Pentax WG-90 on uue generatsiooni kõigekindel kompaktkaamera
autor: Stephan Redko

Pentax WG-90

Elu on täis seiklusi ning nende jäädvustamiseks võiks igal ühel kaasas olla üks kvaliteetne kaamera. Selline, mis ei takista Sinu liikuvust ning suudab ka paar kolksu ning vihmasaju ära kannatada.

Lisaks GoPro’le on peagi selliseks variandiks ka Ricoh Imaging poolt müügile toodav Pentax WG-90 kompaktkaamera, mis on juba eeltellimiseks olemas Photopointi veebikaubamajas.

Pentax WG-90 — kaamera, mis tuleb Sinuga igalepoole kaasa

Üks kõige märgatavam muudatus WG-90 mudelil on “Pentax” nime tagasi toomine. Ettevõtte sõnul tehti selline lüke seetõttu, et Pentax on vee-, tolmu- ja ilmastikukindlate kompaktkaamerate hulgas juba tuntud nimi. 

Võin ka isiklikult öelda, et Pentax teeb ilma küsimata kõige ilmastikukindlamaid kaameraid ehk kui see on Sinu prioriteet, siis Pentax on kindel valik. Samas ettevõtte “Ricoh” brändinime all olevad kaamerad on tihti just ilma igasuguse veekindluseta.

Pentax WG-90

Kuid nimi nimeks, mida Pentax WG-90 endast päriselt kujutab? Selle südameks on 16-megapiksline 1/2.3″ BSI CMOS sensor, mille ette on fikseeritud 5x optilise suumiga objektiiv (35mm ekvivalendis 28-140mm).

Ricoh’i (Pentax brändi omanik) sõnul on WG-90 kaamera 14 meetri sügavuseni veekindel, 1,6 meetri kõrguseni põrutuskindel ning kuni -10°C temperatuurini külmumiskindel. Seetõttu võid selle endaga kaasa vedada praktiliselt kõikjale ning enesekindlalt jäädvustada igat hetke olenemata sellest, mida ilm antud hetkes teeb.

See on teadatuntud tõde, et kõige parim kaamera on see, mis on Sinuga alati kaasas. Kuigi tänapäeval on selleks kaameraks saanud enamustel taskus olev nutitelefon, siis nendele, kes tahavad saavutada midagi kõrgekvaliteetsemat ent sama kompaktset kui telefoni, see kaamera on Sulle.

Ootame Pentax WG-90 rõõmuga müügile nii klassikalises mustas kui ka ägedas sinises värvitoonis. Photopointi esinduskauplustesse peaks see saabuma 2024. aasta jaanuari lõpus, aga nagu öeldud, siis juba praegu on võimalik eeltellimus ära vormistada veebikaubamajas. 

 

Eeltelli kõigekindel Pentax WG-90 kompaktkaamera Photopointist »

 

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(32)

The post Pentax WG-90 on uue generatsiooni kõigekindel kompaktkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.