Vallerret fotokinnaste sees ei hakka Sinu käed kunagi külmetama
autor: Jürgen Veerme

Vallerret kindad

Need, kes on talvel väljas pildistanud teavad, et tavaliste talvekinnastega on peaaegu võimatu kohandada kaamera seadeid või vahetada objektiive. Seetõttu võtavad paljud fotograafid need käest ära ja otsustavad kaamera kasutamiseks ja ideaalse kaadri jäädvustamiseks pigem külma kannatada.

Õnneks on olemas fotokinnaste tootja Vallerret, kes on pühendunud sellele, et muuta talvefotograafia nauditavaks ja kättesaadavaks kõigile maailma fotograafidele.

Nende valikus on erinevaid spetsiaalselt fotograafide spetsiifilisi vajadusi silmas pidades disainitud talvekindaid, mis katavad kõik erinevad vajadused – nii amatöörfotograafi, kes pildistab kelguga sõitvaid lapsi, kui ka professionaalse fotograafi, kes jäädvustab põhjapolaarjoonel jääkarusid. Populaarsemad seeriad on:

  • Vallerret Urbex – loodud aitama linnafotograafe, et nad saaks säilitada tasakaalu stiili, soojuse ja funktsionaalsuse vahel. Need unisex kindad on valmistatud ehtsast kitsenahast, sisaldavad 100% meriinovilla ja sobivad kasutamiseks puutetundlike ekraanidega.
  • Vallerret Markhof Pro V3 – need sobivad kasutamiseks keskmiste talviste temperatuuride juures ja sobivad nii linnatänavatele kui mägimatkadele, sest on mitmekülgsed, funktsionaalsed ning stiilsed.
  • Vallerret Hatchet – need täisnahast kindad on mõeldud seiklushimulisele välifotograafile ning hoiavad käed soojas ka südatalvel.

Eelpool välja toodud Vallerret’i kinnaste ühiseks ja kõige mugavamaks funktsiooniks on magnetitega FlipTech sõrmeotsa katted ehk nii pöidla kui nimetissõrme otsad avanevad magnetitega, mis on kiire võimalus koheselt reageerida, mistahes situatsioonile.

Vallerret fotokindad

 

Missugused Vallerret kindad valida?

Kui eelpool tõime välja populaarsemad seeriad, siis üldise valiku lihtsustamiseks kasutab Vallerret viieastmelist jaotust et aidata hinnata, missugusteks ilmastikuoludeks konkreetne kinnas kõige paremini sobib.

Valleret

Nagu näha, siis loobutud on temperatuurivahemike kasutamisest, sest igaüks meist tunnetab külma erinevalt. Samuti oleneb külma tajumine väga palju sellest, kas liigute või istute pikemat aega paigal ning ilmastikuoludest, nagu tuul, niiskus jne.

Kuidas valida aktiivsusele vastavad Valleret kindad?

Ehkki Vallerret kinnaste soojustasemed ei anna täpseid temperatuurisoovitusi, siis annavad need Sulle ettekujutuse konkreetse kindamudeli soojusomadustest võrreldes teiste Vallerret´i mudelitega. Lihtsalt mõtle sellele, missugust tüüpi fotograaf oled ning seejärel hinda enda:

a) aktiivsuse taset

Kas oled aktiivne, matkad ja liigud palju? Või oled hoopis faunafotograaf, kes peab mitu tundi vaikselt ja liikumatult paigal püsima? Mõtle hetke, kui palju liigud ja kui sooje kindaid võiksid vajada.

b) mitut rõivakihti kannd?

Heaks rusikareegliks on järgida seda, kui mitut kihti riideid sa kannad. Kui oled selga pannud sooja aluskihi, lisanud korraliku vahekihi ja pealmisena lisaks veel ka veekindla kattekihi, siis vajad tõenäoliselt ka kätele maksimaalset sooja ning kaitset. Kui oled aga riietatud kergemalt, näiteks vaid aluskihi ja tuult pidava kattega, siis ei vaja sa tõenäoliselt ka Vallerret´i kõige paremate soojusisolatsiooni omadustega kindamudelit.

Vallerret

Nii, et kasutades õigeid abivahendeid nagu Vallerret fotokindad on talvefotograafia üks kõige rahuldust pakkuvamatest fotograafiastiilidest, mida on võimalik harrastada.

 

Telli Vallerret fotokindad ja su sõrmed ei tunne enam kunagi külma ››

 

Juhul, kui Sul kvaliteetsete fotokinnaste ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(350)

The post Vallerret fotokinnaste sees ei hakka Sinu käed kunagi külmetama appeared first on Photopointi ajaveeb.