Kuumad kuulujutud: Canoni uus täiskaader hübriidkaamera tuleb 100MP sensoriga
autor: Tarmo Pihelgas

Kui 12. september aastal 2018 avalikustati Canoni esimene täiskaader hübriidkaamera EOS R, siis arvati, et tegemist on Canoni hübriidkaamerate lipulaevaga järgmised aastad. Uus hübriidkaamera teeb nii lahutusvõime kui ka ISO tundlikkusega silmad ette isegi Canoni peegelkaamerate senisele lipulaevale Canon 1Dx Mark II.

Mõned kuud pärast EOS R-i riiulitele jõudmist on aga levima hakanud kuulujutud, et EOS R on vaid sissejuhatus R seeria hübriidkaameratele ning arengusjärgus on lausa 100 megapiksline aparaat. Täiskaaderkaamerast niivõrd suure pikslite arvu välja võtmine oleks esmakordne ning pakuks tõenäoliselt suurt konkurentsi ka keskformaat kaameratele ning seni tootmises olnud täiskaader peegelkaameratele.

Kuna eeldatav presentatsiooni aeg uuele kaamerale on 2020 aastal, siis täpsete spetsifikatsioonide kohta on informatsiooni vähe. Küll aga võib arvata, et uuel kaameral saab olema ka kaamerasisene stabilisaator (IBIS), mis praegusel EOS R mudelil puudub, kuid mida kuulduste kohaselt enne EOS R esitlemist testiti.

Allikas: Petapixel

The post Kuumad kuulujutud: Canoni uus täiskaader hübriidkaamera tuleb 100MP sensoriga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Islandil seiklemas – kaasas DJI Mavic Pro droon ja Tamron SP 70-200mm f/2.8 G2 objektiiv
autor: Ingrid Liivaleht

Juba pikemat aega oli mul plaan minna Islandile enda projekti jaoks pildistama. Näinud lõputult fotosid ja kuulnud palju lugusid sellest maast, siis tundsin, et peaksin enda varustust täiendama lisatehnikaga.

Mõeldud-tehtud, Photopoint suunas mind nende fototehnika renti ja otsisin sealt välja endale sobivad. Teadsin, et Islandi ilmastikutingimused on ekstreemsed, mille tõttu ei saa paljudele kohtadele ligi ning samuti on pandud piirded inimeste ohutuse tagamiseks. Leidsin, et Tamron SP 70-200mm f/2.8 G2 objektiivi Canonile ja DJI Mavic Pro (Fly More Combo) droon oleksid ideaalsed minu vajadustele.

ingrid-liivaleht-islandil-photopoint-fototehnika-rent

Tamron on olnud juba ennist mu üks lemmikuid objektiivi brände – taskukohane, kvaliteetne ja kasutajasõbralik. Mu enda varustuse hulgaski leidub Tamron’i objektiiv, mis on ka enimkasutatud objektiiv.

Sellepärast tundsin, et 70-200mm f/2.8 oleks igati hea täiendus mu puudujääkidele. Kuigi oma maastikupiltidega enamasti tahan kinnist ava, siis mõtlesin, et prooviks ära lahtise avaga maastikupilte, sellest ka 2.8 f-arv.

ingrid-liivaleht-islandil-photopoint-fototehnika-rent_5

DJI Mavic Pro võtsin kaasa kuna leidsin, et enda Mavic Air jääks vajaka. Nagu enne mainitud sai, siis Islandi ilmastiku tõttu on osadesse kohtadesse ligipääs kas ajutiselt keelatud või raskendatud nii jala kui autoga. Seetõttu on droon ideaalne juhitav kaamera kohtadesse, kuhu tavakaamerad ei pääse.

Lisaks on Island väga hea riik kus droone lennutada just väheste seaduste poolest, sest enamus riigist on tühi maastik. Mavic Pro täitis oma ootused, sest oli piisavalt tugev, et kannatada ära ka veidi tugevamad tuuled ja vesise lumesaju.

ingrid-liivaleht-islandil-photopoint-fototehnika-rent_6

Tamroni objektiiv lubas mul jäädvustada detaile ja close-up’e kohtadest ja maastikust, mida harilik tavakasutaja objektiiv poleks suutnud. Autofookus töötas imeliselt olenemata udusest ilmast. Ainuke miinus on objektiivi suurus, sest 70-200mm on väga suur ja raske objektiiv, mille vahetamine võtab paar ekstra sekundit aega, mis fotomaailmas võivad olla olulised momendid. Samuti on see raskendatud kui külmas käed nii osavalt enam ei liigu.

Objektiivi vahetus oli alati kahe inimese töö, kui ma seda just autos ei teinud. Oodates seda kõike ja teadlikult ikkagi valides selle objektiivi nimekirjast, tundsin et see lisapingutus oli tihti seda väärt, et saada pilt näiteks isoleeritud majast Atlandi ookeani ääres ja mäetipust olevat teed pildistades.

ingrid-liivaleht-islandil-photopoint-fototehnika-rent
ingrid-liivaleht-islandil-photopoint-fototehnika-rent

Mavic Pro oli tähtis osa minu projektist, et saada bird’s-eye view Islandi maastikust. Droon võttis üles imelised kaadrid ning lubas manuaalse sätetega seadistada kaadri mulle sobivalt, et hiljem töötluses mu tööd lihtsustada. Samuti oli ta ülitundlik erinevatest oludest, et kasutajat kursis hoida igal lennuhetkel.

Võrreldes Air’iga oli Pro palju vastupidavam ilmastikuoludele, isegi vastutuult maandumine ookeani ääres näis graatsiline, olenemata sellest et ise hoidsin hinge kinni viimase meetrini.

ingrid-liivaleht-islandil-photopoint-fototehnika-rent_7

Varustuse rentimine on alati hea võimalus ära proovida tehnikat, mida pole varem kasutanud kuid tahaks. Ehk aitab see tõsta fotograafi töö kvaliteeti või annab inspiratsiooni uuteks lähenemisteks.

Tamron 70-200mm f/2.8 G2 oli paras väljakutse minu kui minimalistliku varustusega fotograafile. Laenutaksin seda, kui eesmärk on kindel – olgu selleks siis floora ja fauna pildistamine, mida lähedalt ei saa. DJI Mavic Pro on ideaalne droonikasutajatele, kellel on lihtsam versioon sellest ja soovib rohkemat saada ning samuti soovitaks seda tavakasutajale üle teiste.

 


Ingridi tööde ja tegemistega saab tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või veebilehel ingridliivaleht.com

 

Soovid drooni kohta lisainfot? Tutvu lähemalt:

Soovid objektiivi kohta lisainfot? Tutvu lähemalt:

The post Islandil seiklemas – kaasas DJI Mavic Pro droon ja Tamron SP 70-200mm f/2.8 G2 objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony a6400 hübriidkaamera toob silmatuvastusega jälgiva teravustamise ja time-lapse videod
autor: Lauri Veerde

Sony avalikustas eile uue hübriidkaamera nimega a6400. See on 24.2 MP poolkaadersensoriga fotoaparaat, mis paigutub omaduste ja hinna poolest a6300 ja a6500 vahele. Põhiosas on tegemist a6300 kaameraga, millele on lisatud võimsam pildiprotsessor, võimekam autofookus, veidi paindlikumalt liikuv LCD-ekraan ja time-lapse videote tegemise võimalus.

Sony A6400 kõige olulisem täiustuseks on jälgiv autofookus. Sarnaselt a6300 versioonile on ka a6400 kaamera sensoril 425 faasituvastusega teravustamispunkti. Kontrasttuvastusega autofookuspunktide arv on aga tõusnud seniselt 169-lt 425 tasemeni. See on oluline aspekt, sest just kontrasttuvastusega autofookuspunktid vastutavad jälgiva autofookuse eest. Lisaks on Sony teinud tööd, et täiustada teravustamise tarkvaraalgoritme – tulemuseks on A6xxx seeria võimekaim jälgiv autofookus, mis suudab reaalajas tuvastada inimeste näod ja silmad ning neid kaadris teravana hoida – ilma et filmija või pildistaja peaks üldse päästikut poolenisti alla vajutamagi. Sony sõnul on a6400 kaameral ka poolkaadri parim objektituvastuse ja jälgimise võimekus.

Kaamera 24.2 MP sensor on ilmselt senistest kaameratest tuntud kiip, kuid võimsam pildiprotsessor tõstab nii foto- kui ka videorežiimis maksimaalse ISO 32 000 tasemeni. Lisaks annab võimekuse filmida HLG pildiprofiiliga HDR videot ja 1080p 120 fps režiimiga supersujuvaid aegluubis klippe. Või kiirkluubis klippe – sest lõpuks ometi on Sony kaameras ka integreeritud intervalomeeter time-lapse videote salvestamiseks.

 

 

Sony ise reklaamib a6400 kaamerat seda kui ideaalset vloggerite relva. Iseenese filmimine peaks selle kaameraga olema tõesti lihtsam, sest ekraan liigub paindlikumalt üles kaamera kohale, autofookus suudab intelligentsemalt tuvastada näod, silmad ja hoida neid automaatselt teravatena ning kena B-rolli jaoks saab teha nii kiirkluubis kui ka aegluubis klippe. Muidugi on a6400 kaameral ka väga head video baasomadused – kõrgeim lahutusvõime 4K kiirusega 25 või 30 kaadrit sekundis Kusjuures – väga oluline aspekt – video salvestamiseks ei kasutata väiksemat sensori ala (nagu mõned kaamerad teevad) vaid ikkagi kogu sensori pinda – tänu sellele on videokvaliteet parem ja detailid teravamad.

Pange aga tähele, et keresisest stabilisaatorit a6400 kaameral pole – seega ei tule klipid nii sujuvad nagu mõne muu hübriidkaameraga. Samuti pole sel kaameral kõrvaklapi pesa audio jälgimiseks ja kui kasutad kaamera peale kinnitatavat suundmikrofoni (nagu vloggerid ju kasutavad) siis sa ju enam kaamera kohale tõstetud ekraanilt kadreeringut ei näe…

Samuti võib a6400 kaamerale ette heita LCD-ekraani madalat 921600-pikslist lahutusvõimet ja jätkuvalt pisikese, kiiresti tühjeneva NP-FW50 aku kasutamist. Need väiksed miinused ei ole aga tõrvatilkadeks, sest ülivõimega autofookusega, väga kvaliteetse videopildiga ja kiire sarivõttega pisike hübriidkaamera suhteliselt soodsa hinnaga paistab päris ahvatlev tööriist paljudele.

Sony a6500 hübriidkaamerat on Euroopas turule oodata veebruari lõpus. Kaamera eeldatavad soovituslikud jaehinnad on järgmised:

 • Sony a6400 kere: 1050€
 • Sony a6400 + 16-50mm objektiiviga komplekt: 1150€
 • Sony a6400 + 18-135mm  objektiiviga komplekt: 1450€

 

The post Sony a6400 hübriidkaamera toob silmatuvastusega jälgiva teravustamise ja time-lapse videod appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Samyang AF fiksobjektiivi ostul saad 30-70€ osturaha tagasi
autor: Jürgen Veerme

samyang-photopoint

Samyang AF objektiivide tooteseeria Sony E, Canon EF ja Nikon F kaameratele koosneb fikseeritud fookuskaugusega objektiividest, mis sobivad nii astrofotograafiast ja maastikupildistamisest kuni ürituste jäädvustamise ning portreedeni.

Nüüd on sul ideaalne võimalus valitud Samyang AF seeria objektiive endale soetada veel soodsamalt, sest ostul kantakse sulle osturaha 30-70€ väärtuses tagasi. Tagastatav summa sõltub kampaanias osalevast objektiivist:

 • Samyang AF 14mm f/2.8 objektiiv Sonyle – valgusjõulise f/2.8 avaga perfektse fiksobjektiiv maastiku ja arhitektuuri pildistamiseks. Sobib Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaameratele. RAHA TAGASI 70€
 • Samyang AF 85mm f/1.4 objektiiv Canonile – valgusjõulise f/1.4 avaga objektiiv, millel on lummav bokeh – sobides seeläbi hiilgavalt portreede pildistmaiseks. Sobib Canoni poolkaader- ja täiskaader peegelkaameratele. RAHA TAGASI 70€
 • Samyang AF 35mm F/1.4 Sony FE – kiire ning täpse teravustamismootoriga valgusjõuline f/1.4 avaga objektiiv sobib ideaalselt igapäevaseks kasutamiseks. Sobib Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaameratele. RAHA TAGASI 60€
 • Samyang AF 14mm f/2.8 objektiiv Nikonile – valgusjõulise f/2.8 avaga ülilainurkobjektiiv on perfektne maastiku ja arhitektuuri pildistamiseks. Sobib Nikon F bajonetiga kaameratele. RAHA TAGASI 70€
 • Samyang AF 50mm f/1.4 objektiiv Sonyle – see f/1.4 avaga normaalfiksobjektiiv sobib ideaalselt portreefotograafiaks. Mõeldud Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaameratele. RAHA TAGASI 50€
 • Samyang AF 14mm f/2.8 objektiiv Canonile – vaikse ning kiire teravustamismootoriga valgusjõuline f/1.4 avaga objektiiv on väga hea maastiku ja arhitektuuri pildistamiseks. Mõeldud Canoni poolkaader- ja täiskaader peegelkaameratele. RAHA TAGASI 70€
 • Samyang AF 35mm f/2.8 objektiiv Sonyle – ideaalne igapäevaseks kasutamiseks mõeldud normaal-fiksobjektiiv, mis sobib Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaamerate ette. RAHA TAGASI 30€
 • Samyang AF 24mm f/2.8 objektiiv Sonyle – Sony α pool- ja täiskaader peegelkaameratele mõeldud valgusjõulise f/2.8 avaga lainurk-fiksobjektiiv, mis on hea kaaslane maastiku ja arhitektuuri pildistamisel. RAHA TAGASI 30€

Lisaks sobivusele täiskaadri- ja APS-C mõõdus sensoritega kaameratele on neil objektiividel veel ühiseid jooni. Kõik kampaanias osalevad objektiivid on autofookusega ning toetavad infovahetust kaameratega + kõigil on eeskujulik optiline kvaliteet.

Kuidas raha tagasi taotleda?

Kampaanias võivad osaleda ja raha tagasi taotleda eraisikutest ning füüsilistest isikutest lõpptarbijad. Raha tagastuseks tuleb täita avaldus (lae alla) ning see täidetuna edastada seal märgitud aadressile hiljemalt 30.04.2019.

 

Hakka pildistama Samyang AF objektiividega ››

 

Kampaania kestab 15.01 – 31.03.2019.

The post Valitud Samyang AF fiksobjektiivi ostul saad 30-70€ osturaha tagasi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Soojamaareisil koos Photopointi renditehnikaga
autor: Tarmo Pihelgas

Kõik need pildid sotsiaalmeedias türkiis-sinisest veest ning lõpututest rannaliivadest viivad lihtsalt mõtted järgmisele soojamaareisile. Et kadedust maha suruda, siis saigi ette võetud reis Dubaisse, aga enne käisin läbi Photopointi esinduskauplusest.

Seni olin kõikidel reisidel teinud fotosid, mida aeg-ajalt on hea järele vaadata ning meelde tuletada elamusi, mis sai tollel hetkel läbi elatud. Kuna ajapikku ununevad väikesed detailid, siis esmakordselt proovisin reisi jäädvustada videopilti.

Selle tarbeks sai Photopointi fototehnika rendist kaasa võetud Fujifilm X-T2 hübriidkaamera, Rode Videomic Rycote mikrofon, Joby Gorillapodi statiiv, FeiyuTech G6 Plus gimbal ning Metz videovalgusti. Kogu tehnika pidi olema võimalikult kompaktne ning mahtuma käsipagasisse – seega olid välistatud suured statiivid ja valgustid.

Fuji X-T2 hübriidkaamera täitis kõiki neid omadusi, mida ootasin ja lootsin – olles samaaegselt nii võimekas kui ka kompaktne. Kit-objektiiv (18-55mm), mis kaameral komplektina kaasas, täitis reisivideo jaoks kõik vajaliku ning rohkemgi veel.

Viimase tarkvarauuendusega lisandunud 120 kaadrit sekundis ning flog pildiprofiil andis väga palju lisavõimalusi b-rolli filmimiseks.

Olgugi, et kaasas oli nii JOBY gorillapod statiiv kui ka FeiyuTech G6 Plus stabilisaator, siis kahjuks oli stabilisaator suurema osa ajast hotelli seifis. Seda põhjusel, et lisades kaamerakomplektile gorillapodi raskuse ning üritades kaamerat võimalikult stabiilsena hoida, siis jäi videopilt komplektiga kõndides piisavalt sujuv.

JOBY gorillapod tarvikud on küll kallimad samalaadsetest alternatiividest ent need tasuvad igal juhul investeeringu ära, sest võimalusi kuidas neid kasutada on tohutult! Nii julgesin kalli kaamera jätta alumiinium-posti külge seisma, vaid Gorillapod 5K Kit statiivkomplekti abil ning timelaps’i tulemus oli ideaalselt stabiilne.

Kuna tegemist oli pigem puhkuse ning mesinädalate reisiga, siis aega videopildi püüdmiseks nappis ja tagantjärele on selle üle kurb tunne.

Positiivse noodina videopildi osas võib kindel olla, et niivõrd kompaktse reisikomplektiga on võimalik toota väga kvaliteetset foto- ja videosisu. Kogu komplekti käsitlemine oli äärmiselt lihtne ning vaatamisväärsustega tutvudes ei tulnud selle kaasa võtmine kunagi probleemiks.

 

Foto-ja videotehnika rent on ideaalne lahendus, kui vajad tehnikat lühiajaliseks kasutamiseks. Vaata täpsemalt, mis on valikus – photopoint.ee/rent ››

The post Soojamaareisil koos Photopointi renditehnikaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

2 3 4 5 6 7 8 9 10