Emade Hommik: Kuidas pildistada väikelast
autor: Kettrud Pai

Neljapäeval, 15. aprillil toimub Tartu Kaubamajas Dedi kohvikus (III korrusel) „Emade Hommik“ algusega kell 10.00. Sedakorda on teemaks „Kuidas pildistada väikelast“.

Lapsevaematele meeldib teha pilte oma silmaterast, fotosid kõigile näidata ja ise imetleda. Need meeleolukad fotod kutsivad esile vaatajais vaid parimaid emotsioone. Kuid kuidas tabada just seda õiget hetke, kui väikese modelli meeled on haaratud muust ümbritsevast ja sõna „poseerimine“ tundmatu? Kõiki pildistamishuvilisi lapsevanemaid ootab Emade Hommikul Photopointi koolitaja Ardo-Jako Olev. Koolituse põhiosa on praktiline seega, hea lapsevanem, võta ühes ka oma väike modell ning fotokaamera.

Kohapeal tutvustab Photopoint ka erinevaid fotoalbumeid ning pildiraame, kõikidele osalejatele üllatus. Registreeri end koolitusele Kettrud@nordic-digital.ee. Osalemine tasuta.

Lisaks tutvustab kauplus Liann-Lõngad oma uue „Lianni stuudio“ kursusi milledest paljud kursused on mõeldud just noortele vanematele.

Emade Hommik hakkab edaspidi toimuma iga kuu kolmandal neljapäeval kell 10.00  ja on mõeldud kõikidele väikelaste vanematele.

Point TV – 22. National Geographic õlakott Small Sling Bag
autor: Lauri Veerde

National Geographic`u ajakirja olemasolust teab ilmselt enamik meist, samuti samanimelisest telekanalist. Vähem aga teatakse, et National Geographic`ul on ka oma kotiseeria. Sellesse kuuluvad enamasti fototehnika jaoks valmistatud mahutid, kuid on ka paar erandit.

Üks neist on Small Sling Bag – üle õla visatav pisikene kott, mis mahutab pisemaid elektroonikaseadmeid ja muud väiksemõõdulist kraami. Sellest huvitavast kotist Adro-Jako tänases Point TV osas räägibki. Head vaatamist.


National Geographic õlakott Small Sling Bag from Photopoint on Vimeo.


National Geographic Small Sling Bag Photopointi veebilehel
National Geographic kotid Photopointi veebilehel – kõik kotid aprillis -20%

Pentaxi 100 mm f/2.8 makroobjektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Kevad tuleb. Koos sini- ja muude lillede, putukate ja liblikate ja talveunest ärganud makropiltnikega. Äsja lõppenud nädalavahetusel jõudis esimene kevadekuulutaja – Pentaxi jõulude paiku esitletud makroobjektiiv SMC Pentax D FA Macro 100mmF2.8 WR – ka Digitesti veebilehele.

Profifitograaf Margus Männik uurib objektiivi nii seest- kui ka väljastpoolt. Kiidusõnu pälvib makrotoru metalne korpus ning veekindlus. Samuti ülihea käsitsi teravustamise tunnetus ja loomulikult pildikvaliteet. Negatiivse aspektina toob Margus välja aeglase ja piirajateta automaatteravustamise.

Loe Pentax 100 mm f/2.8 WR makroobjektiivi ülevaadet Digitesti veebilehelt.
Vaata ka selle 100mm makroobjektiivi karbist-välja fotosid
Pentax 100mm f/2.8 WR makroobjektiiv Photopointi veebilehel

Hõbedase Pentax K-7 karbist-välja pildid
autor: Lauri Veerde

Veidi rohkem kui kuu aega tagasi andis Pentax teada, et paiskab Jaapanis müügile 1000 eksemplari hõbedase kerega Pentax K-7 peekelkaamerat.

Jaapani veebilehel, mille nime tõlgib Google sõnadeks “Mu tuba on fragmentaarne”, ilmus veidi enam kui nädal aega tagasi võimalik, et kõige esimene piltidega palistatud Pentax K-7 karbist välja võtmise lugu. Lähemalt saab hõbedast kaamerat uurida Google`i tõlgitud veebilehel.

Point TV – 20. Särituse määramine hallkaardi abil
autor: Lauri Veerde

Kaks nädalat tagasi näitas Anton seda, kuidas hallkaardi abil värvustasakaalu täpselt paika seada. Täna on Antonil taas hallkaardid kaasas, sest lisaks värvustasakaalule saab nendega määrata ka säritust. Kuidas see võimalik on? Milliseid seadeid selle jaoks kaameras vaja muuta on? Kuidas säritus määrata ja mida seejuures tähele panna? Nendele ja mitmele muulegi küsimusele vastab Point TV tänane osa.

Head vaatamist


Särituse määramine hallkaardi abil from Photopoint on Vimeo.


Vaata Videot HD-formaadis

Värviliste Pentax K-x kaamerate esimene laine on päral
autor: Lauri Veerde

Veebruari keskel andis Pentax teada, et paiskab märtsikuu lõpus Euroopas müügile seitse erinevat värvi Pentax K-x peegelkaamerat. Märtsi lõpp on juba käes ning sellega koos ka esimesed värvilised kevadekuulutajad: roosa, metallikpruuni ja oliivrohelise kerega K-x peegelkaameraid saab nüüd uudistada kõikides Photopointi kauplustes.

Pentax K-x – roosa:

Pentax K-x – metallikpruun:

Pentax K-x – oliivroheline:

Otse loomulikult ei lõpe värvidesadu veel nende kolme eksemplariga. Juba paari päeva pärast on Photopointi pealattu jõudmas järgmised värvilised eksemplarid: šokolaadipruuni ja metallikroosa välisilmega Pentax K-x peegelkaamerad.

Pentax K-x – šokolaadipruun:

Pentax K-x – metallikroosa:

Lisaks nendele kirevatele isenditele on Photopointis juba ammust ajast olemas nii tavapärane musta kerega, kui ka valge/punane/sinine K-x peegelkaamera. Erinevalt uutest värvitoonidest on nende nelja vanema olija objektiividki kerega sama värvi.

Kata fotoseljakott “Bumblebee” pälvis hinnatud Red Dot disainiauhinna
autor: Lauri Veerde

Kata fotoseljakott Bumblebee 222 UL on nii uus, et poelettidel seda hetkel veel näha ei ole. Fotodel paistab see aga olema nägus ja ülimalt funktsionaalne kaameramahuti. Kindlasti ta seda ka on. Ei saanud ju ometi tema nimi olla põhjuseks, miks Bumblebee 222 UL äsja maineka Red Dot disainiauhinna vääriliseks tunnistati.

Kata Bumblebee 222 UL pälvis auhinna kategoorias “Meelelahutustehnika ja kaamerad”. Sealsamas on eelnevatel aastatel võidutsenud näiteks sellised tooted nagu iPod Nano ning Nikon D3. Red Dot disainiauhindade jagamisel on lisaks visuaalsele poolele ülitähtsad ka toote muud omadused. Auhinna saamisel arvestatakse toote funktsionaalsust, ergonoomilisust, materjalide kvaliteetsust, toote vastupidavust ja mitmeid muid tarbija jaoks tähtsaid ja toote olemust kujundavaid aspekte.

Kata tootejuhi Galya Harish`i sõnul on tegu suurepärase tunnustusega nii uuele kergekaaluliste fotokottide sarjale, kuhu Bumblebee 222 UL kuulub, kui ka kogu Kata tootevalikule tervikuna. Auhinna pälvinud fotokott ühendavat eneses Kata kõige uusimad tehnoloogiad, materjalid ning disainid.

Bumblebee-222 UL on kahe pealahtriga fotoseljakott. Alumine osa mahutab profiklassi digipeegli koos maks. 70-200 F/2.8 andmetega objektiiviga ning lisaks sellele veel lisakere, 4 objektiivi, välklambi ja mõned väiksemad tarvikud. Ülemisse lahtrisse saab panna kõikvõimalikke isiklikke asju, selgmises osas on eraldi lahter kuni 17″ ekraaniga sülearvuti jaoks. Soovi korral saab alumisest lahtrist fotovarustust mahutava osa eemaldada ning lukuga kahte lahtrit eraldava vahetüki valla päästa. Nii saab kotti kasutada tavalise seljakotina.

Vaata Bumblebee 222 UL fotokotti lähemalt Kata veebilehel


Adobe CS5 tuleb
autor: Lauri Veerde

Poolteist aastat tagasi tõi Adobe välja Creative Suite (CS) tarkvarapaketi neljanda versiooni CS4. Minu CS3 jäi uuendusmeelsete graafikahaide kooostatud dokumentidega jänni ja hea on, et ma liig laisk olin, et selle vastu midagi tõsisemat ette võtta. Eile lükkas Adobe nimelt käima kella, mis loeb sekundeid juba uue CS paketi tutvustamiseni. CS5 tuleb 12. aprillil.

Alla laadida või poelettidel imetleda seda siiski niipea ilmselt ei saa. Kolme nädala pärast annab Adobe lihtsalt teada, kui kaugel on arendusprotsess ning mida uuest versioonist oodata võib. On vägagi tõenäoline, et päris valmis saavad CS5 programmid alles sügisel. Nagu CS4 paketti kaks aastat tagasi, saaks siis ka uut versiooni täie räniga presenteerida 21 septembril algaval Photokina fotomessil.

Adobe otseülekanne esmasest CS5 ülevaatest algab 12 aprillil kell 18:00 (EEST). Sealsamas veebilehel, kus praegu ajasti on.

Point TV – 19. Valik huvitavaid fotoalbumeid
autor: Lauri Veerde

Veidi enam kui kahe nädala eest tutvustas Irene Point TV-s fotoalbumite peamisi tüüpe. Täna on Irene tagasi – laual tema ees on taas fotoalbumid, aga seekord õige huvitavate kaante ja sisemustega. Mõned sellised, mis üldse albumi mõõtu välja ei annagi.

Head vaatamist ja avastamist.


Valik huvitavaid fotoalbumeid from Photopoint on Vimeo.



Lai valik fotoalbumeid Photopointis

Tamroni objektiivide hinnasula
autor: Lauri Veerde

Kõlab uskumatuna, aga täpselt 20 aastat tagasi, 19ndal märtsil näitas kraadiklaas hommikul +9°c ja päeval +17°c. Lõokesed olid kohal ning mõne päeva pärast võis minna kadreerima lähivõtteid esimestest paiselehtedest.

Täna palja silmaga aknast välja vaadates pole kalendri järgi homme algavat kevadet veel kusagil näha. Kui seda teha aga vasthangitud Tamroni objektiiviga, siis poeb põue juba märksa kevadisem tunne. Mis sellest, et lumi veel väga vaevaliselt sulamas on – Tamroni objektiivide hinnad sulavad see-eest täiega.

Kõik Tamroni objektiivid saab nüüd kätte palju soodsamalt kui enne. Enamiku hind langes 1000 krooni võrra, eriliselt head tulemust näitab aga 60 mm F2,0 macro – kõige valgusjõulisem 1:1 suurendusega makroobjektiiv maailmas. See on Photopointis müügil lausa 1500 krooni võrra odavamalt kui seni. Läbi sellise objektiivi aknast välja vaadates on tunne hulga soojem ning vast hakkab kusagil mõni valkjasroheline lilleõiski silma, mida lähemalt pildistama tõtata.

Oodata ei maksa siin midagi. Objektiivide hinnad – erinevalt lumest – päris ära ikka ei sula. Ega selle lume osaski tänavu tegelikult päris kindel olla saa.

Vaata Tamroni objektiivide hinnamuutusi Photopointi veebilehel