Zoemini S ja C ehk Canoni julge samm kiirpildikaamerate maailma
autor: Jürgen Veerme

Canon Zoemini C ja S

Nii Eestis kui mujal maailmas ruulib kiirpildikaamerate turul Fujifilm enda Instax seeriaga ning nende järel sammub Polaroid oma erinevate mudelitega. Seetõttu oli veidi ootamatu Canoni uudis, et nad toovad turule enda “instant” digitaalkaamerad Zoemini S ja Zoemini C.

Või kas see uudis oli ikka nii ootamatu? Canon Zoemini taskuprinter koos tindivaba printimistehnoloogiaga on saadaval olnud mõnda aega nii et uued digitaalsed kiirpildikaamerad on tegelikult üsna loogiline jätk.

Tutvustatud mudelitest on kõige võimekam Canon Zoemini S, millel on 8 MP kaamera, micro-SD kaardipesa ning tänu Bluetooth ühenduse ja Canon Mini Print rakenduse koostööle saad pilte välja printida ka otse enda nutitelefonist. Mini Print äppi kaudu saab kaamerat ka kaugjuhtida, et saaksid nii enda kui sõbrad korraga pildile.

Lisaks on kaamera esiküljel olemas selfie-peegel ning sisseehitatud ringvalgusti, et pildid tuleksid maksimaalselt parima kvaliteediga.

Canon Zoemini S

Zoemini C on veidi nuditum versioon, sest sellel on 5 MP kaamera ning puudub Bluetooth ühendus ehk seda ei saa nutitelefoniga ühendada ja kasutada Canon Mini Print rakendust.

Kaamera esiküljel on olemas ka sefie-peegel, kuid võrreldes S-mudeliga puudub C- versioonil sisseehitatud ringvalgusti.

Canon Zoemini C

Välimuselt on mõlemad kaamerad imekaunid ja õhukesed mistõttu mahuvad need ka taskusse, et saaksid vahvaid moment jäädvustada kus iganes viibid.

Lisaks kasutavad mõlemad Canoni ZINK (zero-ink) ehk tindivaba paberit, mille tagakülg on vajadusel nagu kleeps, et saaksin tehtud pilte kasutada ka esemete kaunistamiseks.

Nii Zoemini S kui Zoemini C saabuvad Photopointi müügile juba õigepea ja hinnad saavad olema vastavalt 179€ ja 129€.

 

Canon Zoemini kiirpildikaamerad

The post Zoemini S ja C ehk Canoni julge samm kiirpildikaamerate maailma appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Fujifilm X-T30 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Kui Fujifilm X-T30 mõne nädala eest avalikustati, olid kaamera- ja fotohuvilised päris rahul. Kuigi väliselt senise X-T20 aparaadiga peaaegu identne, tõi uus versioon viimasega võrreldes täpselt need uuendused, mida oodati – ja ehk pisut rohkemgi. X-T30 on oma olulisemad täiustused saanud aste kallimalt (aga ei saa öelda, et oluliselt võimekamalt) Fujifilm X-T3 kaameralt. Selle aparaadi autofookust, video- ja pildikvaliteeti on ülevaadetest ülevaadetesse taevani kiidetud ja kuna täpselt sama sensor ja protsessor on pandud ka X-T30 kaamera sisse, siis saab fotohuviline nüüd X-T3 võimsuse ja kvaliteedi kolmandiku võrra soodsamas ja kompaktsemas vormis kätte – Fujifilm X-T30 näol.

Seda arvesse võttes pole just üllatav, et kõik paar päeva tagasi Photopointi jõudnud Fujifilm X-T30 hübriidkaamerad on sellesama sissejuhatuse kirjutamise hetkeks juba läbi müüdud. Või noh, õnneks mitte päris kõik, sest ühe kaamera suutsin müügimeeste kilavate silmade eest hämarasse pildistusnurka varjule toimetada. Selleks, et karp lahti võtta ning kaamerat pisut uurida ja proovida. Proovimist on siin ju omajagu, sest asjad pole kunagi nii must-valged, nagu meile pressiteadetes või valimisprogrammides lubatakse. Seega – kui ka selle artikli sissejuhatusest võis jääda mulje, et X-T3 ja X-H1 kaamerad on soodsama X-T30 poolt lõplikult tasalülitatud, siis tea, et see mulje on ekslik. Spetsiifilisemates nüanssides on Fuji kallimad mudelid jätkuvalt soodsamatest üle – tuleb lihtsalt defineerida, mis need nüansid on ja kas need sinu pildistamis- või videotöös olulist rolli mängivad. Vaatame siis.

 

Vaatame alustuseks, kuhu see kaamera üldisel fototehnika maastikul paigutub. Nii hinna kui ka omaduste poolest on X-T30 kõige lähimaks konkurendiks Sony A6400. Ja ega APS-C sensoriga aparaatide seas X-T30 kaamerale mingit muud ekvivalenti väga ei leiagi. Olympus OM-D E-M5 Mark II nagu hinna poolest oleks, aga kui teadlikum kaameraostja natuklenegi selle aparaadi tehnilisi andmeid vaatab, siis klikib näpp automaatselt brauseri vahelehe x-nupul ja naaseb Sony-Fujifilm vastasseisu uurima. Selles artiklis, kusagil allpool võrdlen kiirelt neid kahte kaamerat ka mina.

 

Veel enne seda kui kaamera karbist vabaneb, on hea hetk meelde tuletada Fujifilm X-T30 olulisemad omadused. Allolev nimekiri reastab tõesti ainult olulisemad asjad. Vaata need hoolega üle ja saad kaamera võimekusest algse pildi:

Fujifilm X-T30 olulisemad tehnilised omadused

 • 26.1 MP APS-C mõõdus X-Trans pildisensor; pildistab 14-bit RAW faile
 • ISO ulatus: 200-12800, võimendusega 80-51200
 • Integreeritud sensoripõhist värinastabilisaatorit ei ole – kasutab objektiivide sees olevat optilist stabilisaatorit
 • Neljatuumaline X-Processor 4 pildiprotsessor
 • 425 faasituvastusega teravustamispunkti pildisensoril. Faasituvastusega pildlid katavad kogu kaadri äärest ääreni
 • Elektrooniline + mehaaniline katik, maksimaalne säriaeg: 1/32000 sekundit; maksimaalne säriaeg mehaanilise katikuga: 1/4000 sekundit
 • Sarivõte:
  • Elektroonilise katikuga 20 fps (täissuuruses 17 RAW  ja 53 JPG faili)
  • Mehaanilise katikuga: 8 fps (18 RAW ja 93 JPG faili)
 • Integreeritud välklamp juhtarvuga 7 (ISO 200. m)
 • 3″ LCD-ekraanil on 1 040 000 pikslit, ekraan on nurga alla seatav ja puutetundlik (täpselt sama ekraan, nagu X-T20 kaameral)
 • Elektrooniline pildiotsija, OLED-ekraanil 2 360 000 pikslit. Suurendus 50mm objektiivile vastava vaatenurgaga: 0.62x (täpselt sama pildiotsija, nagi X-T20 kaameral)
 • Videorežiim
  • Digital Cinema standard 4096 x 2160 lahutusvõimega 29.97p/25p/24p/23.98p kaadrisagedused, 200Mbps või 100Mbps andmesagedus – sellist videot filmib X-T30 10-minutiliste klippidena (X-T3 silmib mälukaardile kuni 400 Mbps andmesagedusega videot)
  • 4K video 3840 x 2160 lahutusvõimega ja 29.97p/25p/24p/23.98p kaadrisagedustega, andmesagedusega 200 või 100 Mbps. 10 minutit järjest
  • Full HD 1920 x 1080 kaadrisagedustega 59.94p/50p/29.97p/25p/24p/23.98p, andmesagedusega 200 või 100 Mbps. 15 minutit järjest
  • Aegluubis video salvestamiseks on 1920 x 1080 120fps režiim
 • Integreeritud intervalomeeter (time-lapse videod)
 • Salvestusmeedia: 1 SD mälukaardipesa (UHS-I tüüpi SD-kaardid, kaamera ei toeta kiiremaid UHS-II tüüpi mälukaarte)
 • Micro HDMI, USB 3 Type C, Wi-Fi + Bluetooth
 • Kaamera toimib NP-W126S liitiumakuga, ühe laadimiskorraga saab normaalrežiimil pildistada 380 fotot (CIPA test)
 • Kaal: 383 g (aku ja mälukaardiga).

 

Karbis on: päikesevarjuk, Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS objektiiv, kaamerarihm, Fujifilm X-T30 hübriidkaamera, laadimisadapteri pistik, laadimisadapter, USB-C kaabel, kaamerarihma kinnitused (kunstnahast katted + klambrid) ja tööriist klambrite paigaldamiseks.

 

Väliselt on X-T30 täpselt seesama pisike retrovälimusega aparaat nagu X-T10 ja X-T20. Nii esiküljel kui ka kaamera peal on kõik rattad, nupud ja hoovad samasugused ja samadel kohtadel nagu senistel mudelitel. Ainult tagaküljel on joysticki lisandumisega toiminud oluline muudatus, kuid selleni jõuame allpool. Erinevalt X-T3 hübriidkaamerast ei ole X-T30 korpus ilmastikukindel. Samuti pole X-T30 korpus teoorias ka nii tugev, sest magneesiumsulamist on ainult ülemine ja alumine osa, mitte kogu korpus. Kaamerat kätte võttes sellest aru ei saa, sest X-T30 on ikkagi väga hea koostekvaliteediga. Samas on need kaks asjaolu esimesteks põhjusteks aru saamisel, miks X-T30 on soodsam kui X-T3.

 

Kaamera peal on kõik täpselt vanaviisi (st nagu X-T20 kaameral). Programmiratta asemel on X-T30 kaameral hoopis säriajaketas, ja selle alumises osas nihik, mis võimaldab kaamerat automaatselt täisautomaatsesse režiimi lülitada. Vasakul pool välgukinga on erinevad salvestusviisid panoraamvõttest videorežiimini. Selle ketta koosseisus olev nihik avab aga integreeritud välklambi:

 Sarnaselt Sony a6400 aparaadile ja erinevalt näiteks Fujifilm X-T3 kaamerast on X-T30 kaameral pisike integreeritud välklamp olemas. Mõnes olukorras võib ju kasuks tulla küll.

 

Kaamera tagaküljel olev LCD-ekraan liigub pisut vertikaalsihis üles-alla. Sellist paindlikkust nagu X-T3 ja X-H1 aparaatidel, siin pole. X-T30 on aga esimene oma seeria kaamera, millel on tagaküljel ekraanist paremal pool joystick. Sellega on mugav teravustamispunkti valida ja menüüdes ringi liikuda. Neljasuunaline nupukombinatsioon on joysticki lisandumisega tagaküljelt kadunud ja Q-nupp (kiirmenüü kuvamiseks) on leidnud oma koha “pöidlapideme” peal. See on Q-nupu asukoht on minu meelest üsna ebaõnnestunud, sest isegi väga vähesel kaamera kasutamisel suutsin ma mitu korda tahtmatult sellele vajutada.

 

 

Paremal pool vedruga lahti kargava plastikust luugi all on 2.5mm audiosisend, USB-C pesa ja HDMI pesa.

 

Vasakul küljel – pole midagi.

 

Nagu kõik teised edumeelsed elektroonika- ja kaameratootjad, on ka Fujifilm asunud oma kaamerate Micro USB + USB 3.0 pesi välja vahetama USB-C vastu. Esimene Fujifilmi hübriidkaamera, kes selle mugavama ja funktsionaalsema ühenduvuse sai, oli X-T3. Teine on X-T30. Selle pesa kaudu saab faile mälukaardilt arvutisse tõmmata, otse arvutisse pildistada ja kaamera akut laadida. Laadimisfunktsioon toimib ka siis kui kaamera pildistab või filmib – seega saab näiteks metsas kasvõi pildistamise ajal kaamerat akupangast laadida. Või siseruumides filmimise ajal kaamera vooluvõrku ühendada.

 

Hetkel on Fujifilm X-T30 hübriidkaamera Photopointis olemas kolmes komplektsuses. KereFujinon XC 15-45mm f/3.5-5.6 OIS PZ objektiiviga komplekt ja Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS komplekt. Kumba objektiivi eelistada?

 

15-45mm objektiiv on küll kompaktsem ja soodsam, kuid 18-55mm objektiivi peetakse optiliselt paremaks. Samuti on 18-55mm objektiiv nii lainurga puhul kui teleasendis valgusjõulisem. Mõlemal objektiivil on integreeritud optiline värinastabilisaator, kuid 18-55 eksemplari “stabikas” on kirjade järgi 1 EV astme võrra tõhusam. Oluline erinevus on veel suumimine: 15-45mm objektiivil on elektrooniline suum, mis on ehk parem filmimiseks. 18-55mm objektiivil on aga standardne mehaaniline suum, mille kiirem käsitlemine muudab selle paremaks kiire pildistamise tingimustes. Lisaks on 18-55mm objektiivil olemas lisa-valikurõngas, mis teeb võimalikuks pildistada Fuji-stiilis (säriaega valid säriajarattalt ja ava seadistad otse objektiivilt).

Seega – kui võimalust on ja kõige pisemat komplekti taga ei aja, siis tasub eelistada 18-55mm objektiiviga komplekti. Sedasama mida minagi siin karbist välja võtan.

 

Kaamera all on statiivikeere objektiivi kesktsentrist kõrval – otse akukambri ääres. See tähendab muuhulgas, et kui kaamera külge on kinnitatud statiivi kiirkinnitusplaat, siis tuleb see enne akukambri avamist eemaldada.

 

Akukamber pole ainult aku jaoks – sinna tuleb sisestada ka mälukaart. Erinevalt X-T3 kaamerast, mis toetab ka 300 Mbps kirjutamiskiiruseni küündivaid UHS-II tüüpi SD mälukaarte, toetab X-T30 kuni umbes 100 Mbps maksimumkiirusega tavalisi UHS-I SD kaarte. Tõenäoliselt on see üks põhjustest, miks X-T30 kaameraga ei saa filmida mälukaardile kvaliteetsemat 400 Mbps videot. Videoklippide andmesagedus on X-T30 kaameral piiratud 200 Mbps tasemeni, msi pole ka tegelikult ju üldse paha. Siit kõrgemale minemiseks tuleb hankida väline videosalvesti.

 

Jõuame sisulisemate asjade juurde. Fujifilm X-T30 kõige olulisemaks täiustuseks on autofookus. Tänu uuele sensorile ja uuele pildiprotsessorile (mõlemad pärit X-T3 seest) on ka Fujifilm X-T30 kaameral 425 faasituvastusega teravustamispunkti, mis katavad (nagu ülalt pildilt näha) kogu kaadri. לlemisel pildil on kuvatud teravustamistsoonid – menüüst saab aga peenemaks teravustamiseks kuvada valikusse ka palju rohkem punkte – siis kulub lihtsalt ekraani keskelt äärde jõudmiseks rohkem aega.

Oluline on ka see, mida need punktid teha suudavad. Teravustamine ise on nüüd kiirem ka kaadri äärealadel – selge see. Aga olulisem on jälgiv, objektile lukustuv autofookus. See töötab üllatavalt hästi – teravustad objektile ja ükskõik kuhu see pärast ka kaadris ei liiguks, kaamera hoiab selle ilusti teravana. Toimib tuntavalt paremini kui Olympus OM-D E-M1X kaameral, mille mõned nädalad tagasi karbist välja võtsin. Samas on Sony A6400 lock-on autofookus siiski parem, sest Sony kaamera suudab objekti tagasi teravaks muuta ka siis, kui see objekt korraks kaadrist välja minema peaks. Fujifilmi autofookus kaotab sellisel juhul pea ja hakkab teravustama eitea millele.

 

Kus hundist räägid… לlal pildil on kõrvuti paremal Sony a6400 ja vasakul Fujifilm X-T30. Mõlemad pildistavad kvaliteetseid pilte ja nagu ülal kirjutasin, siis Sony autofookus on teatud olukordades võimekam. Videoga on aga pisut teine lugu, sest Sony A6400 videod kannatavad nn rolling shutter effekti all (tarretiseefekt ehk kiirema kaamera liikumise korral hakkab pilt justkui ujuma) kuid Fujifilm X-T30 on sellele artefakti suutnud peaaegu täielikult elimineerida. Samas ei ole Sony a6400 kaameral piiranguid video filmimise aja osa. לldiselt ollakse arvamusel, et Fujifilmi kaamerate protsessorid on võimelised täpsemalt värve salvestama – eriti just nahatoone. Fujifilmiga toimetamisel tuleks aga jälle arvestada, et nii audiosisend kui ka väljund vajavad toimimiseks eraldi adaptereid. Sony kaameral pole üldse võimalust kõrvaklappidega audiot jälgida aga 3.5mm audiosisend on a6400-l olemas. Lühidalt: need on mõlemad väga võimekad kaamerad, kuid neil on palju väikseid erinevusi, mis on mõnele pildistajale või videotegijale määrava tähtsusega.

 

Lõpuks veel pisut Fujifilm X-T30 videorežiimist. X-T30 pildiprotsessor ja sensor on täpselt samad mis X-T3 kaameras teoreetiliselt on X-T30 võimeline salvestama ka täpselt sama kvaliteediga videot. Kui kasutad välist videosalvestit, siis saadki filmida 10-bit 4:2:2 videot nagu kallima X-T3 kaameraga ja kuna välisel salvestil on tavaliselt ka audiosisend ja väljund olemas, siis ei pea ka adapterdamise pärast muretsema.

Kui sulle meeldib aga salvestada kaamerasiseselt mälukaardile, siis tea et X-T30 salvestab niimoodi mitte H265 koodekiga vaid H.264 koodekiga maksimaalselt 200Mbps andmesagedusega ja 4:2:0 8-bit värvilahutusega. Tore on, et X-T30 lubab kasutada Velvia, ASTIA, Classic Chrome või Eterna pildiprofiile ja filmida laiema dünaamilise ulatuse ja parema värvitöötluse jaoks F-log profiiliga videot. 4K maksimaalne salvestusaeg on aga 10 minutit ja 1080p video salvestuslimiit on 15 minutit.

Seega pole videoklippide kvaliteetsus X-T30 juures mitte mingiks probleemiks – sellise raha eest vist teist sama võimekat aparaati polegi. Piiravaks asjaoluks võivad mõnel juhul osutuda salvestusaeg. Ja samuti mõnel juhul audio sisendi-väljundi kasutamisega seotud kiiksud.

 

Fujifilm X-T3o hübriidkaamerat poleks õiglane pidada X-T20 täiustatud versiooniks. Pigem on X-T30 aste kallima X-T3 hübriidkaamera pisem versioon, mis on peaaegu sama võimekas ja funktsionaalne. Kiire ja väga hästi toimiv lock-on jälgiv autofookus, Eterna ja F-log profiilid, 4K 4:2:2 10-bit salvestamine HDMI kaudu – kõik need peamised X-T3 hüved on olemas ka X-T30 kaameral pisemas, kergemas ja soodsamas vormis. Foto- või videograaf peab lihtsalt mõtlema, kas väiksed kompromissid on X-T30 puhul tema jaoks määrava tähtsusega või mitte. Kui sul on vaja pisikest aga võimekat kaamerat millega teha tööd ja puhkusepilte, videot ja fotosid ning mis ei maksaks hingehinda, siis tasub Fujifilm X-T30 kaameraga kindlasti lähemalt tutvust teha. Photopointis on see peagi jälle võimalik, sest kuigi selle ülevaate kirjutamise hetkel on kõik eksemplarid välja müüdud, siis juba on uued teel.

The post Karbist välja: Fujifilm X-T30 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ekraaniga Wacom Cintiq 16 pälvis prestiižse disainiauhinna
autor: Jürgen Veerme

Wacom Cintiq 16

Uus ekraaniga Wacom Cintiq 16 graafikalaud sai äsja pärjatud maineka Red Dot disainiauhinnaga.

Cintiq 16 puhul on tegemist Wacom ekraaniga graafikalaudade kõige odavama versiooniga, mis sobib peamiselt joonistamist õppivatele või hobi korras digimaalimist harrastavatele kunstihingedele.

Põhiolemuselt on see 15.6″ Full HD lahutusvõimega ekraan, mille saab kaasas oleva 3-in-1 HDMI+USB kaabli abil ühendada laua- või sülearvutiga, et siis puutepliiatsi abil Photoshopis või mõnes teises programmis otse ekraanile joonistada (näpupuudutusele Cintiq 16 ekraan ei reageeri).

Ekraan suudab kuvada värve 72% ulatuses NTSC värviruumist – see viimane on ka üks olulisemaid erinevusi võrreldes profikasutuseks mõeldud Cintiq Pro 13 ja Cintiq Pro 16 graafikalaudadega (viimased kuvavad vastavalt 87% ja 94% Adobe RGB värviruumist). Graafikalaua põhja alla on integreeritud kaks tugijalga, mis lubavad ekraani teatud kindla kaldenurga all lauale püsti seada – umbes nagu klaviatuuri tugijalad.

Wacom Cintiq 16 kõige olulisemaks trumbiks on graafikalauaga komplektis olev Wacom Pro Pen 2 puutepliiats. See on Wacomi kõige uuem ja parem akuvaba digipliiats, mis on kaasas ka Cintiq Pro graafikalaudadega. Mõnusalt paksu profiiliga pliiatsil on 8192 surveastet, lisaks kallutustundlikkus, väga hea puutetundlikkus ja senise Pro Pen’iga võrreldes hulga täpsem positsioneerimine ekraanil.

Tähelepanu tuleks aga pöörata sellele, et Cintiq 16 ekraani katva materjali tõttu ei tohiks pliiatsis kasutada Felt tüüpi otsikuid, vaid ainult standardseid otsikuid.

wacom-pro-pen-2-cintiq-16-photopoint

 

Telli auhinnatud Wacom graafikalaud mugavalt veebist ›› 

 

Vaata veel neid huvitavaid artikleid:

Kõik Wacom graafikalauad on ostukorvi pistmiseks saadaval meie veebikaubamajas.

The post Ekraaniga Wacom Cintiq 16 pälvis prestiižse disainiauhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony RX0 II on pisike veekindel kaamerakuubik profiklassi 4K video ja sujuvate vlog klippide jaoks
autor: Lauri Veerde

Sony annab teada, et on maikuus müügile toomas uue kompaktkaamera nimega Sony RX0 II. See on vee- ja põrutuskindel pisike kuubik, mille 1″-tüüpi sensori ja 24mm f/4 Zeiss objektiivi kombinatsioon on võimeline filmima kvaliteetset 4K videot ja 1/32000 säriajaga fotosid. Eelmisel aastal esitletud Sony RX0 kaamerat tutvustati kui spetsiifilist tööriista mitme-kaameraga videotööks. Käesoleval aastal täiustatud teise generatsiooni RX0 II sobib Sony sõnul aga ideaalselt ka lihtsamaks videotööks – näiteks vloggerite taskusse.

Olulisemate täiustustena toob Sony RX0 II 180° üles tõstetava ja 90° alla kallutatava LCD-ekraani, 4K video (100 mbps andmesagedusega video filmimiseks kasutatakse kogu sensori pinda), elektroonilise värinastabilisaatori ja senisest oluliselt väiksema lähima teravustamiskauguse 20 cm, mis võimaldab ka selfie-videoid teha. Lisandunud on ka võimalus filmitud videoid nutiseadmes lihtsate võtetega töödelda: Imaging Edge rakenduses saab RX0 II videoid kadreerida, intelligentselt stabiliseerida (nii et ka hästi värisevast videost saab sujuv klipp) ja video külgede suhet (ruut, panoraam jne) muuta.

 

Väiksemaid tarkvaralisi täiustusi on RX0 II kaameral üsna palju. Silmi tuvastavat autofookust on nüüd täiustatud nii, et teravus lukustub silmale ja jääb sinna ka juhul kui see silm kaadris filmimise ajal liigub – sarnaselt A6400 ja A9 hübriidkaameratele. Samuti on Sony täiustanud algoritme nii, et nahatoonid oleksid loomulikumad ja soovi korral saab sisse lülitada “Soft Skin Effect” filtri, mis muudab näonaha vinnide jms peitmise eesmärgil automaatselt pehmemaks.

Sony RX0 II olulisemad omadused

 • 1.0–tüüpi kihiline (stacked) kiire andmeedastusega 15.3MP pildisensor
 • ISO vahemik: ISO 125-12800 (võimendusega 80-25600)
 • ZEISS Tessar T* 24mm F4 lainurkobjektiiv. Avaarvu muuta ei saa. Lähim teravustamiskaugus: 20 cm
 • 4K 100Mbps videosalvestus Micro SD mälukaardile
 • S-Log2 pildiprofiil, ajatempli (Time-Log) kasutamine
 • Super Slow Motion videosalvestus kuni 1000 kaadrit sekundis
 • On olemas silmatuvastusega teravustamine – teravus lukustatakse päästiku pooleni alla vajutades silmale
 • RAW + JPG fotode pildistamine – vajadusel eriti kiire 1/32000-sekundilise säriajaga. Kuni 16fps sarivõte (täissuuruses fotosid pildistab kaamera siiski )
 • Intervallvõte time-lapse videote jaoks
 • Uus kaamerasisene elektroonilise värinsatabilisaatori lahendus
 • 1,5″ diagonaaliga üles-alla kallutatav puutetundlik LCD-ekraan. PIksleid: 230 400
 • Veekindel korpus – kaameraga võib filmida/pildistada kuni 10m sügavusel vee all
 • Kukkumiskindel kuni 2m kõrguselt ja survekindel kuni 200 kg
 • 3.5mm mikrofonisisend, WiFi + Bluetooth,
 • Toetab mitme RX0 II kaamera ühendamist üheks terveks pildistamis/filmimissüsteemiks
 • Aku vastupidavus videorežiimil: 35 min; Fotorežiimil: 240 fotot (Cipa standardsed testid).

Sony lubab RX0 II kompaktkaamera turule tuua 2019. aasta maikuus ja selle jaehinnaks eestis saab olema umbes 800€.

Allikas: Sony pressiteade; Tehnilised andmed Sony tootelehel

The post Sony RX0 II on pisike veekindel kaamerakuubik profiklassi 4K video ja sujuvate vlog klippide jaoks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uhiuue Huawei P30 või P30 Pro nutitelefoni ostul saad kingituseks nutikella
autor: Jürgen Veerme

Huawei P30 ja P30 Pro

Äsja tervele maailma tutvustatud uued Huawei P30 ja Huawei P30 Pro tipptelefonid on juba ka meie juures saadaval ning kiiremad saavad ostul tasuta kaasa Huawei Watch GT nutikella (väärtus 249€) ning Huawei poolt telefoniekraanile 3- kuulise garantii*.

 

P30 Pro ekraan on 6,47-tolline Full HD OLED paneel ning telefonil on 8 Gb muutmälu ning kuni 512 Gb põhimälu. Aku on 4200mAh ning see toetab ka juhtmevaba kahepoolset laadimist st. väiksemaid vidinaid saab laadida ka telefoni tagaküljel. Optiline sõrmejäljelugeja on integreeritud ekraani, millel on rekordiliselt pisike ’ülakulm’ ekraanikaamera jaoks.

Huawei P30 ja P30 Pro

Huawei P30 ja P30 Pro

Huawei P30 ja P30 Pro

Pro versioon heidab tõsise väljakutse maailma parimatele kaameratelefonidele. Põhjuseid selleks on lisaks neljale telefonikaamerale mitmeid – näiteks kümnekordne kadudeta hübriidsuum (5x optiline).

Lisaks Huawei poolt väljatöötatud uus tehisintellektil põhinev HDR+ režiim või täiesti uudne RYYB SuperSpectrum kaamerasensor.  Telefoni välgu all asetseb ToF (time-of-flight) kaamera, mis muudab portreede bokeh-efekti järkjärguliseks st portree ei tundu enam nagu 2D väljalõige udusel taustal, vaid taust muutub uduseks loomulikul moel st mida kaugemal seda udusem.

P30 Pro väiksema ’venna’ P30 ekraan on 6,1-tolline, aku 3650 mAh ning telefon toetab aeglasemat juhtmevaba laadimist. Kui P30 Pro-l on vee- ja tolmukindlus tasemel IP68, siis P30-el on see vaid IP53. Küll aga võib P30 kiidelda 3,5 mm kõrvaklapiühendusega, mis suuremal vennal puudub. Ka kaameraid on P30-el vaid kolm.

Kui sul tekkis nüüd soov uus Huawei tipptelefon endale mõnest Photopointi esinduskauplusest või veebikaubamajast ära osta, aga rahalisi vahendeid jääb puudu, siis järelmaksuga ostes saad selle kohe kätte, kuid maksma hakkad alles suvel.

 

Ole valmis avastama – osta Huawei P30 või P30 Pro nutitelefon ››

 

* 3- kuuline ekraani garantii tuleb aktiveerida Huawei HiCare rakenduses

The post Uhiuue Huawei P30 või P30 Pro nutitelefoni ostul saad kingituseks nutikella appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9