10 nippi Tamronilt: kuidas pildistada paremaid reisifotosid?
autor: Stephan Redko

Selles postituses esitleme 10 väärtuslikku nõuannet Tamroni poolt, mis aitavad Sul viia reisil tehtavate fotode kvaliteedi uuele tasemele.

Alates õigest varustusest kuni kompositsioonini – avasta, kuidas hõlpsasti jäädvustada vapustavaid hetki. Iga nipiga toome välja ka kindla soovituse, millist Tamroni objektiivi võiks tolles hetkes oma hübriidkaamera ette keerata.

Olenemata sellest, kas soovid jäädvustada kauneid maastikke, mõnda põnevat linna või ainulaadseid kultuurisündmusi, siis saad õigete nõuannetega muuta oma reisimälestused veelgi elavamaks ehk siin on Sulle 10 konkreetset näpunäidet, mis aitavad puhkusel paremaid fotosid teha:


1. Kasuta ära kuldne valgus

Parimad fotovõimalused on sageli pärast päikesetõusu või enne päikeseloojangut, kui valgus on pehmem ja soojem.

Sellel hetkel võid kasutada näiteks Tamroni 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi, et jäädvustada võluvas valguses nii imelisi maastikke kui portreesid. Selle objektiivi abil saavutad suurepäraseid kaadreid tänu optilisele ehitusele ning valgusjõulisele f/2.8 avale.

Tamron objektiivid


2. Katseta erinevaid nurki

Lisa oma fotodele dünaamikat katsedades erinevaid vaatenurki Tamroni 17-70mm f/2.8 Di III-A VC RXD objektiiviga saad hõlpsasti vahetada lainurga ja standardse fookuskauguse vahel, et jäädvustada suurepäraseid maastiku- ja/või detailifotosid.

Lisaks proovi mängida kõrguse ja vaatenurgaga, et luua huvitavaid ja unikaalseid kompositsioone.

Tamron objektiivid


3. Jutusta lugu

Pea meeles, et Sinu fotod võiksid rääkida mingit lugu ehk püüa pildile mitte ainult peamisi vaatamisväärsusi, vaid ka inimesi, kultuuri ja pisidetaile, mis muudavad Sinu reisi ainulaadseks.

Tamroni 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD objektiiv võimaldab Sul püsida actionist kaugemal, et pildistada siiraid hetki ja jutustada oma lugu. Telesuum-objektiivi abil saad samuti jäädvustada detaile, mis oleks muidu märkamata jäänud.

Tamron objektiivid


4. Kiires olukorras vali vastavad seaded

Kui pildistad sporditegevusi või tänavastseene, siis tasuks kindlasti kasutada oma hübriidkaamera kõrgemat säriaega (automaatrežiimi peal peaksid sisse lülitama vaid spordirežiimi), sest vaid nii saad pildile püüda kiireid liikumisi.

Tamroni 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD objektiiv on kõik-ühes suumobjektiiv, mis annab Sulle paindlikuse jäädvustada dünaamilisi stseene, mille abil saad õige kaadri kätte igas olukorras.

Tamron objektiivid


5. Proovi kolmandike reeglit

Vaatamata levinud nõuandest, et Sinu subjekt peaks alati olema kaadri keskel, siis ei tasu seda igas olukorras pingsalt jälgida.

Proovi kaameras sisse lülitada “Rule of Thirds grid”, et saaksid lihtsasti jagada oma kaadri kolmandikeks ja asetada subjekti joonte või ristumiskohtade lähedale.

Tamroni 17-28mm f/2.8 Di III RXD objektiiv sobib ideaalselt maastikufotograafiasse ja aitab Sul saavutada teravad ja kontrastsed pildid suurepärase lainurk-ulatusega.

Tamron objektiivid


6. Hoia kaamera stabiilsena

Kinnita vajadusel oma kaamera statiivi otsa, et vältida värinaid ja saavutada selgeid ning teravaid fotosid.

Tamroni 70-180mm f/2.8 Di III VXD on kompaktne, kerge ning sobib ideaalselt reisijale, kes vajaab stabiilset telesuum-objektiivi. Tänu kiirele autofookusele ja suurepärasele optilisele jõudlusele saad isegi pikemate fookuskauguste juures luua teravaid fotosid.

Tamron objektiivid

7. Avasta makrofotograafia

Proovi maailma vaadata hoopis teise pilguga minnes lähemale. Uuri oma Tamroni objektiivi minimaalset teravustamiskaugust, sest mida väiksem on see number, siis seda lähemale saad subjektile minna.

Jäädvusta näiteks põnevaid taimi või putukaid, et näha neid lähemalt kui kunagi varem.

Tamron objektiivid


8. Kasuta taimerit

Fotograafid jäävad peaaegu alati oma piltidelt välja, kuid see ei pea nii olema. Nimelt, sea oma kaamera lihtsalt taimeri režiimile ja pane see stabiilsele pinnale või statiivile.

Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD objektiiv annab sulle lainurkvaate selliste piltide jaoks, millel saad ka suurema grupi esile tuua. Selle kompaktne disain ja suurepärane optiline kvaliteet jäädvustab kõik Sinu olulised detailid eriti selgelt.

Tamron objektiivid


9. Mängi säritusega

Eksperimenteeri erinevate säritusseadetega (exposure), et täielikult muuta oma fotode meeleolu. Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD objektiiviga saad teha võrratuid lainurk- ja nõrgvalgusfotosid, et jäädvustada ainulaadseid atmosfääre.

Kasuta laia ava, et luua kaunis bokeh efekt ja anna oma fotodele kunstiline ilme.

Tamron objektiivid


10. Püüa hetk fotole

Parimad kaadrid on sageli spontaansed ja autentsed. Kõige tähtsam on olla kaameraga alati valmis, et saaksid tähtsatel hetkedel kiirelt reageerida.

Kompaktne Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD objektiiv sobib ideaalselt tänavafotograafiaks, sest oma lainurga tõttu saad pildile püüda kogu linna ümbrust ja atmosfääri.

Tamron objektiivid


Nende 10. nõuande ja soovitatud Tamroni objektiivide abil oled nüüd kenasti valmis, et teha võrratuid fotosid oma järgmisel puhkusereisil nii et mine välja, avasta maailma ja püüa kallid mälestused pildile, mis jäävad Sulle südamesse (ning pildile) terveks eluks!

 

Soeta sobiv Tamroni objektiiv Photopointi kauplustest või veebist »

 


Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Juhul, kui Sul peaks väärt investeeringu tegemiseks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

 

(7)

The post 10 nippi Tamronilt: kuidas pildistada paremaid reisifotosid? appeared first on Photopointi ajaveeb.