Karbist välja: Pentax Optio RS1500 kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Ülalolevalt pildilt vaatab vastu retrostiilis disainitud kompaktkaamera. Aga kui sulle see ei meeldi, siis pole ka probleemi sest Pentax Optio RS1500 on selline digikompakt, mille esipaneeli saab kujundada just selliseks, nagu ise soovid. Kaameraga on kaasa pandud 10 skinni, mille saad ülilihtsalt kaamerale ette seada ning nii võid endale kasvõi igaks päevaks uue fotoaparaadi luua.

RS1500 jätkab selliselt Pentax Optio RS1000 kaameraga alguse saanud kontseptsiooni. Uue tulija puhul on aga disainilehtede lisamine tunduvalt kergemaks muutunud.  Objektiivi ümbert tuleb ära keerata seibikujuline rõngas, paber paremal asuva serva alla lükata ning objektiivirõngas taas oma kohale keerata. Pentaxi sõnul ei võta see aega enam kui 15 sekundit. Vaatame lähemalt:

Karbis on: Pentax Optio RS1500 kompaktkaamera, fotode haldamise tarkvara Mediaimpression 3.0, aku, akulaadija, USB-kaabel, randmepael, oranži värvi lisarõngas, 5 eellõigatud fotopaberit, 10 lisaskinni ja kasutusjuhend.

Kaameraga on kaasas viis Ilfordi toodetud fotopaberit. Kui sul on kodus tindiprinter, siis saad nende peale omaenda kujundusi printida. Kõige lihtsam viis on teha seda Pentaxi spetsiaalse veebilehe chameleon.pentax.eu kaudu. Seal saad kujundatavale esipaneelile lisada fotosid või graafikat enda arvutist, saad lisada teksti ja efekte jne.

Laadija on mugavalt ühes tükis – ilma eraldi toitejuhtmeta.

Nagu Pentaxil standardiks, on kaameraga kaasas Mini-B (5-pin) otsaga USB-kaabel. Loodetavasti võtab Pentax peagi kasutusele levinuma, mobiilidel standardiks oleva micro USB otsaga kaabli (see oli olemas Pentaxi uuel S1 kompaktkaameral). Enamus digikaameratest, MP3-mängijatest ja muudest elektroonikaseadmetest kasutab aga hoopis Mini-B (8-pin) otsaga USB-kaablit. USB-standardeid saad vaadata lähemalt Wikipediast.

Need kaamera külge aheldatud kujunduslehed on lihtsalt poevitriini jaoks mõeldud.

Pentax Optio RS1500

10 skinni ja oranž lisarõngas.

Taas 10 skinni

Rõngas käib objektiivi ümbert ära lihtsalt tõmmates.

Seejärel saab eemaldada läbipaistva esipaneeli.

Skinn oma kohale…

Objektiivi ümber olev rõngas ei ole jäik, vaid valmistatud tugevamast kummitaolisest materjalist.

Selline agraarkaamera.

Musta rõnga saab soovi korral asendada oranžiga.

Kui kõrvale jätta lihtsustatud skinnide vahetamise süsteem, siis on RS1500 kaamera identne RS1000 kaameraga.

Point TV – 55. Kuidas vana filmikaameraga pilti teha?
autor: Lauri Veerde

Selleks, et pilti teha, võib osta endale viimase malli peal digikaamera. Aga ei pea. Hoopis huvitavam on tuulata pisut pööningul või keldris, otsida üles vana nõukaaegne fotokaamera, osta sellele film sisse (jah, fotofilmi müüakse ka tänapäeval) ning minna pildistama. Just seda me Ardoga tänases Point TV 55-ndas osas teemegi. Head vaatamist.

Karbist välja: Canon EOS 1100D peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

Photopointi jõudis eile Canoni uus peegelkaamera EOS 1100D. Populaarse 1000D järeltulijana asetub see Canoni peegelkaamerahierarhias kõige alumisele pulgale, olles algajatele suunatud ja kõige soodsam digipeegel. 1100D 720p HD video, 9-punktiga automaatse teravustamise süsteem ning 63-tsooniline iFCL särimõõtesüsteem annavad aimu hea fotovõimekusega kaamerast. Sensoriks on senise 10.1 MP asemel 12 MP CMOS, 2.7″ ekraan on algtaseme kaamerale vastavalt madala lahutusvõimega (230 000 px). Kaamera juhtnuppude süsteem on sarnane EOS 550D aparaadiga alguse saanud disainijoonele. Vaatame lähemalt:

Karbist välja võtmiseks haarasin laost EOS 1100D kere. Just mõni hetk tagasi jõudis aga kohale ka 18-55mm kitobjektiiviga varustatud komplekt.

Karbis on: Canon EOS 1100D, laadija, aku, toitejuhe, mini USB kaabel, kaamerarihm ja kasutusjuhendid.

Pordid – kaugpäästiku pesa, mini USB ja HDMI.

Modelliks võtsin kaamera ette Tamroni 10-24mm lainurksuumi,

Ei mingit kummeeritud käepidet. Kõik puha plastik.

Juhtnupud on tõeliselt head ja mugavad. Suuremad kui 550D kaameral.

EOS 1100D (vasakul) ja EOS 550D.

Canon EOS 1100D kere Photopointis: 499,00 € (7807,65 kr)

Canon EOS 1100D + 18-55mm IS II Kit Photopointis: 619,00 € (9685,25 kr)

PMA 2011 fotomess lükatakse CES elektroonikamessiga kokku
autor: Lauri Veerde

PMA fotomessi käesoleval aastal ei toimu. Alates 2004. aastast igal varakevadel Ameerika läänerannikul toimunud fotomaailma suursündmus leiab aset hoopis järgmise aasta algul. PMA ja Consumer Electronics Association (ühendus, mis veab iga-aastast suurt Las Vegases toimuvat CES elektroonikamessi) teatasid täna ühises avalduses, et järgmine PMA fotomess saab toimuma 2012 International CES elektroonikamessi raames 10-13 jaanuaril Las Vegases. Messi ametlikuks nimeks saab olema PMA@CES.

Pärast 2010 aasta PMA fotomessi sisulist läbikukkumist (Canon näiteks sellest üldse osa ei võtnud) on korraldajad aktiivselt uusi võimalusi otsinud. Käesoleva aasta algul nimetati mess ümber CliQ 2011-ks ning see pidi hakkama toimuma sügiseti. Nüüd on nendele kahtlastele plaanidele õnneks vesi peale tõmmatud. Tehnikahuvilistest ameeriklased saavad endale senisest veelgi suurema CES elektroonikamessi, kus ka fototehnika senisest oluliselt tugevamini esindatud on.

Ametlik pressiteade PMA veebilehel

Point TV – 54. Viis nippi ilusate piltide tegemiseks kompaktkaameraga
autor: Lauri Veerde

Üsna levinud on mõtteviis, et pisikese kompaktkaameraga väga head pilti ei saagi ja et kui tahad, siis osta suur ja uhke peegelkaamera. Päris nii see ei ole. Pildistatud foto ilu sõltub peamiselt ikkagi inimesest kaamera taga. Ka väikese kompaktkaameraga on pildistajal võimalik päris palju ise ära teha, et pilditulemusi parandada. Anton näitab täna viit kompaktkaamera funktsiooni, mida iga seebikarbiomanik erinevates olukordades kindlasti kasutama peaks. Head vaatamist.