Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR on 14-kordse suumiga reisiobjektiiv
autor: Stephan Redko

Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR objektiiv

Nikon andis hiljuti teada, et müügile on tulekul Z-bajoneti seni kõige laiema suumivahemikuga objektiiv, milleks on Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR ja see on Photopoinit veebikaubamajas juba ka eeltellimiseks saadaval. Müügile jõuab aprillikuu jooksul.

Tegu on Nikon täiskaader hübriidkaameratele mõeldud objektiiviga, kuid muidugi on võimalik seda ette keerata ka Z DX ehk Nikon poolkaader hübriidkaameratele, mille tulemusena saavutad soliidse 42-600mm fookuskauguse vahemiku.

Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR — kõik-ühes supersuum

Just enne reisihooaega müügile jõudev Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR võimaldab Sul kõik oma teised objektiivid koju jätta, sest see toru pakub suumivahemikku lainurgast kuni supertelefotoni välja — kõik, mida jäädvustada vaja, saad sellega tehtud!

Kaalu poolest on Z 28-400mm VR üpris kergekaaluline, arvestades kõike, mida see endas pakib. See kaalub 725 grammi ning kõige kompaktsemas asendis on see 142mm pikk. Ühesõnaga, reisile kaasa võtmiseks on see objektiiv kahtlemata sobilik variant.

Kindlasti tasuks ära kasutada Z 28-400mm f/4-8 VR lähiteravustamis võimalust, sest laiemast otsast on võimalik Sul teravustada juba alates 20 cm kaugusest. Lisaks pakub see 0,35-kordset maksimaalset suurendust.

 

Teravustamiseks kasutab Z 28-400mm f/4-8 VR samasugust samm-mootorit nagu ka kõik teised hiljutised Nikkor Z-objektiivid, mis on tõestatud pakkuma kiiret ja vaikset fokusseerimist. Manuaalselt teravustades on võimalik kasutada ka lineaarset teravustamist.

Nikon’i vibratsiooni vähendus tehnoloogia ehk VR aitab kaadrit lausa kuni 5-stopi võrra stabiliseerida ning kui keerad selle objektiivi mõne keresisese stabilisaatoriga kaamerakere külge, siis lisandub veel lisaks 0.5-stopi võrra stabilisatsiooni.

Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR objektiiv

Boonusena tuleb objektiiviga kaasa vinge “square” päikesevarjuk, mis tuleb kasuks päikeseliste ilmade korral ning peaks ka mainima, et see annab objektiivile päris kena välimuse.

Kui aga päike paraku ei paista ning ilmaolud on hoopis kehvemad, siis võta teadmiseks, et Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR on tolmu- ja pritsmekindla disainiga, et Sa ei peaks iga väiksema tibutuse pärast objektiivi peitu panema.

 

Eeltelli Nikon Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR kohe ära »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(1)

The post Nikkor Z 28-400mm f/4-8 VR on 14-kordse suumiga reisiobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.