Piltide üleslaadimine

Selleks, et Snäpi veebilehele pilte laadida on vaja esmalt end kasutajaks registreerida ning seeejärel end Snäpi veebilehele sisse logida.

Kui sa oled end Snäpi veebilehel kasutajaks registreerinud, siis on sul olemas kõik vajalik Snäpi veebilehele sisse logimiseks. See "Kõik vajalik" hõlmab endas kahte asja: kasutajanimi ja parool. Need on needsamad, mille sisestasid registreerumisel registreerimisvormi. Kui sa enam ei mäleta, mida sa sinna sisestasid, siis leiad need andmed ka oma e-kirjade kastist. Registreerimise lõppedes saadeti Sulle e-mail aktiveerimislingi ja sisselogimisandmetega (Vaata punkti nr 4 Abi esimesest peatükist "Kuidas alustada").

1. SNÄPI VEEBILEHELE SISSE LOGIMINE


1.1 Snäpi veebilehele sisse logimiseks klõpsa Snäpi veebilehel oleva peamenüü kõige parempoolsemat nuppu. See on värvitud tumeroosaks ning sellele on kirjutaud "Sisene"

02

1.2 Vaevalt oled sa seda nuppu puudutada jõudnud, kui juba avanebki tumeroosa, valgete lahtritega kastike.

03

1.3 Nendesse lahtritesse tulebki sisestada eelpoolmainitud andmed kasutajanimi ja parool. Esimene läheb ülemisse, teine alumisse kastikesse. Kolmanda sammuna tuleb vajutada noolemärki lahtritest paremal pool. Oledki Snäpis sees.

2. PILTIDE ÜLESLAADIMISE LÄHTEKOHT


Kuigi Snäp on paljude suurepäraste võimalustega veebileht, on tema kõige olulisemaks väljundiks kahtlemata pildipangafunktsioon. Et Snäpis toimetamisega algust teha, tuleks kõigepealt üles laadida mõned fotod. Nagu kõik toimingud Snäpis, on ka see ülimalt lihtne ja intuitiivne tegevus. Kohe näitan.

2.1  Kui logisid Snäppi sisse, siis ilmselt juba märkasid, et üles, menüüribale ilmus järsku kolm nuppu lisaks. Paremalt lugedes on seal nüüd "Minu konto", "Lisa pilte" ja "Telli". Võrdle peamenüüd enne ja pärast sisselogimist:

01

2.2 Piltide lisamiseks tuleb loomulikult vajutada peamenüü vasakult teisele nupule "Lisa pilte"

04

2.3 Avaneb leht, kus saad luua uue albumi, millesse üleslaetavad pildid salvestuvad.
05

2.3 Kui sa juba oled Snäppi fotosid üles laadinud, siis võid uue albumi loomise asemel laadida pildid ka mõnesse juba olemasolevasse albumisse. Sellisel juhul tuleb valida ülemiselt väljalt rippmenüüst soovitud album ning vajutada paremal pool sinisele nupule "Jätka".

13

2.4 Kui sul veel Snäpi veebilehel albumeid ei ole või kui sa ei taha uusi pilte olemasolevatesse albumitesse üles laadida, siis tuleb luua täiesti uus album.


3. ALBUMI LOOMINE


3.1 Albumi loomisel on vaja kõigepealt sisestada uue albumi nimi. Albumi nime näidatakse iga albumi juures vastavalt albumi tüübile. Mina panen oma albumi nimeks "Minu esimene album Snäpis"

06

3.2 Võibolla sa ei taha, et Snäpi külalised ja kasutajad sinu fotosid kommenteeriksid. Pole probleemi. Lahter "Piltide kommenteerimine" annab sulle selleks võimaluse. Kui sa ei taha, et kasutajad selles kaustas olevaid fotosid kommenteerida saaksid, siis vali lahtri "Piltide kommenteerimine" rippmenüüst "Ei". Vastasel juhul jäta lahtrisse algne väärtus "Jah".

07

3.3 Snäpi veebilehele laetud pilte on võimalik tellida ka paberfotodena. Paberfotosid on võimalik tellida loomulikult nendest piltidest, mis sa ise üles oled laadinud, aga mitte ainult. Fotolaborist saab tellida ka teiste kasutajate Snäppi üles laetud ja teistele vaatamiseks avatud pilte. Seda aga ainult sellisel juhul, kui fotode omanik seda lubab.

Piltide üleslaadimise juures, uue kausta loomisel saadki määratleda, kas loodavas kaustas olevaid fotosid saavad ka teised tellida peale sinu või ei saa. Kui soovid, et kõik, kes sinu loodavas kaustas olevaid pilte näevad, neid ka tellida saaksid, siis vali "Paberfotode tellimine" välja rippmenüüst vastus "Jah". Kui soovid, et mitte keegi peale sinu loodavas kaustas olevaid pilte fotolaborist tellida ei saaks, vali sealtsamast rippmenüüst vastuseks "Ei".

08

3.4 Järgmisena tuleb valida albumi tüüp. Albumi tüübiga saad paika panna selle, kes loodavat albumit ja selle sees olevaid pilte näeb.

09

Kui tahad, et albumit näevad kõik, vali albumi tüübiks "Avalik;
Kui soovid albumit ainult oma Snäpisõpradega jagada, siis vali rippmenüüst teine valik "Nähtav sõpradele";
Kui soovid, et mitte keegi peale sinu loodavat albumit ei näe, siis vali rippmenüüst "Kinnine";
Kui soovid tagada oma albumile ligipääsu enese poolt määratletud inimestele, saad albumi kaitsta parooliga ja teatud inimestele selle parooli anda. Sellisel juhul vali rippmenüüst albumi tüübiks "Parooliga kaitstud"

Loe täpsemalt albumi tüüpide ja nende kuvamise kohta Snäpi abist "Albumite tüübid"

3.5 Nüüd on kõik uue albumi loomiseks vajalikud parameetrid defineeritud. Albumi loomiseks vajuta sinisele nupule "Loo uus album" paremal all.

4. PILTIDE ÜLESLAADIMINE


4.1 Kui kaust, kuhu fotosid üles laadida on valmis tehtud või valitud, saab hakata fotosid üles laadima. Esmalt tuleb loomulikult üleslaetavad pildid enda arvutust ära määratleda. Pärast albumi valimist või uue loomist avaneb fotode üleslaadimise leht. Selle vasakul pool on sinine nupp "Vali pildid".

10

4.2 Sellele nupule vajutades ilmub ekraanile standardne operatsioonisüsteemi aken, kus saad navigeerida fotode juurde mida üles laadida soovid. Vali soovitud fotod ning vajuta nupule "Open" ("Ava"). Kohe kui sa sinna nupule vajutad, hakkab Snäp fotosid üles laadima.  

4.3 Kui oled valinud liiga palju pilte ja soovid üleslaadimist katkestada, siis saad vajutada ülal paremal lingile "Katkesta kõik" Üleslaadimine peatatakse. Võimalik on tühistada ka üksikute, üleslaadimisjärjekorras olevate piltide üleslaadimine. Selleks tuleb vajutada iga foto juures paremal olevale punasele ristile.  

11

4.4 Kui kõik valitud fotod on üles laetud, saad soovi korral veel fotosid üles laadida vajutades taas ülalolevale sinist värvi nupule "Vali pildid". Kui oled laadinud kõik soovitud fotod üles, vajuta lehe allosas olevale nupule "Pildid laetud serverisse, jätka info lisamist"  

4.5 Avaneval lehel näidatakse kõiki fotosid sellestsamast kaustast, kuhu sa viimased fotod üles laadisid. Siin saad oma fotodega igasuguseid asju teha - neid paberfotode tellimiseks fotolaborisse saata, geosildistada, pildi nime muuta jne.


12


VIDEO: KUIDAS PILTE ÜLES LAADIDA