“Mothercare beebifoto konkursi” võitjad selgunud
autor: Anni Proosa

Beebifoto konkursi võidutöö “Happyness”

Märtsis alanud “Mothercare beebifoto konkurss” on möödunud linnutiivul ning toonud Snäpi pildipanka kokku 845 vahvat ja põnevat beebifotot. Kõigi nende konkursitööde seast valis parimad fotod välja žürii ning oma lemmiku sai valida ka publik.

Žürii koosseisus Annika MetslaUrmas Ääro ja Ines Karu-Salo on tunnustatud järgmisi fotosid:

I koht:Happyness“, autor Snäpi kasutaja karmens. Auhinnaks muusikaga mängumatt ja beebifon.

II koht:Henrik… ma tulin pisut enne kaheksat hommikul“, autor Snäpi kasutaja Tiia. Auhinnaks armas pehme mõmmi ja beebifon.

III koht:Renate“, autor Snäpi kasutaja renate. Auhinnaks vastsündinud beebi body ja lutid ning beebifon.

Esimese koha foto paelus žüriid just hästi tabatud siira emotsiooni ja professionaalse teostuse tõttu. Hetk oli suurepäraselt püütud ja foto kompositsioon väga hea.
Teisele kohale tulnud foto suudab edasi anda mõnusat ja erilist varahommikust meeleolu, mis köidab vaataja pildi külge.
Kolmanda koha sai igati aus pilt: huvi on siiras, pildil on jutustada oma lugu ja valgus on ilus.

Publiku lemmikuks osutus foto “Võtke ta mu pealt ära…” ning selle pildi autoriks on Snäpi kasutaja efka. Auhinnaks on beebibody ja 100 tasuta paberfotot.

Vaata kõiki osalenud töid.

Tamroni 70-200mm f/2.8 objektiivi fotod ja ülevaade Penelope Fotoblogis
autor: Lauri Veerde

Valgusjõuline telesuumobjektiiv soodsa hinnaga – sellist asja väga tihti ei kohta. Tamroni 70-200mm f/2.8 just selline objektiiv aga on. Canoni 70-200mm f/4 objektiiviga samas hinnaklassis olev teletoru on tõsine optikasüsteem, mis sobib kasutamiseks nii pool- kui ka täiskaadersensoriga kaamerate ees. Portree- ja moefotograaf Penelope Russak proovis kahe nädala jooksul, kuidas see objektiiv sobib tema ainese – inimeste pildistamise jaoks. Oma muljetes iseloomustab Penelope Tamroni 70-200mm f/2.8 objektiivi kui massiivset, tugeva ehitusega tööriista, mis on vaikse ja kuire autofookusega kuid pisut pehme joonisega. Loe Penelope muljeid objektiivist ning vaata objektiiviga pildistatud fotosid Penelope fotoblogis.

Adobe pakub tasuta Photoshop CS6 uuendusi. Kui sul on CS5.5, ostetud enne kuuendat maid
autor: Anton Lember

Täpselt kuu aja eest koukis Adobe lagedale prooviversiooni uhiuuest Photoshop CS6 pilditöötlustarkvarast. Täna esitles firma aga kogu CS6 paketi loovtarkvara valikut ning pani koos sellega paika ka versiooniuuenduste plaani. Soovitus on lihtne: kui sul on plaanis Adobe tarkvara osta või versiooni uuendada, siis tee seda kohe!

Nimelt lubab Adobe kõigile, kes ostavad enne kuuendat maid Adobe Creative Suite viimase versiooni tarkvara või uuendavad vanema versiooni hetkel uusimale versioonile, tasuta uuenduse CS6 versioonile (siis, kui CS6 välja tuleb). CS2 tarkvara kasutajatele on see ka viimane võimalus, kuna CS2 versioonilt CS6 versioonile enam uuendada ei saa. Kokkuhoid praegu CS5.5 versioonile uuendades ja sellega CS6 tasuta saades on 60%. Kuuenda maini on küll veel kaks nädalat aega, kuid tegutseda tasub kärmelt, sest soodsa hinnaga versiooniuuendusi karbitootena on saadaval piiratud koguses.

Karbitooteid ostnud kliendid peavad ostu registreerima koos soetamist kinnitava dokumendi esitamisega 07.05.–31.07.2012, lisainfo aadressil http://www.adobe.com/go/pa Pakkumine ei kehti Adobe Acrobat®, Flash® Catalyst®, Contribute® ja OnLocation™ toodetele.

Hangi Adobe CS5.5 programmid/uuendused siit

Sveni pildilood – 18. Lauluaeg
autor: Lauri Veerde

©Tekst ja fotod: Sven Začek

Aprilli keskpaik võib mõnel aastal välja näha nagu oktoobri lõpp, kui väljas valitseb omapärane värvitu ootuste aeg – kas kohe hakkab lund sadama või hakkab hoopis metsaalune kevadlilledest välendama. Kui seisatada ja hetkeks kuulatada, siis pole aga kahtlust, et tegemist on ikkagi kevade ja just aprilliga, sest laulukoori proovid on nüüd juba täies hoos.

Erinevalt talvest saab nüüd palju paremini aimu, kes metsas toimetavad, sest tegijaid ei pea nägema, vaid piisab kuulmisest. Kuulamine ja kuuldu tundmine on linnufotograafia juures väga oluline. Ühelt poolt pildistamisobjektide tundmise seisukohalt ja teiselt ka puhtalt praktilises mõttes, sest linnud reguleerivad oma tegevust peamiselt silmadele tuginedes ja nende silmad on teadupoolest igas mõttes viis pluss, mis tähendab, et nad näevad linnufotograafi tunduvalt varem kui tema neid.

Linnufotograafil tulebki enda avastamise vältimiseks appi võtta kõrvad, mis võimaldavad metsatuka elanikud juba enne nägemist kindlaks teha. Lindude kuulmise järgi eristamine nõuab omajagu harjutamist, kuid õnneks on tänapäeval interneti kaudu väga palju helisid kättesaadavad ja pikad talveõhtud on ideaalsed linnulaulu õppimiseks, et kevadel metsa sattudes ei tunneks end kui võhik ooperis, vaid tekiks endalgi peaaegu sulelise tunne ja ei peaks häbenema lindude laulufestivalil pisikese vilejupiga kaasa lüüa.

Pildi esitlus ja tehnilised andmed:

Valgus – Õhtuvalgus tagantvalgusena, mis ei lange laulikule, kuid toob taustale vahvaid helke.

Pildiformaat – 3:2-le. Igast servast natuke lõigatud, segavate oksajuppide eemaldamise eesmärgil.

Kadreering – Valitud niimoodi, et taustaks olevate kuuskede vahel kontravalguse sillerdusi taustale lubada.

Ava – F5,6, et taust piisavalt uduseks saada ja tagada sillerduste udusus.

TehnikaNikon D4 + Nikkor 400mm F2,8 VR + Nikkor 2x konverter. Kokku 800mm.

Säritus – F5,6, 1/640 sekundit, ISO 2000.

Salvestus – RAW formaadis, konverteeritud Photoshop Lightroom 4 tarkvaraga.

Selgusid 2012. aasta Pulitzeri preemiad fotograafidele
autor: Erki Oras

Suure tõenäosusega pole Pulitzeri preemia võõras ka eestlastele. Kui Suure Lombi taga jagati algselt auhinda vaid ajakirjanikele, siis aastate jooksul on see auhind laienenud päris kirjanikele ning juba mõnda aega ka fotograafidele. Ütleb ju üks pilt enam kui 1000 sõna. Vähe sellest, preemiaid antakse fotograafidele välja tervelt kaks, üks läheb uudisfoto eest ning teine mõne elulise loo kajastamise eest.

Järjekordsed fotograafide ‘Nobeli preemia’ laureaadid on niisiis selgunud.

2012. aasta parima uudisfoto preemia läks Afganistanist pärit Massoud Hussainile (France Press), kes püüab kaameraga salvestada oma rahva kannatusi praegusel segasel ja terrorismist tulvil ajal. Auhinna pälviski foto järjekordsest enesetaputerroristi rünnakust hirmunud ja nutvast tüdrukust. Pilti saab näha siin.

Teise preemia vääriliseks pidas žürii ameeriklast Craig F. Walkerit (Denver Post), kelle fotoseeria teema oli peaaegu sama dramaatiline – Iraagi sõjast naasenud merejalaväe veterani (ülal avapildil ) võitlus ägeda post-traumaatilise stressiga kodupinnal. Pildiseeriale ja jutule pääseb ligi siit.

Allikas: www.pulitzer.org