Eksklusiivne pakkumine – Pentaxi originaalobjektiivid -20%
autor: Jevgenia Dotsenko

Tahtlikult või mitte, aga suurem osa meist kipub eelistama üht kaubamärki teisele. Seda näiteks autode, riiete ja muidugi fototehnika puhul. Pildistamisega tegelevad kodanikud jagunevad ammu Canoni, Nikoni ja Pentaxi fännideks.

Olles soetanud enesele peegelkaamera,  tekib paratamatult vajadus ka lisatarvikute järele – objektiiv, statiiv jne.

Superpakkumine Pentaxi fännidele. Augustis on sul hea võimalus laiendada oma Pentaxi objektiivide arsenali. Viimase kahe  aasta jooksul Photopointist Pentaxi digipeegli ostnud kodanik saab augustis ükspuha millise Pentaxi originaalobjektiivi (või ka mitu) 20% soodustusega!
Soodustus kehtib kaameratele, mis on ostetud alates 1.august 2008. Seega kehtib see pakkumine ka juhul, kui klient ostab praegu kaamera ja lisaobjektiivi.
Soodustuse saamiseks tuleb esitada tšekk, arve või garantiitalong.

Karbist välja: Leica V-LUX 20
autor: Lenno Grünberg

Photopointi jõudis esimene Leica digikompakt: V-LUX 20. Tegemist on Panasonic DMC-TZ10 praktiliselt identse kaksikvennaga. Kaameral on 12,1 megapiksliga CCD sensor, 460 tuhande punktiga 3-tolline LCD ekraan ning 12× optiline suumobjektiiv (25-300 mm).

V-LUX 20 salvestab ka 720p HD videot kuid Panasonicuga võrreldes veidi lihtsamas Motion JPEG vormingus. Loomulikult ei puudu kaamerast ka integreeritud GPS, mis salvestab pildifaili EXIF infosse pildistamise hetke täpsed koordinaadid.
Poelettidele jõuab kaamera lähipäevil.

Karbis on:
Leica V-LUX 20 kaamera, randmepael, aku, aku kaitsekarp, akulaadija, kolm erineva otsikuga kaablit laadija jaoks, AV ja USB kaablid, Adobe Photoshop Elements 8.0 CD ning kasutusjuhendid paberil ja CD-l.

GIMPi tasuta kursuse seitsmes peatükk fotokursus.ee veebilehel
autor: Lauri Veerde

Fotokursus.ee veebilehel ilmus täna fototöötlusprogrammi GIMP tasuta kursuse uus osa. Järjekorras juba seitsmes. Seekord võtab kursuse autor Marge Nelk vaatluse alla toimingud, mis on esmased ja vajalikud igaühele, kes vähegi oma fotosid töödelda soovivad – foto lõikamine ning foto suuruse muutmine. Saame teada, kuidas pildi suurust muuta nii et selle kvaliteet ei langeks, kuidas kõige lihtsamal moel horisonti otseks keerata ja veel palju muudki.

Vaata lähemalt Fotokursus.ee veebilehelt.

Point TV – 37. Hyper Manual ja Hyper Program režiimid Pentaxi peegelkaamerates
autor: Lauri Veerde

90ndate aastate algul tõi Pentax välja peegelkaamera nimega PZ-1. Tegemist oli päris erilise aparaadiga – seda just särirežiimide poolest. Olemas olid tuntud-teatud avaprioriteet ning säriajaprioriteet, neile sekundeerisid aga tavalisest pisut erinevad “Hyper Manual” ja “Hyper Program” režiimid. Pentaxi insenerid olid leidnud geniaalse viisi, kuidas pildistamist märksa mugavamaks muuta kui see seni olnud oli. Alates PZ-1 kaamerast on needsamad Hyper-režiimid olnud iga Pentaxi kaamera firmamärgiks. Mida need endast kujutavad ja kuidas nad pildistamise lihtsamaks ja mugavamaks muudavad – sellest Ardo kohe räägibki.

Head vaatamist.

Pentaxi digikaamerad Photopointis

Karbist välja: Sony α NEX-3 hübriidkaamera
autor: Lauri Veerde

Ega sellest ju väga kaua aega tagasi ei olegi, kui toomingad oma esimesi magusalt lõhnavaid õisi paotasid ning Sony oma esimesed hübriidkaamerad lagedale tõi.  α NEX-3 ja α NEX-5 on kahtlemata väga oluliseks verstapostiks kogu hübriidkaamerate hetkel veel noores arenguloos. Enne neid kahte mudelit võis hübriide pidada pelgalt Micro Four Thirds klanni pärisosaks (mõningase Samsungipoolse vahelesurkimisega), mis võib sama kiirelt hääbuda, kui ta tekkinud oli.

Kuulsusrikka Minolta traditsioonide jätkaja Sony võttis aga kätte ja valmistas (siiani) kõige võimekamad, kompaktsemad ja stiilsemad hübriidkaamerad. Ei pea pidama kokkusattumiseks, et pärast seda pauku hakkasid levima kuulujutud nii Nikoni, Canoni kui ka isegi Pentaxi hübriidkaameratest.

Esimene Sony NEX hübriidkaamera – α NEX-3 – jõudis paar päeva tagasi ka Photopointi poodidesse. 45 fotot on siiani “Karbist välja” rubriigi postituste rekord. Aga oli ka, mida pildistada. Vaadake ise:

Karbis on: Sony α NEX-3 kaamera koos 18-55mm f/3.5-5.6 OSS stabilisaatoriga standardsuumobjektiiviga (saadaval on ka must α NEX-3 16mm f/2.8 lainurkobjektiiviga), päikesevarjuk, välklamp, liitiumaku, laadija, toitejuhe, USB kaabel, kaamerarihm, kasutusjuhendid ja tarkvara CD.

α NEX-3 ja α NEX-5 on hetkel turul olevatest hübriidkaameratest kõige kompaktsemad – Olympuse (ilma sisseehitatud välklambita) E-PL1 mõõtmeteks on 115 x 72 x 42 mm α NEX-3 samad näitajad on aga oluliselt väiksemad – 111 × 59 × 38 mm.

Liitiumaku on oma mõõtmetelt päris suur ning peab CIPA standardse testi andmetel vastu kuni 330 võtet. Kaamerad salvestavad nii MS Duo kui ka SD/SDHC mälukaartide peale.

Nurga alla seatav LCD-ekraan on suur (3″) ja lahutusvõimega, mis on sarnane parimatele peegelkaameratele – ekraan mahutab 921 600 pikslit.

Sisseehitatud välklampi α NEX-3 kaameral ei ole. Aparaadiga on aga kaasas pisike ja kerge väline välklamp.

See on varjul plastikvutlaris. Vutlari saab soovi korral kinnitada kaamerarihma külge – nii on välklamp alati käepärast.

Välklamp kinnitub kaamera peale kruvi abil. Välklambi all olevat ratast keerates saab kruvi kinni keerata. Väga ebamugav ei ole, aga mingi klõpsu-nupu süsteem oleks siiski märksa kasutajasõbralikum kui selline väikese sõrmega surkimine.

Suured ja väga mugavalt vajutatavad nupud – ratast saab nii keerata kui ka neljasuunalise nupuna kasutada.

α NEX-3 ilma objektiivita, APS-C sensor kenasti nähtaval.

Ühendusi on kaks ja need on kaamera paremal pool (eestvaates)

Ülal USB port

All HDMI

α NEX-3 salvestab Dolby Digital stereoheli – selleks on tal kaamera peal mikrofon nii parema kui ka vasaku helikanali jaoks.

18-55mm objektiiv on metallist korpusega. Nii teravustamisrõngas kui ka suumirõngas liiguvad väga sujuvalt.

18 mm…

… ja 55 mm

Kummeeritud pide on α NEX-3 kaameral veidi madalam kui α NEX-5 kaameral.

Digitaalne režiimiketas ekraanil pöörleb ratast keerates. Kellel on juurdepääs mõnele Sony 3D telekale, peaks kindlasti kaamera tarkvara uuendama. Tarkvarauuendusega lisandub prigrammirattale uur režiim – “3D Panorama”. See on sama nagu “Sweep Panorama”, ainult et kaamera töötleb pilti nii, et see muutub ruumiliseks. Ruumilist efekti saab vaadata ainult Sony 3D teleri ekraanilt. Tegemist ei ole mingi reklaaminipi või jamaga – niiviisi loodud panoraamfoto 3D efekt on tõepoolest päris muljetavaldav.

Allpool kõigi kuue menüüsektsiooni alammenüüd:

Pildistades suurendab alumine nupp ekraanil olevat kaadrit, hõlbustades nii pildistajat manuaalsel teravustamisel. Kohe pärast uue režiimi valimist kuvab see nupp aga juhised vastava režiimiga pildistamiseks:

Kadreerimine – ekraani allservas on näha säriaja ja avaarvu skaalad.