Polaroid jagab näpunäited parimate suviste hetkede jäädvustamiseks
autor: Jürgen Veerme

Suvi on parim aeg elamuste jäädvustamiseks Polaroid kiirpildikaameratega – valgus, meeleolu, inimesed, hetked!

Ainulaadsetena talletatud mälestused päriselt käes hoitavate fotodena on hindamatud. Soojad tuulevaiksed hommikud, vahetud emotsioonid ning kordumatud olukorrad kogutuna albumitesse – need mälestused säilivad aastaid.

Selleks, et saaksid oma praeguse või tulevase Polaroid kaameraga parimaid tulemusi, siis on meil Sulle jagada mõned soovitused, mis võivad Sind sellel teekonnal aidata.

Esimene soovitus: hoia Polaroid filme jahedas

Polaroid filmid armastavad suve, sest pikemad päevad rohke loomuliku valgusega, päikesepaistelised pärastlõunad rannas ja suurepärased kuldsed hetked on just need, mida soovime ju hiljem fotona käes hoida.

Päikest nautides on lihtne unustada, et Polaroid i-Type või Polaroid 600 fotopaberid on kuumuse suhtes veidi tundlikumad kui meie ise. Hoides filme ja kaamerat jahedatena, siis võid olla rahulikum, et saad paremaid ja ühtlasemaid tulemusi.

Polaroid filmid

Kasutamist ootavaid Polaroidi filme on kõige parem hoida külmikus, et filmi keemia püsiks stabiilsena. Kui oled valmis filmi kasutama, siis võta see külmikust välja ja lase umbes tund aega toatemperatuurile soojeneda.

Kusjuures Polaroid filmide karbid on kujundatud meelega sellisteks, et need aitavad igat filmipakki valguse ja niiskuse kahjustuste eest kaitsta.

Seetõttu soovitame kasutamata filme hoida alati suletud karbis ning jahedas ja kuivas seni, kuni tõttad nendega pildistama. Life hack: Ärra neid siiski sügavkülma pane! Seal on nende jaoks liiga külm :) 

Teine soovitus: veel temperatuuridest

Polaroid pildid ilmutuvad kõige paremini temperatuuril 13 – 28 °C. Seega, kui Sul on plaanis veeta terve pikk päev päikese käes, siis hoia filme ja kaamerat päikese kuumuse eest seni varjus, kuni oled valmis neid kasutama.

Pildistamise järel pane fotod pildi poolega all näiteks jahedasse kotti ilmutuma – siis ei mõjuta kuumus ega päikesevalgus ilmutusprotsessi.

Kui temperatuur on üle 28 °C, siis kipuvad fotod omandama kollakat või punakat varjundit. Kui pildistad kõrgemal temperatuuril, siis vähenda kuumuse mõju, lastes fotodel areneda jahedamas keskkonnas – näiteks konditsioneeritud ruumis, isoleeritud jahedas kotis või külma joogi all.

Polaroid i-type paber

Kolmas soovitus: pane päikesevalgus enda jaoks tööle

Kasuta maksimaalselt ära „kuldset tundi“ – seda magusat aega vahetult pärast päikesetõusu ja enne päikeseloojangut. See on aeg, mil päike lisab objektidele kuldse sära ning fotod tulevad eriti värviküllased.

Kui oled pigem keskpäeval tegutseja, siis veendu, et päike oleks pildistamise ajal sinu selja taga – siis saavad pildistatavad objektid piisavalt valgustatud.

Polaroid paber

Neljas soovitus: lase Polaroid fotodel ilmutuda pimedas

Kui oled juba kunagi kiirfilme pildistanud, siis oled seda ilmselt juba varem kuulnud: varjake oma fotosid valguse eest! 

Polaroid-film on valguse suhtes tundlik isegi pärast seda, kui see on kiirpildikaamerast välja tulnud. Valgustundlike esimeste sekundite jooksul katab kaamerast väljunud pilti must kaitsesirm. Kui esimesed sekundid on möödunud, võite foto sirmi alt välja võtta.

Polaroid paber

Sinu tehtud foto on siiski veel valgustundlik, seega hoia seda kusagil pimedas ja kuivas kohas seni, kuni ilmutusprotsess läbi saab (täpne aeg on kirjas filmipakendi tagaküljel).

Suvise päikesepaiste eest kaitsmine tagab küllastunumad värvid ja teravamad detailid.

Viies soovitus: hoia ilmutuvat fotot hellalt ja ära raputa!

Ükskõik kui ergastav oli fotole püütud sündmus, palun ära raputa fotosid ilmutumise ajal. See võib ilmutusprotsessi kahjustada!

Kuues soovitus: filmidega lennukile

Varusid enne lennureisi mitu pakki Polaroid paberit? Sellisel juhul paki kaamera ja filmid käsipagasisse.

Kui jõuad turvakontrolli, siis palu, et Sinu kaamerat ja filmi kontrollitaks käsitsi – ära saada neid läbi röntgenaparaadi.

Need masinad põhjustavad filmis reaktsiooni, mis rikub värve. Röntgenaparaadist läbi käinud film muutub tihti häguseks ja roosaks. Juba tehtud fotosid  röntgenikiirgus ei mõjuta.

Polaroid paber

Seitsmes soovitus: säilita tehtud fotosid turvaliselt

Isegi pärast seda, kui fotod on ilmutunud, toimuvad pinna all keemilised reaktsioonid veel edasi. Seega on oluline, et kaitseksid oma fotosid mõnda aega valguse eest.

Et tehtud fotod säiliksid kauem, siis hoia neid esimesed 30 päeva kusagil turvalises, kuivas ja pimedas kohas. Fotokarbid või isegi vana hea kingakarp sobivad suurepäraselt.

Muide, kõigis Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas on müügil erinevad Polaroidi tarvikud nagu albumid, kus on hea tehtud väljatrükke hoiustada ja kotid, mis kaitsevad hinnalist kaamerat ning muudavad selle kaasas kandmise mugavamaks.

Polaroid paber

Kui esimesed 30 päeva on möödas, võivad Su fotod elada õnnelikult edasi fotoalbumis või isegi raamitud kujul. Kui paned fotod raamituna vaatamiseks välja, siis veendu, et fotode ees olev klaas oleks UV-kaitsega, sest muidu muudab valgus fotod aja jooksul tuhmimaks.


Ja need ongi esmased nõuanded, mida Sa võiks tead, et suvised Polaroid Now või mõne teise Polaroid kiirpildikaamerga tehtud fotod tuleksid kõige paremini välja!

 

Vaata nüüd ka Polaroidi suvist filmi- ja kaameravalikut »

 

Allikas: Polaroid

(12)

The post Polaroid jagab näpunäited parimate suviste hetkede jäädvustamiseks appeared first on Photopointi ajaveeb.