Sündinud on Nikkor 24mm f/1.7 ehk esimene Nikon Z DX fiksobjektiiv
autor: Stephan Redko

Nikon poolkaader hübriidkaamerate (Z DX) objektiivide valik on siiani ausalt öeldes olnud üsna niru, kuid mitte enam kauaks. Nüüd on lõpuks oodata ka ühte korralikku “toru”, mida sinna ette keerata. Siin see on — Nikkor Z DX 24mm f/1.7.

Mida see objektiiv endast kujutab? Kas see võiks sobida just Sulle? Loe edasi ja teeme asjad selgeks 👇

Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7

Nikkor Z DX 24mm f/1.7 omadused

Pole kahtlustustki, et 24 mm on suurepärase fookuskaugusega objektiiv, mida poolkaader sensoriga hübriidkaamera ette keerata. Just seetõttu, et võttes arvesse 1.5 kordset crop factorit, siis muutub see hoopis 35 mm fookuskauguseks (noh okei, tegelikult 36mm).

35 mm on foto- kui videograafide seas üks armastatuim fookuskaugus, sest sellel on mõnus vahepealne vaateväli, mis pole liiga lai ega liiga kitsas. Seetõttu sobib see enamus olukordade jaoks – tänavafotograafiast kuni pulmavideoteni välja.

Nikon Nikkor Z DX 24mm f/1.7

Hea uudis videograafidele on see, et Nikon Nikkor Z DX 24mm objektiivil on minimaalne focus breathing, mille tõttu püsib Sinu vaateväli sama, fokusseerides ühest punktist teiseni. Lähivõtete jaoks tuleb kindlasti kasuks selle minimaalne teravustamiskaugus, mis on kõigest 18 cm.

Kui ostsid omale poolkaader hübriidkaamera, sest tahtsid võimalikult kompaktset ja kerget kaamerakomplekti, siis Nikkor 24mm f/1.7 täidab selle soovi – see kaalub vaid 135 grammi ning on vaid 70 mm pikk.

Ning nagu kõikide Nikon Z-bajonett objektiividega, siis on see on tolmu- ja pritsmekindel, mis võimaldab seda kasutada ka kehvemates ilmaoludes.

Nikon Nikkor Z DX 24mm jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile juba juunikuu lõpus, aga kui soovid olla esimeste hulgas, kes selle Eestis endale saab, siis soovitame objektiivi veebikaubamajast eeltellida.

 

Eeltelli Nikkor Z DX 24mm f/1.7 juba täna endale ära »

 

Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering, mistõttu pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(17)

The post Sündinud on Nikkor 24mm f/1.7 ehk esimene Nikon Z DX fiksobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.