Laienda vaatevälja M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II ülilainurk-objektiivi abil
autor: Stephan Redko

Koos uhiuue lipulaev Om System OM-1 Mark II hübriidkaamera ja M.Zuiko Digital ED 150-600mm f/5.0-6.3 IS telesuum-objektiiviga on peagi müügile oodata ka üht pisut laiema vaateväljaga suumobjektiivi, milleks on M.Zuiko Digital 9-18mm f/4.0-5.6 II.

Tegu on II generatsiooni M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 mudeliga, millest esimene versioon tuli välja juba 14 aastat tagasi ehk aastal 2010. Nimelt, oli see Olympus Micro Four Thirds hübriidkaamera süsteemi kolmas objektiiv, mis üldse turule jõudis.

M.Zuiko Digital ED 9-18mm F4.0-5.6 II

M.Zuiko 9-18mm f/4.0-5.6 II aitab näha laiemalt

Mis teeb M.Zuiko Digital 9-18mm objektiivi nii ahvatlusväärseks on eelkõige selle miniatuurne suurus — kõigest 57x50mm, kui see on sisse tõmmatud ehk mitte kasutuses. Kuna see kaalub ka kõigest 155 grammi, siis võiks kindlasti öelda, et see on üks nendest objektiividest, mida Sa ei pane väga tähelegi.

Samuti märkimisväärne omadus on selle fookuskauguse vahemik. Nimelt, 35mm ekvivalendis saavutad sellega 18-36mm fookuskauguse, mis on üks enim populaarsem vahemik nii foto- kui videograafias.

M.Zuiko Digital ED 9-18mm F4.0-5.6 II

Laiemast otsast pakub objektiiv ülilainurk vaatevälja, mis sobib ideaalselt maastiku-, arhitektuuri- ja kinnisvarafotograafia jäädvustamiseks.

Kitsamast otsast saavutad juba standardse 35mm fookuskauguse, millega saad pildile püüda pisemaid detaile või näiteks portreesid.

Pisidetailide jäädvustamisega aitab veel kaasa M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II objektiivi lähim teravustamiskaugus, milleks on kõigest 0,25 meetrit.

Suuremas osas püsib tesie põlvkonna objektiiv samasugusena nagu 2010. aastal välja tulnud eelkäija, kuid nüüd leidub objektiivi peal uus OM System bränding ning objektiivi toru ise on täielikult musta värvi.

Kui omad “Micro Four Thirds” hübriidkaamerat ning oled oodanud uuemat sorti objektiivi, millega saavutada laia nurgaga kaadreid, siis see oleks hetkel kindlasti üks parimaid variante — eriti, kui tahad kaamerakomplekti suurust hoida minimaalsena.

Uus M.Zuiko Digital 9-18mm f/4.0-5.6 II jõuab Photopointi esinduskauplustesse müügile veebuarikuu lõpus, kuid juba praegu saad selle meie veebikaubamajast endale eeltellida.

 

Eeltelli M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II kohe ära »

 


PS! Too enda vana töökorras fototehnika meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt – photopoint.ee/vahetus ››

Photopoint on OM System/Olympus fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(5)

The post Laienda vaatevälja M.Zuiko Digital ED 9-18mm f/4.0-5.6 II ülilainurk-objektiivi abil appeared first on Photopointi ajaveeb.