Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports kaasa ja Norra pildistama
autor: Ander Iva

Lõpuks on kätte jõudnud see kauaoodatud aeg ja müügile on jõudnud Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv.

Mäletan, kuidas ma juba 2020. aastal kuulsin sellest objektiivist esimesi kõlakaid ja arvestades, et Canon ja Nikon peegelkaameratele oli see turul olnud juba 2019. aastast, siis oli see ainult aja küsimus, millal tullakse lagedale Sony E-bajonetiga. Ootamise aeg on nüüd läbi!

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

Olen alati tugevalt fännanud suurema fookuskaugusega objektiive ja alati teadnud ka seda, et ühel päeval tahan endale soetada 70-200mm f/2.8 – sõltumata tootjast – just selle laialdase kasutusvõimaluste tõttu.

Eelkõige on sellisega mul kõige mugavam pildistada üritustel (kontsertid/spordisündmused), kus 70 millimeetriga jäädvustada tervet lava korraga ning siis ühe liigutusega sisse suumida ühele artistile. Minu jaoks on see vahemik täpselt paras ehk ei ole liiga kitsas ega liiga lai.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports tuli müügile 2023. aasta detsembris ja alates sellest hetkest olen kasutanud seda oma ainsa objektiivina.

Norras polaarreisil – kaasas Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS

Kõige suurem proovilepanek selle viimase 2 kuu jooksul antud objektiivile oli minu järjekordne Norra polaarreis.

Lähenesin sellise nurga alt, et virmaliste jaoks oli mul kaasas tagavara kaamerakere koos Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD lainurgaga ning enda Sony a7 III täiskaader hübriidkaamera ees oli siis Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

Objektiividest oli veel valikus kaks varianti, kuid ma ei tundnud ühelgi hetkel, et mul oleks tekkinud vajadus vahetamiseks.

Sigma 70-200mm f/2.8 suumivahemik kattis ideaalselt ära kõik, mis ma vähegi oskasin reisi ajal pildistada – mäed, portreed, detailkaadrid, metsloomad jms.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

Kui lugesin enne reisi rahvusvahelistest gruppidest teiste arvamusi, siis jäi kõlama üks humoorikas kommentaar: “Aastal 2023 teevad nagunii kõik objektiivid teravaid pilte.”

Samas olen ka kuulnud näiteid objektiividest, mille kohta on kõrged ootused, kuid katsetamiste käigus on selgunud vastupidine reaalsus. Seetõttu on mul eriti hea meel tõdeda, et Sigma mind selles osas kohe kindlasti alt ei vedanud.

Peale “tavaliste” funktsiooninuppude (fokusseerimisvahemik, “OS Mode” jne) on sellel objektiivil veel lisaks kolm programmeeritavat nuppu. ja vaikimisi on need seadistatud peatama fokusseerimist.

Näiteks, kui pildistada AF-C režiimis ning hoida all ühte neist kolmest nupust, siis see peatab ajutiselt fokusseerimismootori ja kui nupu päästad, siis saab jälle jätkata. Kui on soovi neid nuppe ise programmeerida, siis peab ostma/rentima spetsiaalse Sigma USB doki (kusjuures pane tähele, et see ühilduks objektiivi bajoneti tüübiga).

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

 

Esmase katseperioodi ajal sain pidevalt kinnitust Sigma kvaliteedistandarditele. Fokusseerimiskiirus on hetkeline, mis tuleb kasuks spordifotograafias või mujal, kus objektid liiguvad kaamera eest kiirelt läbi. 

Pildid jäid alati teravad ja ebaõnnestusid ainult need, kus ma ise tegin mõne sellise vea, mida ei saa panna objektiivi süüks.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sport optiline stabilisaator

Eraldi tahan välja tuua Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN optilise stabilisaatori võimekuse, mis on mindblowing.

Oli hetki, kus ma teadlikult proovisin, millise säriajaga on käest hoides võimalik saada terav pilt, aga kõige enam jääb meelde hetk, mis oli täisjuhuslik.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

Norra reisi ajal õues jalutades suunasin kaamera taevasse, et tuvastada virmalisi ja ma isegi ei lootnud, et pilt võiks jääda terav kuna tegin katsetusi säriajaga 1 sekund. Hiljem töötluse käigus komistasin sama pildi otsa ning avastasin, et see tuli teravalt välja!

Ma olen katsetanud igasuguseid erinevaid objektiive ja just optiline stabilisaator on alati üks, mida mulle meeldib äärmuslikes tingimustes proovile panna ja kunagi ei ole saanud säriaega nii madalale ajada, kui Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN puhul.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

Kui välja tuua midagi mitte nii positiivset, siis on selleks objektiivi kaal. Samas sellise füüsiliselt suure objektiivi kohta on see juba eeldustesse sisse kirjutatud.

Kuna olen harjunud kasutama kaamerat koos akutallaga, siis kõik koos (kere, akutald kahe akuga, objektiiv, varjuk, kaelarihm) kaalus varustus kokku 2,5 kilo. Kui terve päev pildistada ilma võimaluseta vahepeal neid käest panna, siis õhtuks on kael mõnusalt kange.

Kokkuvõtteks

Isiklikult arvan, et Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports on väga hea alternatiiv teistele variantidele, milleks on eelkõige Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD või Sony 70-200mm f/2.8 GM OSS II.

Võrreldes esimese põlvkonna Tamroniga on Sigmal rohkem funktsioone – kõige olulisem neist optiline stabilisaator ning programmeeritavad nupud. Võrreldes Sonyga on Sigma märkimisväärselt soodsam, sest I generatsiooni Sony 70-200mm f/2.8 GM maksab hetkel 2449€ ning II generatsiooni oma 2999€.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiiv

Olles proovinud neid kõiki, siis julgen kindlalt Sigmat soovitada ja kui Sa kohe ostu teha ei taha/ei julge, siis Sony hübriidkaamerate ette sobiva bajonetiga mudel on kõigile huvilistele laenutamiseks olemas ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis.

 


Anderi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või ivaphoto.ee

 

Tutvu lisaks:

(4)

The post Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports kaasa ja Norra pildistama appeared first on Photopointi ajaveeb.