Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on ainulaadne telefiksobjektiiv
autor: Stephan Redko

Jaapani kvaliteetoptika tootja Sigma andis teada, et peagi on müügile jõudmas ainulaadne Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports telefiksobjektiiv, millest siin postituses ka lähemalt juttu teeme.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports — omadused ja funktsioonid

Tegu on ettevõtte esimese supertelefoto-fiksobjektiiviga, mis on konkreetselt loodud just täiskaader hübriidkaamerate jaoks. Esialgu tuleb see müügile Sony E- ja Panasonic L-bajonetile, kuid võiks ka loota, et mingi hetk tehakse sellest ka Nikon Z-bajonetiga versioon.

Objektiiv tundub oma klassi kohta olevat üpris kompaktne nii disaini kui kaalu poolest. See on pikkuselt 234 mm ning kaalub kõigest 1.4 kg. Ütlen “kõigest”, sest sellist tüüpi objektiivid kipuvad üldjuhul kaaluma mitu kilo.

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS kasutab teravustamiseks HLA lineaarset mootorit, mis toimib vaikselt ja kiirelt. Objektiivi pealt leiab ka kaks lülitit, mis aitavad Sul valida sobiva teravustamisviisi.

Üks nendest lülititest on loomulikult AF/MF, et vahetada automaatse ja manuaalse fokusseerimise vahel. Muide, kui omad Panasonic hübriidkaamerat, siis võta teadmiseks, et Sigma objektiivid (kaasarvatud 500mm f/5.6) toetavad lineaarse ja mittelineaarse fookusrõnga vahel valimist lausa kaameramenüüst.

Teiseks lülitiks on teravustamispiiraja, millega saad valida vahemiku, kuhu objektiiv võib fokusseerida. Valikusse kuuluvad 3,2-10m, 10m-∞ ja FULL.

Kõige lihtsam näide, kus selline asi kasuks võiks tulla oleks metsas linde pildistades — kui Sa ei taha, et objektiiv ekslikult teravustaks eesolevatele puuoksadele, siis oleks kasulik lasta sellel teravustada alates 10 meetri kauguselt.

SIGMA 500mm F5.6 DG DN OS | Sports

Loomulikult vajab selline supertelefoto ka omajagu stabilisatsiooni ning seda pakub Sigma OS2 algoritm kuni 5-stopi jagu.

Jälle lülititest rääkides, siis ka stabilisaatori jaoks on pühendatud eraldi lüliti, mis aitab seda kohandada vastavalt olukorrale. Üldjuhul soovitaksin kasutada OS1 režiimi, mis on sobilik enamus situatsioonide jaoks. OS2 režiim korrigeerib ainult vertikaalset liikumist.

Muude omaduste hulgas leiame Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS objektiivilt ka avarõnga ning selleks vajalikud lülitid (avarõnga lukustus, click ON/OFF). Antud objektiivi avavahemik on f/5.6 – f/32.

Objektiivi ühenduspunkt, fookusrõngas, lülitid ja muud väliühendused on kõik tolmu- ja pritsmekindla disainiga. Lisaks on objektiivi esiklaasil vett ja õlitõrjuvad vääristused.

SIGMA 15mm F1.4 DG DN DIAGONAL FISHEYE | Art

Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS on juba praegu saadaval eeltellimiseks Photopointi veebikaubamajast ning esimene partii peaks müügilettideni jõudma märtsikuu lõpu poole. 

 

Eeltelli Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS | Sports, et kogeda midagi ainulaadset »

 


Kahtlemata on uue kaamera ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume eraisikutele ja ettevõtte nimele ostjatele mugavaid ning paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(4)

The post Sigma 500mm f/5.6 DG DN OS Sports on ainulaadne telefiksobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.