Karbist välja: Sony a9 II hübriidkaamera
autor: Elise Ader

Sony a9 II

Aasta viimaseks “karbist välja” postituse peategelaseks on spordifotograafidele ja fotoajakirjanikele disainitud Sony Alpha 9 täiustatud mudel – Sony Alpha 9 II hübriidkaamera. Uus generatsioon, mille loomise põhiideeks oli teha elukutseliste fotograafide töövoog kiiremaks ja efektiivsemaks. Just kiirus ongi see võtmesõna, millega kaamera krõbe hind ennast lõpuks ära õigustama peaks. Ning muidugi muljetavaldav autofookus, mis koostöös kiirusega lubatud efektiivsuse tagab. Selles postituses vaatame järk-järgult ja külg-küljelt, mis selles uhkes ja hinnalises karbis ennast täpselt peidab.

Sony a9 II

Karbist leiab: Sony A9 II hübriidkaamera, akulaadija, NP-FZ100 aku, USB 3.1 kaabli, kaablifikseerija, kaamerarihma, Euroopa ja Suurbritannia pistikuga toitekaabli. Lisaks sellele muidugi ka garantiitalongid ning kasutusjuhendi. 

a9 II kasutab täiskaader 24 MP sensorit nagu tema eelkäija, kuid selle kiirem Bionz X protsessor tõstab autofookuse kiirust ja täpsust. See on esimene täiskaader sensoriga kaamera, mis kasutab kihilist (stacked) sensoridisaini, mis tähendab seda, et kaamera on võimeline sensorilt infot lugema kuni 20ח kiiremini kui varasemalt võimalik. Teravuse hoidmiseks on säilinud ka 693 faasi- & 425 kontrastituvastusega teravustamispunkti nagu a9-l, kuid uued algoritmid tõstavad subjekti jälgiva teravustamise võimekust. 

Sony α9 II hübriidkaameral on olemas keresisene 5-teljeline stabilisaator, mis stabiliseerib kaamera liikumist 5,5 stopi ulatuses. Kasutades kaameraga ka Sony E-bajonetiga stabilisaatoriga objektiive, saavutatakse veelgi kindlam ühendus (kombineeritakse kahe töö). Stabilisaator toimib ka A-bajonetiga objektiividega, kui seda kasutatakse koos ühilduva adapteriga.

Kaamera on võimeline pildistama kiirusel 20 kaadrit sekundis ja seda kuni 362 kaadrit järjest (kaadri mustaks minemata). Kombineerides sensori kiiret andmeedastust ja elektroonilist katikut ka uue teravustamissüsteemiga – 693 faasituvastusega teravustamistpunktiga – saab tulemuseks teravustamise, mis kontrollib 60 korda sekundis säritust ja subjekti jälgivat teravustamist. 

Kaameral on ka uus väreluseta (virvendust minimeeriv) pildistamiserežiim, mis rakendub kasutades mehaanilist katikut. See süsteem teeb kaamera kasutamise kunstlikus valguses lihtsamaks.

Sony a9 II hübriidkaamera pakub 4K UHD (3849 ח 2160) videosalvestust. Videosalvestus toimub kogu sensori laiuselt ehk 6K lahutusvõimega ning ülejääki kasutatakse hilisemalt ära videosalvestuse kvaliteedi tõstmiseks. Selles režiimis kasutatakse full pixel readout süsteemi ehk reaalselt loetakse iga pildipunkti andmed eraldi üles. Erinevate pikslite andmeid ei kombineerita ega tuletata üksteisest pildiprotsessori tasemel – tulemuseks on moonutustevaba ja detailne videoklipp. Samas on võimalik kasutada ka populaarset Super 35mm sensoriala. Kaamera on suuteline ka salvestama FullHD lahutusvõimega 100 kaadrit/sek aegluubis videot.

a9 II-l on suurem käepide kui selle eelkäijal ning tema aku ja mälukaardipesade tihendid on tehtud sarnaselt  a7R IV-le ilmastikukindlaks. 

Samuti on suurem kaamera akukestus. Sony α9 II tuleb Z-seeria NP-FZ100 liitiumakuga, mis on 2,2ח suurema mahutavusega kui W-seeria NP-FW50 liitiumaku. Niimoodi on võimalik ühe laadimisega teha kuni 500 kaadrit. Kasutades aga akutalda, mis mahutab kaks akut, saab ühe laadimisega teha juba 950 fotot. Akupesa asub nagu ikka – kaamera alumisel küljel ning sellele saab toidet anda ka läbi USB 3.2 Type C.

Kaks UHS-II mälukaardipesa
Sony on lisanud uuele mudelile ka teise UHS-II toega mälukaardipesa, suurendades andmete mahutavust ja lugemise/kirjutamise kiirust.  לlemine pesa toetab SD ja Memory Stick kaarte.

Liidesed ja pesad
Lisaks USB-C ja microHDMI pesadele leiab kaameralt uudse RJ45 võrgukaabli pesa, mis võimaldab luua gigabitise ühenduse andmete kiireks ja stabiilseks edastamiseks. Lisaks toetatakse andmeturvalisuse suurendamiseks failide ülekannet SSL- või TLS-krüptimisega (FTPS). Kaameral on olemas ka WiFi, Bluetooth ja NFC ühendused, et selle juhtimine oleks võimalik ka nutiseadmest.

Ajakirjanike töövoo kiirendamiseks mõeldud Alpha 9 II on varustatud  ka uue häälmärkmete funktsiooniga, mis võimaldab piltidele rääkimise teel lisada märkmeid, mida saab fotode vaatamisel taasesitada ning need hiljem ka automaatselt tekstiks konverteerida. 

Sony a9 II


Kokkuvõteks

On selge, et Sony a9 II hübriidkaamera pole muud kui tippude tipp ning ega see massidele tarbimiseks mõeldud polegi. Tegemist on Sony kõige kallima kaameraga, mis rahuldab ideaalselt umbes 1% ehk kõige nõudlikumate profifotograafide vajadused. Just nende, kelle jaoks on kiirus määrava tähtsusega. לlikiire terve kaadri ulatuses toimiv autofookus koos EyeAF-iga on kahtlemata parim fookus, mis seni nähtud. Ning muidugi väärib ülivõrdes kiitust ka 20 fps sarivõte, ilma et kaader läheks mustaks.

Nii kalli kaamera ostuotsus ei sünni muidugi üleöö. Huvi korral tasub Sony a9 II näiteks Photopointi fototehnika rendist endale kaasa haarata ja aparaat ise järgi proovida. Nii saad kõige lihtsamini teada, kas kõik see, millest äsja räägitud sai ennast ära tasub. Või piisab Sulle tegelikult ka mõne teise Sony täiskaadri kiirusest ja võimekusest. 

 

Sony a9 II hübriidkaamera Photopointi e-poes »

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

(11)

The post Karbist välja: Sony a9 II hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Siim Kinnas: Panasonic Lumix S1 – aasta üllataja
autor: Jürgen Veerme

Fitness- ja portreefotograaf Siim Kinnas sai proovida uue ja ülimoodsa Panasonic Lumix S1 täiskaadersensoriga hübriidkaamera võimekust.

Panasonic Lumix S1
Panasonic Lumix S1

 

Panasonic Lumix S1

Siimu sõnul on tegemist 2019. aasta ühe kõige parema kaameraga. Suurepärane ergonoomika, ideaalilähedane EVF, super värvid ja hea optika tähendavad, et tõenäoliselt on Sony, Nikoni ja Canoni kõrvale tekkinud uus tõsine tegija täiskaaderkaamerate maailmas

 

 

Loe & vaata täispikka Panasonic Lumix S1 ülevaadet Siimu blogist ››

(4)

The post Fotograaf Siim Kinnas: Panasonic Lumix S1 – aasta üllataja appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata milline näeb välja oma pildiga külmkapimagnet
autor: Elise Ader

oma pildiga külmkapimagnet 

Oma pildiga külmkapimagnet on kahtlemata geniaalne lahendus, kui vajad soodsat kuid tähendusrikast kingitust/meenet oma pereliikmele, sõbrale või kolleegile. Loomulikult on see armas kingiidee ka iseendale. Fotoga külmkapimagnetid on fotomeenete lehel olnud esindatud juba mõnda aega. Nende seas ka pehme külmkapimagnet, mis on tõeliselt pilkupüüdev ja kvaliteetne fotomeene.

 

oma pildiga külmkapimagnet

 

Materjalilt meenutab see pisut tugevamat sorti arvuti hiirematti, kuid pildi sisse on peidetud magnet, millega on mugav näiteks paberil meelespeasid/postkaarte külmkapi külge kinnitada. Tore foto lähedastest, lemmikloomast või mõnest olulisest asukohast toob igakord külmkapi ust avades naeratuse näole. Ning külmkapi uks on ju üks enimkasutatavaid kapiuksi meie kodudes. 

 

oma fotoga külmkapimagnet

 

Külmkapimagnetite tellimine

külmkapimagnetite valmistamine toimub fotomeened.ee lehel, kus saad valida vastavalt maitseelistusele kuue erineva magnetitüübi vahel. Vastavalt toorikule on külmkapimagnetite hinnad 1.99 – 4.99 eurot.

oma pildiga külmkapimagnet

Oma fotogs külmkapimagnet valmib kiirelt ning selle disainimine ei nõua Sinult palju. Magneti tellimiseks tuleb lihtsalt valida sobiv magnetitüüp, seejärel foto ning viimaks lisada see oma lemmiktoorikule. Nii võid terve pere külmkapile üles rivistada ning köögi toredate mälestuste ja tuttavate nägude abil hulga hubasemaks muuta. Selline magnet valmib fotolaboris  5 päeva jooksul.

 

Vaata ka:

 

Asu oma fotoga külmkapimagnetit kujundama 👉

(7)

The post Vaata milline näeb välja oma pildiga külmkapimagnet appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint TOP 10: enim ostetud objektiivid hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Natuke aega tagasi seadsime siinsamas Photopointi ajaveebis ritta 2019. aastal Photopointist enim ostetud hübriidkaamerad. Nüüd on järg objektiivide käes. Selles artiklis vaatame, milliseid objektiive fotohuvilised enda hübriidkaameratele Photopointist 2019. aasta jooksul kõige rohkem ostnud on. 

Nagu teiste sama sarja artiklite juures, ei saa ka siin märkimata jätta et tegu ei ole mitte parimate vaid enim ostetud objektiividega. Need objektiivid pole saanud populaarseteks arvamusliidrite või tavakasutajate fantaasialennu tulemusena. Need on sellised, mille eest paljud fotohuvilised on olnud valmis välja käima enda raskelt teenitud eurosid. Ja just sellepärast ei figureeri all mitte ainult ülimusliku pildikvaliteediga optikajuveelid vaid pigem universaalsemad ja praktilised objektiivid, millel hinna ja kvaliteedi suhe suurepäraselt paigas. Vaatame siis, milliseid objektiive Eesti fotohuviline oma hübriidkaamera juurde osta eelistab 👇

 

1. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Sonyle

Eelmise aasta esimene ja teine koht on sel aastal kohad vahetanud. Suure edumaaga on tabelit juhtima läinud Tamron 28-75mm. Lisaks poolkaadersensoriga kaameratele on Sony viimastel aastatel palju panustanud täiskaadersensoriga hübriididele. 

Siin tulebki mängu Tamroni 28-75mm f/2.8 standardsuum. Fotograafid kiidavad, et selle objektiivi pildikvaliteet ja teravustamiskiirus pole sugugi kehvemad koguni Sony enda superobjektiiviks peetud G Master 24-70mm f/2.8 objektiivist. Enam kui kaks korda soodsama hinna eest võib need mõned millimeetrid laiemast otsast ehk ohverdada küll?

Tamron 28-75mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

2. Sigma 30mm f/1.4 DC DN Contemporary Sonyle

Sony kaamerad on head, aga objektiivid kole kallid. Eks sellepärast ongi Sony hübriidkaamera esimesed kolm objektiivi mitte Sony, vaid hoopis kolmandate objektiivitootjate tehtud. Enim ostetud objektiivide teise koha teenib sel aastal endale välja Sigma 30mm f/1.4.

Täiskaadri ette see ei sobi, kuid seda mõnusam on seda kompaktset objektiivi kasutada mõne Sony poolkaadersensoriga hübriidkaameraga. Mõõduka 35mm lainurgaga sobib see poolkaadri ees tavalise eluolu pildistamiseks – eriti pimedamal ajal, kus vähest ambientvalgust kompenseerib objektiivi suur 1.4 ava. Sama objektiiv on saadaval ka Micro Four Thirds hübriidkaameratele.

Sigma 30mm f/1.4 Photopointi e-poes

 

 

sigma-16mm-f-14-dc-dn-contemporary-objektiiv-sonyle

3. Sigma 16mm f/1.4 DC DN Contemporary Sonyle

Kolmandale kohale tulnud Sigma 16mm f/1.4 on disaini, optilise kvaliteetsuse, ava ja hinnaklassi poolest sarnane teisel kohal oleva 30mm objektiiviga. Laiema nurga tõttu (vaatenurk on sama nagu 24mm objektiivil täiskaadri ees) on 16mm objektiiv aga sobilik laiemate vaadete pildistamiseks ja kitsamates tingimustes võimalikult suure vaatevälja katmiseks. Ka seda objektiivi toodetakse lisaks ka Micro Four Thirds hübriidkaameratele.

Sigma 16mm f/1.4 Photopointi e-poes

 

 

tamron-17-28mm-f-28-di-iii-rxd-objektiiv-sonyle

4. Tamron 17-28/2,8 Di III RXD Sony E-bajonetile 

Seda võiski arvata, et ka see selleaastane uustulnuk nõnda populaarseks saab, et selles edetabelis endale koha leiab.

Tegemist on ju väga kerge ja kompaktse objektiiviga, mille kaasaskandmine on kahtlemata väga mugav.

Objektiivil on palju muljetavaldavaid omadusi, näiteks vaikne, kiire ja täpne RXD AF teravustamismootor, valgusjõuline ava, ilmastikukindlus jne. Pole kahtlustki et selle raha eest saab objektiivi rohkem kui küllaga. Muuhulgas on uus objektiiv väga lühikese aja jooksul võitnud ka mitmeid erinevaid väärikaid auhindu. Näiteks selleaastasel EISA auhindade jagamisel valiti see parimaks laianurk suumobjektiiviks. 

Tamron 17-28/2,8 Di III RXD Sony E Photopointi e-poes

 

 

sony-e-35mm-f-18-oss-objektiiv

5. Sony 35/F1,8 OSS

Viiendal kohal on Sony enda toodetud objektiiv.  35mm f/1.8 objektiiviga suumida ei saa. Ei lähemale, ega kaugemale. See on mõõdukalt laia nurgaga fiksobjektiiv, mis sobib Sony poolkaadersensoriga hübriidkaamera ette ja võib sinna jääda nii päevaks kui ka ööks – sest tänu valgusjõulisele f/1.8 avale pildistab see objektiiv ilusaid pilte ka hämaruse saabudes. Siis, kui 55-210 suumiomanikud, silmad häbi täis, oma objektiivid kotti ära peidavad.

Sony 35/F1,8 OSS Photopointi e-poes

 

 

6. Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH.

Teist aastat järjest on kõige populaarsem Panasonicu hübriidkaamerate objektiiv 25mm f/1.7 ASPH. See on soodsa hinna ja valgusjõulise avaga fiksobjektiiv, mis sobib vabalt ka ainsaks objektiiviks sinu Panasonicu hübriidkaamera ette, sest saad sellega pildistada ära enamiku tavaelus ettetulevaid stseene. Kui peaksin soovitama tavalise komplektobjektiivi kõrvale veel mingit muud objektiivi, siis soovitaksingi just seda.

Panasonic Lumix G 25mm f/1.7 ASPH. Photopointi e-poes

 

 

7. Sigma 35mm F/1,4 DG HSM Art Sony-E

Sigma 35mm f/1.4 objektiiv on erakordselt valgusjõuline objektiiv, mis on disainitud küll täiskaadersensoriga kasutamiseks, kuid sobib ka poolkaaderkaamera ette. Objektiiv on varustatud kiire ning täpse teravustamismootoriga. Nagu kõikide Sigma uute E bajonetiga objektiivide puhul, nii toimib ka 35mm F1.4 DG HSM Art objektiiviga Sony hübriidkaamerate keresisene värinastabilisaator.
Sigma 35mm f/1.4 objektiiv sobib sulle siis, kui otsid enda Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerale hea hinnaga võimalikult kvaliteetset valgusjõulist fiksobjektiivi. Sellist universaalse, inimsilma perspektiivist veidi laiema fookuskaugusega, millega saaks pildistada tavalist elu-olu.

Sigma 35mm F/1,4 DG HSM Art Sony-E Photopointi e-poes

 

 

8. Fujinon XF-35mm f/2 R WR

XF 35mm f/2 R WR on kõige enam müüdud objektiiv Fujifilmi hübriidkaameratele aastal 2019. See tuli müügile kolm aastat tagasi. Sarnaselt vanemale XF-35mm f/1.4 R versioonile, on ka see pisem 35mm varustatud avarõngaga, sobides nõnda ülihästi kasutamiseks nende Fujifilmi hübriidkaameratega, mis on varustatud säriajakettaga. Näiteks Fujifilm X-T20 või Fujifilm X-T2.

Selle 35mm f/2 eelisteks valgusjõulisema 35mm f/1.4 objektiivi ees on ilmastikukindlus, kompaktsem korpus ja kiirem teravustamine.

Fujinon XF-35mm f/2 R WR Photopointi e-poes

 

 

Samyang AF 35mm f/2.8 objektiiv Sonyle

9. Samyang AF 35mm F2.8 Sony FE 

Selle objektiivi suurepärane sooritusvõime ning kompaktne disain teeb sellest kahtlemata ideaalse kaaslase igapäevaseks kasutamiseks. Samyang AF 35mm f/2.8 on valgusjõuline fiksobjektiiv, mille maksimaalne ava on f/2.8. See võimaldab pildistada nõrkades valgusoludes, saavutada hea kontrolli teravussügavuse üle ning eraldada pildistatav subjekt taustast. Lisaks sellele on see muidugi ka erakordselt soodne.

Samyang AF 35mm F2.8 Sony FE Photopointi e-poes

 

 

panasonic-lumix-g-x-vario-12-35mm-f-28-ii-asph-power-ois-objektiiv

10. Panasonic Lumix G X VARIO 12-35mm f/2.8 POWER O.I.S.

2019. aasta edetabelisse mahub teine Panasonicu hübriidkaameratele mõeldud objektiiv. See on profiklassi valgusjõuline standardsuum 12-35mm f/2.8 – kvaliteetse pildiloomega ja läbiva valgusjõulise avaga alternatiiv soodsale ja kesise esitlusvõimega standardsele komplektobjektiivile. Hinnalt kallis, aga lausa suurepärane lisa kallimatele Panasonicu hübriidkaameratele nagu GH5 või G9.

Panasonic 12-35mm f/2.8 Photopointi e-poes

 

 

2019. aastal ei möödunud ühtegi kuud ilma, et mõni uus hübriidkaamera objektiiv turule poleks tulnud. Hübriidkaamerad on juba mõnda aega nii müügi kui ka käibe poolest peegelkaameratest kõvasti ees olnud. Ka objektiivide valik on järjest suurem ja parem, rahuldades ka kõige nõudlikuma fotohuvilise vajadused. Kui ka sina pildistad hübriidkaameraga, siis said ehk sellest artiklist mõned vihjed, millist objektiivi lisaks juba olemasolevatele juurde hankida võiks.

 

Vaata kõiki 2019 TOP nimekirju siit »

(10)

The post Photopoint TOP 10: enim ostetud objektiivid hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

JÕULUMÜÜK: Osta DJI Mavic 2 Pro – hetkel säästad 150€
autor: Jürgen Veerme

DJI mavic Pro 2

DJI tehnoloogiliselt kõige arenenum fotodroon Mavic 2 Pro on praegu 150€ odavam ehk müügil jõuluhinnaga 1349€ (tavahind 1499€).

See droon pildistab ja filmib Hasselblad’iga koostöös välja töötatud kaameraga. Sellel on 1″ diagonaali ja 20 MP lahutusvõimega sensor ning 28mm fookuskaugusega ja f/2.8-f/11 avaga objektiiv. Tänu sellisele kaamerale on Mavic 2 Pro võimeline salvestama puhtamaid, teravamaid ja suurema dünaamilise ulatusega fotosid kui ükski teine Mavic või väiksesensoriline Phantom. Panoraamide pildistajatele tuleb kasuks, et uus kaamera liigub nüüd Mavic 1 drooniga võrreldes kõrgemale ja võimaldab nii haarata panoraampildile senisest enam taevast.

 

Lähedussensorid on drooni igas neljas küljes ja hoiavad nii kokkupõrgete eest ka tagurdamisel ja küljega lendamise korral. Uued mootorid, propellerid, akud, abivalgused maandumiseks jne – kõige selle tulemusena lendavad Mavic 2 droonid vaiksemalt, kaugemale ja kauem – ametlik maksimaalne lennuaeg on koguni üle poole tunni ehk täpsemalt 31 minutit.

DJI Mavic 2 Pro

Esmapilgul ehk triviaalne kuid praktikas väga oluline on droonide võimekus vahetada automaatselt 2.4 / 5.5 GHZ sageduste vahel – et ühendus drooni ja puldi vahel ka raadiosignaale täis linnakeskkonnas paremini püsiks. Samuti lubab Ocu Sync 2 standardil toimiv raadioside nüüd droonist nutiseadmesse laadida kuni 1080p lahutusvõimega videot (seni 720p video).

Nii pisikeses korpuses teist sellise kvaliteediga drooni maailmas ei leia – see on kindel.

 

Osta DJI Mavic 2 Pro ja jäädvusta maailma parima kvaliteediga ››

 

Soodushind kehtib kuni 29.12.2019.

(5)

The post JוULUMללK: Osta DJI Mavic 2 Pro – hetkel säästad 150€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5