Tulekul on uus Tamron supersuum-objektiiv Sony E- ja Fujifilm X-bajonetile
autor: Jürgen Veerme

Tamron 18-300mm F/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (B061)

Tamron annab teada, et on valmistamas uut 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (mudel B061) ultrasuumobjektiivi Sony hübriidkaameratele ja esimest korda Tamroni ajaloos tuuakse müügile ka Fujifilm hübriidkaameratele sobiv mudel.

Hetkel on objektiiv veel arendusjärgus, aga juba on teada, et sellest saab esimene 16,6x suumiga APS-C ehk poolkaadersensoriga hübriidkaameratele loodud suumobjektiivide hulgas*. Uue objektiivi universaalne fookuskauguste vahemik 18-300mm (täiskaader hübriidkaamerete ees umbes 27-450 mm ja arvestada tuleb crop faktorit) peaks olema meeltmööda paljudele fotohuvilistele. Sellega saab 18mm asendis pildistada laiu vaateid (maastikul või kitsamas ruumis) ja 300mm asendisse suumides püüda pildile kaugustes olevaid objekte nii nagu need oleksid päris lähedal – eriti ilmekalt avaldub selle võimekus reisil olles.

Teada on ka seda, et uuel ultrasuumil on olemas Tamroni teada-tuntud VC-pildistabilisaator ja see on varustatud ka VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, mis pakub ülimalt täpset ja vaikset teravustamist. 

Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD jõuab loodetavasti müügile juba selle aasta sügisel, kuid tuleb arvestada ülemaailmsest COVID-19 viirusest tulenevaid tarneraskuseid, mis võivad objektiivi turule toomist edasi lükata.

 

Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Allikas: Tamron
*APS-C sensoriga hübriidkaameratele loodud suumobjektiivide hulgas (Tamron, juuli 2021 seisuga)

(9)

The post Tulekul on uus Tamron supersuum-objektiiv Sony E- ja Fujifilm X-bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Seninägematut lennukogemust pakkuva DJI FPV drooni ostul saad väärt kingituse
autor: Jürgen Veerme

DJI FPV

DJI FPV drooni abil saad kogeda täiesti enneolematut lennukogemust ja hetkel anname selle ostul Sulle muuhulgas kingituseks ka kiire ning mahuka Silicon Power microSDXC 128GB Superior Pro V30 mälukaardi (väärtus 49,99€), et kogu materjal saaks kindlalt talletatud.

First person view droonide lennutamine ja nendega põnevate kaadrite püüdmine on muutunud järjest populaarsemaks ning suur panus sellesse valdkonda on kindlasti ka DJI FPV Combo mudelil, mille abil saavad fpv rõõme nautida ka alustavad droonifanatid.

Nimelt DJI FPV võib nimetada hübriid-drooniks, milles on ühendatud first person view ja tavalise kõrge kvaliteediga kaameraga drooni parimad omadused. Peamiseks erinevuseks klassikaliste FPV droonidega on DJI lennumasina võime hõljuda ühe koha peal, integreeritud GPS, takistusi vältivad sensorid ning nutikas koju tagasi tuleku režiim.

Allolev video tõestab, et DJI FPV drooniga saab filmida täiesti sõgedaid ja seninägematuid kaadreid 👇

 

DJI FPV Combo komplekti kuulub lisaks droonile ka kaugjuhtimispult, aku ning mis kõige tähtsam – DJI FPV prillid, nendeta on sellise drooniga lendamine pea võimatu. Läbi prillide näeb piloot sama, mida droon ja seda peaaegu reaalajas, madala latentsuse ja kõrge lahutusvõimega. Prillid töötavad läbi DJI OcuSync 3.0 tehnoloogia, mis võimaldab pildiedastust kuni 10 km raadiuses ning 50 Mbps kiirust.

DJI FPV

Kahtlemata on sellise drooni ostmine paras investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Telli DJI FPV Combo kohe ära ››

 

Photopoint on DJI droonide ametlik ja pikaajaline lennubaas Eestis – photopoint.ee/djidroonid ››

Kampaania kestab kuni 15. augustini 2021.

(7)

The post Seninägematut lennukogemust pakkuva DJI FPV drooni ostul saad väärt kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rode Tripod 2 on stiilne & funktsionaalne ministatiiv
autor: Jürgen Veerme

Rode Tripod 2

Nii alustavate kui ka professionaalsete videosisu loojate seas kõrgelt austatud mikrofonide ja nende tarvikute tootja RטDE toob peagi müügile Tripod 2 nime kanda käsistatiivi.

Tegelikult on see statiiv neil olemas olnud juba eelmise aasta lõpust, aga siiani on see kuulunud ainult Rode Vlogger Kit komplektidesse, kuid kasutajate suure huvi tõttu otsustati see nüüd ka eraldiseisva tootena turule paisata.

Rode Tripod 2 puhul on tegemist funktsionaalse ministatiiviga, millel on standartne 1/4-tolline keere kaamerate ja muude tarvikute kinnitamiseks. Lisaks on komplektis kaasas ka 1/4″ kuni 3/8″ keermeadapter, et statiivi saaks ka mikrofonidega kasutada.

Rode Tripod 2

Tripod 2 statiivil on kaks reguleeritavat kõrgusastet, mis võimaldavad seda stabiilselt asetada ka arvutilauale ning kui jalad kokku klappida, siis saab seda väga edukalt vloggimiseks kasutada. Mis eriti põnev, antud statiivi igal jalal on kaks 1/4-tollise keermega auku, kuhu saab kinnitada erinevaid lisatarvikuid.

 

Kogu RטDE tootevalik Photopointi veebikaubamajas ››

 

Photopoint on R׸de ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis.

Allikas: Rode pressiteade

(5)

The post Rode Tripod 2 on stiilne & funktsionaalne ministatiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Mitmekülgne HD PENTAX-DA★ 16-50mm f/2.8 ED PLM AW on varsti müügil
autor: Jürgen Veerme

HD PENTAX-DA★ 16-50mmF2.8ED PLM AW

Ricoh Imaging andis teada, et juba peagi on müügile tulemas Pentax peegelkaameratele loodud uus HD Pentax DA* 16-50mm f/2.8 ED PLM AW normaalsuumobjektiiv. 

Objektiiv hakkab kuuluma Ricohi teada-tuntud kõige kvaliteetsemasse Pentaxi ★ ehk “Star“ seeriasse, aga Ricoh rõhutab, et HD Pentax DA* 16-50mm f/2.8 ED PLM AW puhul on tegemist nö. uue generatsiooni star-objektiiviga. Ehk selle mudeli korpuse koostekvaliteet on jätkuvalt tipptasemel, aga tänu erinevate moonutuste minimaalsena hoidmisele on pildikvaliteet ja teravus nüüd veel eeskujulikum ka servast serva.

HD PENTAX-DA★ 16-50mmF2.8ED PLM AW

Antud normaalsuumi juures on Pentax täiustanud ka PLM (Pulse Motor) teravustamismootorit, mis tagab veel sujuvama, kiirema ja vaiksema autofookuse ning minimaalse müra. Uuendatud teravustamismehhanism tagab minimaalse teravustamiskauguse vaid 0,3 meetrit ja maksimaalse suurenduse 0,24x, mis teeb sellest mitmekülgse objektiivi igat tüüpi hetkede jäädvustamiseks – alates igapäevastest pildistamisestest kuni kuni makro- ja maastikuvaadeteni.

HD PENTAX-DA★ 16-50mmF2.8ED PLM AW

Uus HD Pentax DA* 16-50mm f/2.8 ED PLM AW objektiiv võiks Photopointi esinduskauplustesse ja veebikaubamajja müügile jõuda augustikuu jooksul ja see maksab 1499€. Muidugi on ka eeltellimine juba alanud!

 

Eeltelli HD Pentax DA* 16-50mm f/2.8 ED PLM AW ››

 

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

Allikas: Ricoh

(8)

The post Mitmekülgne HD PENTAX-DA★ 16-50mm f/2.8 ED PLM AW on varsti müügil appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM – professionaalne makroobjektiiv, millega lähed veel lähemale
autor: Jürgen Veerme

Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM

Ka Photopointis müügil olev Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM objektiiviga pääsed soovitud sihtmärgile lähemale kui iial varem. 

Spetsiaalselt Canon EOS R seeria täiskaader hübriidkaameratele loodud RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM on oma olemuselt makroobjektiiv, mis pakub 1,4ח suurendust, aga tänu sfäärilise aberratsiooni juhtrõngale (võimaldab reguleerida bokeh-efekti ja pehmet fookust) ja f/2.8 avale sobib see imeliselt ka portreeobjektiiviks.

Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM

Objektiivi kaks Nano USM mootorit tagavad kiire ja vaikse teravustamise, mis on ideaalne nii fotode kui ka videote jäädvustamiseks ning 5-astmeline pildistabilisaator pakub suuremat enesekindlust ka käest pildistades. Canon L-seeria kvaliteedile kohaselt on ka see mudel ilmastikukindlel ja fluorkattega, mis tagab optimaalse tolmu- ja veekindluse.

 

Telli Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM kohe ära ››

 

Kui makrofotograafia hakkas Sind huvitama, siis tõsisemalt saad sellega tutvust teha ja nippe õppida Eesti kõige suuremas fotograafia-alases õpikkonnas fotokursus.ee, mille kursuste hulgas on olemas Eesti makrofoto guru Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia” e-kursus.

(4)

The post Canon RF 100mm f/2.8 L Macro IS USM – professionaalne makroobjektiiv, millega lähed veel lähemale appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3