Sony a7CR on väga kompaktne 61-megapiksline täiskaader hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

Kui otsid hübriidkaamerast eelkõige maksimaalselt head pildikvaliteeti ning kompaktset kere, siis nüüd on selline Sinu jaoks olemas Sony a7CR.

Esmapilgul on spetsifikatsioonide poolest a7C R väga sarnane Sony a7R V mudeliga, millel on samuti 61-megapiksline täiskaadersensor ning “AI Processing Unit” kiip, kuid Sony on need seekord mahutanud kordades väiksema ning kergema kere sisse.

Vaatame, siis selle kohe Sony poolt jagatud info pealt lähemalt üle ja muuhulgas on a7CR juba Photopointi veebikaubamajas olemas ka eeltellimiseks. 

Muide, koos a7CR mudeliga tutvustati ka Sony a7C II kaamerat, millega saad tutvuda selles blogipostituses.

Sony a7Cr

Sony a7CR — Sony “C” ning “R” seeria kombo

Sony a7CR pärib oma 61-megapikslise Exmor R CMOS täiskaadersensori tuntud a7R V seest. ja see on ikka päris hämmastav, kuidas Sony insenerid on leidnud viisi, et see 53% väiksema ning 29% kergema (võrreldes a7r V mudeliga) a7CR sisse ära mahutada.

Hetkeseisuga on Sony a7R V ka üks kõige kiiremaid hübriidkaameraid tänu oma AI-põhinevale autofookusele, millest a7C R ei jää kindlasti ilma. Kuna see kasutab sama “AI Processing Unit” kiipi, siis võid ka sellelt mudelilt oodata kiiret ning täpset subjektituvastust ja reaalajas jälgimist.

Sony a7Cr

Videosalvestamise poolest pakub a7CR hübriidkaamera kuni 4K 60 kaadrit/sek võimekust täiskaadri ulatuses (10-bit 4:2:2) ning 6.2K “oversampling” Super35 formaadis.

Uuel kaameral on 3-tolline pööratav ekraan ning 0.7x suurendusega OLED EVF ehk elektrooniline pildiotsija. Võrreldes esimese generatsiooni a7C mudeliga, siis on lisandunud ka ergonoomilisem käepide (grip) koos eespoolse rullikuga, timelapse funktsioon otse kaamerast ning loomulikult kõik eelmainitud omadused.

 

Kui otsid kõrge megapiksli arvuga täiskaader hübriidkaamerat, mis sobiks ideaalselt nii foto- kui ka videograafia jaoks, siis Sony a7CR on Sulle. Eeltelli see kohe ära, vajutades allolevale lingile ning ole esimeste seas 👇

 

Eeltelli Sony a7CR kohe ära ja koge peagi hämmastavat kvaliteeti »

 


Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit »

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(16)

The post Sony a7CR on väga kompaktne 61-megapiksline täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a7C II on kompaktne täiskaader hübriidkaamera foto- ja videograafidele
autor: Stephan Redko

Ligi 3 aastat tagasi avaldas Sony oma esimese kompaktse täiskaader hübriidkaamera ehk Sony a7C. Nüüd näeme lõpuks selle mudeli järeltulijat, millest paljud Sony fännid on unistanud. Tere tulemast Sony a7C II!

Arvestades, et selle kaamera vastu on juba väga palju huvi üles näidatud, siis tõsistel soovijatel soovitan selle esimesel võimalusel Photopointi veebikaubamajast eeltellida, kuna esimese partiiga ei pruugi ühtegi eksemplari esinduskaupluste lettideni jõuda.

Muide, koos a7C II mudeliga tutvustati ka Sony a7CR kaamerat, millega saad tutvuda selles blogipostituses.

Sony a7C II

Sony a7C II — tõeline hübriid, tõeliselt kompaktne

Esimese generatsiooni a7C puhul võttis Sony kasutusele tuntud a7 III täiskaadersensori, millest võis aimata, et a7C II sisse pisteteakse eelmisel aastal müügile jõudnud Sony a7 IV sensor. Nüüd saame kinnitada, et see vastab tõele!

Sony a7C II kompaktses keres peitub 33-megapiksline Exmor R CMOS täiskaadersensor ning Bionz XR protsessor, mille võimekuse oleme järele saanud proovida a7 IV mudeliga.

Võttes veel eeskuju hiljutistelt Sony hübriidkaameratelt, siis a7C II seest leiame ka intelligentse “AI Processing Unit” kiibi, mis aitab kõvasti kaasa subjektituvastusele ning reaalajas jälgimisele.

Nimelt, Sony lubab silmatuvastus autofookuse kiiruse ja täpsuse puhul lausa 60%-list tõusu ning lindude/loomade puhul 40%. Antud võrdlus on a7C ja a7C II mudelite vahel.

Sony a7C II

Sony a7C II pakub märkimisväärset tõusu ka oma videosalvestus võimekuse poolest, sest sellelt võid oodata kuni 4K 60 kaadrit/sek salvestusi Super35 formaadis (10-bit 4:2:2) ning täiskaader formaadis kuni 4K 30 kaadrit/sek (10-bit 4:2:2).

Videosalvestuste lihtsustamiseks saad lisada kaamerasse oma LUT-id, et näeksid otse kaamerast oma lõplikuid “color graded” kaadreid. See on omadus, mida isegi Sony a7 IV hübriidkaameral ei ole, aga võiks kindlasti olla.

Kes lootis a7C II mudelilt näha suuremat EVF ehk elektroonilist pildiotsijat, siis ka Sulle on häid uudiseid. Kuigi pildiotsija resolutsioon jääb eelkäijaga samaks, siis õnneks on selle suurendus tehtud tunduvalt paremaks ehk nüüd näed pildiotsijasse vaadates oma kaadreid suuremalt. a7C suurendus on 0.59x ning a7C II suurendus on 0.7x.

 

Muud täiustused Sony a7C II puhul on veelgi parem pildistabilisaator (kuni 7-stoppi koos Optical SteadyShot objektiividega), lossless RAW formaat, timelapse loomine otse kaamerast, ergonoomsem käepide koos eespoolse rullikuga ning palju muud.

Kui oled valmis kogema tõelist kvaliteeti kompaktsest täiskaader hübriidkaamerast, siis nüüd on õige aeg eeltelli uus Sony a7C II vajutades allolevale lingile 👇

 

Eeltelli Sony a7C II endale kohe ära – Sa oled seda väärt »

 


Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit »

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(15)

The post Sony a7C II on kompaktne täiskaader hübriidkaamera foto- ja videograafidele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Instax Square SQ40 on ajatu välimusega kiirpildikaamera
autor: Keiu Simm

Fujifilm Instax Square SQ40

Fujifilm on taaskord üllatanud fotonostalgia armastajaid uue retrohõngulise, samas ajatu välimusega kiirpildikaameraga – Instax Square SQ40. Selle sama isendi võrra rikkamad on nüüd ka Photopointi veebikaubamaja ning esinduskauplused.

Kuigi uus Square SQ40 võtab stiilinäiteid naha imitatsiooniga korpuse näol varasemalt turul olnud Instax Mini 40-lt, siis nagu nimigi reedab, saad uue mudeliga krediitkaardi suuruses paberi asemel trükkida suuremale, 86×72 mm Instax paberile (pildi suurus 62×62 mm).

Kui oled mõelnud just Instax Square kiirpildikaamera ostule, aga SQ1 modernne ning värviline disain ei ole Sulle just meelt mööda, siis uue disainiga SQ40-ga mööda ei pane.

Fujifilm Instax Square SQ40

Instax Square SQ40 on varustatud automaatse säri funktsiooniga, mis tuvastab kaamera ümbritseva valguse taseme ning seeläbi lihtsustab oluliselt rasketes valgusoludes pildistamist. Pimedas siseruumis või päiksepaistelise ilmaga õues – tulemus saab ühtemoodi hea.

Tegemata ei jää ka selfie’d. Selleks on, nagu ka varasemate Instax kiirpildikaamera mudelite puhul, minipeegel ja eraldi selfie režiim. Ühtlasi toimib see ka makro režiimina. 

 

Telli endale ajatu välimusega Fujifilm Instax Square SQ40 kiirpildikaamera »

 

Juhul, kui uue kiirpildikaamera eest täissummat rahakotist kohe välja võtta ei ole, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

(14)

The post Fujifilm Instax Square SQ40 on ajatu välimusega kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kodak M35 filmikaamera viib su fotograafia juurte juurde
autor: Jürgen Veerme

Kodak M35 filmikaamera

Analoogkaameratega filmile pildistamine on ääretult populaarne, sest erinevalt digikaameratest ei ole tulemus kohe näha, vaid jäädvustuse näed ära alles siis kui fotofilm on ära ilmutatud. Kui soovid samuti sellist stiili katsetada, siis soovitame Sul endale soetada Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil oleva Kodak M35 filmikaameraSaadaval lausa 8 erinevas värvitoonis.

Olgugi, et välimuselt oleks tegu nagu ühekordse kaameraga, siis tegelikult saab Kodak M35 pildistamiseks kasutada korduvalt (loodust säästev mõtlemine). Selle kaamerakere sisse käib klassikaline 35 mm fotofilm – sobivad nii värvilised kui mustvalged ja ISO 200/400 filmid.

Kodak M35 filmikaamera

Kodak M35 filmikaamerat on lihtne ja lõbus kasutada – lihtsalt püüa pildistatav objekt kenasti kaadrisse, vajadusel lülita sisse välk ning vaata, et oleksid objektile piisavalt lähedal. Kui oled fotofilmi täis pildistanud, siis too filmirullid mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile.

 

Pildista teistmoodi ning telli endale Kodak M35 filmikaamera ›› 

(1302)

The post Kodak M35 filmikaamera viib su fotograafia juurte juurde appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need fotokaamerad valiti EISA poolt 2023-2024. aasta parimateks
autor: Jürgen Veerme

Foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus EISA kuulutas hiljuti traditsiooniliselt välja 2023. – 2024. aasta tarbeelektroonika auhinnad.

Fotograafia kategoorias sai auhinnaga pärjatud 6 fotokaamerat ja nagu viimastel aastatel kombeks, siis ei antud ka tänavu välja eraldi auhindu parimale peegel- ja hübriidkaamerale. 


Parim täiskaaderkaamera professionaalidele
Sony a7R V

Sony a7R V eisa auhinnad

Sony a7R V sees on kasutusel juba tuttav 61-megapiksline täiskaader EXMOR R CMOS sensor, aga uus AI (artificial intelligence) protsessor koos Dual Bionz XR protsessorite ja 693-punktiline AF süsteem annavad sellele enneolematu autofookuse võimekuse.

a7R V on ka väga eeskujuliku video jäädvustamise võimekusega, sest suudab salvestada kuni 8K 25p ja 4K 60p videot. 

Tutvu Sony a7R V täiskaader hübriidkaameraga lähemalt nende ülevaadete kaudu:

Soovid kaamera enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest a7R V on nii Tartu kui Tallinna Photopointi rendis laenutamiseks kõigile huvilistele saadaval.

 

Aeg on õige – telli endale Sony a7R V täiskaader hübriidkaamera ››

 


Parim täiskaadersensoriga kaamera
Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II

Canon EOS R6 Mark II sees tuksub DIGIC X protsessor, mis koos uue 24,2-megapikslise CMOS sensori ning järgmise põlvkonna Dual Pixel CMOS AF II autofookusega pakub töökindlust võrreldamatul tasemel.

Videosalvestuseks kasutab EOS R6 Mark II kogu sensori laiust ja suudab salvestada 4K 60p videot Dual Pixel CMOS AF II teravustamisega. Kõik 4K kaadrid luuakse sensori 6K väljundi ülekirjutamisega, mille tulemuseks on suurepärane pildikvaliteet.

Kõrge lahutusvõimega 3,69-miljoni punktiga elektrooniline pildiotsija pakub fotode või videote tegemisel kristallselget vaadet, kuna selle värskendussagedus on 120 Hz.

 

Aeg on edasi liikuda – telli Canon EOS R6 Mark II ››

 


Parim kaamera sisuloojatele
Sony ZV-E1

Sony ZV-E1

Sony ZV-E1 on hetkel maailma kõige kompaktsem ja kergem täiskaadersensoriga hübriidkaamera. See suudab salvestada 4K 60 kaadrit/sek 4:2:2 10 bit (no crop) ning lisatud on a7R V mudelist tuttav AI-põhinev autofookus süsteem.

Sellel professionaalidele loodud vlogkaameral on olema pööratav ning puutetundlik LCD-ekraan. Lisaks peitub selles ka 3-kapsline mikrofon, et saaksid oma sisuloomis komplekti hoida eriti minimaalsena.

Kui aga soovid viia oma heli järgmisele tasemele, siis selleks on kaamera peal Multi Interface shoe, mille abil saad ühilduvaid mikrofone kasutada juhtmevabalt!

 

Vii oma videote kvaliteet mitu sammu edasi ja eeltelli Sony ZV-E1 »

 


Parim APS-C ehk poolkaadersensoriga kaamera
Fujifilm X-H2

Fujifilm X-H2

Fujifilm X-H2 hübriidkaameral on 40,2-megapiksline APS-C sensor, mis teeb sellest kõige kõrgema lahutusvõimega kaamera X-seeria ajaloos. See on ka maailma esimene APS-C kaamera, mis on võimeline jäädvustama 8K 30p Apple ProResi videot kaamerasiseselt.

Olemas on 5-teljeline pildistabilisaator, mis Fujifilmi sõnul võimaldab seda kasutada käeshoituna olukordades, mis oleks varem vajanud statiivi. Elektroonilisel pildiotsijal on 5,76 miljonit pikslit, 0,8-kordne suurendus ja värskendussagedus kuni 120 kaadrit sekundis. Tagumine LCD ekraan on 1,62 miljoni punktiga ja täielikult muudetava nurgaga.

 

Vii kvaliteet uuele tasemele ja telli Fujifilm X-H2 ››

 


Parim kaamera videotööks
Panasonic Lumix S5 IIX

Panasonic Lumix S5 IIX

Panasonic Lumix S5 IIX täiskaader hübriidkaamera pakub oma hinnaklassis kõige laiaulatuslikumat valikut videofunktsioone.

on suuteline salvestama välisele USB-C pesa kaudu ühendatavale SSD kettale RAW vormingus All-Intra ning ProRes materjali. Lisaks on kaamera suuteline juhtmega ning juhtmeta IP otseülekandeks ning pakub USB thethering funktsiooni. Lisaks on Lumix S5IIX ainulaadse musta värvi disainiga.

Muuhulgas kasutab Lumix S5 IIX ka aktiivset jahutust läbi väikese ventilaatori, mis võimaldab jäädvustada videot ilma ajalise piiranguta.

 

Telli Panasonic Lumix S5 IIX endale kohe ära ››

 


PARIM OST
Canon EOS R8

Canon EOS R8

Canon EOS R8 pakub sama suurepärast pildikvaliteeti kui Canoni tipptasemel EOS R6 Mark II, kuid palju soodsama hinnaga.

See kasutab tunnustatud CMOS AF II teravustamissüsteemi, mille abil suudab hübriidkaamera tuvastada ning jälgida mitte ainult inimesi, vaid ka loomi, linde ja sõidukeid

EOS R8 mudelil on võimekus salvestada 4K kvaliteedis 60 kaadrit/sek ilma lõikefaktorita ja võimalus teha suurepäraseid ning detailirohkeid fotosid lausa 40 kaadrit sekundis (kasutades elektroonilist katikut).

Sisseehitatud Wi-Fi® ja Bluetooth® tagavad EOS R8 ühenduse nutiseadmete, Wi-Fi võrkude ja sülearvutitega. Jaga fotosid ja videoid oma jälgijate ja sõpradega ning juhi kaamerat eemalt.

 

Saada enda vana kaamera pensionile ja osta Canon EOS R8 ››

 


Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

 

Photopoint on Eesti #1 fototehnika spetsialist ››

 

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

(8)

The post Need fotokaamerad valiti EISA poolt 2023-2024. aasta parimateks appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3