Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on objektiiv, mis võib kiirelt meeldima hakata
autor: Raido Ülper

Aasta alguses lugesin, et Tamron on turule toonud uue ja võimeka 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD standardsuumi, mis näiliselt on kompaktse kerega, valgusvõimekas, terav ja täpse fookusega Sony hübriidkaameratele loodud objektiiv. Pärast mõnigate arvustuste lugemist ja piltide nägemist soovisin seda ise proovile panna ning õnneks avanes see võimalus üsna ruttu tänu Photopoint foto- ja videotehnika rendile. Pean etteruttavalt hoiatama, et objektiiv võib väga kiirelt meeldima hakata.

לhe oma lemmikpildi sellel talvel tegin ma just seda Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD kasutades. Tänu pikale ulatusele ja teravale pildile sain kaadri ilma suurema vaevata ja see saavutas Shutterbug talvepildi võistlusel koha finaalis, mis minu silmis kinnitab selle objektiivi võimekust. Lähiajal plaanin mainitud pildi suuremal kujul ehk seinapildina välja lasta trükkida.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Mitmekülgne fookuskaugus

Tamroni 17-70mm f/2.8 fookuskaugus on ideaalne standardsuum just Sony APS-C ehk poolkaader tüüpi hübriidkaameratele, võimaldades kiire vaevaga saada nii lainurk kui ka telefoto kaadreid. Kui arvestada sisse 1.5-kordne crop faktor, siis saame vaateväljaks 25.5-105mm, mis on väga sarnane kiidetud 24-70mm ja 24-105mm vahemikega objektiividele. See võimaldab pildistama minna ainult ühe objektiiviga ja saavutada suurepäraseid tulemusi – kergem kott ja väiksem ajakulu objektiivide vahetamisel.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

Pean tunnistama, et olin mitmel korral positiivselt üllatunud, kui universaalne Tamroni fookuskaugus poolkaader hübriidkaamera ees on. Lai nurk võimaldab püüda suuri ja avaraid kaadreid looduses, samas kui 56-70mm ulatus pakub suurepärast eristusvõimet portreede jaoks. Toodete pildistamisel märkasin, et kasutan tervet vahemikku.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Valgusrikas f/2.8 ava

Mis minu jaoks antud objektiivi eriti huvitavaks teeb on selle võimekus valgust püüda. Varasemalt olen näinud APS-C kaameratele sarnaste fookusvahemikuga objektiive põhiliselt maksimaalse avaga f/4, aga f/2.8 teeb sellest palju võimekama mudeli. Olgu see hämaras või sisetingimustes pildistamisel või portreede puhul suurema tausta eristuse (bokeh) saavutamiseks – poolkaadersensori puhul on lisavalgus alati teretulnud.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Pildi kvaliteet

Tamron on viimastel aastatel silma jäänud päris mitme uue põlvkonna objektiiviga, mis on loodud just Sony E-bajoneti omavatele hübriidkaameratele. Nende hinna ja kvaliteedi suhe on üks põhilisi punkte, mida enamik foto- ja videograafe välja toovad ja seda sama kogesin ma ka 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD kasutamisel.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

Ma ei pidanud vajalikuks viia läbi tehnilisi katsetusi, nägemaks kui teravad on pildi servad või kui tugev on moonutus erinevatel fookuskaugustel. Selle kohta leiab laiast internetist õnneks juba mitmeid artikleid ja videoid. Küll tõdesin ma enda pilte Lightroomis silmitsedes, et need on väga terava joonisega. Objektiivi kasutasin põhiliselt Sony a6000 ees, kuid proovisin seda mõned korrad ka Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera ees crop mode abil. Mõlemal puhul olid tulemused väga muljetavaldavad – olgugi, et a7 III puhul pidin loobuma mõnigasest resolutsioonist, siis sain seda siiskiväga edukalt kasutada.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Auto- ja manuaalfookus

Tuleb tunnistada, et kasutasin manuaalfookust vaid üksikutel juhtudel ja seda lihtsal põhjusel – Tamroni autofookus on väga kiire ja täpne. Kasutasin objektiivi erinevatel otstarvetel – looduses, linnas, toodete ja portreede pildistamisel ning enamjaolt jäin autofookuse kiiruse ja täpsusega väga rahule.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

Mulle meeldib, et olenemata suurest suumivahemikust, töötavad fookusmootorid ilma erilise fookuse jahtimiseta. Ma usun, et antud objektiiv on väga hea töövahend ka professionaalidele, kes täiskaadri asemel pigem poolkaadriga pildistada või filmida soovivad.

 

Lihtne kasutada

Objektiivil on 2 rõngast – suum ja fookus. Puuduvad nupud ja lülitid. Kohati tunnen, et nii pika toru juures oleks võinud Tamron kasutada ka suumilukustit, et objektiiv vertikaalasendis välja ei jookseks, aga enda kasutuse ajal ei pidanud ma seda siiski kordagi vajalikuks.

Olgugi, et kasutasin manuaalfookust harva, siis oli see üldiselt väga etteaimatav ja hea. Fookusrõngas liigub sujuvalt, aga minu jaoks natuke liiga kergelt. Kuna fookusrõngas on kerele lähemal, siis tuleb olla ettevaatlik, et seda kogemata paigast ei liigutaks. Võib-olla oleksin manuaalfookust kasutanud natuke rohkem, kui objektiivil oleks vastav lüliti, aga nagu öeldud, siis autofookus tegi oma töö piisavalt hästi ära.

 

Võrdlemisi kompaktne

Arvestades Tamron 17-70mm f/2.8 RXD suumivahemikku ja ava suurust, siis on tegemist pigem kompaktse objektiiviga. Olgu põhjuseks kitsam toru või kergemad materjalid, siis igal juhul on kaamera käes hoidmine pikema aja vältel palju lihtsam kui täiskaader hübriidkaamera + samaväärne objektiiv.

Nagu varasemalt öeldud, siis 17-70mm koos f/2.8 avaga on niivõrd hea kombo, et võib rahuliku südamega pildistama minna vaid selle objektiiviga ja saada suurepäraseid tulemusi. Tamroni objektiiv on koos Sonyga poolkaader hübriidkaameraga tänu oma kaalule ja suurusele ka väga hea reisikaaslane.

Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiv Sonyle

 

Kokkuvõtteks

Tuleb tõdeda, et Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on Sony APS-C hübriidkaamera ette väga vääriline objektiiv, mille soetamist tasub kindlasti kaaluda, kui on vaja universaalset objektiivi, mis oleks üheaegselt terav ja valgusjõuline. Tamron on täitnud ühe suure puudujäägi poolkaadrite maastikul ja nagu ka paljud teised, siis jäin ka mina vägagi rahule objektiivi kvaliteedi ja töökindlusega.

 


Raido tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel.

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Soovid ka Tamron 17-70mm III-A RXD enne ostmist järele proovida? Pole probleemi, sest see on laenutamiseks saadaval Photopointi fototehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus – photopoint.ee/rent ››

(14)

The post Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD on objektiiv, mis võib kiirelt meeldima hakata appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: maailma üks parimaid droone – DJI Air 2S
autor: Mikk Otsar


לks isend Photopointi müügile jõudnud uuest DJI Air 2S droonist potsatas ka meie ajaveebi stuudionurka ning muidugi võtsime selle kohe “Karbist välja” ja vaatasime lähemalt, mida DJI uusim lennumasin endast kujutab. DJI kutsub enda uut drooni All-In-One (kõik-ühes) lahenduseks ja seda on see ka päriselt, sest Air 2S on kombinatsioon Mavic 2 Pro kaamerast ja Mavic Air 2 kompaktsusest.

DJI Air 2S mudel on saadaval kahes erinevas komplektis – tavaline ja Fly More Combo. Fly More Combo, ehk “lenda rohkem” karbist leiab lisaks tavapärasele ka kaks lisaakut, lisapropellerid, laadimisdoki, mugava kandekoti ja esimest korda ka ND filtrite komplekti. Ka meie pildistuslaual on uhkem ehk “Fly More Combo” komplekt.

Karbi avades leiame sealt kohe DJI enda kandekoti, mille sisse ongi kogu “Fly More” komplekt ära mahutatud. Kandekott ise on valmistatud vastupidavast ja stiilsest materjalist, millega võib drooni koos paljude lisatarvikutega kõikjale kaasa võtta. DJI Air 2S tehniline pool

Nii nagu artikli alguses sai mainitud, siis on uue drooni näol suures pildis tegemist DJI Mavic 2 Pro ja DJI Mavic Air 2 kombinatsiooniga. Päris üks ühele pole muidugi nendelt droonidelt elemente võetud, vaid pigem on mõlema mudeli parimad omadused veidi ümber lihvitud ja kombineeritud kõik-üheks drooniks. Näiteks on uuel lennumasinal 1-tolline sensor, kuid tegemist pole täpselt sama Hasselblad sensoriga, mille leiab Mavic 2 Pro droonilt. 

  Air 2S Mavic Air 2 Mavic 2 Pro
 
Sensori suurus 1″ 1/2″ 1″ Hasselblad
Sensori lahutusvõime 20 MP 12/48 MP 20 MP
Objektiivi fookuskaugus 35mm ekv. 22 mm 24 mm 28 mm
Objektiivi ava f/2.8  f/2.8  f/2.8 –  f/11
Teravustamine Fikseeritud fookuskaugus Fikseeritud fookuskaugus Autofookus
Iso tundlikkus 100-12800 100-6400 100-12800
Video maks. kaadrisagedus 5.4K režiimis 30 fps
Video maks. kaadrisagedus 4K režiimis 60 fps 60 fps 30 fps
Video maks. kaadrisagedus Full HD režiimis 120 fps 240 fps 120 fps
Video maks. andmesagedus 150 Mbps 120 Mbps 100 Mbps
RAW faili salvestamise võimalus Jah Jah Jah
Salvestusmeedia Micro SD + 8GB sisemälu Micro SD + 8GB sisemälu Micro SD + 8GB sisemälu
       
Gimbali kallutamine Alla – 90°, üles 24° Alla -90°, üles 24°  Alla -90° üles 30°
Lennuaeg 31 minutit 34 minutit 31 minutit
Juhtpuldi tööraadius CE 8000m 6000m 5000m
Maksimaalne lennukiirus 68,4 km/h 68,4 km/h 72 km/h
Raadioside OcuSync 3.0 OcuSync 2.0 OcuSync 2.0
Takistuste tuvastamine

Eesmised sensorid:
0.38 – 23.8 m
Tagumised sensorid:
0.37 – 23.4 m
Alumised sensorid:
0.1 – 8 m
לlemised sensorid:
0.34 – 28.6 m

Eesmised sensorid:
0.4 – 22 m
Tagumised sensorid:
0.4 – 24 m
Alumised sensorid:
0.1 – 8 m
Eesmised sensorid:
0.5 – 20 m
Tagumised sensorid:
0.5 – 16 m
Külgmised sensorid:
0.5 – 10 m
לlemised sensorid:
0.1 – 8 m
Alumised sensorid:
0.5 – 11 m
Maandumist ja õhkutõusmist abistav LED-lamp Jah Jah Jah
Telefoni laadimise funktsioon Jah Jah
Mõõtmed kokkupanduna 180 ח 97 ח 77 mm 183 ח 253 ח 77 mm 214 ח 91 ח 84 mm
Kaal 595 g 570 g 907 g
Hind (05.05.2021) alates 999€ 849€ alates 1499€

Suurimaks uuenduseks Air seeria drooni puhul võibki lugeda selle uut kaamerasüsteemi. Paljudel võib siinkohal muidugi tekkida küsimus, et miks on uus kaamera parem kui eelmisel Mavic Air 2 droonil, millel on koguni 48-megapikslit ja uuel vaid 20 MP.

Kogenumad fotograafid ja drooni lennutajad teavad sellele muidugi vastust – nimelt ei näita kaamera kvaliteeti ainult megapikslite arv, vaid hoopis olulisem on sensori suurus. Sellepärast tulevadki 24-megapikslise peegelkaamera pildid palju paremad kui 100 MP nutitelefoni omad. Samuti on ka uuel DJI Air 2S droonil 1-tolline sensor, mis on poole suurem varasemast.

Lisaks suudab suurem sensor koguda rohkem valgust, mis parandab oluliselt hämaras jäädvustatud fotode kvaliteeti. Pildistades RAW ehk toorfotosid on kaamera dünaamiline ulatus lausa 12,6-stoppi. Kui tihtipeale võib nutiseadetest leida kohati kasutuid foto ja video abilisi, siis DJI toodetele lisatud foto- ja videofunktsioonid on tõeliselt head ning tänu neile on võimalik luua kerge vaevaga eepilisi kaadreid.

Esimest korda DJI Mavic seerias on Air 2S suuteline jäädvustama 5.4K (5472ח3078) lahutusvõimega videot. See võimaldab kasutajal hiljem kaadrit veelgi rohkem lõigata ning paigutada ja esitada oma lõplik video siiski 4K lahutusvõimes. Lisaks on droonil olemas ka kõik varasemad värviprofiilid ning H.265 koodeks.

Kõige turvalisem droon

DJI on alati oma droonide arendamisel silmas pidanud turvalisust ning kasutamislihtsust ja ueelt droonilt leiab palju uuendusi, mis seda kõike tõestavad.

Näiteks kasutab Air 2S uut APAS 4.0 (Advanced Pilot Assistance Systems) süsteemi, mis tajub drooni ümbritsevat keskkonda neljast suunast: ülevalt, alt, eest ja tagant. See süsteem väldib aktiivselt teel olevaid takistusi isegi suurtel kiirustel ja uuendatud on ka pildiedastussüsteemi. Uus OcuSync 3.0 suudab Euroopas drooni pilti edastada kuni 8 kilomeetri kaugusele ja seda Full-HD kvaliteediga.

Täiesti esimest korda leiab DJI droonilt ka ADS-B vastuvõtja – tegemist on lennunduses kasutatava süsteemiga, mis suudab lennutatavas piirkonnas tuvastada teisi õhusõidukeid. Süsteem näitab kasutajale kaardil teisi piirkonnas olevaid õhusõidukeid ning hoitab kasutajat kui mõnele neist liiga lähedale satud. Lisatarvikud komplektis

Tulles tagasi karbi sisu juurde, siis lisaks droonile tuleb sealt välja ka mugav juhtpult. Disainilt on tegemist sarnase juhtpuldiga, mille leidis ka Mavic Air 2 komplektist. Uue juhtpuldi disain on jõudnud juba paljudes droonifanattides tekitada kahetisi arvamusi – ühelt poolt on see suur, sama suur kui DJI Smart Controller, kuid sellel puudub ekraan, teisalt on seda mugav käes hoida ja telefoni saab kinnitada puldi ülemisele osale, kus on seda ka parem näha.

Suure eelisena mahub sinna hoidjasse ära telefon ilma, et peaks ümbrise eemaldama. Lisaks on telefoni ja puldi vaheline kaabel palju paremini paigutatud ja seda on lihtsam ühendada. Lõpuks ütleks mina, et niikaua kui pult mahub koos drooniga kotti, siis on tegemist hea komplektiga!

“Fly More Combo komplektis”t leiab ka uudse akude laadimisdoki, kuhu mahub korraga laadima kolm akut – täpselt niipalju on neid selles komplektis ka kokku. See tähendab, et ideaalsetes tingimustes võib drooniga lennata kuni 1,5 tundi. Hunnikuga on kaasa visatud ka 6 paari propellereid, mida igal droonilennutajal arvatavasti ka ära kulub.Väga meeldiva üllatusena on DJI komplekti lisanud ka ND filtrid. Kes veel ei tea millega tegemist, siis neutraalhallid filtrid on loodud selleks, et vähendada kaamerasse jõudva valguse kogust, samal ajal värve muutmata. Valguse koguse vähendamise tulemusel on võimalik kasutada suuremat ava, pikemat säriaega või mõlemat samaaegselt – see on vajalik subjekti rõhutamiseks teravussügavuse kontrolliga või liikumisefekti loomiseks. Komplektis on neli filtrit tugevustega ND4, ND8, ND16 ja ND32.

 

Kokkuvõtteks

Julgen siinkohal lõpetuseks öelda, et tegemist on kindlasti DJI ühe hetke parima drooniga. Seda just sellepärast, et alati ei ole kõige tähtsamad parimad tehnilised näitajad ja suurim kaamera. Kui ma seda suurt drooni näiteks reisil ei viitsi kaasas kanda jääb mul jäädvustamata võibolla just see üks National Geographicu kaanefoto vääriline pilt. 

Kui tahad ka endale DJI Air 2S ehk ühte maailma kõige parimat drooni, siis kõige mugavam on see tellida Photopointi veebikaubamajast endale otse koju kätte (transport on tasuta) :) 

 

Telli kõik-ühes DJI Air 2s droon endale kohe ära »

 

Photopoint on DJI droonide ametlik ja pikaajaline lennubaas Eestis – photopoint.ee/djidroonid ››

(5)

The post Karbist välja: maailma üks parimaid droone – DJI Air 2S appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saad oma digipildid jäädvustada ruudukujulisse fotoraamatusse
autor: Jürgen Veerme

Mis on fotoraamat? See on Sinu valitud piltide paberkandjale paneku viiside kõige esinduslikum esindaja, sest kõvakaanelise köite vahel saavad fotod olema kirkad ning selgete toonidega. Lisaks on seda mõnus sirvida, sest see näeb välja nagu päris raamat ja sealt ei lähe pildid kaotsi.

Ruudukujuline fotoraamat

Oleme Photopointis selliseid kvaliteetseid fotoraamatuid trükkinud juba kümmekond aastat ja alati püüdnud klientide soovide ja trendidega kaasas käia. Viimastel aastatel on eelkõige kiirpildikaamerate ja Instagram’i esiletõusuga saanud populaarseks ruudukujuliste fotode tegemine ning seetõttu saab nüüdsest Photopointist tellida ka samas formaadis fotoraamatuid.

Kuidas tellida ruudukujulist fotoraamatut?

See on lihtne. Mine aadressile www.fotomeened.ee (või kohe fotoraamatud.ee) ning vali sealt “Fotoraamatud” ja seejärel “Kujundatud fotoraamatud” kategooria. Seejärel vali seal olevate kategooriate hulgast endale meelepärase kujunduspõhjaga raamat ning siis määra, millises mõõdus ja formaadis soovid endale fotoraamatut koostama asuda. 

Eriti põnev on see, et valmiskujundusi on võimalik muuta vastavalt enda soovidele – lisada tekste, pildiraame, ikoone ja palju muud põnevat. Trükki saad saata lausa maksimaalselt 300 leheküljelise raamatu – see on kena pildiarhiiv ja kingitus, mistahes tähpäevadeks ja sündmusteks. Proovi järele!

Ruudukujuline fotoraamat
Kui Sa ei oma fotomeened.ee lehel kasutajat, siis tuleb esmalt ennast ka kasutajaks registreerida, kuid see käib imekiirelt.

Juhul, kui peaksid veel kahtlema fotoraamatu koostamises, siis toome välja mõned selle eelised tavapärase fotoalbumi ees:

  • Fotoraamat näeb välja nagu päris raamat – soliidne ja elegantne.
  • Võimalik valida erinev fotode paigutus igal raamatu lehel.
  • Fotoraamatu lehtedel võivad olla nii suured kui ka väiksemad fotod – täpselt nii nagu Sulle meeldib.
  • Fotoraamatust ei saa osad pildid kaduma minna nii nagu kiletaskutega albumite puhul.
  • Fotoraamat võtab riiulil vähe ruumi ja kaunistab seda.
  • Fotoraamatut on lihtne luua mitmes eksemplaris, et seda siis sõpradele või tervele klassile jagada.

 

Tee endale või lähedastele eriline kingitus ja telli fotoraamat ››

 

FOTOMEENEDSEINAPILDID | FOTOKAARDID | FOTOKALENDRID | RETROFOTOD

(2)

The post Nüüd saad oma digipildid jäädvustada ruudukujulisse fotoraamatusse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ole valmis – suve hakul saabub müügile Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art
autor: Jürgen Veerme

sigma 35mm F1.4 DG DN | A

Panasonic ja Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajatel on taas põhjust rõõmustada, sest juba õige pea on meie valikusse lisandumas just nendele kaameratele loodud uus Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art lainurkobjektiiv.

Uuel Sigma ART seeriasse kuuluval objektiivil on 15 läätseelementi 11 rühmas – sealhulgas „FLD”, „ELD”, „SLD” klaas ehk kõik madala dispersiooniga variandid, mille eesmärk on minimeerida kromaatilisi aberratsioone. Lisaks on esindatud ka asfäärilised elemendid ning täpne teravustamismootor tagab teravad ja selged pildid ka kõige kiirematel võtetel.

sigma 35mm F1.4 DG DN | A

Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art minimaalne fookuskaugus on 30 cm ja maksimaalne suurendus 0,19x. Tänu valgusjõulisele f/1.4 avale suudab uus objektiiv pakkuda suurepärast bokeh- efekti, mis on eriti meelepärane kõigile portreefotograafidele. Arvestades, et 35mm on inimsilma perspektiivist veidi laiem fookuskaugus, siis sobib see väga hästi ka igapäevaseks kaaslaseks, millega saaks pildistada tavalist elu-olu.

Uus Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art fiksobjektiiv nii Sony kui Panasonic täiskaader hübriidkaameratele peaks Photopointi müügile jõudma 2021. aasta maikuu lõpu poole või juunikuu alguses. 

 

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

 

Allikas: Sigma

(3)

The post Ole valmis – suve hakul saabub müügile Sigma 35mm f/1.4 DG DN Art appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kõigest kolme klõpsuga saad emadepäevaks tellida armsa kruusi
autor: Jürgen Veerme

emadepäeva fotomeene

Emadepäev on juba maikuu teisel pühapäeval – kas Sul on kingiidee olemas? Kui ei ole, siis fotomeened.ee veebilehel on võimalus tellida kümneid erineva disainiga fotokruuse, kuhu saad lasta peale trükkida enda arvutist, Flicker’i või Facebooki/Google Photos albumist välja valitud pildi/pildid.

Juhul, kui Sul enda digiarhiividest sobivat pilti ei ole või Sa ei jaksa sobivat üles otsida, siis soovitame pilgu pöörata meie “Valmis meenete” osakonda, kuhu on lisanud kaks emadepäevaks pühendatud kruusi, millele oleme juba ise vahva disaini valmis teinud.

Sina ise kujundamisega mässama ei pea – lihtsalt lisa “Aasta parim ema” või “Maailma parim ema” kruus ostukorvi ja telli endale mugavasse asukohta.

Muideks kõik fotomeened k.a fotokruusid on 2. mai südaööni ostukorvis -20%!

 

Emadepäeva kruus
Emadepäeva kruus

 

Tegemist on kahtlemata väga armsa kingitusega, kuid ära jäta selle tellimist viimasele hetkele, sest fotokruusi valmistamine võtab aega 5 päeva. Tellida saad need kulleriga koju või DPD, Omniva ja SmartPosti pakiautomaati.

OLULINE: Photopointi esinduskauplused on momendil suletud, aga meeneid on siiski võimalik ka poodi kohapeale tellida – tellimuste väljastamise lisainfo leiad SIIT ››

 

Tee emale või vanaemale unikaalne kingitus  ››

 

FOTOMEENEDSEINAPILDID | FOTOKAARDID | FOTOKALENDRID | FOTORAAMAT |RETROFOTOD

(6)

The post Kõigest kolme klõpsuga saad emadepäevaks tellida armsa kruusi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Samyang AF 12mm f/2.0 E on uus kompaktne lainurkobjektiiv Sony hübriidkaameratele
autor: Jürgen Veerme

Samyang AF 12mm f/2.0 E

Samyang täiendab oma Sony APS-C hübriidkaamertele loodud objektiivide valikut Samyang AF 12mm f/2.0 E ülilainurkobjektiiviga.

Tänu oma fookuskaugusele ja kõrgele optilisele kvaliteedile on see ideaalne maastiku-, reisi- ja arhitektuurifotograafia jaoks ning interjööri jäädvustamiseks. Lisaks on see veel ka suurepärane valik astrofotograafia huvilistele tänu valgusjõulisele f/2.0 avale.

Kui Samyang MF 12mm f/2.0 on Sonyga pildistavate astro- ja maastikufotograafide fotokottides juba kindla koha leidnud, siis uuele AF 12mm f/2.0 E mudelile lisati automaatteravustamine ning kaasajastati disaini. Sellel on nüüd ka silmapaistev pildikvaliteet ja suurepärane teravus kogu pildivälja ulatuses, et saaksid jäädvustada tähistaevast isegi täiesti lahtise avaga.

Samyang AF 12mm f/2.0 E

Uus 99,10-kraadise vaatenurgaga objektiiv kaalub vaid 213 grammi ja selle pikkuseks on 59,2 mm ehk kompaktsuse ja pildikvaliteedi ühendamise musternäide. Tegemist on hetkel (aprill, 2021) saada olevatest kõige kergema ja väiksema automaatteravustamisega 12 mm objektiiviga. 

Objektiivis on 12 läätse jagatuna 10 gruppi – nende hulgas viis spetsiaalklaasist (1 H-ASP, 1 ASP ja 3 ED). Kolm eriti madala dispersiooniga ja kaks asfäärilist (H-ASP ja ASP) läätse lisati objektiivi kromaatiliste ja optiliste moonutuste vähendamiseks, et saaksite jäädvustada teravamaid kujutisi.

Samyang AF 12mm f/2.0 E

Läätsed on kaetud UMC (Ultra Multi Coating) katetega, et vähendada peegeldusi pindadelt ja tagada parem valgusjõudlus ning kontrastsem kujutis. Tänu erilisele optilisele konstruktsioonile tagab objektiiv eeskujuliku pildikvaliteedi kogu pildivälja ulatuses isegi maksimaalse f/2.0 ava korral. Korpus on üleni metallist ja objektiivi liitekohtades on tihendid kaitsmaks tolmu ja keeruliste ilmastikuolude eest.

Uus pisike ja Sony poolkaader hübriidkaameratele loodud Samyang AF 12mm f/2.0 E ülilainurkobjektiiv jõuab Photopointi müügile 2021. aasta juunikuus ja hakkab maksma 369€.

 

Kogu Saymang AF objektiivide valik Photopointis ››

(3)

The post Samyang AF 12mm f/2.0 E on uus kompaktne lainurkobjektiiv Sony hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Müügile tuleb Tamron 11-20mm f/2.8 RXD objektiiv Sony APS-C hübriidkaameratele
autor: Jürgen Veerme

Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD

Eelmisel aastal 70. tegevusaasta juubelit tähistanud Jaapani optikatootja Tamron on oma tootmisliinid huugama pannud, sest lisaks uuele 150-500mm Di III VC VXD telesuumile on sellel suvel müügile jõudmas ka 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD ülilainurk-fiksobjektiiv.

Uus Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD on täienduseks 2020. aastal ilmavalgust näinud 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD mudelile – mõlemad objektiivid on valgusjõulise f/2.8 avaga ja spetsiaalselt just APS-C sensoriga Sony hübriidkaamerate kompaktse kere jaoks loodud  lainurgad.

Sarnaselt teistele Sony E-mount bajonetiga Tamron objektiividele on ka uus 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD kompaktne, kerge ning pakub silmapaistvat pildikvaliteeti ja välkkiiret autofookust.

Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD

Uus Tamron 11-20mm Di III-A RXD on meeltmööda kindlasti Sony a6xxx seeria hübriidkaameratega filmijatele, sest selle sees olev võimas VC pildistabilisaator aitab luua võrratult sujuvat videomaterjali isegi käest filmimisel. Loomulikult on tegemist suurepärase objektiiviga ka fotograafidele, sest läbiv f/2.8 ava ja kiire ning vaikne RXD teravustamismootor aitavad teravaid pilte jäädvustada mistahes situatsioonides.

2021. aasta juunikuu lõpus müügile jõudev 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD on ka niiskuskindla konstruktsiooniga, mis pakub välitingimustes ehk Eesti muutuvas ilmas pildistamisel/filmimisel paremat kaitset. Lisaks jagab see 67-mm filtrikeeret teiste Sony hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiividega. Uus objektiiv hakkab maksma 899€ ja see on juba Photopointi veebikaubamajas eeltellimiseks saadaval.

 

Eeltelli enda Sony APS-C hübriidkaamera ette Tamron 11-20mm RXD ››

 


Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Allikas: Tamroni pressiteade

(7)

The post Müügile tuleb Tamron 11-20mm f/2.8 RXD objektiiv Sony APS-C hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD on telesuum, mida oled Sony hübriidkaamera ette oodanud
autor: Jürgen Veerme

Tamron 150 500mm F/5 6.7 Di III VC VXD

Tundub, et Tamron on kogu oma tootmisvõimekuse suunanud tohutut populaarsust nautivate Sony täiskaader hübriidkaameratele mõeldud objektiivide valmistamisesse, sest nad andsid teada, et juba peagi jõuab müügile uus Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD.

Tegemist on esimese Tamroni poolt toodetud ultratelefoto-suumobjektiiviga, mis on spetsiaalselt disainitud just Sony “E-mount” bajonetiga hübriidkaameratele. Tänu üllatavalt kompaktsele suurusele ja fantastilisele VC-pildistabilisaatorile saab uue 150-500mm Di III VC VXD telesuumiga mugavalt pildile püüda kaugustes pesitsevad subjektid – isegi käest pildistades. Objektiiv sobitub ideaalselt Sony Alpha seeria täiskaader hübriidkaamerate ette, sest näiteks 500 mm juures on selle pikkus vaid 283 mm, mis on selle vahemikuga teleobjektiivi jaoks väga kompaktne näitaja.

Nii nagu uue mudeli nime lõpp viitab, siis on see varustatud VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, mis pakub ülimalt täpset ja vaikset teravustamist. Loomulikult teeb see täielikult koostööd ka Sony kaamerasiseste funktsioonidega nagu Hybrid AF ja Eye AF

Tamron 150 500mm F/5 6.7 Di III VC VXD

Uue teleobjektiivi minimaalne teravustamiskaugus on kõigest 60 cm ning loomulikult on see vääristatud tolmu- ja ilmastikukindlaks ning eesmisele läätseelemendile on lisatud fluor-kate, mis tõrjub sellelt vett ja õli. Filtri keermeks on 82 mm ning komplektis on kaasas ka spetsiaalne Arca Swiss statiivikinnitus, mis lisab pildistamisel stabiilsust ja turvalisust. 

Tamron 150 500mm F/5 6.7 Di III VC VXD

Nii tehniliste andmete kui eelhuvi põhjal võib öelda, et juunikuus kõigest 1499€ eest müügile jõudev Tamron 150-500mm Di III VC VXD saab olema tõeline hitt-telesuum, mis kaob lettidelt kiiremini, kui tavapärased mudelid. Nii et eeltelli, see nobedalt läbi meie veebikaubamaja juba endale ära – nii on kindel, et oled esimeste hulgas!

 

Eeltelli enda Sony hübriidkaamera ette Tamron 150-500mm VXD ››

 


Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Allikas: Tamroni pressiteade

(12)

The post Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD on telesuum, mida oled Sony hübriidkaamera ette oodanud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Polaroid Go on uus ja hetkel maailma väikseim analoog-kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Go kiirpildikaamera

Kiirpildikaamerate populaarsus ei näita raugemise märke ja selle kinnituseks tuleb juba õige pea müügile uus Polaroid Go, mis on Sinuga kõikjal kompaktse ja stiilsena kaasas.

Vastses pressiteates ütleb Polaroidi tegevdirektor Oskar Smolokowski: „Oleme naasnud Polaroidi algse DNA juurde, mille kohaselt on tegemist tööriista ja meediumiga, millega loojad saavad kultuuri suunata uutele radadele.“ Meil on ainult rõõm seda kuulda ja näha!

Polaroid Go, mille mõõtmed on vaid 10,5 x 8,3 x 6,1 cm, on hetkel maailma kõige väiksem analoog kiirpildikaamera. See loodi kantava loomingulise kaaslasena kasutamiseks klassikalise ruudukujulise filmiformaadi miniversioonina. Uus kaamera ja film on kümnendite olulisimaks ning põnevaimaks muutuseks Polaroidi pildiformaadis.

Polaroid Go kiirpildikaamera

Polaroid ise kirjeldab kaamera sisemiste komponentide paigutust kui kolmemõõtmelist tetrist, mille hoolikalt läbi mõeldud disain avaldub lihtsa ja sundimatu välimusena ning tagab väikseima võimaliku suurusega kiirpildikaamera.

Polaroid Go kaamera tuleb müügile klassikalise valge korpusega ning toetub Polaroidi disaini ikoonilisele pärandile, luues samas uue kiirpildikaamera formaadi. Hoolimata kompaktsusest on kaameral olemas kõik, mida ühelt klassikaliselt kiirpildikaameralt soovime – selfipeegel, aegrelee, kauakestev aku, dünaamiline välklamp, topeltsäritus ja tarvikud reisile kaasa võtmiseks.  

Polaroid Go kiirpildikaamera
Kõrvuti Polaroid Now (vasakul) ja Polaroid Go (paremal).

Polaroid Go kaameraga samaaegselt tuuakse välja spetsiaalselt selle kaamera jaoks loodud uute mõõtmetega Go film – kõige väiksem analoogfilm, mida Polaroid on eales tootnud. Fotopaberi mõõtmed on 66,6 x 53,9 mm ja kujutise suurus sellel 47 x 46 mm.

Uus Polaroid Go kaamera jõuab Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja müügile 2021. aasta juunikuu jooksul ja kaamera hinnaks saab olema 122,99€ ning kahe filmikassetiga fotopaberi paki hinnaks 19,99€.

 

Kogu Polaroid kiirpildikaamerate valik Photopointi veebikaubamajas ››

(2)

The post Polaroid Go on uus ja hetkel maailma väikseim analoog-kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uus Sony FE 14mm f/1.8 GM teeb meele heaks eelkõige maastiku- ja interjöörifotograafidel
autor: Jürgen Veerme

Sony FE 14mm f/1.8 GM

Sony täiskaader hübriidkaameratega pildistajatel on taas põhjust rõõmustamiseks, sest tippklassi G Master seeria objektiivid on saamas vägevat täiendust ning müügile tuleb Sony FE 14mm f/1.8 GM.

Sony FE 14mm f/1.8 GM omadused

Uus FE 14mm f/1.8 GM (mudelinimi: SEL14F18GM) on kompaktne ja valgusjõuline ülilainurk-fiksobjektiiv, mis võimaldab selle kasutajatel oma visiooni ellu viia uute vaatenurkadega – eriti maastike, arhitektuuri, tähistaevast või interjööri jäädvustades. Objektiivis on kasutusel kaks äärmiselt täpset XA (extreme apsherical) ja ED (extra-low dispersion) elementi, millele on lisatud üks Super ED klaaselement – nii saavutatakse mistahes ava puhul äärest ääreni terav pilt. 

Sony FE 14mm f/1.8 GM

Sarnaselt teistele Sony GM seeria objektiividele on ka uue mudeli autofookus ülikiire ja täpne ning juhtimisalgoritmid maksimeerivad XD lineaarmootori reageeringut. Objektiiv on tolmu ja niiskuskindel ning sellel on kohandatav fookuse hoidmise nupp ning fookusrežiimi lüliti.

 

Uus Sony FE 14mm f/1.8 GM peaks meile müügile jõudma arvatavasti maikuu lõpus või juunikuu alguses ja hakkab maksama 1599€. Sony fototehnika ametliku ja pikaajalise partnerina on äsja tutvustatud objektiiv muidugi juba ka Photopointi veebikaubamajas eeltellimiseks saadaval.

 

Eeltelli enda Sony hübriidkaamera ette tippklassi objektiiv ››

 

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Allikas: Sony pressiteade

(7)

The post Uus Sony FE 14mm f/1.8 GM teeb meele heaks eelkõige maastiku- ja interjöörifotograafidel appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9