EOS 1D Mark IV videosalvestamisvõime võimas demonstratsioon
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Veidi pärast seda, kui Canon aasta tagasi oma esimest filmivat digipeeglit 5D Mark II esitles, avalikustas New Yorgi profifotograaf Vincent Laforet oma blogis sellega filmitud suurepärase video.

Nädala eest esitletud 1D Mark IV filmib samuti 1080p HD-videot ning on lisaks sellele veel ülikõrge ISO-tasemega. Sellegi kaameraga on Vincent juba video valmis vändanud. Hämaras ning suisa pimedas filmitud klipp demonstreerib Mark IV võimeid vähese valguse korral. Tasub vaatamist küll.

[See post to watch Flash video]

Linki suurema videofaili vaatamiseks praegu siia lisada ei saa, kuna Canon käskis Vincent`il oma veebilehelt ning mujalt vinged HD-klipid maha võtta.

Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Digitesti veebilehel ilmus täna ülevaade Tamroni valgusjõulisest makroobjektiivist SP AF60mm F/2.0 Di II LD (IF) MACRO 1:1.

Margus selgitab ülevaates, miks selline tavatult suur ava (f/2,0 tavalise 2,8 asemel) ühele makroobjektiivile üldse vajalik võiks olla, kiidab objektiivi suurepärast pildikvaliteeti ning laidab selle automaatst teravustamist.

Tamron 60 mm f/2.0 on juba saadaval Canoni digipeeglitele. Sony ja Nikoni kinnitusega objektiivi tarneid on Tamron juba alustanud kuid need ei ole veel Photopointi jõudnud.

Loe kogu ülevaadet Digitesti veebilehel

Tamroni värinastabilisaatoriga 17-50 mm varioobjektiiv Canonile
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Tamron esitles oma populaarse ja valgusjõulise 17-50 mm F2.8 standardsuumi uuendatud varianti septembri algul. Uue objektiivi sisse paigutati värinastabilisaator ning nimetusele lisati märge VC.

Nikoni kaameratele sobivat objektiivi on Photopointis juba saadaval. Täna annab Tamron teada, et alustab käesoleva kuu lõpul ka Canoni bajonetiga SP AF 17-50 mm F/2.8 XR Di II VC LD Aspherical [IF]  objektiivide tarneid.

Tamroni teadaanne Canoni bajonetiga objektiivi kohta
Loe algset uudist ja pressiteadet
17-50 mm F/2.8 Tamroni veebilehel

Karbist välja: Pentax K-x peegelkaamera
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax K-x on kohal. Esimesed komplektid - üks koos 18-55 mm objektiiviga ja teine 18-55 mm ja 50-200 mm objektiividega - jõuavad täna kõigisse Photopointi poodidesse üle Eesti.

K-x puhul on tegemist populaarse K-m digipeegli uuendatud versiooniga, mis oma omaduste poolest asetub K200D ja K-7 vahele. Nagu allpool selgub, on K-m ja K-x visuaalselt pea äravahetamiseni sarnased. Tehniliste andmete ja omaduste poolest on Pentax oma K-x kaameraga aga tõepoolest päris pika sammu edasi astunud.

Väga olulised uuendused on K-7 digipeeglilt laenatud kiire 11-punktiga autofookus ning uus 12,4 MP CMOS sensor. Viimane võimaldab muuhulgas filmida HD videot ja kadreerida LCD-ekraanilt.

Kõiki eelpoolmainitud ja mainimata omadusi arvesse võttes peab K-x aparaadi tunnistama suurepäraseks kaameraks algajale fotohuvilisele. Vaatame lähemalt:

Karbis on: Pentax K-x kaamerakere, 18-55 mm suumobjektiiv (kahe objektiiviga komplektis on lisaks veel 50-200 mm objektiiv), kaamerarihm, USB-kaabel, neli Energizeri liitiumpatareid, kasutusjuhend ning tarkvara-CD.

K-x kaamerat esitledes presenteeris Pentax ka valget, sinist ja punast värvi K-x keresid ning objektiive. Siis ei olnud veel selge, kas punane ja sinine komplekt Euroopas müügile tuleb. Nüüd on Pentax kinnitanud, et tuleb küll. Valge, sinine ja punane K-x koos vastavate objektiividega jõuavad Photopointi poodidesse novembri lõpus - detsembri alguses.

Pentax K-m (vasakul) vs Pentax K-x (paremal). K-m “INFO” nupp, on nüüd saanud LCD-otsevaadet alustava funktsiooni. Fotosid saab K-x mudeli puhul kustutada sellestsamast nupust, mis pildistusrežiimil välklambi valla päästab.

K-x kaamera sellele nupule on omistatud kaks funktsiooni: pildistusrežiimil välklambi avamine, taasesitusrežiimil fotode kustutamine.

K-x kitiobjektiivid on samad, mis vanal heal K-m/K2000 kaameral - kergekaalulised, rohelise asemel hõbedase joonega markeeritud smc PENTAX-DA L 18-55 mm F3,5-5,6 AL (pildil) ja smc PENTAX-DA L 50-200 mm F4-5,6 ED.

Režiimikettale on lisandunud filmirežiim.

Pentax K-x toiteallikaks on neli AA suuruses patareid/akut. K-x tehnoandmetes avalikustatud CIPA testide tulemuste kohaselt saab liitiumpatareidega pildistada kuni 1100 kaadrit (poolte kaadrite puhul välklampi kasutades). 1900 mAh nikkelmetallhüdriidakudega (NiMH) on vastav tulemus 420 kaadrit.

Pentax K-x + 18-55mm must
Pentax K-x + 18-55 + 50-200mm must

Pentax K-7 tarkvarauuendus
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Pentax teatab tarkvarauuendusest oma digipeeglite lipulaevale nimega K-7. Uuendus kannab numbrimärki 1.02 ning teostab järgmised täiustused/parandused:

1. Lisab “Sharpness” ja “Fine Sharpness” kõrvale uue piltide töötlusvõtte valiku “Fine Sharpness 2″ See  võimaldab saada senisest veelgi enam teravdatud kontuuridega fotosid
2. Täiustab digitaalset eelvaadet genereerivaid pilditöötlusalgoritme
3. Parandab harvaesinevad anomaaliad kaamera töös näiteks akutallaga pildistamisel.

Pentax K-7 tarkvarauuendus v1.02 Win
Pentax K-7 tarkvarauuendus v1.02 Mac

Fine Sharpness 2 seadistamine:

Fine Sharpness töötlusvõte v1.00 ja v1.01

1. vajutage pildistamisrežiimis kaamera taga olevat noolenuppu “Paremale”
2.Ekraanile ilmub Custom Image valikumenüü
3.Tagumise valikuketta pööramine lülitab töötlusvõtete “Sharpness” ja “Fine Sharpness” vahel.

Fine Sharpness töötlusvõte v1.02

1. vajutage pildistamisrežiimis kaamera taga olevat noolenuppu “Paremale”
2.Ekraanile ilmub Custom Image valikumenüü
3.Tagumise valikuketta pööramine lülitab töötlusvõtete “Sharpness”, “Fine Sharpness” ning “Fine Sharpness2″ vahel