Lisaks uuele a1 II täiskaader hübriidkaamera tippmudelile andis Sony teada ka täiesti uuest standard-suumobjektiivist, mis pole tegelikult sugugi standardne.
Sony FE 28-70mm f/2 GM saab olema ettevõtte esimene läbiva f/2 avaga suumobjektiiv, mis teeb sellest ühe kõige valgusjõulisema suumobjektiivi E-bajoneti seas.
Ootame uut objektiivi koos uue lipulaev hübriidkaameraga Photopointi müügile juba selle aasta detsembrikuus, kuid enne seda saame selgeks teha, mida see objektiiv endast täpsemalt kujutab.
Sony FE 28-70mm f/2 GM – mitmekülgsus kohtub valgusjõulisusega
Selline ava ja suumivahemiku kombo toob tavaliselt kaasa vaid kaks asja ning nendeks on suurus ja raskus. Seda üllatavam on tõsiasi, et Sony insenerid on suutnud FE 28-70mm f/2 GM näidud teha siiski üpris aktsepteeritavaks.
Oma pressiteates räägivad nad järgmist: “Seadsime objektiivi projekteerimise ajal esikohale kerge disaini, kuna teadsime, et see on reaalses ja praktilises kasutuses kriitiline faktor. Ja viisil, mida saab teha ainult Sony, suutsime luua kompaktse f/2 standard-suumobjektiivi, mis ei ohverda pildikvaliteeti.”
Ühesõnaga, Sony FE 28-70mm f/2 GM kaalub kõigest 918 grammi ning on umbes 14 cm pikk. Antud objektiiv üritab ilmselgelt konkureerida Canon RF 28-70mm f/2 L suumobjektiiviga, sest Sony toob esile võrdluse, et see on konkureerivast mudelist tervelt 36% kergem ning 11% väiksem.
Autofookust aitab objektiivis juhtida tervelt neli XD (eXtreme Dynamic) lineaarset mootorit, mis pakub ülitäpset ning väledat fookusejälgimist. Objektiiv on loomulikult ühilduv ka Sony a9 III sport-hübriidkaameraga, mille koostöös saad pildistada kuni 120 kaadrit/sek koos täieliku autofookusega.
Tänu sellele sobib antud objektiiv ka professionaalseks kasutuseks ning seda nii foto- kui ka videograafias.
Pildikvaliteedi pärast ei tasu samuti muretseda, kuna Sony sõnul pakub FE 28-70mm f/2 GM ekstreemselt teravat nurgast nurgani pildikvaliteeti ning seda kogu suumivahemiku vältel ja isegi pärani lahtise f/2 avaga.
1. Fookusrõngas 2. Funktsioonnupp 3. Suumirõngas 4. Avarõngas 5. AF/MF lüliti 6. Avarõnga lukustuslüliti 7. Avarõnga CLICK/DE-CLICK lüliti 8. Suumirõnga SMOOTH/TIGHT lüliti
Muuhulgas on Sony FE 28-70mm f/2 GM sobilik ka gimbali peal kasutuseks, kuna objektiiv ulatub suumimise käigus välja kõigest 1,72 cm võrra, mis aitab stabilisaatorit hoida tasakaalus, isegi erinevatel fookuskaugustel.
Kõik objektiivi pealsed nupud ning lülitid sisaldavad silikoonist tihendeid ning kõik objektiivi kriitilised alad on disainitud tolmu- ja niiskuskindlaks.
Samuti on objektiivi esiklaasil fluoriidkate, mis hülgab vett ja muid elemente, et hoida esiklaas puhtana ning jäädvustamiseks valmis.
Tegu on kindlasti ihaldusväärse objektiiviga, mida nt. pulma- ja portreefotograafid enda varustuse hulka lisada tahaksid. Kui tahad olla eelisjärjekorras ning olla esimeste seas, kes uue objektiivi enda arsenali saab, siis klikka allolevale lingile ning esita Photopointi eeltellimus juba täna.
Pane Sony FE 28-70mm f/2 GM eeltellimus kohe teele »
Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(25)
The post Sony FE 28-70mm f/2 GM standardsuum toob valguse sisse ka hämaras pildistades appeared first on Photopointi ajaveeb.
Võiks öelda, et originaalse Sony a1 lipulaeva ajastus oli pisut kehv. Just pärast selle mudeli tulekut hakkas Sony “paugutama” uusi hübriidkaameraid, mis sisaldasid uuendulikke funktsioone ning tehnoloogiaid.
See pani a1 mudeli pisut kummalisse olukorda, sest kui soovisid saada kõige uuemaid funktsioone, siis pidid vaatama hoopis Sony a7 IV või Sony a7R V poole.
Üritades nüüd püsida Canoni kannul, kes just hiljuti oma EOS R1 laegdale tuli, siis tutvustas ka Sony lõpuks enda uut täiskaader hübriidkaamerate seeria tippude tippu – Sony a1 II.
Selle eeltlelimine on alanud ning a1 II võiks väga piiratud kogustes Photopointi müügile jõuda juba selle aasta detsembris. Seniks vaatame lähemalt, mida uus lipulaev endast täpsemalt kujutab.
Sony a1 II – mida kujutab endast uus lipulaev?
Sony a1 II südame osas on püsitud truuna ka esimese põlvkonna a1 sees peitunud 50-megapikslisele “stacked” CMOS sensorile.
Sellegi poolest lubab Sony uuest tulijast täiustatud pildikvaliteeti, just eelkõige kõrgematel ISO tasemetel tänu täiustustele pildiprotsessori osas.
Sarnaselt a7R V ning a9 III täiskaader hübriidkaameratele, siis uus tippmudel pärib nendest oma tuntud “AI Processing Unit” kiibi, mis on võimaldanud täiustada Sony autofookust veelgi rohkem, kuigi autofookus pole Sony kaamerate seas juba ammu murekoht olnud.
Nimelt, a1 II suudab lisaks inimestele, loomadele ja lindudele nüüd teravustada ning jälgida ka putukaid, autosid, ronge ja lennukeid. Veel tähtsamalt, uus tippmudel toob Sony Alpha kaameratesse esimest korda automaatse subjektituvastus režiimi, et Sa ei peaks ise õiget subjekti kaamerast eelnevalt valima.
Õige hetke tabamiseks pakub uue põlvkonna a1 II lõpuks ka “pre-capture” funktsiooni, mis suudab salvestada kuni 30 kaadrit enne, kui oled isegi katikunupule jõudnud vajutada. Antud funktsiooni on võimalik seadistada salvestama 0,03 sekundist kuni terve sekundini.
Kui oled lõpuks katikunupule vajutanud, siis saad tulistada juba kuni 30 kaadrit/sek koos täieliku autofookuse jälgimisega ning RAW failiformaadiga.
Sony a1 II kere meenutab suuresti a9 III hübriidkaamerat. Nupupaigutus on neil peaaegu identne ning käepide on ka sellel tehtud nüüd sügavamaks ning ergonoomsemaks.
Suurim füüsiline muudatus uuel tippmudeli juures on tehtud selle puutetundliku ekraani osas, mis on nüüd pisut suurem (3,2″ vs 3,0″) ning ka nii pööratav kui ka kallutatav – sama disain, mida nägime esmakordselt a7R V mudelil.
Sisu saad kuvada ka kõrgkvaliteedilise pildiotsija kaudu, mis pakub endiselt 0,9-kordset suurendust ning 9,44M punktilist resolutsiooni. Muuhulgas on pildiotsijal ka maksimaalne 120 kaadrit/sek režiim, mis teeb selle kaudu pildistamise väga mõnusaks.
Kõige muu hulgas pakub a1 II nüüd tervelt kuni 8,5 stoppi stabilisatsiooni oma keresisesest stabilisaatorist, sisaldab “focus bracketing” funktsiooni ning suudab endiselt salvestada kuni 8K 30 kaadrit/sek videosalvestusi.
Uus tippmudel jõuab Photopointi müügile sama alghinnaga nagu selle eelkäija ehk 7559€. Arvestades kõiki selle kaamera uuendusi ning täiustusi, siis see on kindlasti väärt täiskaader hübriidkaamera professionaalse foto- ja või videograafi jaoks.
Kui vajad oma kaamerast usaldusväärset autofookust, kõrget resolutsiooni nii fotode kui ka videote puhul koos suure hulga erinevate professionaalsete funktsioonidega, siis valik on lihtne. Klikka allolevale lingile ja esita eeltellimus juba täna, kuna tegu on ihaldusväärse kaameraga, mida suurtes kogustes kindlasti müügile ei tule.
Eeltelli Sony a1 II ning naudid peagi inseneeria tippsaavutust »
Kui Sul on plaanis Sony peale ümber kolida mõne teise kaamerabrändi (Canon, Nikon, Pentax vms) toodangult, siis pakume võimalust oma vana tehnika meile vastu anda – nii saame Sulle teha eripakkumise, mis sõltub tagastatavast tehnikast. Sellise eridiili kohta loe lähemalt siit »
Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(16)
The post Sony a1 II täiskaader hübriidkaamera on moodsa fototehnika tippsaavutus appeared first on Photopointi ajaveeb.
DJI Neo Motion Fly More Combo komplekti kuuluvad droon, DJI Goggles 3 prillid, RC Motion 3 juhtimispult, kolm akut, laadimisdokk ja palju muud. Seeläbi pakub see suurepärast lennujuhtimist ja kaamera kasutamist nii igapäevaseks kuni profitasemel lendamiseks.
Ühendades uute DJI Goggles 3 prillide ja RC Motion 3 juhtpuldi võimekuse, siis saad eriti endassehaarava lennukogemuse. DJI Neo kompaktne disain manööverdab nii siseruumides kui ka väljas täiesti pingevabalt ka kõige kitsamates kohtades.
Pisike DJI Neo droon ise on hämmastavalt võimekas, mille stabiliseeritud kaamera sees peitub 12-megapiksline, 1/2-tolline CMOS sensor. See aitab sul jäädvustada 12-megapiksliseid fotosid ja kvaliteetseid 4K videoid kuni 30 kaadrit/sek.
Samuti saad salvestada 1080p resolutsioonis 60 kaadrit/sek ning seda loomulikult DJI ülistabiilse RockSteady režiimiga.
Eriti cool on see, et ilma puldi või telefonita suudab DJI Neo õhku tõusta otse Sinu peopesast ning hakkab lendama drooni pealt seadistatud režiimi järgi.
Droon suudab tänu AI-jälgimisele Sulle järele lennata ning teha nt. muljetavaldavaid QuickShots kaadreid. Kui soovid lennu lõpetada, siis tuleb oma peopesa panna hõljuva drooni alla ning see maandub turvaliselt sellele tagasi.
Nii et kui soovid kogeda drooniga lennutamist, olgu see esimesteks tavalendudeks või FPV-stiilis trikitamiseks, siis DJI Neo on vahva ja taskukohane vahend, millega seda teha.
Osta DJI Neo esinduskauplustest või telli pakiautomaati/kulleriga koju »
Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis — photopoint.ee/dji »
(112)
The post DJI Neo Motion Fly More Combo pakub endassehaaravat fpv-lennukogemust appeared first on Photopointi ajaveeb.
NiSi JETMAG Pro uus magnetkinnitusega filtrisüsteem, mis võimaldab professionaalsetel fotograafidel, videograafidel ja sisuloojatel filtreid senisest kiiremini vahetada ja kombineerida.
JETMAG PRO süsteemi kõige olulisemaks komponendiks on selle patenteeritud lukustusmehhanism, mis ühendab endas magnetmehhanismi koos turvalise lukustusega.
Selline kaheastmeline süsteem võimaldab filtrite kiiret paigaldamist ja eemaldamist, tagades samas nende kindla kinnitumise objektiivi ette.
Ülimalt õhukesed filtriraamid välistavad vinjettimise ning seetõttu sobivad need ideaalselt kasutamiseks ka koos lainurkobjektiividega maastiku ja arhitektuuri pildistamisel.
Nisi JETMAG PRO süsteemi olulisemad omadused:
- Filtrite magnetkinnitus turvalise lukustusega: kiire filtrite vahetus tänu magnetmehhanismile, samas kui patenteeritud lukustus tagab, et need jäävad kasutamise ajal kindlalt paika.
- Ülimalt õhuke raam vinjeti vältimiseks: võimaldab mitme filtri samaaegset kasutamist ilma pildikvaliteeti kahjustamata.
- Värvikoodid filtrite lihtsaks identifitseerimiseks: iga filter on varustatud värvikoodiga, mis võimaldab kasutajatel kiiresti tuvastada ja valida oma komplektist soovitud filtri.
- Lai valik: toetab laia valikut filtreid, sealhulgas Full Spectrum ND, Black Mist, True Color CPL ja palju muud, et leiaksid enda vajadustele sobivaima kombinatsiooni.
- Vastupidav konstruktsioon: valmistatud kõrgekvaliteedilisest optilisest klaasist ja alumiiniumist raamide, mis tagavad pikaealisuse ja usaldusväärsuse.
JETMAG PRO süsteemi saab koostada just Sulle vajalikest üksikutest filtritest, kuid kasutajatelt saadud tagasiside põhjal on loodud ka spetsiaalseid komplekte, nagu näiteks Landscape ND Kit, Cinema Kit ja Night Kit.
Andrei Reinol, rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti fotograaf ja Nisi saadik, on saanud juba JetMag Pro süsteemi proovida ja on sellega rahul.
View this post on Instagram
Iga JetMag Pro komplekt on loodud nii, et selles sisalduvad vastava võttestiili jaoks kõige sobivamad tooted ja need ühilduvad enamlevinud objektiivide filtrikeerme mõõtudega.
Esialgu kuuluvad Nisi JetMag Pro süsteemi 62, 67, 72, 77 ja 82 mm filtrikeermega objektiividele sobivad filtrid, aga hiljem lisanduvad ka 40,5 ja 95 mm.
NiSi JetMag Pro filtrisüsteemi saad tellida Photopointi veebikaubamajast ›
(25)
The post NiSi JetMag Pro on uuenduslik magnetkinnitusega filtrisüsteem appeared first on Photopointi ajaveeb.
Photopointi on kohale jõudnud uhiuus Fujifilm X-M5 poolkaader hübriidkaamera, mis on ettevõtte seni kõige odavam kaameramudel. Selle põhjal muidugi ei tasu kindlasti eeldada, et see on liialt kompromissitud ning ilmselt pole ka eriti hea.
Vale puha, sest Fujifilm on suutnud selle sisse pigistada üllatavalt palju head – olgugi, et lisaks kõige odavamale hinnasildile on tegu ka ettevõtte kõige kompaktsema kaameraga.
Seega, kui oled hetkel uue (hübriid)kaamera otsingul ning rahakotisõbralikus ja kompaktsus on Sinu jaoks esikohal, siis tasuks kindlasti X-M5 mudeliga koos minuga lähemalt tutvust teha.
Fujifilm X-M5: omadused, funktsioonid ning minu esmamuljed
Fujifilm X-M5 jõudis minu töölauale pisut võõras pakendis. Esmaselt arvasin, et tegu on mõne uue Sony kaameramudeliga, kuid lähemalt vaadates oli tegu ikkagi Fuji kaameraga, millest jutt päriselt käib.
Tõepoolest, ka Fujifilm’il paistab toimuvat väike rohepööre ning nende musta värvi pakend on nüüd asendatud täiesti tavalise papist karbiga. Seestpool leidub veel plastkilet lisatarvikute ümber ehk päris Sony tasemel nad veel ei ole, kes on suutnud täielikult elimineerida plasti kasutuse oma kaamerate pakenditest. Sellegipoolest, see on samm õiges suunas ning seda on tore näha!
Rääkides nüüd X-M5 kaamerast endast ning mitte sellest, kuhu see on pakendatud, siis esmamuljena tundus see minu jaoks täielikult miniatuurne. Tutvustasin kaamerat ka enda kolleegidele ning nende seas oli suuruse kohapealt sama arvamus.
Tahaks öelda, et see meenutab suuruselt eelkõige X-T50 mudelit, kuid ka sellest on see omajagu väiksem – peamiselt on pikkust vähem pealmise plaadi juurest, kuna X-M5 on pea maha lõigatud ehk sellel puudub pildiotsija.
Sarnasused Fujifilm X-T50 hübriidkaameraga ei lõppe seal, sest vaatamata ligi 2-kordsele hinnavahele on Fujifilm siiski kaasanud ka X-M5 mudelisse oma kõige uuema X-Processor 5 pilditöötlusprotsessori. Muide, selle protsessori leiad ka ettevõtte uhkeimatest mudelitest, s.h. X100VI ning X-T5.
Kuigi selle hübriidkaameras on endiselt kasutusel eelmise põlvkonna 26,1-megapiksline X-Trans CMOS 4 sensor, siis uue protsessori tõttu on suudetud sensorist rohkem välja pigistada ning tulemusena suudab X-M5 salvestada kuni 6.2K 30 kaadrit/sek videoid koos rikkalikkude 10-bit 4:2:2 värvidega.
Muljetavaldavatest videofunktsioonidest rääkides, siis antud kaamera suudab filmida isegi 3:2 open-gate kuvasuhtega ehk kogu sensori ulatuses, mis on funktsioon, mis ei ole isegi saadaval nt. Sony FX30 poolkaader kinokaameras.
Alla 1000-eurosest kaamerast saada 6.2K open-gate videosalvestusi koos 10-bit värvidega on täiesti ennekuulmatu asi, mida ma ei oleks uskunud, et näeme juba 2024. aastal.
Alles paar aastat tagasi oli täiesti tavapäraks näha sellises hinnaklassis hübriidkaameraid, mille maksimaalne salvestusvõimekus oli 4K 30 kaadrit/sek koos 8-bit värvidega – ning ka selle puhul kaasnes tavaliselt lisa-lõikefaktor salvestusele.
Seda kõike arvesse võttes, siis X-M5 hübriidkaamerat võiks kindlasti kutsuda oma hinnaklassis üheks, kui mitte kõige võimekamaks hübriidkaameraks videograafia otstarbeks.
Kes muretseb nüüd kaamera ülekuumenemise pärast sellistel kõrgetel videosalvestustel, siis Fujifilm X-M5 hübriidkaameras on olemas ka “Long Play” videorežiimid, mis lõikavad salvestusele sisse ning võimaldavad kauem salvestada enne kaamera ülekuumenemist.
4K “Long Play” režiimil on 1,18-kordne lisa-lõikefaktor ning on saadaval 24, 25 ja 30 kaadrit/sek salvestustel. Full HD “Long Play” režiimil on 1,29-kordne lisa-lõikefaktor ning on saadaval 50 ja 60 kaadrit/sek salvestustel.
Muuhulgas on ülekuumenemise vastu võitlemiseks kaamera tagaküljel kinnituskohad, kuhu saad lisaks juurde osta Fujifilm’i jahutusventilaatori, millel on ülimalt loominguline tootenimi – Cooling Fan FAN-001.
Fujifilm X-M5 hübriidkaameras on päris huvitav pesade paigutus. USB-C, microHDMI ning kõrvaklappide pesa paiknevad seekord hoopis kaamera paremal pool, mis tähendab, et vasakpool kaamerast on täiesti vaba ning puutetundlikku ekraani on palju kergem välja pöörata.
Kusjuures, enamus hübriidkaamerates on ekraani pööramine täiesti blokeeritud, kui Sul parasjagu kaameraga USB-kaabel või kõrvaklapid sellega ühendatud on, sest pesad paikenvad vasakul pool. Seega on väga meeldiv näha lõpuks kaamerat, milles on üritatud asjale teisiti läheneda.
Samuti on 3,5mm mikrofonipesa päris omapärase paigutusega – see paikneb ekraani ning välgukinga vahel, mis on samuti päris mugav asukoht, kuna mikrofoni kinnitaksid Sa üldjuhul otse selle kohale ehk välgukinga külge, mis juhul ei lähe kaabel liialt kaamera ümber rändama.
Kaamera peal paikneb samuti midagi omapärast, mida oleme seni näinud vaid ühes teises Fujifilm’i hübriidkaameras. X-T50 ja X-M5 on hetkel ainsad mudelid, mille peal on eraldi pühendatud filmisimulatsiooni ketas.
Kui oled natukenegi kursis Fujifilm’i kaameratega ning miks need üldse nii populaarseks viimasel ajal muutunud on, siis teaksid, et selle eest saabki suurenisti tänada nende filmisimulatsioone. Kuna Fujifilm on juba eelmisest sajandist analoogfilme tootnud, siis nad oskavad päris hästi ka neid digitaalsel formaadil emuleerida ning just seda nad teinud ongi.
Fujifilm X-M5 hübriidkaameral paiknev filmisimulatsiooni ketas on kahtlemata kõige lihtsam viis, kuidas saada erinevaid simulatsioone proovile panna ning veel tähtsamalt, see on täiesti kaameramenüüst sõltumatu ehk Sa saad rohkem keskenduda fotograafiale ning vähem aega veeta ekraani taga.
Antud kaameral on loomulikult ka omad miinused, millest Sa selles hinnaklassis ei pääse. Sarnaselt nt. Sony ZV-E10 ning Nikon Z30 poolkaader hübriidkaameratega, siis ka Fujifilm X-M5 mudelil puudub pildiotsija, mis teeb sellest rohkem videole keskendunud kaamera ning poleks kindlasti minu esimene valik fotograafia otstarbeks.
Kompaktsuse nimel ole kindlasti valmis ohverdama ka ergonoomsust ning kasutusmugavust, sest kui Sul on vähegi suurem kätepaar, siis kaamerapealsete nuppudele ligipääsemine on kindlasti pisut keerukam.
Samuti on sellel peaaegu olematu käepide, kuid kui plaanid kaamerat kasutada koos kergete ja kompaktsete objektiividega (mille jaoks see kaamera ilmselgelt on mõeldud), siis käepide puudus ei tohiks olla probleemiks.
Väiksema käepideme tõttu on kaameras kasutusel ka väiksem NP-W126S liitiumaku, mis on hinnatud CIPA poolt pakkuma 440 kaadrit täislaetud aku kohta.
Samas, oma kompaktsuse ning pildiotsija puuduse tõttu meenutab see mulle kompaktkaameraid, millega enne nutitelefoni ajastut pildistati. Isegi tänapäeval müüakse niššikaid kompaktkaameraid nagu Ricoh GR III, millel pole pildiotsijat ning mida reklaamitakse kui fotokaameratena.
Sellega üritan jõuda jutuni, et Fujifilm X-M5 hübriidkaamerat võid Sa tegelikult kasutada kuidas iganes soovid. Keera selle külge mõni pannkook-fiksobjektiiv ning Sul on põhimõtteliselt taskusse mahtuv kompaktkaamera, mis on vahetavate objektiividega ning väga asjalikkude foto- ja videofunktsioonidega.
Lõpetuseks
Fujifilm X-M5 on ülivahva ning ka ülipisike poolkaader hübriidkaamera, mis istub ahvatlevas hinnaklassis ning pakub selle eest rohkemat, kui oskaks loota.
6.2K videosalvestused, 26-megapikslised fotod, filmisimulatsioonid ning rohkelt rullikuid, nuppe ja pesasid teevad sellest kahtlemata selle aasta ühe parima hübriidkaamera alla 1000€ mudelite seas.
Kui see kaamera hakkas Sulle lugemise käigus huvi pakkuma, kuid soovid enne ostmist seda oma pilguga üle vaadata ning seda käes hoida, siis Fujifilm X-M5 on lisaks Photopointi veebikaubamajale saadaval ka kõikides Photopointi esinduskauplustes. Kontrolli täpset saadavust meie veebilehelt.
Telli Fujifilm X-M5 Photopointist juba täna ja naudi uut kogemust »
Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(11)
The post Karbist välja: Fujifilm X-M5 on ettevõtte kõige soodsam poolkaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.