Sveni pildilood – 18. Varakevad
autor: Lauri Veerde

©Tekst ja fotod: Sven Začek

Õhus on kevadet, mis on saabunud vargsi ja kuidagi väga ruttu pärast veebruari alguse paukuvaid külmasid. Minu arvates on meil eestlastel oma nelja aastaajaga väga vedanud. Kirjutan seda tükki praegu Lõuna-Rootsis, kus sügis kestab sisuliselt kaheksa kuud ja ülejäänud neli kuud on suvi. Päris masendav. Lisaks Eesti aastaaegade arvule on minu arvates neil ka ideaalne pikkus, mistõttu saab igat aastaaega pikisilmi oodata, seejärel nautida ja lõpuks sellest ka tüdida, et olla valmis uue tulekuks.

Tänavu ootan ma kevadet kuidagi eriti agaralt, mis on mulle endalegi üllatav, sest siiani on kevad minu lemmikaastaaegade edetabelis ikka talve järel teisel kohal olnud. Lemmikut on lihtne pidada, kui see käitub nagu viimase kahe aasta talved – pakub lund, tuisku, külma ja riietab looduse valgesse härmarüüsse.  Tänavune talv ei tahtnud kuidagi tulla, andis saabudes lühikese ülikäreda pakase ja taandus siis, justkui olnuks ta isegi oma külmetamisest ehmunud. See külm aeg oli loodusfotograafile väga nauditav, kuid sellele ei eelnenud ega järgnenud mingeid lumetorme, ei muinasjutuvalgeid härmahommikuid. Tundub nagu proovinuks Külmataat terve talve kahe nädalaga ära pidada ja kadus siis seitsme tuule poole.

Loomulikult võivad ka kevaded erinevad olla, aga nad ei saa tänavuse talve kombel oma tulekuga viivitada, sest päike ei unusta paistist ära ja hakkab iga päevaga järjest kõrgemalt taevakaarel uperpallitama ja siis ei pääse kevad ka talve selja taha peitu ja lihtsalt peab tulema. Isegi kui kevadel ōnnestub pisut viivitada! siis on ju minu lemmikaastaaeg talv sedavõrd pikem. Win-win situation nagu öeldakse. Eks tänavune kevad näitab, kas talve pikaaegne liidripositsioon minu lemmikaastaajana lööb kõikuma või mitte.

Varakevade olulisteks sündmusteks on minu arvates lume sulamine, jääminek, rändlindude saabumine ja esimeste sinilillede ilmumine. Sinilillede mahesinised õied pressivad ennast läbi kuivanud leherisu ja see on justkui värvide saabumine mustvalgesse maailma. Võib olla süvendas minu tänavust kevadeihalust just asjaolu, et Lõuna-Rootsis nägin ma esimest sinilille, kes oli end arglikult nähtavale upitanud, kuid märgates end üksi olevat ei söandanud veel nuppu avada. Nii habras ja ometi nii kindel märk eesseisvatest muutustest. Ootame, vaatame!

Pildi esitlus ja tehnilised andmed:

  • Valgus – Hämar õhtuvalgus paarkümmend minutit enne päikese loojumist. Taevas oli selge, mis annab mõnusalt jaheda sinika kuma. Taustal on näha lahkuva päikese magusat valgust.
  • Pildiformaat – Lõikamata 3:2-le kaader.
  • Kadreering – Sätitus, et oleks näha veel viimast lund, vahutavat vett ja magusat õhtuvalgust.
  • Ava – F9,5 tilt-shift objektiiviga, tagab teravussügavuse kogu kaadri ulatuses.
  • TehnikaNikon D3x + Nikkor PC-E 24mm F3,5 + LEE 3-astmeline hallfilter säri aeglustamiseks vee udustamise eesmärgil.
  • Säritus – F9,5, 5 sekundit, ISO 100.
  • Salvestus – RAW formaadis, konverteeritud Photoshop Lightroom 3 tarkvaraga.

Aprillis ja mais fototehnikale järelmaksu intress 0%
autor: Anni Proosa

Kevadtuuled toovad Photopointi palju häid pakkumisi. Mõnikord pole siiski võimalik poodi minna ja ihaldatud fotokaameraobjektiiv, välklamp või statiiv kohe ära osta. Sel juhul tulebki appi järelmaks, mis võimaldab teatud perioodi jooksul tasuda oma ostu eest osamaksetena. Revideeri oma olemasolevat fototehnikat ja tutvu meie pakkumisega:

Aprillis ja mais on kasulik soetada kauaigatsetud fototehnikat, sest just siis on Photopointi järelmaksu intress 0%. Antud pakkumise puhul on järelmaksu periood 6-12 kuud ning lepingutasu 24,9€.

Point TV – 81. Käed küljes: Canon PowerShot G1X kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Tugev, robustne, raske, täis juhtnuppe ja valikurattaid. Canon PowerShot G1X igast elemendist õhkub tõsidust ning professionaalsust. Kompaktkaameraks on seda suureläätselist aparaati esmapilgul imelik nimetada – siiski on see oma kere-küljes-kinni objektiivi ja peeglivaba pildiotsijaga täisvereline kompaktkaamera. Siiski on G1X kaameral üks oluline omadus, mis eristab seda tavalisest seebikarbist – pildikvaliteet. Sensoriga, mis on pea sama suur, kui tavalisel peegelkaameral, pildistab see Canoni digikompakt peegelkaameraga võrreldava kvaliteediga pilte. See on päris oluline trump ning põhjus, miks PowerShot G1X paljude fotoentusiastide ja professionaalise ihalusobjektiks saanud on.

Eile jõudis PowerShot G1X demokaamera Photopointi peakontorisse. Tegemist ei ole enam prototüübiga vaid täiesti funktsioneeriva mudeliga masstootmisliinilt. Hetkel on see juba teel Toomas Ili poole, kes sellega ka pilti ja videot teeb ning Digitesti veebilehele põhjaliku ülevaate kokku paneb. Esimest saadetist G1X kaameraid on Photopointi poodidesse aga oodata juba lähinädalail. Saladuskatte all võib mainida, et ise ootame seda sündmust juhtuvat juba järgmisel nädalal.

Canoni digikaamerad Photopointis

Point TV – 80. Pentax Optio WG-2 GPS veekindel kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Kui Pentax Optio WG-2 1.5m kõrguselt maapinnale maandub, saab sellega ikka rõõmsalt edasi pildistada. Kui Pentax Optio WG-1 12 m sügavusele vee alla veendub, filmib see ka seal oma FullHD klippe edasi. Kui Pentax Optio WG-1 aga Photopointi poodidesse poondub, teeme me sellest kohe käed-küljes video. Tegimegi. Head vaatamist.

Fujifilm X-Pro1 7000 eurone kohver äriklassis reisijatele
autor: Erki Oras

Erinevad kaameratootjad on viimastel aastatel püüdnud (sh edukalt) tõestada, et kõrge hind pole ainult peegelkaamerate privileeg. Fujifilm on selles võistluses teinud suuri edusamme oma X-seeriaga, kuid Fujifilm X-Pro1 värske komplekti hind (6781 €) kipub konkureerima isegi Leica’ga. Fujifilmi meistrid nimelt on kenasse Globe-Trotter nahkohvrisse kogunud Fujifilm X-Pro1 komplekti, mis sisaldab endas lisaks kaamerakerele ka välist välku ning 18 mm f/2, 35 mm f/1.4 ja 60 mm f/2.4 objektiive. Erinevalt tavalisest X-seeriast seda magusat suutäit Photopointist soetada ei saa, sest neid valmistati vaid 12 komplekti ning saadaval on need vaid Londonis, Harrodsi kaubamajas.