Olympuse neljas hübriidkaamera – PEN E-PL2
autor: Lauri Veerde

Olympus lisas eelmisel nädalal oma PEN-seeria hübriidkaamerate hulka neljanda mudeli. E-PL2 kujutab enesest E-PL1 edasiarendatud versiooni nii disaini kui ka tehniliste andmete osas. Lisaks kaamerale endale esitles Olympus veel ka uut objektiivi 14-42mm f/3.5-5.6 MSC, kolme uut konverterit (makro, lainurk ja kalasilm) makrolampi ja bluetooth-moodulit.

PEN E-PL2 kaameral on oma eelkäijaga võrreldes õhem korpus ning veidi suurem käepide. Üpris oluliseks muudatuseks võib pidada tagaküljel asuva neljasuunalise nupu ümber paigutatud valikuketast, mis kindlasti kaamera käsitlemismugavust tunduvalt parandab. E-PL2 12.3 MP sensor on seesama mis E-PL1 ja E-P2 sees Suurem ja parema lahutusvõimega LCD ekraan on 3,0″ diagonaaliga ja mahutab 460 000 pikslit. Sensori tundlikkust saab nüüd seadistada kuni ISO 6400, parandatud on ka näotuvastust ja lisatud SDXC mälukaartide tugi.

14-42mm f/3.5-5.6 MSC objektiivi teravustamismehanist on Olympuse sõnul optimeeritud video filmimiseks. See olevat senistest objektiividest kiirem ning töötavat vaat et hääletult. Lisaks on uue objektiivi ees bajonett konverterobjektiivide kinnitamiseks.

Olympus E-PL2 – olulisemad tehnilised andmed:

  • 12.3 MPl Live MOS sensor
  • Micro Four Thirds bajonett, 2x fookuskauguse kordajaga
  • Mehaaniline värinastabilisaator
  • TruePic V pildiprotsessor
  • 3,0″ LCD ekraan, 460 000 px
  • Live View kontrasttuvastusega autofookusega, näotuvastus
  • Senisest suurem kummeeritud käepide
  • Manuaalsed ja poolmanuaalsed särirežiimid, RAW formaat
  • Säriajad: 60 – 1/4000 sec; ISO ulatus: 200 – 6400
  • Intelligent Auto režiim;  22 pildiprogrammi
  • Sarivõte 3 kaadrit sekundis
  • Sisseehitatud välklamp, välguking ja juhtmevaba välklambi tugi
  • panoraamfotod (kolm fotod pannakse kaameras kokku üheks panoraamiks)
  • Näotuvastus (Nüüd nimetatakse seda “iDetect”, sest kaamera pidavat teravustama täpselt pildistatava silmadele)
  • Videolõik 1280 x 720 (30 fps)
  • Accessory Port 2 ühildub nii vanade kui ka uute lisatarvikutega  (Macro Arm Light ja PENPal)
  • Komplektis koos F3.5-5.6, 14 – 42 mm MSC (Movie & Still compatible) objektiiviga
  • SD/SDHC/SDXC mälukaardipesa
  • BLS-5 liitiumaku: 280 säritust ühe laadimiskorraga
  • Olympuse soovituslik jaehind (F3.5-5.6, 14 – 42 mm MSC objektiiviga komplekt): 599€
  • Jõuab Photopointi: veebruaris-märtsis

Olympus SP-600 saab 22× suumi ja nimeks SP-610
autor: Lauri Veerde

Olympusel on valikus kaks supersuumkaamerat. Üks, mille puhul hinna, suumikordaja ega muude parameetritega tagasi ei hoita (hetkel 30× suumiga SP-800 UZ) ning teine, mis on pisut tagasihoidlikumat laadi. Selleks tagasihoidlikumaks mudeliks oli seni 15× suumiga SP-600 UZ. Nüüd astub aga lavale selle asemik: 22× suumiga SP 610 UZ.

See 14 MP sensoriga suumihunt on võimeline jäädvustama ka 720p HD klippe ning on esimene Olympuse supersuum, kus saab mängida erinevate digitaalsete filtritega (Magic Filters). Filtreid saab lisada nii fotodele kui ka filmiklippidele. kaameral on ka 3D režiim, mis meisterdab kahest kiirelt üksteise järel pildistatud erineva vaatenurgaga pildist ühe 3D foto, mida saab vaadata Panasonicu 3D telerite abil. Kaamera tagaküljel on 3.0″ 230 000 piksliga LCD ekraan ning käsitlemist lihtsustav valikuketas “Live Wheel”.

Olympus SP-610 UZ kaamerat on Photopointi poodidesse oodata veebruaris või märtsis. kaamera soovituslikuks jaehinnaks on Olympus nimetanud 189€.

Olympuse ametlik pressiteade

Pentax K-7 ja K-x tarkvarauuendused lisavad SDXC mälukaartide toe
autor: Lauri Veerde
PMA 2011 jääb ära. Selle asemel tuleb CliQ 2011
autor: Lauri Veerde

Alates 2004 aastast igal varakevadel toimunud PMA fotomess jääb tänavu ära. USA läänerannikul Euroopa Photokinale kerget konkurentsi pakkunud üritus toimub käesoleval aastal hoopis septembri alguses – täpsemalt 6-11 septembril Las Vegases. Messi nimeks ei ole enam mitte PMA vaid CliQ. CliQ 2011.

Eelmisel aastal toimunud PMA 2010 oli murdepunktiks. See oli esimene kord, kus mess ei toimunud mitte uhkes Las Vegases vaid hoopis seal lähedal Anheimi linnas. Üks mõjukamatest kaameratootjatest – Canon – teatas aga üldse, et tema messist osa ei võta. Eks see oli arusaadav ka. Fototarvete tootjad eelistasid aina enam oma uudistooteid näidata suurel ja mõjukal CES messil, sealsamas Las Vegases paar nädalat enne PMA`d. Septembrikuine toimumisaeg on seega igati loogiline, arvatavasti saab CliQ toimuma sarnaselt Photokinale iga kahe aasta tagant, sest viimasega uustulnuk ilmselt konkureerida ei suudaks.

Vaata lähemalt cliqworld.com veebilehelt.

Pentax DA 35mm F2,4 objektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on täna ilmunud ülevaade Pentaxi uuest objektiivist DA 35mm F2,4 AL. See paari kuu eest esitletud ning hiljuti Photopointi poodidesse jõudnud objektiiv meelitab Pentaxi peegelkaamera omanikke oma ülisoodsa hinna ning valgusjõulisusega. Kuid kuidas on lood plastikust konstruktsiooni ning optilise kvaliteediga? Ülevaate autori Margus Männiku sõnul on objektiivi lihtne plastikkonstruktsioon igati tasemel ning seda karta ei ole vaja. Mis aga Margust iseäranis üllatas, oli objektiivi optiline kvaliteetsus. Vinjenteerumist ei esine, geomeetrilised moonutused on pea olematud ja teravus on hea juba täisava puhul, muutudes lausa suurepäraseks F/4 avast alates. Hea valik igapäevase kitobjektiivi kõrvale – eriti mõnus Pentaxi pisemate K-x ja K-r kaamerakerede ees.

Loe ülevaadet Pentax DA 35mm F2,4 objektiivist Digitesti veebilehelt.

Pentax DA 35mm F2,4 fiksobjektiiv