Olympus OM-D E-M10 Mark III – parem ergonoomika ning 4K video
autor: Silver Pik

Olympus tutvustas täna oma uusimat OM-D seeria hübriidkaamerat, mis on mõeldud mugavaks ning lihtsaks kasutamiseks. Kaamerat, mis on suunatud just nendele kasutajatele, kes soovivad paremat kvaliteeti ning võimalusi kui nutitelefon seda pakkuda suudab, samas lihtsamat ja kompaktsemat kaamerat kui seda on suured peegelkaamerad. Selleks kaameraks on OM-D seeria pesamuna – täiesti uus Olympus OM-D E-M10 Mark III hübriidkaamera.

לhest küljest võiks kahtlustada, et Olympus teeb Nikonit järgi, kuna juba kolmas põlvkond E-M10 seeria kaameraid on kohal, kuid sensori eraldusvõime püsib 16 megapiksli juures. Tegelikult päris nii hull see olukord ei ole – sisulisi muudatusi nii sensoril kui selle ümber on tegelikult omajagu olnud, tehes sellest kaamerast tõsise kaamera. 16,1-megapikslise sensori peale on pandud uus teravustamissüsteem, tõstes teravustamispunktide arvu 81 punktilt 121 teravustamispunktini. Kaamerale lisati ka uuem TruePic VIII pildiprotsessor, mis võimaldab 0,1 kaadrit/sek kiiremat sarivõtet – maksimaalselt 8,6 kaadrit/sek. Sensori tundlikkus jäi samaks – ISO 200–25 600, min on laiendatav kuni ISO 100’ni. Samuti ei muudetud keresisest stabilisaatorit – sama võimekas 5-teljeline 4-stopine sensori nihutusel baseeruv stabilisaator silub nii foto kui video salvestamise ajal tekkinud liigutused.

Siin tuleb välja ka suurem uuendus – OM-D E-M10 Mark III hübriidkaamera videosalvestus on tõusnud tänu uuele pildiprotsessorile lausa 4K peale. Videosalvestusest on toetatud nii 24p, 25p kui 30p kaadrisagedused ning maksimaalne andmetihedus on 102 Mbps. Samas tegu ei ole professionaalse kaameraga – kolmanda põlvkonna E-M10 hübriidkaameral puuduvad kõrvaklapi väljund ning mikrofoni sisend.

לhendustest rääkides – USB on ikka versioon 2.0 peal, microHDMI väljund võimaldab pilte ja videot suurel ekraanil kuvada… ning integreeritud WiFi ühenduse kaudu saab pilte nutiseadmesse edastada või viimasest lausa kaamerat juhtida.

Olympus OM-D E-M10 Mark III kaameral on ka mugav 2,36-megapiksline OLED pildiotsija ning kaamera taga on 3-tolline 1,04-megapiksline kallutatav puuteekraan. Uuendusena on aga muudetud nuppude disaini, mis on nüüd suuremad ning lihtsamini kasutatavad.

Tehnilised andmed:

 • 16,1-megapiksline Four Thirds Live MOS sensor
  Sensori tundlikkus ISO 200 – 25 600; laiendatav ISO 100 – 26 600
 • TruePic VIII pildiprotsessor
 • 121 teravustamispunktiga autofookus
 • 4K UHD 24p/25p/30p videosalvestus
 • 8,6 kaadrit/sek sarivõte
 • Integreeritud WiFi ühendus
 • Puutetundlik 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga kallutatav LCD puuteekraan
 • 2,36-megapiksline OLED pildiotsija
 • Katiku säriajad 1/4000–60 sek; kuni 1/16 000 sek elektroonilise katikuga
 • BLS-50 liitiumaku, vastupidavus kuni 330 kaadrit (CIPA)
 • Mõõtmed 122 ח 84 ח 50 mm
 • Kaal 410 g (koos akuga)

Olympus OM-D E-M10 Mark III hübriidkaamerat on poelettidele oodata septembri keskpaigus ning hinnad saavad olema järgmised: 649 € ainult kere; 699 € koos 14-42mm f/3.5-5.6 II R objektiiviga ning 799 € koos 14-42mm f/3.5-5.6 EZ pancake objektiiviga.

Allikas: Olympus

The post Olympus OM-D E-M10 Mark III – parem ergonoomika ning 4K video appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh Theta V toob 4K 360° sfäärilise video massidesse
autor: Silver Pik

Ricohi panused 360-kraadiliste videote salvestamisse ning fotode tegemisse on olnud väga suured ning Theta platvormiga püsitakse innovatsiooni eesotsas. Seetõttu ei ole ka suureks üllatuseks, et tullakse välja Theta seeria kaamerate uue mudeliga. Uus kaamera tuleb suuresti selline, nagu pikalt kuulujutud, kõlakad ning lekitamised on lubanud – nimelt on Ricoh Theta V 4K sfäärilise video ning ruumilise heli toega, salvestab 14-megapiksliseid fotosid ning parema ja kiirema ühendusega.

Theta V kaamera prototüüpi näidati üldsusele esimest korda NAB 2017 messi raames aprillis, kuid tol hetkel ei olnud väga täpselt teada, milleks kaamera võimeline. Tänasest pressiteatest selgus, et uuel kaameral on kaks 1/2,3-tollist 12-megapikslist sensorit, mis talletavad kuni 14-megapiksliseid fotosid. Vähe sellest, videosalvestus on tõstetud 4K peale, olles nüüd 4K 3840 ח 1920 30p video kuni 56 Mbps andmetihedusega. Viimane võib olla nii H.264 kui H.265 koodekiga pakituna. Vähe sellest, lisaks veel paremale videosalvestusele on oluliselt parendatud ka helide talletamist – kaameral on nüüd lausa neli erinevat mikrofoni. Need neli mikrofoni võimaldavad salvestada heli ruumiliselt – nii horisontaalses kui vertikaalses mõistes.

לhendustest on uuendatud niipalju, et kaamera alla on lisandunud välise mikrofoni sisend. Viimase taga võib kasutada uut TA-1 mikrofoni, mis seestpoolt on Audio-Technica toodang. Varasemale WiFi ühendusele on lisatud ka Bluetooth LE tugi, et kaamera oleks telefoniga koguaeg ühenduses ning saaks kaamera näiteks unerežiimist välja tuua või pildistada. Eelvaate kuvamiseks aga kasutatakse jätkuvalt WiFi ühendust. Samas on selle kiirus kasvanud ~2,5ח võrreldes eelnevate põlvkondadega. Tulevikufunktsioonina on lisandumas ka võimalus kaamerat otse WiFi võrku ühendada. Samas koheselt on olemas “Remote Playback” funktsioon, mis lubab 360° sisu kaamerast otse suurele ekraanile kuvada.

Reaalajas voogedastus on jätkuvalt võimalik ainult üle USB ühenduse, kasutades võimsama arvuti abi – seda just seepärast, et andmemahud on päris suured. Voogedastuse maksimaalne kavaliteet on 3840 ח 1920 30p video 120 Mbps andmetiheduse juures.

Hea uudis on ka see, et kui Theta S ja Theta SC olid Google Street View workflow ready sertifikaadiga, siis uus Theta V on lausa Google Street View Mobile ready sertifikaadiga, lihtsustades sellega erinevate kohtade 3D kaardistamist.

Oluliseimad tehnilised andmed

 • Sfäärilised 360° fotod ning videod ühe nupulevajutusega
 • 1/2,3-tollised CMOS sensorid (2 tk)
 • 14-megapikslised fotod ning 4K video
 • Valgusjõulised f/2.0 objektiivid
 • Eelvaade nutiseadmes, voogedastuse võimalus läbi arvuti
 • 19 GB sisemälu
 • Kiire WiFi ning Bluetooth ühendused
 • Jaga fotosid sotsiaalmeedias, Google Maps keskkonnas ja palju muud

 

Ricoh Theta V kaamera saabub müügile septembri lõpus ning jaehinnaks saab olema 449 €. Samaaegselt turule tuleva Ricoh 3D Microphone TA-1 mikrofoni letihinnaks saab olema 269 € ning Housing Case TW-1 veekindla ümbrise hind on 199 €.

Ricoh pressiteade

 TOKYO, August 31, 2017 — RICOH COMPANY, LTD and RICOH IMAGING COMPANY, LTD. announced today the launch of the “RICOH THETA V”, which supports features that include 360-degree 4K video capture, immersive spatial audio recording, and high-speed transfer as a high-end model of the 360-degree “RICOH THETA” camera series. Since the RICOH THETA was first launched on the market in 2013 as the world’s first 360-degree single shot camera*1, it has been used in a variety of visual fields as an exceptional imaging tool, with fully spherical images creating unique, completely unexpected visual expression. This 360-degree visual space, which exceeds the conventional concepts of photography, referred to as shooting composition enables people to capture images of 360-degree atmosphere with them in the shot so that others can experience the same atmosphere later in the future and also family and friends who are far away can experience it as though they were actually with the person in that place. Furthermore, due to the rapid growth of the virtual reality (VR) market, the expansion of SNS that support 360-degree image, and the increase in the need for 360-degree image in the business market, the demand for 360-degree spherical image represented by THETA is expected to expand further in the near future. The “RICOH THETA V” to be launched is a product with a body based on the concept of being compact, lightweight and easy to carry around anywhere. Furthermore, it achieves high-speed transfer that can comfortably browse large volumes of data, high sound quality recording compatible with 360° spatial audio, and shoot equivalent 360-degree 4K video. The camera can also connect to a smartphone or tablet using either Bluetooth or wireless LAN to allow for flexible operation based on how the camera owner uses it. In addition, this product has a highly expandable body design so that it can receive future performance enhancements through firmware updates after it has launched, which results in a fitting high-end model camera. This product will also be introduced at “IFA 2017”, the world’s largest consumer electronics show, held in Berlin, Germany from September 1, 2017. *1. As a mass-produced consumer product capable of capturing the scene around, above and below the device in a fully spherical image (as of October, 2013, based on Ricoh research).

The RICOH THETA V will be available at the end of September at a Recommended Retail Price of €449,-.

 

Main Features of the new RICOH THETA V

 1.High-resolution 360-degree spherical still images and video

Both  the image quality of still images and video have been significantly improved and power consumption has been reduced by adopting a new image sensor that supports high-speed shot image data readout and the Qualcomm® Connected Camera Platform with a Qualcomm® Snapdragon™ processor. Furthermore, we have completely changed the exposure accuracy and white balance algorithm by combining image processing technology cultivated through the development of high performance cameras that include Ricoh’s digital SLR camera and GR. We have also performed tuning to obtain accurate and natural portrayal of high-definition 360-degree spherical images with an approximately 14.0 effective megapixel output for still images even when using auto shoot.

Users can directly post 360-degree spherical images shot using the camera to Facebook and LINE, or upload them to the theta360.com dedicated website and share them on social networks such as Twitter and Tumblr. Unique cropped image can also be shared with Instagram. It is also possible to submit captured spherical images or videos to YouTubeTM 360-degree channel and Google MapsTM.

 

2. 4K compatible high resolution 360-degree video

The camera can shoot high-definition smooth 360-degree video at 30 frames per second at a resolution of 3840 x 1920 pixels, which is equivalent to 4K. Users can enjoy greater realism by creating immersive VR video content and watching video on a large screen. In addition to supporting the H.264 file format for video recording, the more recent video compression standard of H.265*2 is also supported.

*2. The dedicated app only supports H.264. H.265 is a specification supported in anticipation of future applications based on the API release.

 

3. 360-degree spatial audio recording that reproduces overwhelming realism

The camera has a 4-channel microphone that supports 360-degree spatial audio recording built into its body. Recording omnidirectional audio including, not just in the horizontal direction but also in the vertical direction, makes it possible to reproduce sound and video as it was in the environment where the video was shot by linking 360-degree video and audio together. Furthermore, using the dedicated accessory “3D Microphone TA-1” (optional)*3 scheduled for launch at the same time will allow users to pick up natural sound with a large volume of information at low to high frequency.

*3. “3D Microphone TA-1” is equipped with a microphone unit developed by Audio-Technica Corporation.

 

4. High-speed data transfer

The communication speed is now up to around 2.5 times faster*4 than conventional models, which was achieved by improving the wireless communication module and increasing the data processing speed. Large volume of image data that accompanies the change to higher resolutions can also be comfortably transferred and browsed.

*4. Actual  value when compared to “RICOH THETA S” using data of the same size. Based on Ricoh testing.

 

5. The World’s-first*5, “Remote Playback” to enjoy 360-degree image on a large screen monitor

“Remote Playback” for 360-degree video is installed as a plug-in. Using a general-purpose receiver equipment*6 such as a compatible wireless display adapters it is possible to mirror playback of 360-degree still images and video data stored on the camera. This allows users to enjoy powerful 360-degree video on large displays or over projectors by operating the camera.

*5. As a commercially marketed, fully spherical camera. Based on RICOH research.

*6. Please check the Ricoh website for equipment that have been confirmed to operate with this feature.

 

6. Bluetooth and wireless LAN dual communication

The camera can always be connected to a smartphone using Bluetooth low energy. Image can be shot from a smartphone while connected only using Bluetooth low energy, and the power of the camera can be turned on from the basic application when it enters sleep mode. This function provides improvements in usability. With wireless LAN connection, all functions such as live-view display on a smartphone and image transfer can be used. User can select either Bluetooth or wireless LAN connection as needed depending on the shooting scene.

 

7. Functions can be added using plug-ins

Using the Android base operating system achieves excellent extensibility with a high degree of freedom. Adopting various plug-ins such as “external memory recording” that are under development, including the newly added “Remote Playback” feature, means that it is possible in the near future to use the camera in a variety of ways such as being able to switch over and use a variety of expanded functions from a smartphone application. An environment that can add and use plug-ins released by general developers is also planned for the future.

8. Scheduled future updates using function expansions

The camera has high extensibility that enables regular performance enhancements using firmware updates for the application.

[Update functions currently being developed and scheduled for release in 2017]
 • A function that significantly speeds up the transfer speed by performing a composite process for 360-degree video shot in a camera fixed in position within the camera first and not during the time of transfer
 • A client mode that allows the camera to operate as a client and simultaneously connect to the Internet over a wireless LAN router environment

9.Support for 4K 360-degree live streaming output

Real time output of high resolution 360-degree spherical image equivalent to 4K

is supported. It is possible to share the atmosphere as though you are actually at the shooting location by viewing live streamed*7 360-degree spherical image over the Internet.

*7. Requires a computer with high performance image processing and a high speed communication environment to transmit.

 

10. Other features

 • Can shoot using an ultra-high shutter speed of up to 1/25000 seconds
 • Supports high sensitivity shooting at ISO3200 (using manual mode with still image)
 • Internal large capacity memory of approximately 19 GB which can shoot around 4,800 still images
 • THETA+ application can be used to edit still images and export image data files for printing
 • THETA+ Video application is a specialized smartphone app for editing 360 degree videos taken with the RICOH THETA
 • Improved accuracy for top/bottom correction processing using a combination of a newly equipped gyro sensor and internal acceleration sensor
 • The minimum interval with interval shooting has been reduced which enables shooting at an interval of 4 seconds, approximately half the time of conventional models
 • Using an underwater housing (optional), 360-degree underwater shooting can be done up to a depth of 30 meters

 

Quotations

 Qualcomm Technologies, Inc., Raj Talluri, Senior Vice President, Product Management

“Qualcomm Technologies is empowering a comprehensive 360/VR ecosystem from our connected camera platforms to VR HMDs, aiming to allow manufacturers to deliver solutions for content creation, communication, and consumption,” said Raj Talluri, Senior Vice President, Product Management, Qualcomm Technologies, Inc. “With the launch of the RICOH THETA V 360 camera, built on the Qualcomm Connected Camera Platform, we are very excited to bring superior connectivity and powerful compute capabilities to the 360 camera industry which we believe will be an important content generator for VR.”

 Google Street View, Charles Armstrong, Product Manager

“The Ricoh Theta V is the first Street View mobile ready camera to be certified by Google. This distinction means that Theta V owners will be the first to experience the all-new auto mode which allows you to create Street View imagery while you walk, bike or even drive – a huge improvement over having to photograph and connect individual 360 photos.” Says Charles Armstrong, product manager for Google Street View: “The Ricoh Theta line of 360 cameras have consistently set the bar for combining quality, convenience, and affordability in a single product. We’re excited to offer our avid contributor community such a powerful new option for Street View authoring.” In addition to the new Theta V certification, Ricoh’s existing Theta S and SC cameras have also gained new distinction: the Theta S and SC have now been certified as Street View workflow ready for their abilities to shoot individual 360 photos and publish them to Street View.”

 

The post Ricoh Theta V toob 4K 360° sfäärilise video massidesse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM portreeobjektiiv tuleb stabilisaatoriga
autor: Silver Pik

Canon tutvustas eile lisaks uuele hübriidkaamerale ning tilt-shift objektiividele ka täiesti uut 85 mm portreeobjektiivi, mis mahub täpselt olemas olevate 85 mm objektiivide vahele – lubage meil tutvustada, see on Canon EF 85mm f/1.4L IS USM objektiiv. Uus objektiiv tuleb tänasel päeval väga vajaliku optilise stabilisaatoriga ning loomulikult L seeriale omase disainiga.

לkski objektiiv praegu tootmisest Canonil maha ei lähe – uus 85 mm portreeobjektiiv on disainitud olemas olevate objektiivide vahelise lünga täiteks. EF 85mm f/1.4L IS USM on küll kolmandiku stoppi aeglasem suuremast vennast, kuid tänu 4-stopisele stabilisaatorile on objektiiv veelgi paindlikum, seda eriti just nõrgas valguses pildistades – ideaalne näiteks pulmafotograafidele. Optilisest disainist – üks asfääriline element mil ASC vääristus, suur f/1.5 ava ning 14 elementi 10 grupis tagavad selge ja terava kujutise nii fotodel kui pildiotsijas.

Objektiiv on magneesiumsulamist korpusega ning L seeriale omaselt ilmastikukindla disainiga. Samas on objektiiv võrdlemisi suur  ׸ 87 mm ח 105 mm ning kaalub 950 grammi. Filtrikeermeks on 77 mm, nagu ka teistel Canoni L seeria torudel.

Tehnilised andmed

Fookuskaugus 85 mm
Maksimaalne ava f/1.4
Minimaalne ava f/22
Konstruktsioon 14 elementi 10 grupis
Diafragma labade arv 9
Stabilisaator Canon IS
Kuni 4 stoppi
Teravustamine USM teravustamismootor
Bajonett Canon EF
Sobivus kaamerale Canon täiskaader peegelkaamerad
Canon poolkaader peegelkaamerad
Lähim teravustamiskaugus 85 cm
Maksimaalne suurendus 0,12 ח
Filtrikeere 77 mm
Mõõtmed ׸ 87 mm ח 105 mm
Kaal 950 g

Canon EF 85mm f/1.4L IS USM objektiiv tuleb müügile novembris ning letihind jääb 85 mm f/1.8 USM ning 85mm f/1.2L II USM vahele.

Allikas: Canon

The post Canon EF 85mm f/1.4L IS USM portreeobjektiiv tuleb stabilisaatoriga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint käis Eesti Ööjooksul
autor: Mikk Otsar

Rakveres juba seitsmendat aastat toimuv Eesti Ööjooks on kindlasti üks erilisemaid jooksuüritusi Eestis. Sellel aastal käis ka Photopointi meeskond koos kaamerate ja droonidega seda erilist üritust jäädvustamas. Võib etteruttavalt mainida, et testitud sai nii kaamerate veekindlus kui droonide võimet tormituultele vastu seista. Selles artiklis räägimegi pisut sellise suurürituse jäädvustamisest ja näha saab ka põnevamaid kaadreid toimunust.

Eriliseks teeb selle ürituse fakt, et jooks toimub pimedas ja see annab vabaduse muuta jooksurada huvitavamaks kui see oleks päeval. Sellega said ka korraldajad väga hästi hakkama. Kohati olid raja ääred valgustatud ilusate valguskettidega ja pea iga nurga peal ootasid jooksjaid üllatused, näiteks väikese disko või puhkpilliorkestri näol. Fotograafide meelispaikadeks said erinevad väravad. לks neist oli veevärav, kus osalejad said lisaks taevast alla sadavale vihmale ka lisajahutuse osaliseks.

Enne suuri jookse toimusid ka lastejooksud, kus pildistada oli lausa lust. Lisaks heale ilmale oli kohale tulnud üllatavalt palju spordihuvilisi noori. Rajal võis näha isegi lapsi, kes tegid enda esimesi samme.

Photopointi meedia tiimis oli 5 liiget kellest kaks lennutasid droone, kaks pildistasid ja üks jäädvustas liikuvat pilti maapinnalt. Tehnikat oli kaasas palju, loetleme ka siin allpool selle mis meil kaasas oli.

Droonid:

Kaamerad ja objektiivid:

Lisavarustus:

Kui ööjooks algas ilusa ja keskmisest kuumema õhtuga, siis pärast starte muutus ilm järsult. Mõne tunni möödudes tervitas meid kiirelt lähenev must sein, mis oleks peaaegu minema puhkunud ühe meie droonidest. Taevast alla kallav vihm katkestas paljude foto- ja videograafide töö, kuid tänu Pentax K-1 heale ilmastikukindlusele suutsime me sellega üritust edasi jäädvustada.

Taolise suurürituse pildistamine paneb tõsiselt proovile iga kaamera ja seda käsitleva fotograafi. Arvestada tuli vähese valgusega, kiire liikumise ja taevast allasadava vihmaga. Muidugi võiks nii võimsast üritusest jääda pikalt kirjutama, aga nagu teame, siis üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna ja üks video rohkem kui 24 pilti sekundis. Photopointi meeskond tänab omalt poolt korraldajaid erilise ürituse eest ja jääb ootama järgmise aasta Eesti Ööjooksu.

Vaata suurt pildigaleriid siit

Video maapealt:

Droonivideo:

 

The post Photopoint käis Eesti Ööjooksul appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS M100 hübriidkaamera – suured uuendused soodsamas otsas
autor: Silver Pik

Canon on üks hilisemaid hübriidkaamerate rongile saabujaid – seda just Sony, Fujfilmi ning teiste tootjate valguses. Samuti ei ole Canoni start kõige kiirem olnud – esimesed EOS M hübriidkaamerad said pigem külma vastuvõtu osaliseks ning esimene tõsine kaamera – EOS M5 – ei suutnud teiste tegijatega sammu pidada. Samas – stabiilne progress ning uuenduses kasvatavad platvormi populaarsust – osade allikate sõnul on Canoni hübriidkaamerate müüks sel aastal 70% kasvanud, mis on nutifotograafia ajastul päris hea tulem. See toob meid omakorda EOS M seeria hübriidkaamerate soodsaima mudeli EOS M10 uuenduste juurde – nimelt tutvustati täna uut Canon EOS M100 hübriidkaamerat.

Canon EOS M100 hübriidkaamera südameks on 24,2-megapiksline CMOS sensor, mil olemas ka Dual Pixel AF süsteem. See on arvatavasti sama sensor, mis esmalt nägi valgust (!) EOS 80D peegelkaamera sees. Kombineerides seda DIGIC 7 pildiprotsessoriga, saab kokku mitmekülgse platvormi. Sensori tundlikkus on ISO 100–25 600 ning sensorile on mahutatud 49 faasituvastusega Dual Pixel teravustamispunkti, mis tagavad kiire ja täpse teravustamise. Korralik pildiprotsessor võimaldab ka kiiremat sarivõtet – 4 kaadrit/sek jälgiva teravustamisega ning 6 kaadrit/sek käsitsi/ühekordse teravustamisega. See on tubli samm edasi varasema 2,2 kaadrit/sek sarivõtte pealt, mille leidsime EOS M10 kaamera seest.

Videosalvestuse osas on ühised jooned EOS 80D peegelkaameraga / EOS M5 hübriidkaameraga – FullHD 1920 ח 1080 60p/50p videosalvestus MP4 konteinerisse. Samas on see ka tõsiseks kitsaskohaks Canoni jaoks – teised tootjad on ammu 4K peale üle läinud – isegi Nikon kes pole hübriidkaamerate turule sisse murdnud, pakub laiatarbe kaamerate sees 4K videosalvestust. Aga mitte Canon.

Samas on Canon EOS M100 hübriidkaameral olemas mugav 180° kallutatav puutetundlik 3-tolline LCD ekraan, mis teeb seadme kasutamise ning ka teravustamise oluliselt lihtsamaks. Rääkides kasutamislihtsusest – Canoni Creative Assist funktsioon võimaldab saavutada lummavad pildid ka siis, kui sa ei ole veel fotograafias kõige tugevam.

Erinevalt mõnest mitte töötavast Snap… nimesid nimetamata… on Canoni hübriidkaameral olemas WiFi, NFC ja Bluetooth ühendus, võimaldades kaamerat ka kaugjuhtida otse Canoni rakendusest. לhendustest rääkides – HDMI väljund, USB liides – need on olemas. Mis aga puudu – kõrvaklapi väljund ning mikrofoni sisend. Ehk Canon jätkab oma vana “hea” tooteloogikaga – kärbime oluliselt madalama otsa mudeleid, et võibolla selle arvelt ühe kallima mudeli müüa ning kõvasti turgu konkurentidele anda.

Canon EOS M100 oluliseimad omadused

 • 24,2-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
 • Kiire ning sujuv Dual Pixel CMOS AF teravustamine; kiirem ja täpsem teravustamine fotode ja videote jaoks
 • 6 kaadrit/sek sarivõte (autofookuse lukk peale esimest kaadrit); 4 kaadrit/sek sarivõte autofookusega
 • Uus DIGIC 7 pildiprotsessor, parendatud jälgiv teravustamine
 • FullHD 1920 ח 1080 60p/50p videosalvestus MP4 formaati
 • Mugav 3-tolline kallutatav puuteekraan
 • Lihtsalt seadistatav tänu mitmetele juhtnuppudele / ratastele
 • Integreeritud WiFi ja NFC ühendus mugavaks piltide ja videote edastamiseks
 • Bluetooth Smart ühendus kaugjuhtimiseks ja piltide edastamiseks
 • Saab kasutada EF ja EF-S objektiive vastava adapteriga
 • Time-lapse video režiim

 

Photopointi on oodata EOS M100 hübriidkaamerat ilmselt oktoobris ning prognoositav jaemüügihind Euroopas jääb natuke alla 500 €. Koos EF-M 15-45 mm objektiiviga komplekti eest tuleb rahakotti lisa 100 euro võrra kergendada.

Allikas: Canon pressiteade

The post Canon EOS M100 hübriidkaamera – suured uuendused soodsamas otsas appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8