Rahvusvahelistel linnuvaatluspäevadel saab oma panuse anda ka iga eestlane – fotode ja vaatlusandmetega
autor: Lauri Veerde

linnuvaatlus

Juba sel nädalavahetusel ehk 3-4 oktoobril toimuvad traditsioonilised rahvusvahelised linnuvaatluspäevad EuroBirdwatch 2015. Linnuvaatluse projektis saavad osaleda ka kõik Eesti linnu- ja muiduhuvilised. Osalemiseks on vaja jälgida lindude tegevust ning vaatlusandmed kirja panna Eesti ornitoloogiaühingu veebilehel 03 oktoobril avatavasse veebipõhisesse ankeeti.

Lindude vaatlemiseks ei pea tingimata kuhugi minema – seda võib teha ka enda kodupõllul, koduaial või pikemal vaatlusretkel. Kel aga asja vastu rohkem huvi, saab osaleda kogenud linnuvaatlejate juhendamisel läbi viidavatel vaatlusretkedel. Laupäeval, 3. oktoobril on juhendajaga linnuvaatlused toimumas näiteks Pärnus, Pärnumaal Sindis, Hiiumaal Orjaku linnutornis ja Tartumaal Ihastes. Rohkem infot nende retkede kohta leiab Eesti ornitoloogiaühingu veebilehelt.

Nähtud liigid ja lindude ligikaudse arvu palub Eesti Ornitoloogiaühing kirja panna ning edastada andmed kiirkokkuvõtete tegemiseks juba 4. oktoobril hiljemalt kella 15ks.

 

Linnuvaatlused fotohuvilistele 03 oktoobril

Hiireviu Kordian. Foto – Urmas Sellis

Viuaasta puhul toimub lisaks tavalistele juhendatud linnuvaatlustele kolmes kohas ka spetsiaalsem röövlindude vaatlemine koos pildistamisega. Herilaseviu sügisränne on nüüd juba lõpukorral – seega keskendutakse vaatlustel ja pildistamistel eelkõige hiireviule. Sellised fotograafiaga tihedalt seotud röövlindude vaatlused toimuvad:

  • Läänemaal Põõsapea neemel kell 7.30-12, juhendab Uku Paal, telefon 5660 7992.
  • Pärnumaal Lao endise linnujaama juures (800 m enne Munalaiu sadamat) kell 8 – 13, juhendab Indrek Tammekänd, telefon 5271 365.
  • Tartumaal Peipsi järve ääres asuva Mehikoorma tuletorni juures kell 9 – 14, juhendavad loodusfotograaf Arne Ader ja Urmas Sellis, telefon 503 4799.

Suur binoklite ja vaatetorude soodusmüük Photopointis

binoklite-banner-2-suur

Selleks, et kõik linnud ilusti vaadeldud saaksid, on Photopointis alates tänasest kuni 04 oktoobrini kõik Pentax binoklid ja vaatetorud -20% soodushinnaga. Vaata selel pakkumise kohta lähemalt siit.

 

Vaata kaardilt – kus Eestis toimuvad EuroBirdwatch 2015 raames linnuvaatlused