Osta uus EOS RP kaamera koos valitud objektiiviga ja saad Canonilt raha tagasi
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-rp-photopoint-kampaania

Kui ostad soodsa hinna ja kompaktse korpusega Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera ja juurde valitud Canon objektiivi, siis maksab Canon sulle kuni 270€ osturaha tagasi! 

Tagastatav ostusumma sõltub, millise kampaanias osaleva objektiivi uue EOS RP ette ostad:

OBJEKTIIVID RAHA TAGASI
RF 24-105mm f/4L IS USM  270€
EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM  170€
EF 24-70mm f/4.0L IS USM  150€
EF 16-35mm f/4.0L IS USM  130€
EF 70-200mm f/4L IS II USM  130€
EF 70-300mm f/4.0-5.6 IS II USM  100€
RF 35mm f/1.8 IS Macro STM  80€

Canoni parimat fototehnikat kasutades avanevad Sulle uued ja seninägematud prespektiivid ja nagu näha on kampaaniasse kaasatud ühed kõige populaarsemad objektiivid, mis sobivad nii portree-, maastiku- kui reisifotograafia jaoks.

Uus Canon EOS RP t׃¤iskaader h׃¼briidkaamera on juba kohal!

Hüvitatava ostusumma kannab Canon sinu pangakontole, kui oled kampaaniaperioodil Photopointist soetatud kaamera ja objektiivi nõuetekohaselt Canoni veebilehel registreerinud.

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

 

Osta uus Canoni EOS RP mugavalt meie veebikaubamajast >>

Vaata kogu Canon objektiivide valikut veebikaubamajast >>

 

Kaamera + objektiiv peavad olema ostetud eraldiseisva tootena, mitte komplekti osana s.t KIT- objektiivid/komplektid antud kampaaniasse ei kuulu. Objektiivi võib osta juurde ka hiljem, aga see peab toimuba kampaaniaperioodi jooksul. Kampaania kestab kuni 30. juunini 2019.

The post Osta uus EOS RP kaamera koos valitud objektiiviga ja saad Canonilt raha tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Nikon Coolpix B600 – pildista lihtsalt ja suumi võimsalt
autor: Jürgen Veerme

nikon-coolpix-b600-photopoint-nuud-saadaval

Suumi lähedale või vaata laiemalt, sest kui Sinu (reisi)kotis on 60x optilise suumiga Nikon Coolpix B600 supersuum kompaktkaamera, siis on iga hetk ainult nupu vajutuse kaugusel.

Lisaks suurele pildistamisvõimusele suudab Nikon B600 pakkuda ka FullHD (1080p/30p) video jäädvustamise võimlaust koos stereoheliga. Pildistabilisaator kompenseerib värisemist isegi kõndimise ajal ja nii saad sujuvad kaadrid isegi siis kui filmid hullavaid lapsi või püüad kaadrisse põnevaid loomi/linde.

nikon-coolpix-b600

Ole hiilgav mistahes olukorras. COOLPIX B600 on nii lihtne kasutada, et sellega võib igaüks suurepäraseid pilte ja videoid jäädvustada. Sellele aitavad kaasa erinevad stseenirežiimid, mis optimeerivaid sätteid automaatselt parimate tulemuste saavutamiseks .

nikon-coolpix-b600

Suur ekraan = lihtne kadreerimine. Kaameral on suur 3-tolline 921 000-punktine LCD-ekraan, millel on peegeldusvastane kattekiht. Ekraani heledust saab reguleerida, et näeksid selgelt ka eredas päikesevalguses.

Milleks oodata? Eriline Nikon Snapbridge ühendus võimaldab vähese energiakuluga pildistamise ajal automaatselt sünkroniseerida pilte nutiseadmesse – sealt saad enda reisipilte või igapäeva toiminguid jagada Facebook’i või Instagram’i.

Juhul, kui sul hetkel jääb rahalisi vahendeid uue kaamera jaoks puudu, siis Inbank järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, aga maksma hakkad alles suvel.

 

Osta Nikon Coolpix B600 ja ükski (reisi)hetk ei jää jäädvustamata ››

The post Nüüd saadaval: Nikon Coolpix B600 – pildista lihtsalt ja suumi võimsalt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS R – kaamera fotograafidele, kuid kas ka videograafidele?
autor: Karl Anders Vaikla

Olen Canoni kasutaja olnud enda pildistamise hobi algusest saati. Minu esimene kaamera, mis mul siiani alles ja millega ma väga tihiti ka pilte teen, on Canon EOS 5D Mark 2. See kaamera toodi turule 2008. aastal ning see oli Canoni üks lipulaevadest digitaalsete kaamerate seas, mis salvestas Full HD 24 kaadrit sekundis videot ja selle kvaliteet on ka tänapäeval täiesti vaadatav.

Kuna ma olen selle kaameraga läbi ja lõhki tuttav ning kõik seaded on pea sisse sööbinud, siis huvitas mind kohe Photopointi pakkumine, et saaksin kasutada nädal aega Canoni ühte kõige uuemat ja hulga kõmu tekitanud kaameratest EOS R. Mille poolest on see kaamera siis nii eriline?

canon-eos-r-karl-vaikla-photopoint_5
Canon EOS R + Tamron 24-70mm (1/200, F/9)

Esimest korda Canon EOS R täiskaader hübriidkaamerat kätte võttes üllatas mind selle kergus. Olles harjunud palju raskema EOS 5D MK II-ga, siis nõudis uue kaamera käe sisse harjutamine natukene aega, kuid kui objektiiv ette panna ja akud ning muud tarvikud külge kruvida, siis muutus kaal natukene raskemaks – see on minu jaoks on pigem hea asi.

Liiga kerge kerega kaamerad värisevad käes rohkem, mis omakorda võib teha vahel pildistamise raskemaks, kuna kaader võib jääda udune. Siin tuleks appi kaamerasisene stabilisaator, mis EOS R aparaadil kahjuks puudub. Probleem peaks kaduma, kui soetada objektiiv, millele on juba sisse ehitatud stabilisaator, kuid sellised objektiivid on alati natukene kallimad.

See on tegelikult natukene kummaline, et Canon ei suutnud ehitada EOS R kere sisse pildistabilisaatorit, kuna ruumi peaks nagu jaguma. Seda enam, et paljudel teistel konkurentidel, nagu näiteks Sony a7 III või Panasonic Lumix GH5, mis on isegi natukene väiksemad kaamerad, kui EOS R, on stabilisaator kaamera sisse ehitatud.

canon-eos-r-karl-vaikla-photopointCanon EOS R + Tamron 17-35mm Di OSD (1/40, F2.8)
canon-eos-r-karl-vaikla-photopoint Canon EOS R + Tamron 17-35mm Di OSD (1/80, F2.8)

 

Kaamera kerguse kompenseerib hea kuju – EOS R täiskaader hübriidkaamerat on kindel ning mugav käes hoida. Kohe kindlasti parem, kui rivaali Sony a7 III täiskaadrit. Näpud ei libise üle serva ning haare kaameraga on turvaline. Tooksin välja ühe suure plussi selle kaamera puhul, mis mulle isiklikult väga meeldis ning millest võiksid õppust võtta kõik teised suuremad firmad, mis kaameraid toodavad.

Nimelt, kui objektiiv kaamera küljest ära võtta, siis sensori ette tuleb kaitsekate, mis takistab tolmul ning pritsmetel sensori peale sattumast.Ma tean, et see on suur probleem, kuna kui omada natukene rohkem objektiive ning neid on vaja pildistamisel koguaeg vahetada, siis tahes-tahtmata lendab kaamera sisse igasugust sodi, mida silmaga ei märka.

Kui seda sodi on natukene rohkem tekkinud, siis pärast pildistamist jäädvustusi arvutisse tõmmates ja töötlema hakates on pilt täis fookusest väljas olevadi musti täppe, mida on väga tüütu eemaldada. Selline sensorikaitse säästab sellest tegevusest.

canon-eos-r-karl-vaikla-photopointCanon EOS R + Tamron 24-70mm (1/125, F2.8)
canon-eos-r-karl-vaikla-photopoint Canon EOS R + Tamron 24-70mm (1/80, F2.8)

 

Ekraan on puutetundlik, mis teatud olukordades on täitsa mõistlik. Näiteks, kui kaamera on pandud gimbali ehk videostabilisaatori peale, siis puutetundliku ekraaniga on palju lihtsam erinevaid seadeid vahetada. Muidugi saab kõiki settinguid ka nuppudest vahetada.

Mis puutub aku kestvusesse, siis selles osakonnas on Canon selge võitja. EOS R kasutab klassikalist LP-E6N akut, mis garanteerib selle kestvuse terve pika päeva jooksul, kui teha ainult pilte. Kui filmida, siis kestab aku natuke vähem, aga siiski piisavalt kaua, et oma asjatoimetused ära teha. לleüldine ehituskvaliteet on Canonite puhul alati mõistlik ning orienteeritud kasutaja mugavusele – nii on lood ka selle kaameraga.

canon-eos-r-karl-vaikla-photopoint_6

Nüüd, aga pöördume selle osa peale, mis inimestes pahameelt EOS R puhul tekitas ning milles ma ka osaliselt nõustun. Ma ei saa seda kaamerat nii väga soovitada, kui tahate just tingimata teha videoid. Olles ise kasutanud Sony a7 III kaamerat nüüd juba mitmendat kuud, siis julgen öelda, et EOS R jääb selles valdkonnas kõvasti alla.

Esimene asi, mis Canoni puhul silma jäi oli, et pilt näeb välja nii palju pehmem ja ebakvaliteetsem, kui Sony oma. Seda ma ei mõista, kuna EOS R-il on suurem bitikiirus video ümbertöötlemisel, kui a7 III-l, mis peaks tagama kvaliteetsema pildi. Samuti ei salvesta EOS-R 120 kaadrit sekundis Full HD-na, mis selle hinnaklassi kaameral peaks tänapäeval olemas olema. Ainuke võimalus on filmida 120 kaadrit sekundis 720p ehk HD-s, mis ei näe kõige parem välja ja ka autofookus selliste settingutega ei tööta. Võimalus on  kasutada 60 kaadrit sekundis Full HD-na ja selle võimekus on EOS-R isendil täitsa olemas.

Kaameral on olemas ka 4K video salvestamise võimekus, kuid siinkohal tuleb jällegi arvestada mõningate puudustega – nimelt 1.7x kärpimine sensori vaateväljas, kui selle sisse lülitate. See tähendab, et kui ette panna 17-28mm objektiiv, siis muutub see 28-48mm-ks ehk 4K seadetes on peaaegu võimatu jäädvustada laia kaadrit. Võib-olla ainuke olukord, kus selline kärpimine kasuks võiks tulla on looduses, kui on vaja filmida mingit looma kaugelt.

Samuti jääb EOS R hätta vähese valgusega olukordades, siis toob ta varjudesse väga palju sensori müra. Siin kohal tuleks järgida Canoni ISO seadistuste eripära, mis ütleb, et kõige vähem pildi müra tekitab ISO 100, 160, 320, 640, 1250 – kõik vahepeale jäävaid seadistusi tuleks vältida nii pildistamise kui ka video salvestamise juures. לks positiivne funktsioon, mis Canon sellesse kaamerasse lisas on C-log pildiprofiili olemas olu. See läheb korda rohkem videograafidele, sest annab pildile suurema dünaamilise kauguse, mis teeb järeltöötluse palju paremaks.

Pean ära mainima, et EOS R liikus üle uue generatsiooni RF- objektiivide peale, mis tähendab, et vanu EF ja EF-s kinnitusega objektiive, mida enamus vanemaid Canon kaameraid kasutab, peab EOS-R ette panemiseks kasutama adapteriga

See video on filmitud kasutades Canon EOS R täiskaader hübriidkaamerat

 

Kokkuvõtvalt soovitaksin valiku langetamisel arvestada, et video jaoks ei ole pruugi Canon EOS R olla kõige parem täiskaader hübriidkaamera, mis hetkel turul leidub. Soovitaks valida selleks otstarbeks valida kaamera Canoni rivaalide Sony või Panasonicu hulgast.

Mis puutub pildistamisesse, siis selle jaoks soovitaksin kindlasti EOS R-i, kuna Canoniga ei saa lihtsalt selles valdkonnas alt minna. RAW- failid on ühed parimad, mida ma näinud olen ja kaamerat on ülimalt lihtne seadistada, sest menüü on selge ning arusaadav.

Positiivne:

 • 30.3 megapikslit
 • Kvaliteetselt ehitatud
 • Ilmastikukindel
 • Aku kestvus
 • Sensori kate, kui objektiivi pole ees
 • Parim autofookus turul
 • Väljakäiv ekraan
 • Lihtne ning arusaadav kasutada

Negatiivne:

 • Täiskaader 4k puudumine ning 120 kaadrit sekundis Full HD puudumine
 • Kaamerasisese stabilisaatori puudumine, ainult digitaalne stabilisaator
 • Ainullt üks mälukaardi pesa
 • Hind teiste rivaalidega võrreldes
 • Vähese valgusega jääb hätta

 


Karl Andersi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Sa ei ole veel päris kindel kas EOS R täiskaader hübriidkaamera on Sulle õige valik? Sellisel juhul soovitame kaamera meie foto- ja videotehnika rendist laenutada või lugeda nende arvamust, kes on seda lisaks Karlile on juba proovinud:

Photopoint pakub võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kauba ostmiseks kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

The post Canon EOS R – kaamera fotograafidele, kuid kas ka videograafidele? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uus Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera on juba kohal!
autor: Jürgen Veerme

canon-eos-rp-photopoint-nuud-saadaval

Eesti #1 fototehnika müüjana avanes meil suurepärane võimalus juba tuua müügile alles mõned nädalad tagasi esitletud soodsa hinna ja kompaktse korpusega Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera.

Uus EOS RP on üsna sarnane juba olemasolevale Canon EOS R täiskaaderkaamerale, sest mõlemad aparaadid kasutavad sama pildiprotsessorit ja ka teravustamissüsteem on praktiliselt identne. Sarnaselt EOS R hübriidkaamerale kasutab ka EOS RP hübriidkaamera video salvestamiseks mitte kogu sensori pinda vaid väiksemat ala.

Canon EOS R ja EOS RP olulisemad erinevused

Vasakul Canon EOS R ja paremal Canon EOS RP.

 

 • Pildisensor: EOS R kaameral on 30.1 MP | EOS RP kaameral aga 26 MP sensor.
 • Sarivõte: EOS R maksimaalne sarivõte on 8 fps | EOS RP kaameral on sama näitaja 5 fps.
 • LCD-ekraan: EOS R kaameral on tavalisest suurem 3.2″ ja väga-väga hea lahutusvõimega 2 100 000 piksliga LCD | EOS RP kaameral on tavaline-korralik LCD-ekraan: 3″ ja 1040000 pikslit.
 • Pildiotsija. EOS R kaameral on 3 690 000 piksliga pildiotsija | EOS RP pildiotsija OLED ekraan on vähemteravam ja näitab pilti 2 360 000 piksli abil.
 • Videorežiim: EOS R kaameral on Canon V-Log pildiprofiili võimekus ja 10-bit video salvestus välisele andmekandjale | EOS RP kaameral LOG pildiprofiile ei ole ja maksimaalseks videokvaliteediastmeks on 8-bit.
 • Katik: Canon EOS R kaameral on mehaaniline katik, mis muuhulgas on objektiivi eemaldades sensori ees, kaitstes seda tolmu eest | EOS RP kaamera sensori ees sellist katikut ei ole.
 • Aku ja selle vastupidavus: Canon EOS R kasutab LP-E6N akut, mis kestab ühe laadimiskorraga 370 kaadrit. Canon EOS RP kasutab pisemat LP-E17 akut (seesama mis Canoni M6 ja M5 hübriidkaamerates) – ühe laadimiskorraga 250 kaadrit
 • Mõõtmed ja käsitlemine â€“ Canon EOS RP on oluliselt väiksema korpusega, kuid korpust saab juurde ostetava talla abil kõrgemaks muuta – nii mahuvad kõik neli sõrme käepidemele ära. Canon EOS R kaamera pealmine LCD-ekraan ja puutetundlik nihik kaamera taga on Canon RP puhul eemaldatud
 • Korpus: EOS R korpus on ilmastikukindlate tihenditega | EOS RP korpus ei ole ilmastikukindel. Mõlemad on aga siiski magneesiumsulamist.
 • Mälukaart: Mõlemad kasutavad ühte UHS-II ühilduvat mälukaardipesa, kuid EOS RP kaameral pole see pesa eraldi küljel vaid kaamera all akukambris.

canon-eos-rp-photopoint_10

Esimesena jõudis lattu EOS RP, kere + EF-EOS-R adapter – just komplektis olev adapter võimaldab uue kaamerasüsteemi ees väga edukalt kasutada mistahes EF- ja EF-S-objektiive. Canon EOS RP + RF 24-105mm f/4L IS USM komplekt jõuab samuti õige pea lettidele.

 

Saada enda vana Canon pensionile ja osta uus Canon EOS RP ››

 

Loe, mida arvavad Eesti fotograafid Canon EOS R mudelist:

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

The post Uus Canon EOS RP täiskaader hübriidkaamera on juba kohal! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Telli värviline Lastolite by Manfrotto paberfoon tasuta koju või fotostuudiosse
autor: Jürgen Veerme

lastolite-taustafoon-photopoint

Photopointi veebikaubamaja sadade tuhandete toodete hulgas on olemas ka päris kena valik kvaliteetsest paberist valmistatud paberfoone. Eriti paistavad teiste hulgast silma Lastolite by Manfrotto nime kandvad pabertaustad, sest lisaks valgele ja mustale on olemas veel punast, kollast, helepruuni, rohelist ja päris palju muudes värvitoonides taustu.

paberfoonid

Lastolite taustafoonid on 2.75 m laiad ja 11 m pikad ning kerituna tugeva rulli peale nii et neid saaks kas kodus või professionaalses fotostuudios horisontaalse toru sisse pista ja üles seada.

Nüüdest on populaarsemad taustapaberid kohe saadaval ka Photopointi esinduskauplustes Lõunakeskuses, Rocca al Mare ja Kristiine keskuses, aga sellist üsna pikka ja rasket paberrulli on tegelikult üsna tülikas poest koju või stuudiosse tassida. Seepärast soovitame uue fototausta tellida veebist kulleriga tasuta otse enda koju või stuudiosse. Tasuta transport kehtib alates 49€ tellimusest.

 

Telli endale Lastolite fototaust mugavalt otse stuudiosse ››

The post Telli värviline Lastolite by Manfrotto paberfoon tasuta koju või fotostuudiosse appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9