad, on selle eelise üle kindlasti väga õnnelikud.

Mina pildistan oma looduspildid sahtlisse ja oma kodu-sõprade seinale, kuid kui soovid müüa ning seda kvaliteetselt printida, siis 61 miljonit pikslit rõõmustab küll väga. Tee või tänavale plakat oma kunstiteostest!

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V ülevaade

Sony a7R V kaks mälukaardipesa olid mulle juba tuttavad, sest pildistan ALATI korraga kahele mälukaardile. Sain selle harjumuse pulmadest, sest kui miskit peaks ühe kaardiga juhtuma, siis on teisel kogu materjal alles.

Loomulikult pakub ka a7r V kahe kaardipesa võimalust ja kaamera töötab nii SD kui CFexpress Type A mälukaartidega. Väga mugav!

Õnneks pole mul klientide piltidega seni kunagi midagi juhtunud, küll aga mäletan aastaid tagasi, kui läksin loodusesse ja haarasin kaasa ühe algelise mälukaardi, mille olin kuskil fotokonkurssilt auhinnaks saanud ning kodus avanes halb üllatus – suuremat osa faile arvuti ei tuvastanud ning üle poolte piltidest olid kadunud.

Absoluutselt mitte kunagi ei tasu kasutada algelisi mälukaarte. Peale seda õpetlikku olukorda ka mina seda enam kunagi ei teinud. Headesse mälukaartidesse tasub alati investeerida!

Kokkuvõtteks

Kas ma soovitan osta Sony a7R V? Jah muidugi, kui see sobib Sinu eelarvesse ning Sul on tarvis pidevalt printida suuri kvaliteetseid väljatrükke. Kindlasti rõõmustavad ülitarga fokusseerimissüsteemi üle ka videograafid.

Arvesta muidugi ka sellega, et vajad selleks võimsaid ja suure mahutavusega mälukaarte ja mitmeid lisa kõvakettaid. See ei ole suur pluss vaid maastiku- ja loodusfotograafidele, vaid ka pulmafotograafidele, sest teada on, et pulmapildid on need mis tihti kaunistavad kodu mitte mitmeteks aastateks vaid lausa aastakümneteks. 

Sony a7R V ülevaade

Nii et kui Su eelarve vähegi võimaldab, siis soovitan antud täiskaader hübriidkaamerat kahe käega. Samas, kui selle investeeringus päris kindel ei ole, siis võta esiteks see kindlasti Photopointi rendist ja katseta – haara ette mõni mõnus obje ning naudi fotomaailma tipppärleid.

Samas võin öelda ja muigel suil hoiatada, et “nakkusoht” Sony a7R V endale osta tuleb peale juba pärast mõnda klõpsu 😉

 


Kerli on tunnustatud pulma- ja perefotograaf, kelle tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehelFacebooki’i lehel ja kerlihalliste.com

 

Tutvu Sony a7R V täiskaader hübriidkaameraga lähemalt ka nende ülevaadete kaudu:

Kui vajad erinevate lühiajaliste foto- või videoprojektide teostamiseks tippkvaliteediga tehnikat, siis vaata meie foto- ja videotehnika rentiPhotopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(65)

The post Nauditavad fotorännakud Sony a7R V seltsis appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pisikese DJI Mini 2 SE drooni soodushind on kõigest alates 299€
autor: Jürgen Veerme

DJI Mini 2 SE

Igapäevaste hetkede või reiside jäädvustamiseks loodud pisikese DJI Mini 2 SE drooni saad kingikotti pista soodushinnaga alates 299€. 

See on varustatud 1/2,3-tollise CMOS-kaameraga, mis suudab teha 12MP fotosid ja kuni 2,7K videoid.

Muuhulgas on tegemist DJI drooniga, mis mahub peopessa ja kaalub sama palju kui keskmine õun (alla 249 g), mistõttu võib sellega lennata paljudes maailma riikides ilma lisapiiranguteta.

Mini 2 SE toetab ka kuni 6 km kaugusele levivat HD-videoedastust, mis annab Sulle võimaluse lennata kaugemale ja näha selgemalt. See suudab maksimaalselt lennata järjest kuni 31 minuti ja hoiab Sinu filmitud materjali stabiilsena isegi 5. taseme tuulega (kuni 38 km/h).

DJI Mini 2 SE

DJI Mini 2 SE on loodud eelkõige tavakasutajatele, kes on tegemas oma esimesi samme põnevas droonimaailmas. Seetõttu on DJI Fly rakenduses olemas selged juhised ja hõlpsasti järgitavad lendamise õpetused, mis hõlmavad kõiki alustamiseks vajalikke näpunäiteid.

Mini 2 SE drooni on võimalik soetada ka DJI Mini 2 SE Fly More Combo komplektina, mis sisaldab lisaks 2-suunalist laadimisdokki, kahte lisaakut, kahte lisa paari propellereid, propelleri hoidikut ja 12 lisakruvi.

 

Telli soodushinnaga DJI Mini 2 SE ja pane hetked lendama ››

 


Juhul, kui Sul uue drooni ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis kasuta Inbank järelmaksu abi –  2023. aasta novembris ja detsembris on lepingutasu 0 € ja sissemakse alates 0 €. Lisaks loosime kõigi ostu sooritanud klientide vahel välja Xiaomi Robot Vacuum E10 robottolmuimeja (väärtus 179€).

Soodushind kehtib 22. november – 25. detsember 2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis – photopoint.ee/dji ›› 

(7)

The post Pisikese DJI Mini 2 SE drooni soodushind on kõigest alates 299€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

DJI Avata fpv-droonikomplekti ostul säästad praegu 230-440€
autor: Jürgen Veerme

DJI Avata

Enneolematut ja kaasahaaravat lennukogemust pakkuva DJI Avata fpv-droonikomplektid on praegu müügil 230€-440€ soodsamalt.

Avata droon koos DJI Goggles 2 ja intuitiivse DJI Motion Controlleriga võimaldab igal piloodil kihutada läbi taeva ning tunda selle hämmastavat jõudlust, väledust ja lihtsat juhtimist.

Sellel on 48-megapiksline 1/1.7-tolline sensor, mis on sama suur kui näiteks Huawei P20 Pro telefonis ja Canon G10 või Pentax Q7 kaamerates.

Sellega suudab Avata edastada kuni 4K 60p videot või mitmesuguseid muid lahutusvõimeid ja kaadrisagedusi nagu 2.7K 60, 100 või 120 kaadrit sekundis. Sensori ees olev objektiiv loob 155-kraadise vaatenurga.

Droon võib kaadreid jäädvustada standardses või D-Cine’i värvitoonis, mis võimaldab filmitegijatel hõlpsamini kaadreid hiljem järeltöödelda. Avatal on kolm lennurežiimi, mis võimaldavad erineva oskustasemega pilootidel drooniga lendamist nautida.

DJI Avata

Talvise soodushinnaga on müügil kõik populaarsed Avata komplektid:

 

Tunneta enneolematut lennukogemust ja telli DJI Avata kohe ära ›

 


Juhul, kui Sul uue drooni ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis kasuta Inbank järelmaksu abi –  2023. aasta novembris ja detsembris on lepingutasu 0 € ja sissemakse alates 0 €. Lisaks loosime kõigi ostu sooritanud klientide vahel välja Xiaomi Robot Vacuum E10 robottolmuimeja (väärtus 179€).

Soodushind kehtib 22. november – 25. detsember 2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis – photopoint.ee/dji ›› 

(10)

The post DJI Avata fpv-droonikomplekti ostul säästad praegu 230-440€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Polaroid I-2 on seninägematu tippklassi kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid I-2

Digitest.ee veebiportaalis võimalik läbi väga sisuka ja mitmete näidispiltidega ülevaate tutvuda tippklassi Polaroid I-2 kiirpildikaameraga.

Mitmeid nädalaid I-2 proovinud Rivo sõnul teevad suurepärane optika, muljetavaldavalt hea optiline pildiotsija ning mitmed teised “nice-to-have” funktsioonid sellest tervikuna väga võimeka ja kvaliteetse kiirpildikaamera – hea töö, Polaroid!

 

Tutvu täispika Polaroid I-2 ülevaatega digitest.ee lehel ››

Soeta Polaroid I-2 endale päriseks Photopointi veebipoest »

(1)

The post Digitest.ee: Polaroid I-2 on seninägematu tippklassi kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony FX3 kinokaamera ostul saad kingituseks 479€ väärt mälukaardi
autor: Jürgen Veerme

Sony FX3 kampaania

Sony FX3 kinokaamera ostul saad meie poolt muuhulgas kingituseks ka Sony CFexpress 160GB Type A Tough mälukaardi (väärtus 479€).

FX3 puhul on tegemist täiskaadersensoriga hübriidkaameraga, mis mõeldud peamiselt video- ja filmitegijatele, kuid siiski on sellega võimalik jäädvustada ka kõrge kvaliteediga pilte ning see sarnaneb vägagi Sony a7S III mudeliga.

Selle Sony hübriidkaamera südameks on 10,2-megapiksline taustvalgustusega Exmor R täiskaadersensor, mis teeb koostööd BIONZ XR protsessoriga. Sensori tundlikkus on võimalik tõsta kuni ISO 409 600 tasemele ning sensori dünaamiline ulatus on kuni 15 stopi. Kaameralt leiab ka S-Cinetone värviprofiili – sama, mida kasutavad Sony profiklassi FX6, FX9 ja Venice kaamerad.

Sony FX3

Kaameral on ka 627-punktiline faasituvastusega teravustamissüsteem, mis toetab otseajas teravuse jälgimist ning juba varasemast tuttavat otseajas silmade järgi teravustamist (Real-time Eye AF).

FX3 mudelile on lisatud ka keresisene 5-teljeline stabilisaator, mis koostöös digitaalse stabilisaatoriga jäädvustab videot kuni 120 kaadrit/sek kiirusega kasutades Active Mode režiimi. Muide, komplekti kuulub ka käepide koos XLR adapteriga.

 

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis 2023. aasta lõpuni on Inbanki järelmaksu lepingutasu 0 € ja sissemakse alates 0 €. Lisaks loosime kõigi novembris ja detsembris ostu sooritanud klientide vahel välja Xiaomi Robot Vacuum E10 robottolmuimeja (väärtus 179€).

 

Ärata oma visioonid ellu ja telli Sony FX3 kaamera ››

 


PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kampaania kestab 20. november – 31. detsember 2023.

Photopoint on Sony fototehnika pikaajaline partner ja esindaja Eestis.
Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(12)

The post Sony FX3 kinokaamera ostul saad kingituseks 479€ väärt mälukaardi appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4