Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on 180-kraadise vaateväljaga kalasilmobjektiiv
autor: Stephan Redko

Sigma teatas, et lisaks 500mm f/5.6 DG DN OS Sports telefiksobjektiivile on nende poolt peagi müügile oodata ka maailma esimest f/1.4 avaga täiskaader hübriidkaameratele loodud kalasilmobjektiivi Sigma 15mm f/1.4 DG DN FISHEYE Art.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on valik julgetele

Eelkõige astrofotograafidele suunatud Sigma 15mm f/1.4 ülilainurk-kalasilmobjektiiv pakub eriti kõrgkvaliteedilist jõudlust – isegi maksimaalse f/1.4 avaga jäädvustades. Erinevalt tavalistest “kalasilmadest” on see erakordselt terav kogu oma 180° vaatenurga ulatuses.

Selles peitub Sigma kõige uuem optiline disain, mis parandab märkimisväärselt kaadrites tekkivaid aberratsioone — koosnedes neljast FLD, kolmest SLD ja kahest asfäärilisest elemendist võid kindlasti loota imelist pildikvaliteeti.

Tänu kõigele sellele on antud objektiiv suurepärane valik mitte ainult astrofotograafiaks, vaid kindlasti ka päevastel ajal toimuvate tegevuste jäädvustamiseks nagu maastiku- ja arhitektuurifotograafia, kus üldjuhul võivad päikse tõttu tekkida erinevad aberratsioonid.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 15mm f/1.4 DG DN omapära tõttu ei ole võimalik esiklaasile ette keerata standardseid filtreid, millega tavaliselt ollakse harjunud.

Selleks, et Sa täitsa unarusse ei peaks jääma, siis on Sigma lisanud objektiivi bajonetipoolele geelfiltri hoidja, kuhu filtreid paigaldada. Eriti tuus on veel komplekti kuuluv objektiivikork, kus on võimalik hoiustada just kahte geeltüüpi filtrit.

Üks teine vahva omadus, mida oleme aina rohkem hakanud nägema just eelkõige Sigma tippklassi “Art” seeria objektiividel on avarõnga olemasolu. Tänu sellele on Sul võimalik kahe käega juhtida oma kaameraseadeid ehk vasaku käega ava ning paremaga nt. säriaega ja ISO.

Antud objektiivi avavahemik ulatub valgusjõulisest f/1.4 kuni f/16-ni välja. Ava saab juhtida nii avarõnga kui ka kaamera kaudu, kui sätid avarõnga “A” režiimi peale. Lisaks on võimalik avarõngast lukustada kasutades selleks vastavat lülitit.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Teravustamiseks peitub objektiivis HLA (High-response Linear Actuator) mootor, millelt võid loomulikult oodata kiiret, sujuvat ja vaikset fokusseerimist.

Objektiivi lähim teravustamiskaugus on 38,5 cm ja komplekti kuuluvad objektiivi otsakorgid, statiivikinnitus, soojendi hoidja, õlarihm ja vutlar.

Seda optilist pärli on Photopointi esinduskauplustesse oodata juba märtsikuu lõpus, kuid kiiremad saavad eeltellimuse veebikaubamajas kohe ära vormistada.

 

Eeltelli Sigma 15mm f/1.4 DG DN FISHEYE Art Sony või Panasonic ette kohe ära »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(11)

The post Sigma 15mm f/1.4 DG DN Art on 180-kraadise vaateväljaga kalasilmobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.