Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi on paljud pikalt oodanud
autor: Stephan Redko

Sigma 70-200mm F2.8 DG DN OS

Meil on jagada hea uudis nii Sony kui ka Panasonic täiskaader hübriidkaamerate omanikele — lõpuks ometi on müügile jõudmas Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports telesuum-objektiiv.

Seda on paljud fotohuvilised ja professionaalid oodanud, sest see oli siiani ainus objektiiv, mis puudus Sigma “holy trinity” komplektist täiskaader hübriidkaameratele.

Nimes olev “OS” vihjab selles sees peituvale optilisele stabilisaatorile, mis pakub laiast otsast kuni 7.5-stopi ulatuses stabilisatsiooni ning kitsamast otsast kuni 5.5-stoppi. Ja nagu ikka, siis stabilisaatorit saab oma soovide järgi kohandada külje peal oleva lüliti abil.

Lülititest rääkides, siis Sigma 70-200mm f/2.8 pealt leiame lisaks OS lülitile ka AF/MF, fookuspiiraja, “CUSTOM” ning “CLICK” lülitid, mis aitavad objektiivist võtta maksimumi igas olukorras.

Suurepärane omadus, mida nägeme ka Sony teise generatsiooni 70-200mm telesuumil on avarõngas. Selle olemasolu võimaldab ava kohandada palju lihtsamini ja ausalt öeldes ka vahvamalt.

Ava saab kruttida nii klikatava tagasisidega kui ka ilma, olenevalt Sinu valikust “CLICK” lülitil. Juhul, kui Sulle meeldib ava seadistada kaamera kaudu, siis seda saad teha keerates avarõnga “A” režiimi peale.

 

Sigma 70-200mm F2.8 DG DN OS

Tegu on Sigma “Sports” seeria toruga, mis ütleb Sulle seda, et see on action’iks valmis.

Ülikiiret autofookust võimaldavad selles objektiivis kaks “high-response linear actuator” mootorit, mis ilmselt ei ütle Sulle palju. Küll aga Sigma lubab, et see on professionaalseks kasutuseks loodud ehk kui Sul peaks sellega mõni hetk tabamata jääma, siis see ilmselt ei ole objektiivi süü.

Kuigi ükski ettekeeratav objektiiv pole täielikult veekindel, siis Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS on sellele nii lähedal kui võimalik. S

elle objektiivi bajonetiühendus, fookusrõngas, suumirõngas ning lülitid on kõik tolmu- ja niiskuskindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaas vett- ja õlitõrjuvate omadustega ehk ütleme nii, et selle toruga võid enesekindlalt kehvemates tingimustes jäädvustada.

Sigma 70-200mm F2.8 DG DN OS

Videograafidele lubab Sigma nii palju, et teravustamise käigus esineb minimaalne focus breathing, mida saan kinnitada vaadates objektiiviga filmitud näidisvideosid — see probleem tundub tegelikult täiesti olematu.

Mõned muud toredad omadused, millest võiksid teadlik olla on sisemine suum, sisemine teravustamine ning minimaalne raskuskeskme muutus lihtsustatud gimbali kasutuseks. Oma kaamera ning objektiivi saad statiivi külge kinnitada objektiivil oleva statiivipesa kaudu.

Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports võiks Photopointi esinduskauplustesse jõuda müügile veel selle aasta sees, kuid huvi nii Eestis kui terves maailmas on tohutult kõrge nii et kindla ostusoovi korral soovitame selle juba täna meie veebikaubamajast eeltellida.

 

Eeltelli Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS | Sports — loomulikult Photopointist »

 


Kui Sul rahalisi vahendeid peaks puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(6)

The post Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports telesuum-objektiivi on paljud pikalt oodanud appeared first on Photopointi ajaveeb.