Zhiyun Smooth Q2 on uus ülikompaktne stabilisaator nutitelefonidele
autor: Jürgen Veerme

Zhiyun Smooth Q2

Väike aga võimas – uus Zhiyun Smooth Q2 stabilisaator pakub tervet rida võimalusi mobiilidega videosalvestuse mitmekesistamiseks. Tänu kompaktsusele ja kuni 17 tundi kestvale akule on tegemist ideaalse tööriistaga vlogger´itele ja YouTuber´itele.

See, motoriseeritud 3-telje gimbal nutitelefonidele, ei võimalda mitte ainult jäädvustada stabiilset videopilti, vaid annab loomingule ka professionaalsema väljanägemise tänu sellistele efektidele nagu näiteks Vortex Mode, Dolly Zoom, timelapse ja objekti jälgimine. Lisaks kõigele – tänu ülimale kompaktsusele saab stabilisaatori alati endaga kaasa võtta.

 

Kiirelt kasutusvalmis

Zhiyun Smooth Q2 sobib kasutamiseks enamuse kasutusel olevate nutitelefonidega. Nende hulka kuuluvad ka suured tippklassi mudelid, nagu näiteks Apple iPhone 11 Pro Max ja Samsung Galaxy S10 Plus.

Telefonihoidikusse saab panna kuni 85 mm laiuse telefoni ning keerata selle püsti juhuks, kui on vaja salvestada püstformaadis video näiteks Instagrami/Facebooki story jaoks. Tänu nutikale kiirvabastussüsteemile saate telefoni hetkega stabilisaatorile kinnitada või sellelt eemaldada.

Zhiyun Smooth Q2

Smooth Q2 on valmistatud vastupidavast alumiiniumisulamist ning käepide kaetud pehme silikoonist kattega, et stabilisaator kindlalt käes püsiks. Suur joystick käepideme tagaküljel teeb stabilisaatori juhtimise lihtsaks.

 

Mobiilne videosalvestus uuele tasemele

Zy Play nutirakenduse kasutamine avab ligipääsu mitmele Zhiyun Smooth Q2 funktsioonile, mis aitavad videojäädvustused tõsta täiesti uuele tasemele.

Following Mode stabiliseerib värisemist, kuid võimaldab suuremat liikumist ning seetõttu saab ettearvamatut liikumist kaameraga paremini jälgida. Pan Following Mode seevastu hoiab jällegi kogu liikumise ajal silmapiiri horisontaalsena. Lock Mode lukustab stabilisaatori soovitud suunale nii, et olenemata liikumisest on kaamera alati suunatud soovitud objektile.

Full Range POV Mode võimaldab kaamera igas suunas liikumist, sh kallutamist ning annab seetõttu eriti hästi edasi seiklusliku teekonna. Vortex Mode lisab tegevust jäädvustavatele stseenidele uue mõõtme – võimaldades pöörelda 360 kraadi ulatuses ümber kaamera telje.

Zhiyun Smooth Q2

Smooth Q2 eriefektide valikust leiame ka aegvõtte ning panoraamfoto võimalused. Filmilike eriefektide valikus on Dolly Zoom ehk Vertigo efekt, millega saab telefoni kaamera suumi kasutades luua Hollywoodi filmidest nähtud dramaatilisi eemaldumisi võtteobjektist.

 

Akut jätkub kogu päevaks

Smooth Q2 võimas liitiumioon aku võimaldab stabilisaatorit kasutada ühe laadimisega kuni 17 tundi. Laadimine on kiire ning vaid kolme tunniga on stabilisaator valmis uuteks väljakutseteks.

Stabilisaatorit saab kasutada ka toiteallikana teie telefonile – nii on kindel et salvestus ei jää poolikuks telefoni tühjenemise tõttu. 

Zhiyun Smooth Q2

Eeltelli Zhiyun Smooth Q2 meie veebikaubamajast ära ja oled esimeste hulgas, kes sellega oktoobri keskpaigas saavad hakata sisu looma. Uue stabilisaatori hind on 159 eurot.

(5)

The post Zhiyun Smooth Q2 on uus ülikompaktne stabilisaator nutitelefonidele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sony E 16-55mm f/2.8 G objektiiv poolkaader hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

Photopointi on kohale jõudnud Sony E 16-55mm.  See on Sony esimene 16–55 mm lainurk-suumobjektiiv poolkaader hübriidkaameratele, mis pakub läbivat f/2.8 ava ning igati kompaktset disaini. Objektiiv kaalub üksnes 494g ning on 100mm pikk. 

Objektiivi optilises ehituses on 17 läätseelementi mis asuvad 12-s grupis. Sealhulgas kaks asfäärilist läätseelementi, kaks “advanced” asfäärilist läätselementi (AA-elementi), kolm ED elementi ning fluor kattega eesmine läätseelement. Objektiivi iseloomustab 9-labaline diafragma ning avavahemik f/2-8-f/22, võimaldades pildistada ka küllaltki pimedates valgusoludes. Minimaalseks teravustamiskauguseks on 33 cm. 

 

 

Teravustamiseks kasutab Sony uustulnuk XD-lineaarset teravustamismootorit, mis tagab kiire autofookuse. Sel objektiivil on ka mitmeid juhtnuppe, mis lihtsustavad objektiivi kasutamist. AF/MF lüliti võimaldab käsitsi teravustamisele/autofookusele lülitada imekiirelt, samas Focus Hold nupp jätab teravustamiskauguse fikseerituks ka jälgiva teravustamise ajal.

Objektiiv pakub Sony G-seeriale omast kvaliteeti ja jõudlust. Uus optiline disain tähendab äärest-ääreni teravaid kaadreid ja kaunist bokeh efekti. Muidugi on Sony E 16–55 mm ka tolmu- ja ilmastikukindel.

 

Pildid: Sony

Sony E 16-55mm f/2.8 G Photopointi veebipoes  »

(5)

The post Nüüd saadaval: Sony E 16-55mm f/2.8 G objektiiv poolkaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Koos on soodsam – valitud Sony täiskaadri ja GM objektiivi ostul saad 200€ allahindlust
autor: Jürgen Veerme

Sony G Master seeria

Sony täiskaader hübriidkaamerad on jõuliselt tõusnud fotokaamerate maailma valitsejateks. Eriti ilmekalt väljendub see faktis, et paljud elupõlised Canon, Nikon ja Pentax peegelkaamerate kasutajad nii Eestis kui välismaal on jätnud need pühapäeva pildistamiseks või maha müünud ja kätte haaranud Sony täiskaadrid.

Kui Sa veel ei ole Sony tehnika peale üle liikunud, aga plaanid seda teha, siis nüüd võib selle teostamiseks olla ideaalne hetk – osta Sony a7R II, a7R III või a7R IV ja kohe juurde Sony G Master objektiiv ning saad 200€ allahindlust!

Kampaanias osalevad tippkvaliteediga objektiivid:

Sony FE 16-35mm f/2.8 GM – EISA sõnul on see 2018-2019. aasta parim hübriidkaameratele sobiv lainurkobjektiiv. Ideaalne valik mistahes žanrite pildistamiseks ning instagrammerite/sisuloojate nr. 1 valik.

Sony FE 24-70mm f/2.8 GM – klassika, mille kõige suuremaks plussiks on universaalne suumiulatus. Laiemas otsas 24 mm peal saab teha väga lummavaid maastikufotosid, aga kaugema otsa 50 mm – 70 mm vahemik on sobiv inimeste pildistamiseks või maastikult mõne detaili välja toomiseks.

Sony FE 85mm f/1.4 GM – perfektne portreeobjektiiv, mille sees on kasutusel tehnoloogia viimane sõna.

Sony FE 100-400mm f/4.5-5.6 GM OSS – objektiiv pakub silmapaistvat pildi kvaliteeti ja kiiret autofookust ja seetõttu valis EISA selle 2018-2019. aasta parimaks hübriidkaameratele sobivaks teleobjektiiviks.

Sony FE 100mm f/2.8 STF GM OSS – tänu 11-labalisele avale ja unikaalsele optilisele disainile jäävad pildil üleminekud taustale pehmemad kui kunagi varem ja udustatud taust on veelgi pehmem.

Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS – universaalne klassika, mis pakub silmapaistvat pildi kvaliteeti ja kiiret autofookust.

 

Aeg on õige – osta Sony a7 täiskaader hübriidkaamera ››

 

Kampaania kestab kuni 17.10.2019. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel tÅ¡ekil/arvel. Veebikaubamajas rakendub soodustus automaatselt, kui ostukorvis on õiged tooted.

(9)

The post Koos on soodsam – valitud Sony täiskaadri ja GM objektiivi ostul saad 200€ allahindlust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Hähnel ProCube 2 Twin – multifunktsionaalne laadija Sony akudele on 35€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Hähnel ProCube 2 Twin Sony

Tunnustatud Amature Photographer ajakirja poolt 2019. aasta parima fototarviku auhinna võitnud Hähnel ProCube 2 Twin  universaallaadija Sony akudele mõeldud mudel on hetkel müügil soodushinnaga 49,99€ (tavahind 84,99€). Ideaalne vidin, sest Sony kaameratega ei ole komplektis kaasas eraldi akulaadijat.

Tegemist on tõeliselt multifunktsionaalse seadmega, sest see võimaldab laadida erinevaid akusid, akupatareisid ning isegi nutiseadmeid. Laadijal on vahetatavad akusalved erinevat tüüpi Sony akude (NP-BX1, NP-FW50 & NP-FZ100) jaoks ning need võimaldavad üheaegselt laadida kahte akut.

Lisaks on ProCube2 varustatud ka eraldi salvega nelja AA-tüüpi akupatarei laadimiseks ning integreeritud 2,4 A USB väljundiga, mille kaudu saab anda erinevatele nutiseadmetele lisaenergiat. Laadijat saab mugavalt kasutada nii kodus, reisil, kui liikvel olles, sest komplektis on ka autolaadija ning vahetatavad UK, Euro ja US pistikud.

Lisaks Sony akudele mõeldud versioonile on laadija müügil ka CanonNikon, Olympuse ja Panasonic/Fujifilm akude laadimiseks.

 

Hähnel ProCube 2 laadija hoiab kaamerakud alati laetuna ››

 

Tutvu lisaks:

Soodushind kehtib kuni 31. oktoober 2019.

(4)

The post Hähnel ProCube 2 Twin – multifunktsionaalne laadija Sony akudele on 35€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

4:3 küljesuhtega faile saab nüüd trükkida ka uuele suuremale 15×11 mõõdus fotopaberile
autor: Elise Ader

Paberfotode trükkimise standardiks on saanud postkaardimõõt 15x10cm. Selline formaat on mõeldud 3:2 küljesuhtega piltide trükkimiseks. 3:2 küljesuhtega on tehtud näiteks enamik peegelkaamerate ja hübriidkaamerate fotosid, mistõttu fotograafi juures tehtud pildid enamasti 15x10cm fotopaberile välja trükkides ideaalselt ka esimese katsega õnnestuvad.

Probleemid formaadiga hakkavad tavaliselt kompaktkaamera või telefoniga tehtud fotode väljatrükkimisel, kui kaamera sätetes on automaatne seadistus pildistada näiteks 4:3 formaadis fotosid, mis ei vasta 15x10cm fotopaberile.

4:3 küljesuhe, mis on kasutusel valdavalt digiseebikarpides on tulnud sellest, et erinevalt tänapäevast polnud esimeste digikaamerate failid piisavalt trükikõlbulikud ning fotosid vaadati valdavalt arvutiekraanilt. 4:3 oli tolleaegsete CRT monitoride ja kineskooptelekate ekraanisuhe, millele ka kompaktkaamera fotode küljesuhe vastavaks kohandati. Samas jäid paberimõõt, albumid ning pildiraamid samasse mõõtu.

 

Mida teha, kui kaamera pildistab teistsuguse küljesuhtega faile?

 

Esimese asjana tasukski kaamera sätetest järgi uurida, millise küljesuhtega faile see jäädvustab. Paberfotode trükkimisel pead lihtsalt sellega arvestama ning tellima õige formaadiga fotod. Kui Sinu kaamera pildistab 4:3 küljesuhet, siis fotode kadudeta trükkimiseks sobivad mõõdud on 13x10cm (13,6cm x 10,2cm) ning äsja valikusse lisandunud 15x11cm (15,2cm x 11,4cm).

 

15×10 formaati paberfotosid on harjutud ilmselt pimesi tellima ka seetõttu, et varasemalt on teistsugust formaati mahutavate fotoalbumite valik olnud kesine. See probleem on aga nüüdseks jäänud minevikku, sest näiteks Photopointis saad valida nii tavaliste kiletaskutega 15x11cm fotodele mõeldud fotoalbumite kui ka erinevas formaadis piltide mahutamiseks sobilike pärgamentlehtedega ja iseliimuvate lehtedega fotoalbumite vahel.

 

Pea silmas:

  • Kui teie fotode külgede suhe on 3:2, siis on õige paberfotomõõt 15x10cm.
  • Kui teie fotode külgede suhe on 4:3, siis on õige paberfotomõõt 13×10 või 15x11cm.

 

Oma silm on kuningas. Vaatame lähemalt, mis juhtub kui tellida 4:3 küljesuhtega faile 15x10cm või  15x11cm mõõdus paberfotona. 

 

4:3 küljesuhtega pilt on vasakul 15x10cm paberfotol ning paremal 15x11cm paberfotol.

4:3 küljesuhtega pilt on vasakul 15×11(11×15)cm paberfotol ning paremal 15×10(10×15)cm paberfotol. Nagu näha, siis 15×10 fotol on pool inimesest vale formaadi tõttu pildilt automaatselt välja lõigatud.

4:3 küljesuhtega pilt on vasakul 15x11cm paberfotol ning paremal 15x10cm paberfotol.

 

Mõndade fotode puhul valest formaadist tingitud “kadu” pilti ei riku. Teisel juhul võib väljatrükk raiuda otsast portreteeritava pea ning teha meele mõrudaks. Kui tahad ikkagi 4:3 fotosid 15×10 mõõdus tellida, siis tasub kontroll enda kätte haarata ning fotod enne tellimist õigesse küljesuhtesse ära kärpida. 

 

Kuidas küljesuhet kontrollida ja parandada?

Enamustes kõige algelisemas fotode vaatamise programmides, mida arvuti oma algseadistuses juba pakub, on olemas ka fotode lõikamise tööriist. See näitab Sulle muuhulgas ka lõikamise valikutena erinevaid küljesuhteid. Kui avad 4:3 küljesuhtega pildi ning valid kärpimise juures 3:2 küljesuhte, siis tekitab süsteem sulle õige suurusega kasti, mille abil saad foto sobivaks kadreerida. 

 

 

Kui see kõik tundub liiga keeruline, on võimalusi muidugi veel. Näiteks kui tellitud paber on 15x10cm (3:2 suhe) mõõdus, kuid sinna prinditavad fotod on teistsuguses suhtes nt 4:3, siis saad teha valiku, et fotod mahutatakse paberile, aga paberile jäävad valged servad. Kui seda valikut mitte teha, lõigatakse pildid automaatselt õigesse formaati ning kaotatakse seeläbi osa pildist.

Kui otsustada ikkagi lõikamise kasuks, siis tasub endal pildid enne trükki saatmist õigesse proportsiooni lõigata. לksnes nii saate olla kindel, et jääte lõpptulemusega rahule. Veelgi lihtsam variant on muidugi külgede suhe kaameras võimaluse korral 2:3 küljesuhtele ümber seadistada ning sellisel juhul ei pea enam fotode trükkimisel sellega tulevikus üldse pead vaevama. 

Kui küljesuhte järgi fotopaberi valimine ikka veel keeruliseks jäi, siis suhtle enne fotode tellimist meie fotolaborantidega ning loe lisaks:

 

 

15x11cm fotodele mõeldud fotoalbumid Photopointi veebipoes>>

(8)

The post 4:3 küljesuhtega faile saab nüüd trükkida ka uuele suuremale 15×11 mõõdus fotopaberile appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9