Tulekul on uus Tamron supersuum-objektiiv Sony E- ja Fujifilm X-bajonetile
autor: Jürgen Veerme

Tamron 18-300mm F/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (B061)

Tamron annab teada, et on valmistamas uut 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (mudel B061) ultrasuumobjektiivi Sony hübriidkaameratele ja esimest korda Tamroni ajaloos tuuakse müügile ka Fujifilm hübriidkaameratele sobiv mudel.

Hetkel on objektiiv veel arendusjärgus, aga juba on teada, et sellest saab esimene 16,6x suumiga APS-C ehk poolkaadersensoriga hübriidkaameratele loodud suumobjektiivide hulgas*. Uue objektiivi universaalne fookuskauguste vahemik 18-300mm (täiskaader hübriidkaamerete ees umbes 27-450 mm ja arvestada tuleb crop faktorit) peaks olema meeltmööda paljudele fotohuvilistele. Sellega saab 18mm asendis pildistada laiu vaateid (maastikul või kitsamas ruumis) ja 300mm asendisse suumides püüda pildile kaugustes olevaid objekte nii nagu need oleksid päris lähedal – eriti ilmekalt avaldub selle võimekus reisil olles.

Teada on ka seda, et uuel ultrasuumil on olemas Tamroni teada-tuntud VC-pildistabilisaator ja see on varustatud ka VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, mis pakub ülimalt täpset ja vaikset teravustamist. 

Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD jõuab loodetavasti müügile juba selle aasta sügisel, kuid tuleb arvestada ülemaailmsest COVID-19 viirusest tulenevaid tarneraskuseid, mis võivad objektiivi turule toomist edasi lükata.

 

Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››

 

Kogu Sonyle mõeldud Tamron objektiivide valik (enamus neist on saadaval ka Photopointi rendis):

Allikas: Tamron
*APS-C sensoriga hübriidkaameratele loodud suumobjektiivide hulgas (Tamron, juuli 2021 seisuga)

(9)

The post Tulekul on uus Tamron supersuum-objektiiv Sony E- ja Fujifilm X-bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.