Minu üks aasta koos Peak Design Mobile telefonitarvikutega
autor: Hendrik Osula

Peak Design kaamerarihmad ja kotid on olnud minu igapäevases kasutuses juba aastaid ehk alates ajast, kui nad alustava ettevõttena tegid esimesed katsetused Kickstarteri platvormil.

Nende fototarbed on neile toonud ülemaailmse kuulsuse tänu nutikatele lahendustele ja suurepärasele tootekvaliteedile. Seega, kui hakkasin endale autosse telefonihoidikut otsima ja leidsin, et Peak Design pakub lahendust ka sellele murele, olin koheselt huvitatud.

Peak Design Mobile tarvikute ökosüsteem

Arvestades, et olen Androidi kasutaja, siis MagSafe, mida Peak Design oma “Mobile” seeria tarvikute juures kasutab, pole minu telefonile integeeritud.

Seetõttu pidin oma Google Pixel 6 Pro ümber ostma Peak Design Everyday kaitseümbrise, mis on üllatavalt kerge ja mitte eriti paks, kuigi sellel on sisse ehitatud tugevad magnetid, mis peaksid olema isegi tugevama tõmbega kui iPhone’i enda MagSafe.

Lisaks on sellega võimalik telefoni kinnitada ka erinevate teiste Peak Design lisatarvikute külge, kus kasutatakse lisaks magnetile ruudukujulist füüsilist kinnitust. Maastikurattaga või Tallinna linna äärekividest üle sõites on sellest tugevast kinnitusest kindlasti palju kasu.

Peak Design Wallet

Lisaks kinnitustele on antud kesta abil võimalik kasutada ka näiteks õhukest kaarditaskut mis magnetiliselt telefoni külge ennast klõpsab. Ja kuna ma suuresti kannangi kaasas vaid panga-, ID- või kliendikaarte, siis oli ka antud kaarditasku ostmine kohe teemaks.

Kogemus on näidanud, et neid väikeseid kaarditaskuid kipun ma kuhugi unustama, seega fakt, et see on nüüd minu telefoni küljes, vähendab olulsielt ka nende kaotamise hirmu.

Ühesõnaga on mobiilsete tarvikute ökosüsteem Peak Designil suhteliselt lai ja pakub võimalusi erinevatele kasutajatele.

Peak Design Mobile Car Mount telefonihoidik

Rääkides lähemalt telefonihoidikust, mille oma vanasse Saabi soetasin, siis valisin just Peak Design Mobile Car Mount kleebitava variandi, kuna vana auto ventilaatori ava, kuhu Peak Design Car Vent Mount susata poleks küllap tänapäeva suurte telefonide raskusele hästi vastu pidanud. Lisaks tahtsin kindlasti sellist mudelit, mis laeks mu telefoni juhtmevabalt.

Peak Design Mobile Car Mount kinnitust paigaldades sattusin hetkeks kimbatusse, sest mu auto armatuuril ei tundunud olevat head kohta, kuhu seda kinnitada. Nimelt on tarvis selle kleepimiseks siledat pinda, mida minu armatuuril oli suhteliselt vähe. Lisaks tuleb mõelda ka sellele, et telefon kinnituse küljes millelegi olulisele ette ei jääks.

Õnneks leidsin lõpuks täpselt sobiva koha, mis on ka mõnusalt lähedal “sigaretisüütajale”, seega ei pea juhe pikalt mööda armatuuri hoidikuni jooksma.

Peak Design Car

Kui kleepimistöö tehtud ja soovitatud 12 tundi oodatud, oli minu esimene üllatus kohe see, kui jäigalt ja tugevalt mu suhteliselt suur Google Pixel 6 Pro selle külge kinnitus. See tekitas kohe usaldust, et isegi munakiviteel see sealt niisama ära ei kuku.

Küll aga oli aeg-ajalt pisut probleeme juhtmevaba laadimisega, sest kui nutitelefon pisut vales asendis nö lukustus hoidiku külge, siis polnud kontakt nii hea ja laadimine kippus katkema.

Tavaliselt aitas siis telefoni kerge liigutamine, aga näiteks muret minu uue Google Pixel 8 Pro mudeliga ei esinenud, kusjuures sellel ei kasuta ma Peak Designi enda katet, vaid tavalist läbipaistvat, aga siiski MagSafe magnetitega katet, mille Amazonist ostsin. Ja haakuvuse tugevus hoidikuga on ikka üllatavalt hea!

Peak Design

Seega, kui Peak Design’i enda ümbriseid Sinu telefonile ei pakuta või ei peaks see sulle mingil põhjusel meeldima, siis igasugused teiste tootjate MagSafe magnetitega katedt töötavad ka väga kenasti!

Peak Design Mobile Wallet kaarditasku

Autos olevast telefonihoidikust on mul rohkem kasutuses Peak Design Mobile Wallet kaarditasku, mis asendas koheselt ja jäädavalt minu eelmise kaarditasku, mida mitmeid kordi olin kuhugi unustanud või mis oli taskust istudes välja kukkunud.

Nüüd aga tänu sellele, et see on mul magnetiliselt telefoni küljes, ei kipu see ära kaduma. Lisaks, kui lähen kuhugi ja soovin kaasa võtta ainult telefoni, siis on seda taskut lihtne telefoni küljest ära võtta.

Peak Design Wallet

Nutikalt on lahendatud ka see, kuidas kaardid taskust välja käivad tänu tõmmatavale kattele, mis toob kaardid taskust välja, ja sama lihtsasti kaarti taskusse pannes sulgub kate magnetiliselt, kaitstes kaarte sealt väljakukkumast.

Üldse tundub, et Peak Design on suutnud oma toodete juures magnetitest ja nende kasutusvõimalustest viimast võtta, leides alati õige tugevuse magnetite vahel, et kinnitus oleks usaldusväärselt tugev, samas piisavalt lihtsa vaevaga soovi korral avatav.

Peak Design Wallet

Peak Design kaarditasku värv on ka meeldivalt neutraalne, et isegi tavalise läbipaistva kesta küljes ei tõmba see liialt tähelepanu, aga tänaseks on müügil ka värviküllasemaid versioone. Peak Design’i enda katte juures sulandub see aga viimasega ideaalselt ühte.

Mida Peak Design Mobile lisatarvikutest arvata?

Olen nüüd neid kolme toodet aktiivselt kasutanud enam kui aasta aega ja võin veendunult väita, et Peak Design Mobile tooted on igati oma hinda väärt. Nii nagu nende fototarvikud, siis ei ole nad ka telefonitarvikute kvaliteedis absoluutselt ühtegi järeleandmist teinud.

Kui nende õlakotti olen juba 6 aastat kasutanud ja see näeb siiani välja peaaegu nagu uus, siis nende mobiiliseeria tooted tunduvad samamoodi väga kaua kestvat. Igatahes ei tuvasta ma ühtegi kulumisjälge isegi pärast aastast igapäevast kasutamist.

Peak Design Mobile

Nii et, kui oled otsimas endale kas kvaliteetset magnetilist telefonihoidikut autosse või lihtsalt mugavat kaitseümbrist oma hinnalisele telefonile, siis on Peak Design nime kandvad tooted kindlasti väärt kaalumist!

 


Hendriku tööde ja tegemistega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel hendrikosula.com

 

Tutvu ka teiste sisukate ülevaadetega:

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis. 

(14)

The post Minu üks aasta koos Peak Design Mobile telefonitarvikutega appeared first on Photopointi ajaveeb.