Canon EOS 600D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on ilmunud põhjalik 8-leheküljeline ülevaade Canoni uusimast digitaalsest peegelkaamerast EOS 600D. Populaarse ja suurepärase 550D järeltulija uudsed ja vägagi olulised omadused on juhtmevaba välklambi toimimiseks vajalik sisseehitatud raadiosaatja ning välja pööratav ja keeratav LCD-ekraan. Oma eelkäijalt on 600D aga pärinud suurepärase videovõimekuse ning tippklassi 18 MP sensori. Vaatame siis, mis Toomas Ilil selle kaamera ning selle pildistatud fotode kohta öelda on.

Canon EOS 600D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel

Sinu pildiga konserv, mis näitab aega – uued pöörased fotomeened Photopointis
autor: Lauri Veerde

Photopointist saab nüüd ka konserve. Mõistagi ei ole need mingid tavalised konservid, vaid pigem fotokonservid. Või siis kellakonservid – võta kuidas tahad. Pealtnäha on tegemist täitsa pesueht kilukarbiga, aga sa juba tead, et päris nii lihtne see ei ole. Kui ootusärevuses kingisaaja konservi avab, ei vaata talle sealt vastu räim tomatis (kui sa just sellist fotot ei valinud), vaid kell, mille taustaks sinu poolt sinna lisatud foto. Absurdne? Kindlasti. Originaalne, naljakas ja  huvitav? Absoluutselt.

Karbikaane võib konservkellale poolenisti ette jätta või täitsa eest tõmmata. Kella saab niiviisi asetada tugijala toel lauale või riputada seinale. Konservi tagaküljel on neli magnetit, millega see külmkapiuksel või mõnel muul metallist pinnal püsib.

Valikus on kolme erineva välise disainiga kella – südametega „Love“, rõõmus „Happy Birdhday“ ning päevalilleõitega „For You“. Kella sisemuse saad kujundada oma lisatava pildiga. Proovi kasvõi kohe järgi, kuidas konserv välja tuleb – Photopointi fotomeenete lehel.

Canoni fotokonkursi „Kevade tulek“ tulemused: kevad on kohal!
autor: Jevgenia Dotsenko

Canoni kevadfotokonkurss Snäpi veebilehel näitas, kui mitmekesiselt fotoharrastajad kevade saabumist oma piltidel kujutada oskavad. Konkursile laekunud piltidel oli kevade tulekut kujutatud nii õitsvate lillede, sulavate jääpurikate, loomade-lindude kui ka inimeste ehedate emotsioonide läbi. Muutliku kevade tulekut haaravalt pildile püüda ei ole üldsegi mitte kerge ülesanne. Canoni fotokonkursil osalejatel õnnestus see aga väga hästi.

Konkursile laekunud 721 foto seast valis kolmeliikmeline žürii välja kolm paremat tööd. Žüriisse kuulusid fotograafid Tõnu Ling, Ardo-Jako Olev ja Andrei Sizõhh. Hindamisel jälgisid nad eelkõige kolme aspekti:  õnnestunud kevadhetke tabamine, tehniline korrektsus ja põnev kompositsioon.

Konkursi esikoht ja Canoni peegelkaamera EOS 1100D koos 18-55 IS objektiiviga kuulub snäpikasutajale svefnlaus, kelle fotol „Homme olen udu“ on kujutatud ülessoenev lumememm kes küll kedagi külmaks ei saa jätta.

Teisele kohale rebis end unenäoline pilt luigest. Snäpikasutaja deidriimer võitis endale Canoni kompaktkaamera Powershot SX220. Teise koha töö nimeks on: „Siis, kui veed hakkavad vulisema…“.

Kolmanda koha vääriliseks tunnistas žürii meeleoluka foto ennastohverdavast velomaanist. Snäpikasutaja nastaasika oma on kolmanda koha auhind Canoni kompaktkaamera IXUS 220. Tema pildi nimeks on: “Kevadine nauding”.

Võitjatega võetakse ühendust.

Suur aitäh kõigile, kes oma kevade saabumist Canoni fotokonkursil meiega jagasid. Loodetavasti pääseb hetkel tasahilju meie ümber hiiliv kevad peagi päriselt võimutsema.

Vaata Canoni fotokonkursi “Kevade tulek” esikolmikut ja ka teisi pilte Snap.ee veebilehel

Vanim teadaolev Nikoni kaamera astub oksjonile
autor: Lauri Veerde

Austrias, Viennas toimub 28. mail eksklusiivne Westlicht Photographica oksjon. Üheks seal enampakkumisele minevatest rariteetidest on see iludus ülaloleval pildil. Teadaolevalt vanim säilinud Nikoni kaamera Nikon I. Nikon alustas fotoaparaatide masstootmisega 1948 märtsis ning esimese kaamera seerianumbriks oli 60922. Oksjonile paisatava kaamera seerianumbriks on aga 60934, mis tähendab, et tegemist on kolmanda Nikoni toodetud fotoaparaadiga.

Rangefinder-tüüpi aparaadi ette on keeratud Nikkor 2/5 cm objektiiv. Kogu komplekt on laitmatus korras ja läheb oksjonile alghinnaga 70 000 €. Arvatavaks müügihinnaks pakutakse 140,000-160,000  €. Kui sa selle kaamera endale saaksid siis mis sa sellega teeksid?

Küsitluses osalemiseks külastege palun Photopointi ajaveebi

Loe Nikon I kohta lähemalt siit.

Nikonil täitus 60 miljonit objektiivi
autor: Lenno Grünberg

Nikon Corporation andis uhkusega teada, et 2011. aasta märtsiks on ettevõte oma ajaloo jooksul tootnud kokku 60 miljonit NIKKOR objektiivi.

1959. aastal tõi Nikon (toona nimega Nippon Kogaku K.K.) turule oma esimese peegelkaamera Nikon F koos vahetatava objektiiviga NIKKOR-S Auto 5cm f/2. Pool sajandit hiljem on NIKKOR objektiivid lemmikud nii fotohuviliste kui ka professionaalide hulgas.

2010. aasta augustis ületas toodetud NIKKOR objektiivide koguarv 55 miljonit. Sellest hetkest on Nikon lisanud tootevalikusse kuus uut NIKKOR objektiivi FX ja DX sensoriga digipeeglitele. NIKKOR objektiivid rahuldavad jätkuvalt vägagi laia kasutajaskonna vajadusi. Seda tõendab ka asjaolu, et vähem kui aastaga on ettevõte tootnud täiendavad viis miljonit objektiivi ning ületanud seega 60 miljoni piiri.

Praegune NIKKOR tootesari sisaldab enam kui 60 objektiivi: alates kalasilmast ja ülilainurgast kuni supertele, mikro ning PC-E nihutusega objektiivideni.