Fotograaf Karl Adami: valge plastiktooli aasta
autor: Karl Adami

Ei, valge plastiktooli puhul pole tegu mitte 13nda tähemärgiga, vaid hoopiski minu esimese drooniga, mida nüüd hellitavalt nõnda kutsun. וigupoolest andis taolise nimetuse (pelgalt välimusele tuginedes) üks sõpradest. Tuleb tõdeda, et DJI Phantom 4 Pro meenutab tõepoolest odavat, valget plastiktooli. Justnimelt sellist, mis kusagil aianurgas vedeleb ja mis parasjagu siis välja tiritakse, kui suvistel grilliõhtutel külalistele istekohti ei jagu. Välimus on siiski petlik, sest et tegu on väga targa plastiktooliga.

Drooner olen nüüdseks olnud veidi alla aasta ja võin öelda, et olen saanud hulga teadlikumaks. Ma võtsin üsna kaua hoogu, jälgisin droonigruppe ja -foorumeid, sirvisin läbi tuhandeid fotosid ja kümneid artikleid. Ahhetamaajav oli pea iga teine droonifoto ja kui juhtusin veel mõne droonilennutaja kõrvale sattuma, oli justkui alateadlikult minu esimene küsimus – kui kaugele ja kõrgele? Hoogu võtsin aga ma nii kaua seetõttu, et minu silmis polnud turul enne DJI Phantom 4 Pro-d ühtegi odavama klassi drooni, mille puhul olnuks nii hind kui kvaliteet paigas. Tegelikult pole ka 4 Pro just kõige odavam, kuid omataoliste seas kindlasti kvaliteetseimat pilti pakkuv n-ö karbidroon.

Kõik sai alguse kastist, milles omakorda hundikarva kohver. Kui selle umbusklikult avasin, pahvatas mulle kõigepealt vastu see omamoodi mõnus, uue asja lõhn. Plastik ja lakid. Selle lõhna varjus vaatas mulle otsa valge, veidi häbelik droon, mille käsitlemisel olin äärmiselt ettevaatlik. Märtsikuine päike siras akna taga, kuid sel päeval ma drooni välja ei lasknud. Lugesin selle asemel hoopiski läbi juhendid ja ootasin kannatamatult esimest lendu. Järgmisel päeval seisin keset kuluga kaetud põldu, mida lihvis puhanguline ja karge tuul. Ideaalne ilm esimeseks lennuks.

Esimesel korral kontrollisin mitu korda kinnitatud propellereid üle, et droon koheselt alla ei sajaks. Kuidagi õnnestus mul droon tervena alla tuua, mis sest, et minu tollased liigutused drooni juhtimisel olid pehmelt öeldes puised. Hoidsin silmsidet ja käisin droonil järgi nagu väikesel kutsikal, et viimane pahandust ei teeks. Kogenematuna ei lasknud lennumasinat kõrgemale kui 25 meetrit ja umbes nii madalalt püüdsin ka esimese foto jääga kaetud jõekäärust.

Kevade lõpp oli küllaltki jahe ja veniv. Lund tuli mitu korda alla veel maiski. Enne maikuud sain lennumasina osas kätte ka oma esimese ehmatuse. Nimelt kutsusin drooni kodupunkti tagasi ja lubasin maanduda. Kõik näis toimivat ja pöörasin pilgu metskitsedele, kes lähedalasuval põllul rahulikult orast nosisid. וrn tuuleiil nihutas drooni nii, et viimane pidas õigeks läbi vahtrapuu okste maanduda. Kuulsin praginat ja suutsin kangide abil drooni eemale puksida, vältides hullemat. Seekord läks õnneks ja pärast seda olen ettevaatlikum kui kunagi varem.

dji-phantom-4-pro-droon-karl-adami-photopoint

Veidi enam sain drooni õhus hoida suve tulekuga. Suvise lennutamise puhul on palju plusse. Rohkem värve, rohkem magusa valguse aega, rohkem soojust. Sel ajal on ka omad miinused, millest väga ei räägita, kuid mis said üsna pea selgeks. Ma olin teadlik varemgi, et suvist taevast kontrollivad sulelised, kuid ma ei kujutanud ette, et mõned liigid sellesse nii kiindunult suhtuvad. Kokkupuuteid oli mul hiireviude, kalakajakate ja suitsupääsukestega. Vast agressiivseimad olid kiivitajad ja piiritajaid. Nende lindude osas olin eriti ettevaatlik ja lennutamiseks valisingi alasid, kus neid arvasin mitte olevat. Kindlasti on neidki drooniomanikke, kes laseks droonil läbi linnu lennata, kui vaid saaks. Inimene on ju looduse kroon. Tegelikkuses on aga kannatajaks mitmed osapooled ja nii tulebki drooni lennutades omada ka veidi laiemat silmaringi ning tegelikult tuleb meeles pidada sedagi, et droon koos selle lennutajaga on looduses külaline, mitte vastupidi.

Fotograafina on mind ärritama hakanud mõistagi see, et pidevalt on ees lainurk, mistõttu on väga keeruline mõningaid loodushetki fotole püüda. Lihtsustatult öeldes kaovad paljud hetked üldisesse pilti ära ja pilt on laiem, kui inimsilm seda tajub. Seega on minu järgmine samm kindlasti soetada droon, millel võimalus ka objektiive vahetada. Hästi avaldub see lainurgaprobleem näiteks uduga. Inimsilma jaoks on udu korralikult, kuid lainurgaga õhus lennates on seda liiga vähe. Kui aga udu väga tihe on, hakkab droon kogunevate tilkade valguses suplema, see aga võib kutsuda esile probleeme. Mainimata ei saa jätta ka seda, et propellerid hekseldavad udu droonist eemale, mistõttu oleks tarvis veidi pikemat toru. Udu püüdmine taolise drooniga on paras mängimine ja väga palju on nüansse, millele tähelepanu pöörata.

phantom-4-pro-droon-karl-adami-photopoint-manfrotto

Enne kui suvest sügis sai, täiendasin enda varustust ka Manfrotto droonikotiga. Parajalt suur kott, mis mahutab endasse lisaks droonile ja lisaakudele ka peegelkaamera koos lühema objektiiviga ning sülearvuti või lahtikäiva maandumisplatsi. Igal juhul on see mugavam kui kanda kaasas kohmakat halli kohvrit. Propellereid olen samuti igaks juhuks vahepeal välja vahetanud. Iga droon mõrvab kümneid, kui mitte sadu putukaid, nii suuri kui väikeseid. See jätab oma jälje ja kulutab propellerite pinda. Praegugi vaatan, et propellerid on taas suisa verega kaetud. Minu droon mõrvas suve keskpaiku ka ühe lapsuliblika, kes millegipärast tundis vastupandamatut tõmmet drooni suunas.

Sügise süvenedes avastasin, et Eesti on sel värvilisel ajal kohe eriti kaunis, mistõttu kogunes lennutunde sel ajal kohe hulgi. See sundis soetama ka kolmanda aku ja nii neid tarvikuid hunnikutesse koguneb. Sügisel lennutasin drooni kohe palju julgemalt, sest paljud linnud olid end lõunasse seadnud. Septembri lõpul tirisin drooni kaasa Lapimaale. Kuna planeerisin lennutamist ka rahvusparkides, siis teavitasin sellest eelnevalt nii Trafit kui rahvusparkide töötajaid. Lapimaal terendav värvidemäng oli ääretult kaunis ja jääb mulle meelde kauaks. Mõne nädala möödudes kolletusid ka Eesti kased, kuid Eesti sügisestest lennutamisest jäi meelde üks hommik Soomaal.

dji-phantom-4-pro-photopoint-karl-adami

Pikalt oli Soomaal sügisene üleujutus, just sel ajal, kui lehed puudel värviliseks võõbatud. See hommik, mil mina Tõramaa puisniidule jõudsin, oli lisaks värvidele ka eriti udune, kuna eelnenud öö oli olnud mõõdukalt krõbe. Udu hajumist tuli pikalt oodata, suisa keskpäevani. Pilte püüdsin nii maa pealt kui õhust ja pildistada oli palju.

Droon polnud varem nii palju vatti saanud kui septembris ja oktoobris. Külma tulekuga oli lende vähem, kuid valmisolek oli iga päev olemas. לhel talvisel õhtul lennutasin valget plastiktooli rabalaugaste kohal. See oli esimene kord, kui jätsin droonilennu pooleli tänu temperatuuri pidevale kõikumisele ning jäiselt lõikavale puhangulisele tuulele. Pilt hakkis, droon ei liikunud nii sujuvalt kui mõnel suveõhtul ja kuulda oli, et propellerite tekitatud hirmus müra oli teise tooniga. Eks iga droonilennutaja õpib tunnetama ajaga piire, millest ei tasuks üle astuda.

karl-adami-phantom-4-pro-photopoint

Selle pea aasta jooksul olen pilti püüdnud nii põllutöömasinaid kui metsikuid loodusmaastikke, päikesetõuse ja -loojanguid. וppida on sellegipoolest veel palju, aga seda julgen küll väita, et olen valge plastiktooliga justkui kokku kasvanud. Ma olen üsna teekonna alguses. Vaatamata sellele, olen juba jõudnud silma jääda lehele Drone Below, millele andsin muuhulgas ka pisikese intervjuu. Ma ei oska välja tuua selle aasta jooksul tehtud lemmikfotot, kuid soovitan visata pilk peale GALERIILE.

 

Autorist:

“Loodusest ja loodusfotograafiast saadavad emotsioonid põrmustavad Karli stressi ja aitavad tal patareid pea kogu aeg laetuna hoida. Peale loodusfoto on Karl salvestama hakanud ka liikuvat pilti, mis on viinud koostööni Eesti Rahvusringhäälingu loodusaatega Osoon. Aastate jooksul on suur hulk tema minu töid pälvinud tähelepanu nii Eestis kui välismaal ja nii on sadu tema fotosid avaldatud paberväljaannetes (muuhulgas rahvusvahelises ajakirjas National Geographic). Karli tegemiste ja portfoolioga saad tutvuda – www.karladami.com

The post Fotograaf Karl Adami: valge plastiktooli aasta appeared first on Photopointi ajaveeb.

Vaata videot: Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 – eriline sooritusvõime. Peened detailid.
autor: Jürgen Veerme

 

Tamron SP 24-70mm G2 on järgmise generatsiooni f/2.8 avaga normaalsuumobjektiiv koos võimeka VC pildistabilisaatori ning kiire ja vaikse USD autofookusega. Tegu on tõeliselt praktilise ja usaldusväärse tööriistaga, millega tehtud piltide detailid on peensusteni lihvitud.

Kui soovid enne ostu SP 24-70mm G2 võimekust testida, siis objektiivi saab endale laenutada Photopointi fototehnika rendist. Võta objektiiv proovimiseks – 1 nädala rent ainult 84€.

Virtuaalselt saad objektiiviga lisatutvust teha:

 

 Võimekas Tamron SP 24-70mm G2 on saadaval Canon ja Nikon kaameratele ››

The post Vaata videot: Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 – eriline sooritusvõime. Peened detailid. appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh Theta V 360° kaamera tarkvarauuendus parandab pildikvaliteeti, video helikvaliteeti ja stabiilsust
autor: Lauri Veerde

Ricoh annab teada, et on enda veebilehele alla laadimiseks seadnud tarkvarauuenduse oma uusimale 360° video- ja fotokaamerale nimega Theta V. Tarkvarauuendus kannab numbrimärki 1.20.1 ning see toob endaga kaasa mitmed olulised täiustused nii video kui ka fotode salvestamisel:

  • Lisatud on võimalus stabiliseerida kaamera pöörlemisteljel liikumisel tekkinud värinaid (nutitelefoni importides, kui foto ülaosa korrektsioon on sisse lülitatud)
  • Kromaatiline aberratsioon (lillakas halo kontrastsete piirjoonte ääres) on senisest paremini korrigeeritud (vähem lillat)
  • Tõhusam üldine värinate stabiliseerimine video salvestamisel (digitaalne värinastabilisaator, Ricohi sõnul võib teatud olukordades olla tulemuseks suurema digimüraga video)
  • Parandatud on viga mis pärssis 360° heli efekti juhul kui salvestamisel kasutati välist Ricoh TA-1 mikrofoni
  • Kaamera automaatne välja lülitamine on senise 48 tunni asemel nüüd vaikimisi seatud 18 tunni peale.

Ricoh Theta V kaamera tarkvara uuendamine toimib läbi arvutisse paigaldatava “Basic App RICOH THETA” programmi. Android nutitelefoni puhul saab Theta tarkvarauuendust paigaldada nüüd ka läbi Theta S rakenduse. Tee kindlaks, et sul oleks telefonis rakenduse uusim versioon, ühenda kaamera telefoniga ning vali: Settings > Update Firmware.

The post Ricoh Theta V 360° kaamera tarkvarauuendus parandab pildikvaliteeti, video helikvaliteeti ja stabiilsust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint.ee veebikaubamaja aasta viimane soodusmüük on alanud
autor: Jürgen Veerme

photopoint-aastalopumuuk-blog

Jälle sokid? Kui jõuluvana tänavu kingitusega mööda pani, siis tule vali ise endale meelepärane kink, sest photopoint.ee kaubamajas on alanud suur 2017 Lõpu Müük. See on veebikaubamaja aasta viimane sooduskampaania, kus kõik tooted on veel odavamad!

Harjumuspäraselt rakendub lisaallahindlus kõikidele kaupadele automaatselt ostukorvis. Seega vaata välja asjad, mida vajad ja lisa need ostukorvi – seal näed täpselt ära, kui palju kokku säästad.

Veebikaubamaja valikus on mänguasju igas vanuses lastele, tippklassi fotokaameraid ja objektiive fotograafia huvilistele, tööriistu ja autokaupu meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele.

Alates 49€ suurused tellimused saadame Sulle kulleriga koju/kontorisse kätte või pakiautomaati  – ise valid, milline tarneviis on Sulle kõige sobivam. Photopointi esinduskauplustesse on kaupade toimetamine olenemata ostusummast alati tasuta.

Kellel vajaliku soetamiseks peaks hetkel eurosid nappima, siis detsembris Photopointi järelmaksu abiga ostes saad tagasimakseperioodiks valida 84 kuud ehk 7 aastat. Nii on hea kulutusi hajutada.

 

Photopoint.ee kaubamajast leiad üle 250 000 toote ››

 

לhe klikiga Photopointi veebikaubamaja hetke kõige populaarsemate kategooriate juurde:

PARFללMID | KUMMIKUD | AUTOKAUBAD | TALVESAAPAD LASTELE | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | KELGUD/LIULAUAD | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | LEGOD

 

Kampaania kehtib ainult photopoint.ee veebikaubamajas. Kampaania ei kehti fototeenustele.

Ole kursis Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega ðŸ‘‰ www.photopoint.ee/kampaaniad

The post Photopoint.ee veebikaubamaja aasta viimane soodusmüük on alanud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Viimase hetke jõulukingitus: fotokursus.ee kinkekaart
autor: Lauri Veerde

Kaubanduskeskustes on täna ja homme hullumaja. Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnast Photopointi fotokursus.ee õpikeskkonnas saad aga rahulikult valida välja sobiva e-kinkekaardi ning pärast ostmist saadetakse see Sulle kohe e-posti teel meilile. See on viimase hetke päästerõngas, mida saab kasutada kasvõi jõululaupäeva õhtul. Samuti on see võimalus üllatada kingitusega ka neid sõpru, kes elavad kaugel.

Kinkekaart saadetakse sinu meilile PDF-dokumendi kujul nii et saad selle välja printida ja kingisaajale ümbriku või raamatu vahele asetada. Kaugemal elavaid sõpru saad jõuludel üllatada, kui saadad neile fotokursuse kinkekaardi e-posti teel.

Kõik fotokursuse e-kinkekaardid on kuni 25. detsembri südaööni 20% soodsama hinnaga, kui kasutad fotokursus.ee ostukorvis salakoodi: KINK2017

Photopoint fotokursus.ee soovib kõigile uutele ja vanadele sõpradele mõnusaid jõulupühasid ja meeleolukat aastavahetust!

 

Vali kinkekaart välja siin ››

The post Viimase hetke jõulukingitus: fotokursus.ee kinkekaart appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5