Karbist välja: Pentax Optio LS1000
autor: Lauri Veerde

Eelmisel nädalal jõudsid Photopointi poodidesse vahetatavate disainilehtedega Pentax RS1000 kompaktkaamerad. Läbipaistvate esipaneelide lummuses jäi täiesti tähelepanuta teine uus Pentaxi digikompakt – LS 1000. See on oma tehniliste andmete poolest äravahetamiseni sarnane RS1000 kameeleonkaameraga – ainsa erinevusena ei ole LS1000 aparaadil kruvidega kinnituvat läbipaistvat esipaneeli. Selle asemel on harjatud metalli imiteeriva pinnaga esikülg mis harmoneerub suurepäraselt korpuse üldise minimalistliku disainikeelega. Tegemist on hea ja soodsa hinnaga digikaameraga igapäevaseks pildistamiseks. Vaatame lähemalt:

Pentax Optio LS1000 must Photopointis: 1749.- (111,78 EUR)

Canon Powershot SX30 IS kompaktkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Täna tasub taas vaadata Digitesti veebilehele. Seal on nimelt ilmunud ülevaade Canoni uuest supersuumkaamerast PowerShot SX30 IS. See on fotomasin, mis väljast täitsa algtaseme peegelkaamera moodi välja näeb kuid sellest hoolimata endas väikest, kompaktkaamerale omast sensorit peidab. Uhkelt vuhiseb pöidlatõmbe peale kaamerakerest välja megapikk objektiivisilinder – see suudab suumida kaugemale kõigist praegu turul olevaist kompaktkaamera külge kinnitatud objektiividest. 35x suumikordajat ei ole mitte kellelgi teisel. Kui hea see suum ja sensor ning kaamera tervikuna täpselt on – sellest Toomas Ili Digitesti põhjalikus 8-leheküljelises ülevaateloos kirjutabki.

Karbist välja: Tamron SP 70-300 mm F4-5.6 Di VC USD suumobjektiiv
autor: Lauri Veerde

See oli kevadel – täpsemalt märtsi alguses – kui Tamron oma uue SP 70-300 F4-5.6 suumobjektiivi arendamisest teada andis. Nüüd – veidi enam kui pool aastat hiljem on need objektiivid Eestisse, Photopointi poodide lettidele jõudnud. Nagu ka objektiivikarbil kirjas, valmistas Tamron selle telesuumi, tähistamaks oma 60ndat juubelit. Peab ütlema, et SP 70-300 seisab oma ülesannete kõrgusel. See kuulub Tamroni eksklusiivsesse SP (Super Professional) objektiivide gruppi, peidab endas LD ja XLD elemente ning loomulikult Tamroni suurepärast värinastabilisaatorit. Tamroni enda sõnul on SP 70-300 F4-5.6 kõigist hetkel turul olevatest sarnase fookuskauguste vahemikuga objektiividest kõige parema kontrastsuse ja lahutusvõimega. Sellele, kui kõva sõna Tamroni SP70-300 objektiiv tegelikult on, viitab kasvõi EISA poolt omistatud 2010-2011 aasta parima suumobjektiivi tiitel. Vaatame lähemalt:

Karbist välja: Pentax RS1000 kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Lisaks uutele digipeeglitele K-r ja K-5 pakub Pentax käesoleval sügisel ka kolme uhiuut kompaktkaamerat. Selle trio säravaim esindaja on kahtlemata Optio RS1000, mida alates eilsest kõikides Photopointi poodides oma silmaga vaadata ja oma käega katsuda saab. Lisaks Pentaxi standardile vastavale suurepärasele pildiloomele, lihtsale juhtimissüsteemile ja nägusale, minimalistlikule disainile on selle aparaadi juures veel midagi õige huvitavat ja erilist. Nimelt on sel läbipaistev esipaneel, mille alla saab asetada enda foto, ükskõik kust välja lõigatud trükise või ühe kolmest kaasasolevast disainlehest. Omaenda disainilehe väljalõikamise juures abistab meisterdajat roosa šabloon. Nii saab kasvõi iga päev uutmoodi kaameraga koduuksest välja astuda. Vaatame lähemalt:

Photokina fotomessil sai seda esipaneeli ka eest ära kruvitud. Vaata videot siit.

Panasonicu uuel hübriidkaameral Lumix GF2 on vähem nuppe ja rohkem videot
autor: Lauri Veerde

Panasonic esitleb täna uut hübriidkaamerat nimega Lumix GF2. Seda ei saa pidada Panasonicu pisut enam kui aasta tagasi välja tulnud esimese kompaktse hübriidi GF1 järeltulijaks. Pigem tuleks seda vaadelda kui paralleelmudelit, mis oma lihtsama juhtimissüsteemi ja puutetundliku ekraaniga rohkem kompaktkaamerast välja kasvavatele fotohuvilistele mõeldud on.

Lumix GF2 on oma eelkäijast pisema korpusega – see on saavutatud eelkõige väiksema aku kasutuselevõtuga. Sisseehitatud välklamp ning välguking on alles jäänud, kadunud on aga GF1 kaamera peal olnud režiimiketas ning päris suur osa kaamera taga olnud juhtnuppudest. Kaotsi läinud nuppude asemel pakutakse puutetundlikku ekraani 3.0″ diagonaali ning  460 000 piksliga. Sensor on sama 12MP CMOS nagu GF1 kaameralgi. Sellest hoolimata on aga maksimaalset ISO tõstetud seniselt ISo 3200-lt ISO 6400-ni. Ilmselt toimib sealjuures siis vingem kaamerasisene müraeemaldus, sest pildiprotsessor on uus ja Panasonicu sõnul ka senisest võimsam.

Viimaseks olulisemaks täiustuseks on videorežiim. GF2 filmib 1920 x 1080 px suurust videoklippi kiirusega 60 kaadrit sekundis. Senise monoheli asemel salvestab aparaat video kõrvale stereoheli. GF1 kaameraga võrreldes on GF2 aparaadilt kärbitud kaugjuhtimispuldi port, samuti ei saa Dpreview sõnul määrata välgu kompeksatsiooniastet ega seada välklampi välkuma teise kardina peale.