Karbist välja: Wacom Intuos Pro L graafikalaud
autor: Lauri Veerde

Nüüd on aeg hiir ja klaviatuur eemale lükata ja teha laua peal ruumi tõsisemale tööriistale. Wacom Intuos Pro graafikalaud peaks meeldima eelkõige fotograafidele ja arvutigraafikutele, kes tundide viisi Photoshopis või mõnes muus pikselgraafika programmis tööd teevad. Samas saab graafikalauda kasutada ka hiire asemel – igapäevastes arvutiga tehtavates töödes ja toimetustes. Juhtivad füsioterapaudid soovitaksid graafikalauda näiteks neile, kel on probleeme randmevaludega – pliiatsit hoidev käsi on ergonoomilisemas asendis ja sellest tulenevalt ei teki randmes ülepinget.

Wacom Intuos Pro graafikalaud ühendub arvutiga USB kaabli abil või lausa ilma juhtmeta – Bluetooth kaudu. See on ilusa, õhukese alumiiniumist põhja ja mati pealispinnaga korpusega laud, millega on kaasas senisest 4x survetundlikum Pro Pen 2 puutepliiats. Aktiivne ala on ka puutetundlik ehk seda saab kasutada lisaks pliiatsile ka lihtsalt näppudega – nagu tavalist sülearvuti trackpad’i.

Lisaks riistvarale on Wacomi graafikalaudade juures alati olnud oluline ka tarkvara ehk draiver. See võimaldab paindlikult seadistada graafikalaua funktsiooninuppe ja luua erinevate programmide jaoks erinevaid menüüsid, mida siis soovitud nuppude abil ekraanile kuvama panna. Kõik selleks, et saaks soovi korral joonistada ilma klaviatuuri abita – kasutades ainult graafikalauda.

Võtame siin postituses välja ja vaatame lähemalt Wacomi Intuos Pro uusima seeria kõige suuremat L-mõõdus graafikalauda.

 

Wacom Intuos Pro graaafikalaudu on olemas kahes erinevas suuruses: M versiooni aktiivne ala on 22,4 ח 14,8 cm suurune ja enamikeks toiminguteks täiesti piisav. L suuruses Intuos Pro on eelkõige hea just täpsemaks joonistamiseks/maalimiseks – selle aktiivse ala mõõtmed on 31,1 ח 21,6 cm.

Mõlemat suurust on saadaval nii tavaversioonis kui ka Paper Edition versioonis. Wacom Intuos Pro Paper versioonil on kõik needsamad hüved, nagu tavalisel Pro graafikalaual. Lisaks on siin aga komplektis klamber ja teinegi pliiats. Klambri abil saab graafikalaua peale kinnitada tavalise paberi. Tindiga töötava pliiatsiga sinna paberile joonistades salvestab graafikalaud pliiatsi trajektoorid ja vajutuse tugevuse. Kui joonistus on valmis, saab selle kohe meelepärasesse graafikaprogrammi tõmmata ja seal sellega edasi möllata.

Selles postituses võtame karbist välja Wacom Intuos Pro L suuruses graafikalaua. Mitte Paper Edition mudeli, vaid selle tavalise.

 

Intuos Pro graafikalaua pakend – ja kogu karbist välja võtmise kogemus – sarnaneb väga Apple’ile. See ei ole üldse juhuslik – mõned aastad tagasi võttis Apple Wacomi tooted enda e-poodide ja tavakaupluste sortimenti ja loomulikult pidi Wacom enne seda sisse viima vastavad disainimuudatused enda pakendites. Iga kole üledisainitud käkk ju Apple’i minimalistlikult valgete karpide vahele ei sobi.

Tundub, et Wacom on pakendamisel isegi rohkem Apple kui Apple ise. Graafikalaud on ilusas ja väga tugevast papist valmistatud karbis, mis annab juba isegi kohvri mõõdu välja. Seda krõpsukinnitustega karpi saab tõenäoliselt kasutada ka graafikalaua traksportimisel – näiteks suvilasse loomingulisse üksindusse pagemisel.

 


Graafikalaua all on peidus lisatarvikud.

 

Karbis on: Wacom graafikalaud Intuos Pro L, pliiatsialus, puutepliiats, USB-kaabel (ühes otsas täissuuruses tavaline USB pistik ja graafikalaua poolses otsas USB 3.0 ehk USB-C pistik), lisarõngad pliiatsile ja pinnakatete näidised.

Wacomil on graafikalaudadele tootevalikus kolme tüüpi pinnakatteid. Need on nagu kiled, mille saab kleepida graafikalaua aktiivse ala peale. Neid pinnakatteid on kolme tüüpi: Rough, Standard ja Smooth. Nagu nimedki viitavad, muudavad need katted puutepliiatsi hõõrdetegurit nii et ühe peal liigub pliiats raskemalt, teise peal libedamalt. Pinnakatete näidised (kõige parempoolne paber) ongi kaasa pandud selleks, et kasutaja saaks enne sobiva pinnakatte ostmist pliiatsi liikumise libedust testida.

 

לmbrikus on neli värvilist märkerõngast. Neid saab paigaldada puutepliiatsi hõbedase rõnga asemele – nii saab näiteks mitme puutepliiatsi olemasolul erinevate otsikutega pliiatseid üksteisest kiirelt eristada.

 

L suuruses graafikalaud on 43 cm laiune ja võtab töölaual omajagu ruumi. Võrreldes eelmise generatsiooni Pro L mudeliga on aga uus graafikalaud 5,5 cm võrra kitsam. Siin nad kõrvuti on:

Uus Wacom Intuos Pro L vasakul ja uus Wacom Intuos Pro L paremal. Pildil kujutatud suurussuhted ei pruugi olla 1:1 õiged. 

Uus Wacom on uue disainiga – matt pealispind, mis seni oli reserveeritud vaid tundliku ala jaoks, ulatub nüüd üle kogu esikülje ka funktsiooninuppude taha.

 

Funktsiooninuppe on sama palju nagu enne. Ka graafikalaua keskteljel olev Touch Ring toimib sarnaselt vanematele Intuos mudelitele nii et keskmisele nupule vajutades saab muuta puutetundliku ringi funktsiooni. Graafikalaud on horisontaalselt sümmeetriline – selleks et vasakukäelised (keda kunstnike seas kahtlaselt palju leidub) saaksid funktsiooninuppe parema käega kasutada.

 

Graafikalaua tagumine paneel on alumiiniumist. Kahel pool kogu laiuse ulatuses on paksust kummist padjandid, mis hoiavad suure plaadi laua peal ilusti paigal.

 

Graafikalaua ühel küljel on keskel USB-C pesa. Siia saab pista USB-kaabli, ükskõik kas siis integreeritud aku laadimiseks või töötamiseks arvutiga ühendatuna. USB-pesast kahele poole jäävad augud ehk kinnituskohad on vajalikud siis, kui graafikalauda kasutatakse avalikes kohtades. Kinnitusi on kaks – ühe abil kinnitub graafikalaud laua külge, teise abil kinnitub puutepliiats graafikalaua külge.

 

Graafikalaua teisel küljel on väike heebel, millest saab sisse-välja lülitada puutetundlikkuse funktsiooni. Suuremast nupust saab graafikalaua välja lülitada juhul kui seda kasutatakse juhtmevabalt.

 

 

Uus Pro Pen 2 puutepliiats on senisega ergonoomiliselt sarnane. Ainult surveastmeid on 4x enam.

 

Pliiatsialus on saanud lamedama kuju ja kaalukama olemuse.

 

Graafikalaud on puutetundliku pinnaga alus, mis muudab fotode töötlemise või pikselgraafika loomise mugavamaks. Võrreldes hiirega annab graaafikalaua juures sisestusvahendina kasutatav puutepliiats ühe lisadimensiooni juurde. Lisaks kursori liigutamisele ja klikkimisele on puutepliiatsil olemas survetundlikkus – mida tugevamalt puutepliiatsi otsa graafikalaua pinna vastu surud, seda suurem/tumedam vms pintslitõmme või joon ekraanile tuleb.

 

 

Puutepliiatsi ühes otsas on kaks nuppu, mis jäävad nimetissõrme alla. Neid saab vabalt seadistada tegemaks mida tahes – erinevates programmides näiteks erinevaid asju. Vaikimisi on alumine nupp hiire parem klahvivajutus ja ülemine hiire vasak klahvivajutus.

 

Pliatsi ülaosas on samuti üks nupp – see on aga survetundlik. Seda nuppu saab kasutada erinevatel viisidel. Kõige populaarsem kasutus on sellel kustutusfunktsioon, sest survetundlikkus võimaldab kustutamise ala raadiust käigu pealt muuta.

 

Wacomi 2017. aasta Intuos Pro graafikalaudadega on kaasas uus Pro Pen 2 puutepliiats. Kui senisel pliiatsil oli umbes 2000 survetundlikku astet, siis uuel on survetundlikkust koguni 8192 astme jagu. Juba 2000 surveastet oli tegelikult päris hea. Uue versiooni täiustus avaldub reaalses kasutuses eelkõige selles, et pliiats joonistab juba päris õrnal puutel ekraanile õrna joone.

 

 

Sarnaselt senisele alusele on ka uue sisse peidetud pliiatsi lisaotsikud. Vastupäeva keerates saab aluse avada.

 

Avatud aluse sees on silikoonvutlaris kasutamiseks valmis 6 libedamat ja 4 “raskema käiguga” lisaotsikut. Otsiku pliiatsi küljest eemaldamiseks on ette nähtud kasutada sedasama pliiatsialuse all olevat augukest.

 

 

Kui must otsik on valmistatud plastikust ja liigub graafikalaual libedamalt, siis hall pliiatsiotsik ehk “Felt nib” peaks matkima viltpliiatsi või peenikese markeri tunnetust. Sarnane materjal, sarnane hõõrdetegur.

 

Wacom Intuos Pro on graafikalaudade Bentley. Siin on olemas ilus ja kvaliteetne pakend mis isegi lõhnab nagu Apple. On õhukeses alumiiniumkorpuses tahvel ja ülitundlik puutepliiats, mis iga pintslitõmbe täpseks ja sujuvaks muudab. Kuid vast isegi kõige olulisem on Wacomi tarkvara ehk draiver, mis sellele kõigele tõeliselt paindliku funktsionaalsuse annab. Selle draiveri abil saab koostada näiteks menüüsid, mida siis erinevates programmides erinevate nuppude alt ekraanile kuvada. Sealt saab muuta kõikide nuppude funktsionaalsust, mitme-sõrme liigutusi, aktiivse ala suurust ja toimimist ning palju muud.  Selle kõige täpsem uurimine on aga juba pikema ülevaate teema ja siia Karbist-välja formaati ei mahu.

Wacom Intuos Pro graafikalauad Photopointis >>

The post Karbist välja: Wacom Intuos Pro L graafikalaud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Fujifilm kaamerate või objektiivide ostul saad Fujifilmilt kuni 200€ tagasi
autor: Jürgen Veerme

fujifilm-cashback-photopoint-talv2017

Fujifilm on tuntud kui maailma suurim foto- ja pilditehnoloogia ettevõte, kus pööratakse suurt tähelepanu nii kvaliteedile kui kasutusmugavusele. Lisaks sellele on kõik Fujifilmi tooted alati oma stiilse välimusega olnud parajad pilgupüüdjad nii poelettidel kui tööhoos.

Nüüd saad vähema raha eest rohkem, sest valitud Fujifilm X- seeria hübrdiikaamera või Fujinon XF- seeria objektiivi ostul saad Fujifilmilt kuni 200€ osturaha tagasi.

Tagastatav ostusumma sõltub soetatud Fujifilmi kaamera või objektiivi mudelist. Tabeli lõpus täpsem info, kuidas ost registreerida.

Kampaanias osalevad kaamerad ja kaamerakomplektid   Fujifilmi poolt hüvitatav summa 
 Fujifilm X-Pro2, kere   200€
 Fujifilm X-Pro2 + 23mm f/2.0, graphite   200€
 Fujifilm X-Pro2 + 35mm F/2.0, must   200€
 Fujifilm X-T2, kere   100€
 Fujifilm X-T2, kere (Graphite Silver Edition)   100€
 Fujifilm X-T2 + 18-55mm   100€
 Fujifilm X-T20, kere (must)   50€
 Fujifilm X-T20, kere (hõbedane)   50€
 Fujifilm X-T20 + 18-55mm Kit, must   50€
 Fujifilm X-T20 + 18-55mm Kit, hõbedane   50€
 Fujifilm X-T20 + 16-50mm Kit, must   50€
 Fujifilm X-T20 + 16-50mm Kit, hõbedane   50€
 Fujifilm X-T20 + 16-50mm + 50-230mm Kit, must   50€
 Fujifilm X-T20 + 16-50mm + 50-230mm Kit, hõbedane   50€

 

Kampaanias osalevad objektiivid  Fujifilmi poolt hüvitatav summa
 Fujinon XF 100-400mm f/4.5-5.6 R LM OIS WR   150€
 Fujinon XF 50-140mm f/2.8 R LM OIS WR   150€
 Fujinon XF 16-55mm f/2.8 R LM WR   150€
 Fujinon XF 55-200mm f/3.5-4.8 R LM OIS   100€
 Fujinon XF 18-135mm f/3.5-5.6 R LM OIS WR   100€
 Fujinon XF 18-55mm f/2.8-4 R LM OIS   100€
 Fujinon XF 10-24mm f/4 R OIS   100€
 Fujinon XF 56mm f/1.2 R   100€
 Fujinon XF 56mm f/1.2 R APD   100€
 Fujinon XF 23mm f/1.4 R   100€
 Fujinon XF 16mm f/1.4 R WR   100€
 Fujinon XF 14mm f/2.8 R   100€
 Fujinon XF 60mm f/2.4 R Macro   50€
 Fujinon XF 35mm f/1.4 R   50€
 Fujinon XF 27mm f/2.8, must   50€
 Fujinon XF 27mm f/2.8, hõbedane   50€
 Fujinon XF 18mm f/2 R   50€

 

Hüvitatava ostusumma kannab Fujifilm sinu pangakontole, kui oled kampaaniaperioodil Photopointist soetatud kaamera või objektiivi nõuetekohaselt Fujifilmi veebilehel registreerinud. Sealt leiad ka kampaania täpsemad juhised ja tingimused.

 

Fujifilm hübriidkaamerate valik meie veebikaubamajas ›

Fujifilm objektiivide valik meie veebikaubamajas ›

 

Ostuperiood kestab kuni 14. jaanuarini 2018. Ostu tuleb Fujifilmi veebilehel registreerida 30 kuni 60 päeva pärast uue kampaanias osaleva toote ostu sooritamist.

Loe lisaks:

The post Valitud Fujifilm kaamerate või objektiivide ostul saad Fujifilmilt kuni 200€ tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sony DSC-RX10 IV kompaktkaamera
autor: Mikk Otsar

Koos Sony RX0 seiklus/kompaktkaameraga on Photopointi jõudnud ka tema suurem vend, Sony DSC-RX10 IV kompaktkaamera. Tegemist on kroonimata kompaktkaamerate kuningaga, mis ei nihuta latti lihtsalt kõrgemale, vaid tõstab selle lausa kuule.

Sony DSC-RX10 IV ette on paigaldatud tohutu, 25ח optilise suumiga, Carl Zeiss objektiiv. Sellega mahutad kitsas toas pildile kogu pere ja pärast seda võid õue kaugustes olevaid linde jahtima minna. Lisaks meeletule suumile on objektiivil ka ülimalt valgusjõuline f/2.4–4 ava. Tänu 9-labalisele diafragmale ja suurele avale luuakse eriti lummav bokeh täisavaga pildistades. Objektiivi taga asub 20,1 megapiksline Exmor RS™ CMOS sensor ning Sony α9 hübriidkaameralt laenatud BIONZ X pildiprotsessor.  See tähendab omakorda seda, et kaamera on võimeline pildistama sarivõttega kuni 24 kaadrit/sek – sedasi kuni 249 JPEG fotot.

 

Lisaks pildistamisele oskab Sony RX10 IV ka videot teha. Sony kaameratele omaselt teeb ka uus RX10 4K UHD 3840 ח 2160 lahutusvõimega videot 25 kaadrit/sek. Rääkides aegluubis videost, siis sellega saab uus kaamera imeliselt hakkama. FullHD 1920 ח 1080 1000 kaadrit/sek video pole Sony DSC-RX10 IV kaamerale probleemiks. Lisaks on ka professionaalseks video salvestamiseks olemas S-Log2/S-Log Gamut värviprofiilid.

Täpsemate tehniliste andmete ja kaamera võimekuse kohta saab lugeda Photopointi veebikaubamajast. Samuti on kaamera saadaval לlemiste keskuse Photopointi kaupluses.

Sony DSC-RX10 IV kompaktkaamerad Photopointis ››

Kõik Sony tooted Photopointi veebikaubamajas ››

The post Nüüd saadaval: Sony DSC-RX10 IV kompaktkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Isadepäev on peagi käes – siin on Sulle müstiline kingiidee
autor: Jürgen Veerme

termokruus-isadepaev-big

Juba peagi, novembrikuu teisel pühapäeval – 12. novembril – on isadepäev. Kui soovid isa või vanaisa sellel päeval üllatada ainulaadse kingitusega, siis meil on Sulle välja pakkuda üks vahva kingiidee – müstiline termokruus

Termokruus on suurepärane kingitus kõigile, sest sellega saab muuta ühised kohvi- ja teejoomised veelgi lõbusamaks. Valage tassi lemmik kuum jook ja vaadake, kuidas must kruus justkui võluväel valgeks muutub, paljastades Sinu valitud pildi.

Saabuva isadepäeva puhul teeme kingituse valimise lihtsaks, sest termokruus on poole soodsam ehk maksab vaid 6,49€ (tavahind 12,99€).

Pane tähele, et fotokruusi valmistamine võtab aega 5 päeva. Termokruusi saad tellida sobivasse Photopointi esinduskauplusesse või posti teel postkontorisse. Kampaania kestab kuni 5. novembri südaööni.

 

Photopointi fotomeenete osakonnast leiad lisaks termokruusile palju praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta. Valikus on pusled, mänguloomad, konservikarbiks maskeerunud fotokellad, võtmehoidjad ja rohkelt muud põnevat. Kõigile neile saab peale trükkida just sellise pildi, mis sõbra või lähedaste meele rõõmsaks teeb.

 

Asu isale või vanaisale termokruusi meisterdama – fotomeened.ee ››

The post Isadepäev on peagi käes – siin on Sulle müstiline kingiidee appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ainult 24h: Halloween’i puhul veebikaubamajas kõik kaubad lisaallahinnatud
autor: Jürgen Veerme

photopoint_halloween_1200x628

Täna, 31. oktoobril tähistatakse Eestiski üha populaarsemaks muutunud ülemaailmset halloweeni püha. See on öö, kui lapsed ja noored liiguvad ringi kostümeeritult ja teevad vigureid. Eriline tembutamine käib ka meil.

Halloweeni puhul on photopoint.ee veebikaubamajas kõik kaubad ostukorvis kuni 20% lisaallahinnatud. Ole nobe, sest pakkumine kestab vaid 31. oktoobri südaööni! ðŸƒâ€

Harjumuspäraselt rakendub lisasoodustus kõikidele kaupadele automaatselt ostukorvis. Nii et vaata välja asjad, mida vajad ja lisa need ostukorvi – seal näed täpselt ära, kui palju kokku säästad. Ja see kokkuhoid on tavapärasest kindlasti suurem.

Jõuludeni on jäänud vähem kui kaks kuud ja see tähendab, et aeg oleks hakata mõtlema kingituste peale – meie veebikaubamaja valikust leiad juba üle 250 000 kingiidee. Valikus on lisaks parimale fototehnikale ka mänguasjadjõulukaubadkummikud, talvesaapad lasteleparfüümidtasakaaluliikurid ja palju teisi igapäevaelus vajaminevaid seadmeid/vidinaid/kaupu.

Kui sul hetkel meelepärase ostuks eurosid napib, siis Photopointi järelmaksu abi kasutades saad tooted kohe kätte, kuid maksma hakkad nende eest alles veebruaris 2018.

 

Vali vajalik välja ja tee oma ostud Photopointi veebikaubamajas ›

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | LEGOD | JוULUKAUBAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KINGIIDEED | SEKSUAALTERVIS | ARVUTI & IT

 

Loe lisaks:

The post Ainult 24h: Halloween’i puhul veebikaubamajas kõik kaubad lisaallahinnatud appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9