Auhinnatud ja aastatega lausa ikoonilisse staatusesse tõusnud Peak Design Travel Backpack 45L reisiseljakotile on olemas ka väiksem 30L alternatiiv, mis sobib ideaalselt lühemaks reisimiseks ja igapäevaseks kandmiseks.
Peak Design Travel Backpack 30L seljakott näeb kõigis kolme värvitoonis (midnight, must ja sage) välja tõeliselt stiilne ja kuna selle pealispind on valmistatud ilmastikukindlast 100% taaskasutatud 400D nailonist, siis võib sellega julgelt ka märja ilmaga ringi rännata.
Laiendatuna on selle koti maksimaalseks suuruseks 33L ning kokkusurutuna 27L ehk see sobib kenasti ka lennupagasisse.
Travel Backpack 30L on 360 kraadi ulatuses varustatud käepidemetega ning veel on sellel laiad küljetaskud veepudelite, statiivide ja muu jaoks.
Koti tagaosast leiame eraldi polsterdatud sahtli kuni ligi 16″ sülearvuti + ligi 10″ tahvelarvuti mahutamiseks. Lisaks on seljakoti ülaosas kiirelt ligi pääsetav eraldi lukuga sahtel, kuhu saad panna võtmed, prillid, passi jms.
Peaks Design tarvikud (cubes)
“Travel” seeria kottide eelised tulevad eriliselt esile koos spetsiaalsete Peak Design’i poolt loodud organiseerimis tarvikutele, mida nad ise “mooduliteks/kuubikuteks” nimetavad.
Neid saab kotile lisaks eraldi juurde osta ning need annavad funktsionaalsusele täiesti uue tasandi:
- Camera Cube vultarid on mõeldud kaameravarustuse organiseerimiseks (pigem on neid mõttekam kasutada 45L koti sees).
- Tech Pouch on kompaktne vutlar, kuhu saab mahutada erinevad tarvikud nagu laadijad, juhtmed, mälukaardid jms.
- Packing Cube – need erineva suuruse ja värviga vastupidavast nailonist transpordi kotid sobivad hästi just riiete pakkimiseks.
- Shoe Pouch on tugev, ülikerge ja kena jalatsikott, mis mahutab 1–2 paari jalatseid sõltuvalt nende suurusest.
Juhul, kui kvaliteetse koti ostuks ei pruugi hetkel kõiki rahalisi vahendeid kohe jaguda, siis saab kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Su asjad väärivad parimat kaitset – telli Peak Design Travel Backpack ››
Tutvu sisukate ülevaadetega:
- Fotograaf Hendrik Osula: Minu üks aasta koos Peak Design Mobile telefonitarvikutega ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile Car Vent Mount – maagilise ühendusega telefonihoidik ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Mobile – tõenäoliselt parim telefonitarvikute süsteem ››
- Fotograaf Mikk Otsar: Peak Design telefonihoidik mootorrattale on parim lisatarvik motohuvilistele ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Camera Cube – menukas kaameravutlar uuemas kuues ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Travel Tech Pouch – organiseerimise meistriklass ››
- Fotograaf Kert Kõivik: Peak Design Creator Kit on nutiajastu sisulooja parim sõber ››
Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis.
(392)
The post Stiilse Peak Design Travel Backpack 30L seljakotiga on Sinu asjad alati kaitstud appeared first on Photopointi ajaveeb.
Kui Sa oled seni oma objektiivide ostud Canon täiskaader hübriidkaamera jaoks edasi lükanud, siis ega me ei süüdistaks Sind. Canon on suuremas osas keskendunud oma L-seeria profiobjektiivide tootmisele, mida üks hobi korras fotograaf ei saaks omale tõenäoliselt iial lubada.
Nüüd on aga Canon pööramas pisut rohkem tähelepanu suuremale massile ning eelmisest aastast hakkasid nad pihta oma taskukohase(ma) suumobjektiivide seeriaga, milles esimene mudel oli Canon RF 28-70mm f/2.8 standardsuum.
Selle seeria teiseks mudeliks on nad välja kuulutanud Canon RF 16-28mm f/2.8 IS STM lainurk-suumobjektiivi, mis hakkab maksma 1399€. See on enam kui 2 korda vähem, kui selle L-seeria ekvivalentne objektiiv.
Antud objektiivil on nö. kokkutõmmatav disain nagu ka 28-70mm f/2.8 mudelil, mis hõivab hoiustamise ajal vähem ruumi ning see pole ainus asi, mida need kaks objektiivi omavahel jagavad.
Nii 16-28mm f/2.8 kui ka 28-70mm f/2.8 kasutavad muuhulgas ka ühist 67mm suurust filtrikeeret, eemaldades ühe peavalu nende jaoks, kes otsustavad omale mõlemad objektiivid soetada. Selle taskukohase “holy trinity” objektiivikomplekti teeks täiuslikuks, kui Canon tooks müügile ka f/2.8 telefoto-suumobjektiivi. Loodame parimat!
Vaatamata selle hinnasildile, siis Canon RF 16-28mm f/2.8 on sellegipoolest varustatud optilise pildistabilisaatoriga, mis pakub kuni 5,5-stopi jagu stabilisatsiooni.
See number tõuseb veelgi rohkem, kui kasutad objektiivi koos hübriidkaameraga, millel on ka keresisene stabilisaator – sel juhul ulatub see tervelt kuni 8-stopini.
Muuhulgas on objektiiv varustatud ka STM teravustamismootoriga, mis toob Sinuni loomulikult sujuva, kiire ja täpse automaatse teravustamise. Selle samm-mootor on kusjuures väga sobilik ka videograafiaks, et saavutada sujuvaid üleminekuid ühe objekti pealt teiseni.
Antud objektiiv kaalub vaid 445 grammi ja sissetõmmatud asendis on vaid 9,1 cm pikk. Võrreldes seda taaskord oma L-seeria ekvivalendiga ehk RF 15–35 mm f/2.8 L IS, siis see kaalub 840 grammi ja on 12,7 cm pikk – jällegi, üpris suur vahe.
Canon lubab veel taskukohasest RF 16-28mm f/2.8 objektiivist L-seeria lähedast pildikvaliteeti ning üllataval kombel ka ilmastikukindlat disaini, mis kannatab vihma, niiskust ja tolmu.
Ehk kui Sinu Canon EOS R seeria hübriidkaameralt on veel puudu üks korralik lainurkne objektiiv, siis RF 16-28mm f/2.8 IS STM on paistab olevat igati mõistlik valik.
Eeltelli Canon RF 16-28mm f/2.8 IS STM ja pildistad/filmid varsti uue kvaliteediga »
Juhul, kui Sul peaks uue kaamera ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(39)
The post Canon toob müügile taskukohasema RF 16-28mm f/2.8 IS STM lainurk-suumobjektiivi appeared first on Photopointi ajaveeb.
Filmiga fotokaamerate buumi harjal on taas popiks saanud ka “seebikarbid” ehk äärmiselt lihtsa ehituse ja väheste megapikslitega kompaktkaamerad. Selliste puhul ei ole oluliseks mitte pildikvaliteet, vaid noored armastavad neid, sest nendel digipiltidel on 2000ndate alguse retrovibe.
Selliste kaamerate valikust on seni kõige enam ostetud mudeliks ostunud AgfaPhoto Realishot DC5200 – seda eelkõige oma soodsa hinna 64,99€ ja rohke värvivaliku (6 erinevat) tõttu.
Kindlasti on oluline ka see, et antud mudeli juures on kombineeritud kasutajasõbralikkus, lihtne disain ning rahuldav pildikvaliteet, mis sobib ideaalselt igapäevaste hetkede salvestamiseks.
AgfaPhoto Realishot DC5200 on varustatud 8-kordse digitaalse suumiga ja lisaks sellele toetab kaamera 2,4-tolline LCD-ekraan mugavaks kadreerimiseks ja fotode ülevaatamist. Realishot DC5200 intuitiivne menüüsüsteem ja nuppude paigutus võimaldavad ka algajatel kiiresti kaamera funktsioonidest aru saada.
Kaamera sisemälu on laiendatav kuni 32 GB suuruse microSD-kaardi abil, mis tagab piisavalt ruumi sadade fotode salvestamiseks. Kompaktne disain ja kerge kaal muudavad selle ideaalseks kaasaskantavaks lahenduseks, mida on lihtne mahutada kotti või taskusse.
Telli AgfaPhoto DC5200 mugavalt veebist või osta esinduskauplustest ››
(18)
The post AgfaPhoto Realishot DC5200 on ihult ja hingelt retro-digikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
2024. aasta lõpus lendasime abikaasa ja teiste lohesurfaritega Egiptusesse, et sealsetes oludes (tuule ja valgustingimustes) püüda kaadrisse palju ägedaid pilte lohesurfist ja kohe turule tulevatest uutest toodetest.
Olen lohesurfi nüüdseks pildistanud aastaid ning nende jooksul saanud katsetada palju erinevaid objektiive. Üldiselt eelistan nendest kahte fookuskaugust ehk 35-150mm suumi ning 20mm lainurka.
Seekord oli mul aga soov proovida midagi uut ning panna proovile minu jaoks midagi täitsa uut. Seetõttu astusin läbi Photopointi foto- ja videotehnika rendist ja haarasin sealt nendega kokkuleppel kaasa Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi.
Miks seekord Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS?
Olen muidugi 70-200mm suumobjektiividega palju pildistanud ja selles osas ei olnud minu jaoks midagi uut. Kui üldiselt eelistan spordi- just lohesurfi pildistamisel 35-150mm vahemikku, põhjusel, et lohesurfar võib õhus teha väga ettenägematuid piruette ja järsku olla mulle väga lähedal, siis seekord otsustasime teha suurem osa pilte siiski pika toruga.
Seitsme päeva jooksul tegime kokku 9000 pilti ja saan juba etteruttavalt öelda, et jäin selle Sigma objektiivi tööga super rahule.
Tingimused pildistamiseks on Egiptuse päikese all muidugi ideaalsed. Päike paistab, mis tähendab, et sporti pildistada on imelihtne, kui leiad vaid õige nurga, et päike kogu pilti ära ei sööks.
Mina keerasin Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS objektiivi oma Sony a7 IV ette ning need kaks tehnikajubinat töötasid mu käes nagu valatult.
Olen Sigma objektiivide fänn olnud aastaid ja valin need tihti ka oma igapäevatöö kaaslasteks, kuid seni olen eelistanud pigem fiksobjektiive nagu 20mm, 50mm ja 85mm.
Pean tunnistama, et Sigmade kaal pole mind kunagi häirinud. Antud 70-200mm f/2.8 DG DN Sports kaal on 1335g ning ma ausaltöeldes ei täheldanud mingit vahet raskuse suhtes oma tavapärase Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD objektiiviga, mis on 200g kergem.
Sporti pildistades ei vaja ma ka välku ning kogu see kombo mul nädal aega käes polnud sugugi liiga raske.
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports tööhoos
Kui ma Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Egiptuses oma Sony ette panin, siis keerasin kõiki rõngaid kohe valepidi. Kohe alguses sain muuhulgas ma muidugi veel aru, et päikesevarjuk peab alati ees olema, sest muidu ei olnud lihtsalt suumirõngast võimalik keerata.
Mind isiklikult see ei häirinud, sest vajasin seal päikese all pildistamisel varjukit nagunii koguaeg. Ja mulle isegi meeldis see süsteem rohkem, kui muidu tavapärane klikitav süsteem – nimelt Sigma 70-200mm Sports mudelil on varjuki kinnitamiseks väike “mutter” mida krutid ja siis kinnitub see obje külge.
Mulle tundus see süsteem pikas perspektiivis objektiivi küljes vastupidavam. Huvitav olukord tekkis aga esimeste minutitega, kui ma lohesurfarit kaadrisse püüdsin püüda ja keerasin suumitoru kõik korrad vales suunas ning ükski pilt ei tulnud välja.
Surfar tegi mingi mega triki ning mina, aastaid pildistanud fotograaf, ei saa midagi kätte. Umbes 15 minutiga harjusin ära, et suumi peab keerama tavapärasest vastas suunas ja alguses tundunud miinus oli hetkega kadunud.
Elav näide päris elust, et inimene on lihtsalt harjunud midagi ühel viisil tegema ja ringi harjumine pole midagi nii raske, kui see algul tundub.
Ilmastikukindlus ja rohkelt lüliteid
Mulle sobis, et see Sigma telesuum-objektiiv on muuhulgas nii tolmu- kui pritsmekindel, sest lohesurfi pildistades võib tihti tekkida olukord, kus pildistad tingimustes, kus niiskust on õhus pigem rohkem.
Parimad tuuled on tavaliselt siis, kui õues on “tava sportija” jaoks kohutav torm. Torm tähendab aga tihti ka vihma ning kui lisada sinna veel mereäärne keskkond ja sellest õhkav niiskus, siis saab juba ette öelda, et kogu see keskkond on tehnika jaoks üks suur surm.
Iga fotograaf hoiab oma fotovarustust nagu oma beebit, siis seda minagi, leiutan pidevalt võimalusi, kuidas tehnika saaks võimalikult vähe kahjustada ning kuidas seda kaitsta soolase vee ja niiskuse eest.
Seetõttu ongi antud objektiivi pritsmekindlus lohesurfi mõttes väga suur pluss. Egiptuses küll selliseid torme, mida eelpool mainisin, ei ole, kuid lohesurfar võib kergesti kogemata fotograafi suunas veidi vett pritsida. Proffidega koos töötades juhtub seda pigem erandina, kuid väikest uduvihma vahel ikka pähe saab.
Muidugi jäi mulle kohe silma objektiivi peal olev ava rõngas. Olen pigem harjunud ava kruttima kaamera menüüs ja mitte kunagi täielikult ära harjunud objektiivi peal olevat rõngast kasutamama, kuid pean tunnistama, et sellel tripil kruttisin ava objektiivi pealt päris palju.
Küll aga kasutasin alati lukustit, et ava paigast ootamatult ära ei läheks, kui peaksin rõngale actioni hetkel vastu minema. Mõnus uuendus, mis mulle väga meeldis!
Lüliteid ise oli objektiivi peal üllatavalt palju, mida kõiki ma tegelikult kasutada ei jõudnudki, kuid silma jäid eriti huvitavad variandid nagu teravustamis piiraja ehk focus limiter ning optilise stabilisaatori (OS) režiimi lüliti. Lahe muidugi neid kõiki võimalusi kasutada, eriti kui nuppudega mängimine on igapäeva töös juba täiesti käe sees.
Objektiivi fookuses ja selle kiiruses ei pidanud ma kordagi pettuma. See, kui teravad ja ilusad tulid pildid on ulme – ma jäin piltide kvaliteedi ja teravusega super rahule.
Arvestades, et subjekt lendab põhiliselt õhus mega kiirusega su nina alt välja, siis objektiiv tegi käes perfektset tööd, kui fookust ei saanud kätte oli see lihtsalt mu enda näpukas, mitte objektiivi süü.
Kui muidu lohesurfi pildistades pead valima pildid, mis on kõigepealt teravad ja seejärel vaatad edasi, siis seekord oli mu elu fotograafina juba eos palju lihtsam. Rõõm oli tööd teha selle objektiiviga!
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports – mis mulje jäi?
Kokkuvõtteks, siis olen proovinud mitmeid erinevaid 70-200mm f/2.8 suumobjektiive ning võin julgelt väita, et Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports teeb oma tööd suurepäraselt.
Pildid on teravad, palju programmeeritavaid nuppe selle peal ning lihtne kasutada. Ja nagu eelnevalt välja tõin, siis objektiivi kaal ega suumi vastupidine rõngas minu jaoks pigem miinus kokkuvõttes ei olnudki.
Olgugi, et reisil oli kaasas kogu mu fotovarustus, siis olin uuest objektiivist niivõrd vaimustuses, et suurem osa ajast oli mul ees vaid Sigma 70-200mm uus Sports versioon.
Objektiivi hinnast ma ei hakka rääkimagi, sest seda ei saa võrreldagi Sony FE 70-200mm f/2.8 GM seeria hinnaga, mis küündib pea topelt summale.
Olen pildistanud ka Sony telesuum-objektiividega ja pean tunnistama, et minu jaoks ei ole see oma hinda väärt, sest Sigma 70-200mm teeb oma töö ära ideaalselt.
Eerinevused, kus Sony on veidi parem tekivad minu jaoks vaid väga keerulistes valgustingimustes, kuid lohesurfi pildistades neid kunagi ei esine, st surfar surfab ikkagi päevasel ajal ja öösel me pilte ei tee.
Kas see on minu fotokotis järgmine objektiiv? Ma arvan küll! Ja kui Sa veel kahtled selle ostus, siis soovitan samuti haarata objektiiv kaasa Rocca al Mare keskuses asuvast Photopointi rendist ja proovi ise järele. Muidugi on oht, et kui sa selle käepäraseks saad, siis armud sellesse tõenäoliselt samamoodi nagu mina!
Kerli on tunnustatud pulma- ja perefotograaf, kelle tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel, Facebooki’i lehel ja kerlihalliste.com
Tutvu lisaks:
- Fotograaf Ander Iva: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports kaasa ja Norra pildistama ››
- Karbist välja: Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv ››
- Proovime Photopointi rendist Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi ››
(5)
The post Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiviga lohesurfi pildistamas appeared first on Photopointi ajaveeb.
Kui unistad professionaalse kvaliteediga valgustusest, mis muudaks Sinu fotod ja/või videod säravaks, siis soovitame pilgu pöörata hetkel 99,99€ (119€) maksva Quadralite VideoLED 600 poole.
Miks valida Quadralite VideoLED 600?
Tegemist on professionaalse ja energiasäästliku püsivalgusti, mille kompaktne disain ja kasutusmugavus teevad sellest suurepärase tööriista nii stuudios kui ka välitingimustes kasutamiseks.
- Võimas valgusallikas: 60 W LED-valgus, mis tagab ühtlase ja loomuliku valgustuse igas olukorras.
- Loomulik värviedastus: Kõrge värviedastusindeks (CRI > 90), mis tagab, et tööd jäävad täpselt sellised, nagu soovid.
- Mitmekülgsus ja kasutusmugavus: Sobib ideaalselt nii stuudios kui ka välitingimustes töötamiseks.
- Energiasäästlikkus: LED-tehnoloogia võimaldab vähendada energiatarbimist ilma valguse kvaliteedis järeleandmisi tegemata.
- Paindlik reguleerimine: Valgustugevust saab hõlpsalt reguleerida vastavalt oma vajadustele.
Mõtled, et kellel võiks Quadralite VideoLED 600 kõige enam kasu olla? See sobib ideaalselt YouTube’i ja TikToki sisuloojatele, kes soovivad oma videoid professionaalsemaks muuta ja ka fotograafidele, kes vajavad täpset ja ühtlast valgust stuudios või väljas.
Muuhulgas tuleb see kasuks videograafidele, et lisada projektidele visuaalset kvaliteeti võiks miks mitte ka (meigi)kunstnikele, kes vajavad töökohal täpset ja usaldusväärset valgust.
Telli kerge & kompaktne Quadralite VideoLED 600 mugavalt koju või stuudiosse ››
Juhul, kui Sul uue fototehnika või -tarvikute ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Soodushind kehtib 1. – 31. jaanuar 2025.
(10)
The post Soodushinnaga Quadralite VideoLED 600 on usaldusväärne püsivalgusti loometööks appeared first on Photopointi ajaveeb.