Panasonic Lumix S5 II ja Lumix S5 IIX on uue ajastu hübriidkaamerad
autor: Mikk Otsar

Kui Panasonic tutvustas 2020. aastal uut Lumix S5 kaamerat, siis üllatusid paljud, et miks sellel ei tulnud faasituvastusega autofookust. Seda sellepärast, et muude tehniliste andmete poolest oli tegemist justkui ideaalse täiskaader hübriidkaameraga.

2023. aasta alguses sai see viga parandatud ning ka Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügi olevatelt Panasonic Lumix S5II ja Lumix S5IIX hübriidkaameratelt leiab lisaks muudele uuendustele ka võimeka autofookuse süsteemi.

KAMPAANIA (22.05 – 31.07.2023): Lumix S5 II või Lumix S5 IIx ostul saad Panasonicu käest kuni 300€ tagasi. Tutvu kampaaniainfoga »

 

Panasonix Lumix S5 II ja S5 IIx erinevused

Alustame elevandist ruumis ehk sellest, mis erinevus on kahel kaameral. Need kaks mudelit erinevad üksteisest vähesel määral – nimelt eraldavad neid üksteisest peamiselt videosalvestuse võimekus, kuid mõlemad sisaldavad uusi sensoreid, mis kasutavad faasituvastusega autofookust (PDAF).

Peamiseks põhjuseks, miks Panasonic otsustas turule tuua kaks erinevat mudelit on see et need lisa videofunktsioonid, mille leiab S5 IIX kaameralt oleks tavalise S5 II mudeli teinud kallimaks ning selliseid funktsioone igapäevakasutaja lihtsalt ei vaja.

Panasonic Lumix S5 IIX on suuteline salvestama välisele USB-C pesa kaudu ühendatavale SSD kettale RAW vormingus All-Intra ning ProRes materjali. Lisaks on kaamera suuteline juhtmega ning juhtmeta IP otseülekandeks ning pakub USB thethering funktsiooni. Lisaks on Lumix S5IIX ainulaadse musta värvi disainiga.

Lumix S5II uus sensor ning protsessor

Eelmisel aastal teatasid Panasonic ning Leica, et alustavad uue äriliidu L2 Technology, mille eesmärgiks sai kõrgtasemel fototehnika tootmine. Selle liidu esimene toodang ongi kogu Panasonic Lumix S5II pildisüsteem, mis pakub kõrget lahutusvõimet, loomulike värve ning 2 korda kiiremat andmeedastust paremaks videosalvestuseks.

Lisaks uuele 24,2-megapikslisele täiskaadersensorile, mis pakub kuni 14-stopist dünaamilist ulatust, leiame kaameratelt ka uue generatsiooni faasituvastusega autofookussüsteemi.

Panasonicu sõnul on uus PDAF süsteem tänu oma 779 fookuspunktile veelgi täpsem ning kiirem kui varem. Kui S5II ja S5IIX on objektile lukustatud, jätkab autofookus objekti jälgimist isegi ebasoodsates valgustingimustes ja isegi siis kui kaadris liigub mitu objekti.

 

Lisaks automaatse teravustamise funktsioonidele on kahel kaameral ka Dual Native ISO fuktsioon, mis Panasonicu sõnul minimeerib müra, valides enne võimenduse töötlemist optimaalse vooluringi kasutamiseks vastavalt tundlikkusele. Selle tulemusena on mõlema kaamera maksimaalne ISO 204800.

Uus sensori ja protsessori kombinatsioon on võimeline ka kiiremaks sarivõtteks – kuni 9 kaadrit sekundis AFS režiimis, 7 kaadrit sekundis AFC režiimis mehaanilise katikuga ja kuni 30 kaadrit sekundis kas AFS või AFC koos elektroonilise katikuga nii JPEG kui ka RAW vormingus.

Lisaks on Panasonicu kaamerad tuntud oma heade pildistabilisaatorite poolest. Mõlemal kaameral on ülimalt võimekas optiline pildistabilisaator mis ühildub ka Lumix S seeria objektiivide stabilisaatoritega. Nii on võimalik kasutada kuni 6,5-stopist pildi stabiliseerimist.

Lumix S5II ja Lumix S5IIX videovõimekus

Nii nagu eelpool mainitud on Lumix S5IIX kaamera videosalvestuse võimekus pisut parem, kuid mõlemad kaamerad suudavad jäädvustada 4:2:0 10-bit 6K (3:2), 5.7K (16:9) ning 4:2:2 10-bit C4K ja 4K videot. Raske on leida turult samas hinnaklassis kaameraid mis on selliste videosalvestuse funktsioonidega.

Sarnaselt Panasonic Lumix GH6 kaamerale kasutavad ka uued S5II ja S5IIX kaamerad aktiivset jahutust läbi väikese ventilaatori, mis võimaldab kaameratel jäädvustada videot ilma ajalise piiranguta.

Panasonicu sõnul on mõlemal kaameral juurdepääs 14+ stopiga V-Log ja V-Gamut pildiprofiilidele, et võimaldada suure dünaamilise ulatuse ja laia ulatusega värvide jäädvustamist. Lisaks on saadaval REAL TIME LUT funktsioon, mis võimaldab kaameras oleva ühilduva video ja foto värvigradatsiooni, rakendades SD-mälukaardile salvestatud LUTe. Kasutajad saavad teostada kavandatud värvide seadistust kohapeal ilma järeltöötluseta, seda funktsiooni saab kasutada ka otseülekandeks.

Vastuseks professionaalsete kasutajate päringutele on saadaval video abifunktsioonid, nagu Waveform Monitor, Vector Scope ja Zebra Pattern. Mõned Lumix S1H ja Lumix GH6 pakutavad funktsioonid, nagu süsteemisagedus (24,00 Hz), Synchro Scan, Fan mode ja ümberkujundatud juhtpaneel, mis võimaldab seadete kiiret valikut, on samuti uutel kaameratel saadaval.

 

Uuendused kaamera kerel

Üheks suurimaks uuenduseks nendel Panasonic täiskaader hübriidkaameratel on suur 3,68-miljoni punktiga OLED pildiotsija, mis pakub 0,76-kordset suurendust. Tagumine LCD ekraan on loomulikult vabalt liikuv ning 3-tollisele LCD paneelile on mahutatud 1,84-miljonti pikslit.

Liikudes edasi pesade juurde, siis leiame kaameralt täissuuruses HDMI pesa, USB-C 3.2 Gen 2 pesa ning kaks SD UHS-II mälukaardipesa. Kuna tegemist on ka ülimalt võimekate videokaameratega leiame kerelt ka muidugi 3,5 mm kõrvaklapi- ning mikrofonipesad.

Kaamerad toetavad WiFi 5 GHz ja 2,4 GHz ning Bluetooth 5.0 ühendusi. Lumix S5II ja S5IIX kaamera seadeid saab juhtmevabalt kopeerida ja edastada teistele S5II ja S5IIX kaameratele, kui kasutate ühe võtte jaoks mitut kaamerat.

Sarnaselt teistele Panasonic Lumix kaameratele on ka uued S5II ja S5IIX valmistatud magneesiumsulamist ning tänu sellele pakuvad kaamerad kaitset niiskuse ning tolmu eest. Lisa tihendid on paigutatud kõikide nuppude ning valikurataste taha, et saavutada maksimaalne kaitse aktiivsetele fotograafidele.

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Telli Panasonic Lumix S5 II või S5 IIX hübriidkaamera endale kohe ära ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

(292)

The post Panasonic Lumix S5 II ja Lumix S5 IIX on uue ajastu hübriidkaamerad appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pisike Polaroid GO kiirpildikaamera on müügil suvise soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Go suvekampaania

Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas on suvise soodushinnaga alates 84,99€ müügil pisike Polaroid Go kiirpildikaamera, millega on meeleolukate hetkede jäädvustamine imelihtne ja see on ka ideaalne kingiidee mistahes tähtpäevaks.

Tegemist on hetkel ühe kõige väiksema (10,5 x 8,3 x 6,1 cm) analoog kiirpildikaameraga, mistõttu on seda eriti mugav kaasa võtta sünnipäevadele, reisidele ja seiklustele.

Hoolimata kompaktsusest on kaameral olemas kõik, mida ühelt klassikaliselt kiirpildikaameralt soovime – selfipeegel, aegrelee, kauakestev aku, dünaamiline välklamp, topeltsäritus ja tarvikud reisile kaasa võtmiseks.  

Polaroid Go

Juhul, kui sul jääbuue kaamera ostu tegemisest rahast puudu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

Muide, soodushinnaga (99,99€) on müügil ka Polaroid Go “Everything Box” komplektid, kuhu lisaks kaamerale kuulub ka üks pakk (16 lehte) fotopaberit.

 

Telli Polaroid Go ja jäädvusta vahvaid hetki teistmoodi ››

 

Soodushind kehtib 26.05 – 26.06.2023. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(310)

The post Pisike Polaroid GO kiirpildikaamera on müügil suvise soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Soodushinnaga Canon EOS R6 Mark II ostul saad veel lausa 250€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS R6 Mark II

Canoni seni kõige kiirema täiskaader hübriidkaamera EOS R6 Mark II ostul saad Canoni käest lausa 250€ tagasi küsida. 

Canon EOS R6 Mark II sees tuksub DIGIC X protsessor, mis on tuttav EOS R5EOS R6 ja EOS-1D X Mark III mudelitest, aga koos uue 24,2-megapikslise CMOS sensori ning järgmise põlvkonna Dual Pixel CMOS AF II autofookusega pakub EOS R6 Mark II töökindlust võrreldamatul tasemel.

Võrreldes EOS R6 mudeliga on oluliselt vähendatud ka rolling shutter efekti, mis kaasneb kiirete stseenide pildistamisel just elektroonilise katikuga.

Videosalvestuseks kasutab Canon EOS R6 Mark II kogu sensori laiust ja suudab salvestada 4K 60p videot Dual Pixel CMOS AF II teravustamisega. Kõik 4K kaadrid luuakse sensori 6K väljundi ülekirjutamisega, mille tulemuseks on suurepärane pildikvaliteet.

Edasijõudnud filmitegijatele, kes soovivad veelgi suuremat jõudlust, väljastab EOS R6 Mark II HDMI väljundi kaudu 6K RAW vormingut, mida saab jäädvustada välisesse salvestajasse. 

Canon EOS R6 Mark II

EOS R6 Mark II kere pakub teada-tuntud Canoni oodatud vastupidavust – taludes ebasoodsaid ilmastikutingimusi. Kõrge lahutusvõimega 3,69-miljoni punktiga elektrooniline pildiotsija pakub fotode või videote tegemisel kristallselget vaadet, kuna selle värskendussagedus on 120 Hz.

Kuidas osturaha tagasi saada?

Hüvitatava ostusumma kannab Canon sinu pangakontole, kui oled kampaaniaperioodil Photopointist soetatud Canon EOS R6 Mark II kaamerakere või komplekti nõuetekohaselt Canoni veebilehel registreerinudSealt leiad ka täpsemad kampaaniatingimused.

 

Aeg on edasi liikuda – telli Canon EOS R6 Mark II ››

 


“Raha tagasi” kampaania kestab 14. aprill – 31. juuli 2023. Ostu saab Canoni kampaanialehel registreerida kuni 15. augustini 2023. Kampaanias võivad osaleda nii eraisiku kui ettevõtte nimele ostetud kampaaniatooted, aga raha tagasi taotleja peab olema vähemalt 18. aastane. 

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Canon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(17)

The post Soodushinnaga Canon EOS R6 Mark II ostul saad veel lausa 250€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm X-S20 hübriidkaamera on hea valik kvaliteeti nõudvale sisuloojale
autor: Mikk Otsar

Fujifilm tutuvustas enda uut X-S20 hübriidkaamerat, mis on eelmisest mudelist tuduvalt võimekam, kuid hoiab oma hinnaga jätkuvalt head kohta konkurentide seas.

Ettevõtte sõnul on uus Fujifilm X-S20 ideaalne kaamera sisuloojatele, kes soovivad enda fotode või videote kvaliteedi viia järgmisele tasemele. Eriti hästi sobib see neile, kes dokumenteerivad enda igapäevaelu, reisivad palju või tegelevad streaminguga.

Fujifilm X-S20 sensor ja protsessor

Olgugi, et Fujifilm tõi eelmisel aastal turule uue viienda põlvkonna X-Trans CMOS sensori, 26-megapikslise virnastatud sensori ja 40-megapikslise virnastamata sensori, siis uus X-S20 kasutab siiski vanemat neljanda põlvkonna X-Trans CMOS 4 pildisensor, mis on leitav ka Fujifilm X-S10 seest.

Positiivse küljena leiame kaamerast uue X Processor 5 protsessori, mida nähti esmakordselt Fujifilm X-H2S kaameras. Uus protsessor parandab märkimisväärselt X-S20 jõudlust ja soodustab paljusid kaamera uuendusi ja täiustusi võrreldes selle eelkäijaga.

Täiustatud X Processor 5 pakutava uue töötlemisvõimsusega X-S20 suudab mehaanilise katiku kasutamisel jäädvustada rohkem kui 1000 JPEG või tihendatud RAW pilti, võrreldes X-S10 105 JPEG  ja 23 RAW kaadri puhvriga. Tihendamata RAW piltide jäädvustamisel pakub X-S20 35 kaadrilist puhvrit.

Fujifilm X-S20

Hübriidkaamera viieteljeline keresisene pildistabilisaator (IBIS) on tänu uuele protsessorile samuti veelgi parem. Kui X-S10 lubas kuni 6-stopi stabilisatsiooni, siis X-S20 tõstab selle muljetavaldava 7-stopini.

Fujifilmi sõnul on nad kaamerale lisanud täiustatud automaatse teravustamise algoritmi, mis töötati välja algselt X-H2S mudeli jaoks. Kui siia võrrandisse juurde liita ka uus protsessor mida kaamera kasutab, saame tulemuseks ühe suurepärase autofookuse võimekusega tööriista mis sobib nii foto- kui ka videograafidele.

Muljetavaldav videovõimekus

Suurim lisa, mida uus protsessor parandab on kaamera videovõimekus. See tähendab, et X-S20 suudab salvestada 4K 60p 4:2:2 10-bit ja open-gate 6.2K (3:2) videot keresiseselt.

Fujifilm on lisanud ka F-Log2 värviprofiili, mis annab kasutajatele lisa stopi dünaamilist ulatust. Kui soovite kasutada välist HDMI salvestit, saab kaamera nüüd väljastada ProRes RAW või Blackmagic RAW videot.

Kui nii spetsiifiline video jutt sul pea segi ajab, siis Fujifilm on teinud ka täiesti uue vlog-režiim, mis toob kaamerale täiesti uue funktsionaalsuse.

Selle eesmärk on muuta sisuloojate töö lihtsaks ja juurdepääsetavaks. Puuduta puuteekraanil vlog-nuppu ja saate ekraanile kuus quick-access nuppu erinevate funktsioonide jaoks nagu stabiliseerimine, viitpäästik, silmade/näotuvastus, toote prioriteedirežiim, aeg-luubis video režiim ja tausta udustamise režiim.

Kui oled rohkem Twitchi striimija, saad X-S20 kasutada muljetavaldava veebikaamerana. USB-C porti kasutades saad kaamerast väljastada 4K 60p otseülekande. Erinevalt vanematest Fujifilmi mudelitest pole XWebcam tarkvara vajalik, kuna X-S20 tugineb UAC standardile.

Fujifilm X-S20 kere ja disain

Kui vaadata kaamera tagumist poolt, siis näeme, et Fujifilm on selle kaamera disainimisel lähtunud pigem funktsionaalsusest kui visuaalsest ilust.

Oma kompaktse suuruse, peegelkaamera stiilis käepideme ja kahe juhtkettaga on see kõigile tuttav disain. Võrreldes eelkäijaga on palju nuppe ja valikukettaid suurendatud.

Pööratava puuteekraani eraldusvõime on küll veidi tõstetud, kuid elektrooniline pildiotsija oma täpselt sama OLED paneeliga mis oli X-S10 kaameral.

Fujifilm on selgelt püüdnud hoida kõike, mis fotograafidele X-S10 juures meeldis, sealhulgas selle ühenduspesade valikut. Kaameral on laadimiseks USB-C pesa, mikro-HDMI ja 2,5 mm mikrofoni pesa. Kaamera teisel küljel on uhiuus 3,5 mm kõrvaklappide pesa. X-S10 puhul pidi kasutama USB-C – 3,5 mm adapterit, kuid X-S20 kasutajad saavad kõrvaklappe nüüd ka otse ühendada.

Peale uuendatud protsessori on suurim sisemine muudatus üleminek väiksemalt, 8,7 Wh NP-W126 akult 16 Wh NP-W235 akule. See suurendab aku vastupidavust peaaegu kaks korda. CIPA reitingu järgi ulatub võtete arv ühe laadimisega 325 kaadrist kuni 750ni või kuni 800ni, kui kasutate kaamera eco režiimi.

Uue ja suurema aku mahutamiseks on kaamera käepide samuti veidi suurem, mis teeb aga kaamera käes hoidmise veidi mugavamaks.

Fujifilm X-S20

Aku kõrvalt leiame ka uuendatud UHS-II mälukaardipesa. Kuigi Fujifilm X-S20 on vaid üks kaadripesa ja see asub enam-vähem samas kohas, on siiski täiustatud liides sarivõtete ja kõrgema lahutusvõimega videote tegemisel õnnistuseks.

Uut kaamerat võime Photopointi esinduskauplustesse oodata lähikuudel. Neile, kes tahavad olla kindlad, et see kaamera neile esimesena kätte jõuaks, soovitame selle eeltellida otse veebikaubamajast, kus on see valikus kolme erineva komplektina.

 

Eeltelli Fujifilm X-S20 Photopointi veebikaubamajast ››Kui sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(45)

The post Fujifilm X-S20 hübriidkaamera on hea valik kvaliteeti nõudvale sisuloojale appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lexar Pro CFexpress Type B Silver mälukaardid on nüüd eriti väledad
autor: Jürgen Veerme

Lexar CFexpress Silver mälukaart

CFexpress mälukaardid on tänaseks saanud professionaalsetele foto- ja videograafidele kõige eelistatumaks, sest võimaldavad tänu suurele kirjutamiskiirusele kasutada tänapäeva tippklassi kaamerate funktsioone.

II generatsiooni Lexar Professional CFexpress mälukaardid võimaldavad senisest kiiremat ja stabiilsemat salvestust, kasutada suuremat kaadrisagedust ning jäädvustada rohkem mahtu vajavat 4K, 6K ja 8K videot.

Lexar CFexpress Silver mälukaart

Lexar CFexpress Silver Type B lugemiskiirus tõusis nüüd kuni 1750 MB/s ja kirjutamiskiirus kuni 1300 MB/s (varasemad väärtused olid vastavalt 1000 MB/s ja 600 MB/s). Vanema ja aeglasema tehnoloogia (XQD) asemel kasutavad need nüüd uusimat CFexpressi tehnoloogiat palju soodsama hinnaga.

Suurima muudatuse toob see CFexpress-tehnoloogiat toetavate madalama ja keskklassi kaamerate jaoks, võimaldades kasutajatel nüüd nautida kiiremat ja stabiilsemat salvestustehnoloogiat ning selle tulemusena jäädvustada enda videoid ja fotosid kvaliteetsemalt.

 

Varusta ennast tänapäevaste Lexar CFexpress Type B mälukaartidega ››

 

Pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(43)

The post Lexar Pro CFexpress Type B Silver mälukaardid on nüüd eriti väledad appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5