Fujifilm avalikustas uue disainiga X-T50 hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

Möödunud on ligi 3 aastat eelmisest X-Txx seeria kaamerast (ehk X-T30 Mark II) ning täna on see päev, kui kuulutati lõpuks välja selle järeltulija.

Saage tuttavaks Fujifilm X-T50 poolkaader hübriidkaameraga, milles on omajagu täiustusi ning disaini muudatusi — võtame need üks haaval läbi selles postituses.

Fujifilm X-T50

Täiustuste seas on ilmselt kõige tähtsamaks uudiseks X-T50 hübriidkaamera süda ehk kasutusel on 40-megapiksline Fujifilm X-Trans CMOS sensor, mille leiad ka X-T5 ning X-H2 tippmudelitest.

Tänu uuele sensorile on valguse püüdmine efektiivsem kui kunagi varem ning X-T50 minimaalne tundlikus on nüüd ISO 125. Lisaks saad elektroonilist katikut seadistada ülikiirele 1/180,000 säriajale, et ekstreemses valguses endiselt ära kasutada oma objektiivi maksimaalset ava.

Uut sensorit aitab paigal hoida Fujifilm’i 5-teljeline pildistabilisaator, mis pakub kuni 7-stopilist stabilisatsiooni Sinu kaadritele.

Fujifilm X-T50

Küsi ükskõik kellelt, kes vähegi Fujifilm’i kaameratest midagi jagab ja nad kõik ütlevad, et nende hübriidkaamerate üks suurimaid eeliseid on filmisimulatsioonid.

Nüüd on Sul võimalik neid sätestada kiiremini kui kunagi varem, sest hübriidkaamera peale on paigaldatud füüsiline filmisimulatsiooni rullik. Rulliku peal on juba eelseadistatud simulatsioonid ning ka FS1, FS2, FS3 valikud Sinu enda poolt valitud sätete jaoks.

See on selgelt üks vingemaid funktsioone, mida seni Fujifilm’i kaameratega on tutvustatud ning mul pole ühtegi kahtlust, et see paneb tulevased X-T50 kasutajad eksperimenteerima filmisimulatsioonidega kordades rohkem kui ühegi teise Fujifilm kaameraga.

Fujifilm X-T50

Oma kaadrite kuvamiseks kasutab Fujifilm X-T50 hübriidkaamera 2,36 miljoni punktiga elektroonilist pildiotsijat 0,62-kordse suurendusega.

Lisaks on kaameral kallutatav 1,62 miljoni punktiga LCD ekraan, mis ei pruugi kõigile 2024. aastal enam sobida, kuid kuna kaamera on eelkõige suunatud fotograafidele, siis kallutatav ekraan oli ilmselt õige lüke ettevõtte poolt. Pööratava ekraani leiad Fujifilm’i kaameratelt, mis on päriselt suunatud videote tegemiseks (nt. X-T5 ja X-H2).

Fujifilm X-T50

Kuigi videote salvestamine pole tõesti selle hübriidkaamera üks põhilisi ülesandeid, siis sarnaselt Fujifilm X100VI kompaktkaamerale on ettevõtte siiski lisanud üpris soliidsed salvestusvõimekused ka X-T50 mudelile.

Fujifilm X-T50 suudab salvestada kuni 6.2K resolutsioonis 30 kaadrit/sek, mis lõikab poolkaader sensorisse veel omakorda sisse 1.23-kordselt. Alternatiivina saad kasutada 4K resolutsiooni, millega saad jäädvustada kuni 60 kaadrit/sek (1.14-kordse lisa-lõikefaktoriga).

Fujifilm X-T50

Fujifilm X-T50 tuleb Photopointi müügile kolmes erinevas värvitoonis (hõbe, must ja charcoal) ning neid vahvaid hübriidkaameraid on meie lattu ja esinduskauplustesse müügile oodata eeldatavalt juunikuus.

Kui tahad oma kaamerast midagi sarnast nagu Fujifilm X100VI, aga tahaksid säilitada objektiivide vahetamisvõimaluse ning soovid proovile panna uue filmisimulatsiooni rulliku, siis tundub, et X-T50 on mõeldud just Sulle!

Fujifilm’i hübriidkaamerate jõhkra nõudluse tõttu soovitame kõikidel huvilistel esitada soovitud mudelile eeltellimus, sest ainult nii saad Sa olla eelisjärjekorras, kui esimesed eksemplarid lattu jõuavad. Tõtta veebikaubamajja ja esita eeltellimus 👇

 

Eeltelli uuenduslik Fujifilm X-T50 hübriidkaamera kohe ära »

 


Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(29)

The post Fujifilm avalikustas uue disainiga X-T50 hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.