Kuidas alustada


Tere tulemast Snap.ee veebilehele.
Snap on uus pildikeskkond, kus saad mugavalt hoida oma fotomaterjali. Lisaks sellele on Snäpis olevaid fotosid väga mugav fotolaborisse saata ja niiviisi paberfotosid tellida. Veel on Snäpis võimalik kohtuda ning suhelda oma oma sõprade ja tuttavatega ning miks mitte ka päris võhivõõrastega, kes läbi oma üleslaetud fotode justkui juba tuttavaks saanud on. Lisaks fotokonkursid, fotoblogi, geosildistamine ja palju muud.

1. Miks ma peaksin end Snäpi kasutajaks registreerima?


Paljusid Snäpi võlusid on võimalik nautida ka ilma end kasutajaks registreerimata. Nii saab iga snäp.ee lehele tulnu sõltumata oma ühiskondlikust või snäpilisest staatusest vaadata kasutajaid ning nende üles laetud fotosid, lugeda fotoblogi, saata Snäppi üles pandud fotodega e-kaarte ning uurida konkurssidele esitatud pilte.

Nende jaoks, kes ei ole end Snäpi kasutajaks registreerinud, on aga palju Snäpi suurepäraseid funktsioone ja võimalusi varjus. Piltide hindamine, üleslaadimine, tellimine, slideshow vaatamine, sõprade lisamine, postkast jne. Kõigele sellele ligipääsemiseks on vaja omada Snäpis kontot. Sellise konto tegemine on Ülimalt lihtne. All vaatame samm-sammu haaval kuidas enda Snäpi kasutajaks registreerides omaenda kontot luua. Ole valmis astuma Snäpi imelisse maailma.  

2. Kust alustada?


2.1 Loomulikult avalehelt. Seal päise all paremal pool ilutseb tumeroosat värvi nupp, mille peale on kirjutatud "Alusta". Sellele esmalt vajutada tulebki.

kuidas alustada

2.2 Nüüd juhtub midagi õige huvitavat. Kogu Snäp läheb järsku päris pimedaks ning keset silmnägu ilmub laiade lahtritega aken. See on registreerimisvorm.
registreerimisvorm

3. Registreerimisvormi täitmine


3.1 See ongi koht, kus saad enesele luua snäp.ee veebilehe kasutajakonto. Kogu vajalik on sellessamas väikses kastis - sa ei pea kartma, et alumist sinist nuppu vajutades ilmub neid ekraanile aina veel ja veel. Info, sinine nupp ja korras.

3.2 Esimesse lahtrisse on vaja sisestada Sinu e-maili aadress.
1
Kui peaksid unustama oma parooli, saad selle enesele meeldetuletuseks esimesse lahtrisse sisestatud e-maili aadressil saata. E-maili aadress on samuti vajalik fotode tellimisel ja mujalgi.

3.3 Paremal veerus olevasse teise lahtrisse on vaja sisestada kasutajatunnus.
3
kasutajatunnus on sõna, mida pead sisestama iga kord, kui tahad Snäpi veebilehele sisse logida.   Kasutajatunnust näidatakse kõigile Snäpi külastajaile sinu kontolehel ning sinu fotode juures. Kasutajatunnuse valimine on registreerimise juures üks olulisemaid samme, sest erinevalt kõigist muudest andmetest ei ole seda hiljem muuta võimalik.

3.4 Oled sa robot või inimene? Kui sa tunned ennast inimesena, siis sisesta vasakus veerus kõige alumisse lahtrisse selle kõrval, hallikal pildil olev kontrollkood.
6
Seda on vaja selleks, et vältida automaatseid kasutajakontode loomisi pahade inimeste loodud arvutiprogrammide poolt. Sellised arvutiprogrammid ei saa aru, mis numbrid seal hallis kastis, on ning nii saame hoida Snäpi robotivaba.

3.5 Liigume nüüd üles paremale. Sinna tuleb kirjutada parool.
2
See võiks olla vähemalt 6 tähemärki pikk ning koosneda numbritest ning suur- ja väiketähtedest. Nii on pahadel veebikurjamitel sinu konto lahtimuukimine päris keeruline.

Parooli on vaja Snäpi veebilehele sisselogimiseks - nii nagu kasutajatunnustki. Parooli aga ei kuvata lehel mitte kusagil - ei sinu kontolehel ega ka fotode juures. Parooli saad sa ise hiljem muuta ka.

3.6 Paroolilahtri all olev lahter kannab nimetust "Korda parooli"
4
Sinna tuleb just sisestatud parool uuesti sisestada. Selleks, et oleks kindel, et algse parooli trükkimisel mõnd apsakat ei tekkinud. Kui see lahter muutub roosaks...

viga paroolis

...ning sinna peale tekib kirje "Sisestatud paroolid on erinevad", siis alusta uuesti esimesest paroolikastist ning proovi hoolikalt jälgida, mida sinna kirjutad.

3.7 Kui paroolid olemas, tuleb sisestada oma sünnikuupäev.
5
See on muudetud eriti mugavaks - lahtrite paremas servas olevale noolekesele vajutades ilmuvast rippmenüüst saab valida sündimise päeva, kuu ja aasta.

3.8 Siis veel linnukene kasti "Olen nõus tingimustega".
7
Loomulikult saab neidsinaseid tingimusi, enne nõustumist ka lugeda. Selleks tuleb vajutada kirjele "Olen nõus tingimustega" linnukesekasti kõrval. Uues aknas avatakse siis need tingimused. Kui oled nendega nõus, siis klõpsa sinna kasti sisse see linnukene ära.
 
3.9 Ja ega muud ei olegi, kui vajutada alumisele suurele helesinisele nupule "REGISTREERUN KASUTAJAKS".
8
Ekraanilt kaob registreerimisaken - selle asemele ilmub musta värvi aken:

must-aken

Selles teatatakse sulle, et registreerimine õnnestus. Registreerimissoovi kinnitus on saadetud sellelsamal e-maili aadressil, mille sisestasid punktis 2.4.

4. Kasutajakonto kinnitamine.


4.1 Miks ma pean veel kinnitama?
Sest muidu võiks keegi suvaline inimene, kes teab sinu e-maili aadressi, teha sinu aadressiga konto. Registreerimisvormi lisatud e-maili kaudu kasutajakonto kinnitamine välistab Sinu e-maili aadressiga kontode loomise.

4.2 Kuidas siis Snäpi kontot kinnitada?
Pärast edukat registreerimist mine vaata oma e-kirju. Olgu need siis mail.ee, hot.ee gmail.com, hotmail.com või mõne teise e-posti teenust pakkuva firma veebilehel.

4.3 Teie e-postkasti tulnud uus kiri pealkirjaga "Olete registreerinud SNAP.ee veebi kasutajaks".

e-mail

Selles kirjas on ära toodud teie andmed Snäppi sisse logimiseks - need on needsamad, mille sisestasite registreerimisvormi. Andmete all on link konto aktiveerimiseks. Lingiks on viimane sõna lauses "Konto aktiveerimiseks vajutage siia." vajuta lingile "siia".

4.4 Konto aktiveeritakse ning sind viiakse Snäpi veebilehele.
Nüüd saad Snäppi lisada oma fotosid ja neid tellida, hinnata teiste kasutajate pilte, vaadata ja luua slideshow`sid, suhelda sõpradega ja palju muud.

tere