Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera teeb profikvaliteedi taskukohaseks
autor: Stephan Redko

Kahtlusteta Sony üks kõige enam ostetud hübriidkaameraid ehk Sony ZV-E10 saab endale pärast kolme aastat lõpuks väärika järeltulija.

Sony ZV-E10 II sisaldab uut ning täiustatud 26-megapikslist poolkaader BSI CMOS sensorit, mida kasutavad ka FX30 ja a6700 hübriidkaamerad, kuid mis maksavad märkimisväärselt rohkem.

Tänu uuele sensorile saad Mark II mudeliga salvestada maksimaalselt kuni 4K 60 kaadrit/sek, mida saad nüüd nautida lausa 10-bit värvidega. Maksimaalsel salvestusrežiimil on küll väike 1,1-kordne lõikefaktor, kuid alates 4K 30 kaadrit/sek kaob see ära.

Kuid tõenäoliselt suurim eelis, mis kaasneb uue BSI CMOS sensoriga on selle väle lugemiskiirus, mis vähendab meeletult rolling shutter efekti, mis oli esimese generatsiooni ZV-E10 mudelil suureks murekohaks.

Sony ZV-E10 II

Ehituse poolest saab ZV-E10 II endale uue kere, mis meenutab Sony täiskaadrilist vlogikaamerat ehk ZV-E1 mudelit. Uue kerega kaasneb kvaliteetsem 1,04M punktiline pööratav ning kallutatav puutetundlik ekraan.

Ekraanist rääkides, siis see kaamera on ettevõtte esimene, mille ekraan muutub vertikaalses positsioonis samuti vertikaalseks. See tähendab, et kasutajatel on vertikaalses asendis lihtsam hoida oma salvestuse parameetritel silma peal ning vajadusel neid kohandada.

Lisaks pärib see ZV-E1 mudelilt oma intelligentse 3-kapslilise mikrofoni, millega on võimalik salvestada erinevates olukordades või keskkondades. Mikrofonikapslid paiknevad nii kaamera ees, taga ning peal, millega tabad selge helisalvestuse ükskõik mistahes suunast heli tuleb.

Sony ZV-E10 II

Kui nendest täiustustest juba ei piisanud, siis ZV-E10 II sisse on torgatud ka suurem NP-FZ100 liitiumaku, mida kasutavad kõik tänapäevased Sony täiskaader ja ka poolkaader hübriidkaamerad.

Pole mingi üllatus, et suurema aku tõttu on nüüd tööajakestvus pikenenud ning seda ikkagi märkimisväärselt. Uus mudel suudab salvestada kuni 195 minutit või 610 pilti, kuid eelkäija kuni 125 minutit või 440 pilti.

Sony NP-FZ100 aku suuruse tõttu kasvas ka ZV-E10 II käepide, mis peaks tegema sellest kinni hoidmise mugavamaks võrreldes esimese generatsiooniga, mis kasutab NP-FW50 akut.

Sony ZV-E10 II

Muude omaduste hulgas kasutab Sony ZV-E10 II kõige värskemat Sony kasutajaliidest ning väikse disainiuuendusega kit-objektiivi, mis kõik koos teevad sellest hübriidkaamerast suurepärase valiku inimestele, kes tahavad kogeda Sony uuemat tehnoloogiat ilma eriti suure väljaminekuta.

Uus mudel jõuab Photopointi müügile eeldatavalt juulikuu lõpus, kuid nagu ikka, siis kindlatel huvilistel soovitame eeltellimuse vormistada esimesel võimalusel, sest tegu saab olema tõenäoliselt ääretult populaarse hübriidkaameraga.

 

Eeltelli Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera endale kohe ära »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue kaamera ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(38)

The post Sony ZV-E10 II poolkaader hübriidkaamera teeb profikvaliteedi taskukohaseks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera täiesti sõgeda soodukaga!
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix GH6 kampaania

Nüüd on õige aeg oma vana kaamera välja vahetada võimeka Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera vastu, mis on nüüd müügil lausa 700€ soodsamalt ehk erihinnaga alates 1499€.

Miks valida Panasonic Lumix GH6?

Eriti videograafide hulgas armastatud Lumix DC-GH6 näol on tegemist 2022. aasta ühe kõige põnevama Micro Four Thirds hübriidkaameraga, millel on uus 25,2-megapiksline sensor.

Selle eeliseks on kõrge foto lahtusvõime, kiire signaali lugemine ja lai dünaamiline ulatus. Lisaks on kaamerasse paigutatud peaaegu kaks korda kiirem Venus Engine protsessor ja ka uus viieteljeline pildistabilisaator koos uue algoritmiga.

Kogu see kombinatsioon võimaldab jäädvustada lausa 100-megapiksliseid kõrge eraldusvõimega fotosid ja 5.7K 30p lahutusvõimegavideot Apple ProRes 422 HQ ja ProRes 422 vormingus.

Selleks, et Panasonic Lumix DC-GH6 hübriidkaamera suudaks piiramatu aja jooksul salvestada 4:2:2 10-bitist 4K lahutusvõimega videot on ekraani taha paigaldatud ventilaator, mida kasutatakse peamiselt kaamera protsessori jahutamiseks ja CFexpress kaardi poolt eraldatava soojuse hajutamiseks. 

Tutvu kaameraga lähemalt: Karbist välja: Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera ››

 

 

Telli Panasonic Lumix GH6 veebist – transport on tasuta ››

 


Kui Sa ei tea, mida oma vana kaameraga peale hakata, siis on võimalus see meile pakkuda ning nõnda saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi. Soodushind kehtib kuni 31.08.2024.

(655)

The post Panasonic Lumix GH6 hübriidkaamera täiesti sõgeda soodukaga! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Pentax 17 poolkaader filmikaamera
autor: Stephan Redko

Ma ei oleks arvanud, et üks tänapäevastest digikaamerate tootjatest hakkab sellel ajastul uuesti filmikaameraid müügile tooma, aga kui keegi suurtest võis seda tegema hakata, siis Pentax oleks olnud mu esimene pakkumine.

Seda eelkõige selle pärast, et nad ei ole siiani veel ühtegi hübriidkaamerat tootnud ning pigem panustavad vanemale tehnoloogiale.

Nii teataski ettevõte 2022. aasta lõpus, et nad on arendamas uut filmikaamerat ning 2024. aasta juunis jõudis Pentax 17 ka lõpuks päevalgusele.

Pentax ei ole ligi 20 aastat ühtegi uut analoogkaamerat tootnud ehk minu jaoks oli eriti põnev võimalus see karbist välja võtta ning sellele pilk peale visata. Tule vaatame koos!

Mida kujutab endast Pentax 17?

Tegu on poolkaader filmikaameraga ning sealt tuleneb ka selle mudeli nimi “17” — ühe 35mm formaadis kaadri asemel pildistab see kaks poolkaadrilist fotot, mis on 17mm laiad. See mõjutab ka objektiivi vaatevälja ning 25mm fookuskauguse asemel saavutad Sa 35mm ekvivalendis 37mm fookuskauguse.

Pentax’i sõnul otsustasid nad filmikaamera teha poolkaadriliseks kahel tähtsal põhjusel. Esimene neist on 35mm filmirullide tõusvad hinnad, eriti kui arvesse võtta ilmutamiskulusid. Kuna poolkaader filmikaameraga saab see ühe kaadri asemel teha kaks, siis muutub ka iga kaadri hinnakulu kaks korda väiksemaks.

Poolkaader filmikaamera omapära tõttu on kaadrid standardina vertikaalses asendis, mis on Pentax’i teine põhjus, miks see kaamera tehti poolkaadriliseks — sotsiaalmeedia ajastul eelistavad enamus inimesed pigem vertikaalset formaati oma sisu jagamiseks.

Oma kaadrite teravuse muutmiseks paikneb Pentax 17 filmikaamera peal pisut omapärasem tsoonfookusrõngas, mis määrab erinevatel režiimidel erineva teravusvahemiku. Siin on mida kõik selle rõnga pealsed sümbolid tähendavad Pentax’i kodulehe põhjal:

  • Mäe sümbol: maastikute ja muude kaugvaadete jaoks — fookus on 5,1 meetri kuni lõpmatuseni vahemikus;
  • 3 inimesega sümbol: grupipiltide jaoks — fookus on 2,1 meetri kuni 5,3 meetri vahemikus;
  • 2 inimesega sümbol: igapäevaste kaadrite jaoks — fookus on 1,4 meetri kuni 2,2 meetri vahemikus;
  • 1 inimesega sümbol: portreede ja muude lähivõtete jaoks — fookus on 1 meetri kuni 1,4 meetri vahemikus;
  • Kahvli ja noa sümbol: toidu- ja tootefotode jaoks — fookus on 0,47 meetri ja 0,54 meetri vahemikus;
  • Lille sümbol: makrofotode jaoks — fookus on 0,24 meetri ja 0,26 meetri vahemikus.

Kõikide sümbolite teravusvahemikud on välja toodud ka objektiivi allpool.

Optilise pildiotsija kaudu näed ka kahte erinevat markeeringut, mis on mõeldud erinevate teravustamisvahemikkude jaoks. Väljaspoolne markeering on kaugemate vaadete sättimiseks ning sisemine markeering on lähikaadrite sättimiseks.

Lisaks on pildiotsija kõrval veel kaks indikaatorlampi, mis hoiatavad Sind erinevatest vigadest või probleemidest, nt. kui oled jätnud oma korgi objektiivi külge pildistamise ajal või oled unustanud filmi kerida järgmise kaadrini.

Kaamera taga paiknevasse märkmehoidjasse saad endale jätta meeldetuletuse, mis filmiga Sa käesoleval hetkel pildistad. Sellise tükikese nagu üleval oleval pildil näed võid rebida lihtsalt oma filmikarbi küljest.

Esimest korda Pentax 17 kaamerat kätte võttes olin ma üllatunud kui kerge see on. See jättis mulle pigem odavama mulje kaamerast, arvestades, et see kannab üle 500-eurost hinnasilti.

Reaalsuses on selle pealmise ja alumise plaadi konstruktsioonis kasutatud magneesiumsulamit, mis on vastupidav ent kergekaaluline materjal — tähendades, et Pentax 17 on ilmselt vastupidavam kui see tundub. Inimestel on lihtsalt kombeks seostada rasket asja kvaliteetse asjaga, kuid see ei vasta alati tõele.

Kuna see on nii kerge, siis seda on ülimalt mugav igale poole kaasa võtta ning ka loomulikult käsitleda. Parema ergonoomsuse nimel on Pentax lisanud ka väikse käepideme, millest ei ole üllataval kombel üldse ebamugav kinni hoida, erinevalt enamus teistest väikestest käepidemetest.

Käepideme alla käib tegelikult ka selle filmikaamera toide ehk üks ja ainus CR2 patarei, mis oli ka karbis kenasti olemas. Kuna kaamera vajab toidet põhiliselt vaid välgu ning indikaatorlampide jaoks, siis ma eeldan, et see patarei kestaks tükk aega, kuid üks varupatarei kotipõhjas ei teeks kindlasti liiga.

Laadisin ka juba ühe filmirulli kaamera sisse, sest kavatsen teha lisaks sellele postitusele ka põhjalikuma ülevaate, kus jagan oma reaalmaailma kogemusi ning kaameraga tehtud näidispilte.

35mm filmi laadimine oli tõsiselt lihtne ning kui selle protsessi paar korda läbi teed, siis ilmselt saaksid tulevikus seda laadida vaid 10 sekundiga.

Filmi ei pea üritama kuskile hammaste vahele saada, vaid see tuleb lihtsalt joondada ühe oranži joonega ning seejärel kaamerat klõpsida kuniks see jõuab esimese kaadrini (sulge kindlasti kaamera enne seda, et film valgust ei saaks).

Enne pildistamist anna kindlasti ka oma kaamerale teada, mis tundlikkusega film selle sees on. Seda saad teha keerates ISO ketast vastavalt enda filmi ISO järgi.

Lisaks on sellel analoogkaameral särikompensatsiooni ketas, mida “timmida” vastavalt situatsioonile, kui arvad, et olukord nõuab rohkem või vähem valgust.

Olles ise sellega ka juba paar kaadrit pildistanud, siis saan öelda nii palju, et nn. “retrohõngu” sellel kaameral kindlasti on ning väga huvitav on pildistada filmikaameraga, millel ei ole miljon erinevat defekti või lagunevaid juppe — terve see kaamera päriselt töötab nii nagu peaks!

Jah, Pentax 17 maksab rohkem kui enamus teised filmikaamerad, kuid need kaamerad on tõenäoliselt toodetud eelmisel sajandil ning kui nendel midagi katki läheb, siis varuosade toele või parandamisvõimalusele väga loota ei tasu. Võrdluseks, Pentax 17 tuleb lausa garantiiga.

Lõpetuseks

Pentax 17 poolkaader filmikaamera on lihtsa disainiga, kuid samas on Sul võimalik soovi korral tulla automaat-režiimi pealt ära ning sukelduda seadetesse ka pisut sügavamalt.

Kuigi selle filmikaamera hinnasilt võib tekitada mõne jaoks küsimärgi, siis kõiki faktoreid arvesse võttes, usun, et Pentax 17 hind on täiesti õigustatud. Ära unusta, et tegu on poolkaader kaameraga, s.t. Sa säästad märkimisväärse summa pikemas perspektiivis kokku aina kallimaks minevatelt filmirullidelt.

Soovid kogeda, mis tunne on täiesti uue ja päris filmikaameraga pildistada? Üle pika aja on nüüd Sul see võimalus, sest Pentax 17 on piiratud koguses Photopointi veebikaubamajas ning esinduskauplustes saadaval. 

 

Keri aega tagasi ja telli Pentax 17 poolkaader filmikaamera »

 


Juhul, kui Pentax 17 ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kui oled filmirulli täis klõpsinud, siis too see mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või paneme mälukaardile/Google Drive’i.

Kui tõttad uue Pentax 17 filmikaameraga pildistama, siis tasub kindlasti külastada Ricoh Imaging veebilehte, kus on selle kohta rohkelt infot välja toodud.

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(19)

The post Karbist välja: Pentax 17 poolkaader filmikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Quadralite Thea 450 LED valgustikomplekt tõstab kvaliteeti kõigest 199€ eest
autor: Stephan Redko

Tihtipeale pööratakse pilk uue kaamera või objektiivi poole, kui kasutaja enda võimekus tõuseb või tehnika kvaliteet langeb.

Selle viimase puhul tasuks teada, et tänapäevased professionaalsed kaamerad suudavad ka vanemas eas toota ilusaid kaadreid, aga seda võimekust mõjutab palju hea valguse olemasolu.

Nii et kui soovid tõsta oma foto- või videograafia kvaliteeti ilma suure lisainvesteeringuta, siis kõigest 199 euro eest saad Photopointi esinduskauplustest või veebikaubamajast endale soetada kvaliteetse Quadralite Thea 450 LED Kit stuudiovalgusti komplekti.

See sisaldab kahte võimekat LED stuudiovalgustit ning kahte valgustistatiivi, kuhu need kinnitada. Samuti kuuluvad komplekti vooluadapterid ning transpordikott, kus kõiki eelnimetatud asju hoiustada.

Quadralite Thea 450 LED valgustitele on võimalik toidet anda lisaks vooluadapterile ka NP-F tüüpi akude abil, mis teeb selle ideaalseks valgustikomplektiks ka liikvel olevatele tegijatele, kellel ei ole võimalik igas asukohas vooluadapterit kasutada.

Oma kompaktsuse tõttu soovitame kindlasti antud komplekti ka siseruumis tegutsejatele, kellel ruumi nii palju ei jagu. Lisaks, kui komplektis olevad statiivid jäävad liiga suureks, siis võid valgustid keerata ka mõne kompaktsema jala otsa — need kasutavad standardset 1/4″ keeret.

Mõlemad valgustid pakuvad 3650 lux eredust ning kvaliteetset CRI 95 värviedastusindeksi, mis on muljetavaldavad näitajad sellises hinnaklassis. Veel muljetavaldavam on näha kohandavat värvitemperatuuri võimalust, mis on nende valgustite puhul 3200-5600 K.

Valgusti taga paiknevad kaks rullikut, millest vasakpoolne muudab värvitemperatuuri ning parempoolne muudab valgustitugevust (10-100%).

Ettevõtte sõnul on valgustid varustatud spetsiaalse pehmenduspinnaga, mis jätavad pildile meeldivama välimuse ja pehmemad varjud. See tähendab, et ühtegi lisamodifikaatorit valgustitele vaja ei ole ning komplekt on tõesti nii kompaktne!

 

Tõsta kvaliteeti ja telli Quadralite Thea 450 LED valgustikomplekt »

 

Juhul, kui sul on hetkel suuremad summad ära planeeritud, siis on võimalus kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

(17)

The post Quadralite Thea 450 LED valgustikomplekt tõstab kvaliteeti kõigest 199€ eest appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS 2000D = kõige soodsam peegelkaamera Photopointist
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS 2000D

Fotograafias esimeste sammude astumine tundub tihtipeale keerukas ning rahaliselt kulukas, kuid juulis suvise soodushinnaga alates 479€ (alates 579€) müügil oleva Canon EOS 2000D abil on see pigem lihtne ning kättesaadav. 

Viimased paar aastat Photopointist kõige enam ostetud peegelkaamerate pigerida valitsenud EOS 2000D aitab neid fotohuvilisi, kes on huvitatud natuke loomingulisemast pildistamisest kui nutitelefon seda võimaldab.

Selle jaoks on sellel digipeegelkaameral olemas kõik vajalik: manuaalsed ja poolmanuaalsed režiimid, võimalus teravustada manuaalselt ja seadistada aparaat pildistama hästi kvaliteetset RAW faili, mida siis järeltöötlusprogrammis päris profitasemel pildiks töödelda.

Kui oled Canon EOS 2000D ära ostnud, siis tõmba kindlasti oma nutiseadmesse ka Canon Camera Connect rakendus, mille abil saad oma nutiseadet kaugjuhtimispuldina kasutada. Ja Canon Photo Companion rakendus annab Sulle lihtsaid juhiseid, kuidas peegelkaameraga pildistada.

Canon EOS 2000D peegelkaamera

Kaamera ostuga saad tasuta kaasa ka ligipääsu fotograafia algkursuse materjalidele. Lisaks sellele tasuta viiekümne 10×15 cm paberfoto trüki ja lausa 50GB lisaruumi snap.ee keskkonnas.

Nii et kui oled otsustanud hakata fotograafiamaailmas esimesi tõsiseid samme tegema, siis Canon  EOS 2000D tundub igati õige valik.

 

Osta suurepärane peegelkaamera algajale fotohuvilisele ››

 

Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi. Kampaania kehtib 1. – 31. juuli 2024.

(17)

The post Canon EOS 2000D = kõige soodsam peegelkaamera Photopointist appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9