Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art — uue põlvkonna standardsuum toob meeldivad täiustused
autor: Stephan Redko

Kahtlemata ainus tõeline konkurents Sony ja Panasonic enda 24-70mm f/2.8 standardsuumidele on viimastel aastatel olnud Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN. Tegu on olnud ka äärmiselt populaarse mudeliga, peamiselt oma taskukohasema hinnasildi tõttu.

Arvestades, et nüüdseks on tegu juba ligi 5 aastat vana objektiiviga, siis selle aja jooksul on loomulikult tekkinud selles valdkonnas ka piisavalt arenguruumi, et luua uue põlvkonna mudel. Ja siin see on — Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art standard-suumobjektiiv, nii Sony E- kui ka Panasonic L-bajonetile!

II generatsiooni mudel hakkab maksma kõigest 160€ rohkem oma eelkäijast ning selle raha eest saad Sa kindlasti märkimisväärselt parema objektiivi.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art — kas parem saab tõesti paremaks minna?

Uuendusi on selles objektiivis palju, kuid üks märkimisväärsemaid nende seas on toru sees peituv teravustamismootor, sest I generatsiooni mudel kasutas veel vanemat samm-mootor tehnoloogiat.

Õnneks on Sigma vaikselt välja vahetamas oma samm-mootoriga objektiive ning nüüd kasutab ka uue põlvkonna Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN Art objektiiv HLA mootorit (High-response Linear Actuator) nagu ka Sony ja Panasonicu uuemad objektiivid.

Tänu sellele näeme suurt tõusu autofookuse kiiruses ja täpsuses, kuid kindlasti ka selles kui vaikselt see objektiiv oma tööd teeb. Videograafidele on seetõttu uue põlvkonna Sigma objektiiv ilmselge valik.

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art näeb ka visuaalselt üpris teistsugune välja ning see on peamiselt uue avarõnga tõttu, mida eelkäijal ei olnud.

Nüüd saavad ka Sigma standardsuumi kasutajad närviliselt keerata objektiivi avarõngast ning tunda selle mõnusat klikatavat tagasisidet, kuid samuti on Sul võimalik avarõnga klikkimine välja lülitada selleks vastava lüliti abil.

Lülititest rääkides, siis avarõnga jaoks leiad objektiivi pealt veel lukustuslüliti, et vältida olukordi, kus Sa töö käigus ava paigast ära nihutad.

Samuti leiad objektiivi pealt AF/MF lüliti ja kaks funktsioonnuppu, millele saad seadistada enda poolt valitud funktsiooni kaamera kaudu.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Pildikvaliteedi poolest lubab Sigma paremat jõudlust võrreldes oma eelkäijaga, eelkõige just teravuse ja kontrastsuse poole pealt. See on tänu Sigma uutele ehitusmaterjalidele ja täiustatud tootmisvõimekustele, kuigi peaks mainima, et juba esimese põlvkonna mudeli pildikvaliteet oli rohkem kui piisav.

Videograafidele peaks veel meelerahu pakkuma ettevõtte lubadus, et objektiivis on äärmiselt vähe focus breathing efekti, mis võimaldab ühest punktist teise teravustamise teha loomulikumaks ja ilma drastilise vaatevälja muutmiseta.

SIGMA 24-70MM F2.8 DG DN II Art

Sigma 24-70mm f/2.8 Mark II on võrreldes eelmise mudeliga 10% kergem ja 7% väiksem, säilitades samal ajal suurepärase ehituskvaliteedi ja ilmastikukindluse, mille eest Sigma “Art” seeria objektiivid tuntud on.

Ootame seda meeleldi Photopointi esinduskauplusestesse müügile juba juunikuus ning selle hinnaks on 1379€, mis on võrreldes Sony konkureeriva objektiiviga lausa 1000€ odavam ning Panasonicu objektiivist 600€ odavam.

 

Aeg on uuenduseks — eeltelli Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art »

 


Kahtlemata on kaameravarustuse ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(12)

The post Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art — uue põlvkonna standardsuum toob meeldivad täiustused appeared first on Photopointi ajaveeb.