Sinu pildiga konserv, mis näitab aega – uued pöörased fotomeened Photopointis
autor: Lauri Veerde

Photopointist saab nüüd ka konserve. Mõistagi ei ole need mingid tavalised konservid, vaid pigem fotokonservid. Või siis kellakonservid – võta kuidas tahad. Pealtnäha on tegemist täitsa pesueht kilukarbiga, aga sa juba tead, et päris nii lihtne see ei ole. Kui ootusärevuses kingisaaja konservi avab, ei vaata talle sealt vastu räim tomatis (kui sa just sellist fotot ei valinud), vaid kell, mille taustaks sinu poolt sinna lisatud foto. Absurdne? Kindlasti. Originaalne, naljakas ja  huvitav? Absoluutselt.

Karbikaane võib konservkellale poolenisti ette jätta või täitsa eest tõmmata. Kella saab niiviisi asetada tugijala toel lauale või riputada seinale. Konservi tagaküljel on neli magnetit, millega see külmkapiuksel või mõnel muul metallist pinnal püsib.

Valikus on kolme erineva välise disainiga kella – südametega „Love“, rõõmus „Happy Birdhday“ ning päevalilleõitega „For You“. Kella sisemuse saad kujundada oma lisatava pildiga. Proovi kasvõi kohe järgi, kuidas konserv välja tuleb – Photopointi fotomeenete lehel.

Canoni fotokonkursi „Kevade tulek“ tulemused: kevad on kohal!
autor: Jevgenia Dotsenko

Canoni kevadfotokonkurss Snäpi veebilehel näitas, kui mitmekesiselt fotoharrastajad kevade saabumist oma piltidel kujutada oskavad. Konkursile laekunud piltidel oli kevade tulekut kujutatud nii õitsvate lillede, sulavate jääpurikate, loomade-lindude kui ka inimeste ehedate emotsioonide läbi. Muutliku kevade tulekut haaravalt pildile püüda ei ole üldsegi mitte kerge ülesanne. Canoni fotokonkursil osalejatel õnnestus see aga väga hästi.

Konkursile laekunud 721 foto seast valis kolmeliikmeline žürii välja kolm paremat tööd. Žüriisse kuulusid fotograafid Tõnu Ling, Ardo-Jako Olev ja Andrei Sizõhh. Hindamisel jälgisid nad eelkõige kolme aspekti:  õnnestunud kevadhetke tabamine, tehniline korrektsus ja põnev kompositsioon.

Konkursi esikoht ja Canoni peegelkaamera EOS 1100D koos 18-55 IS objektiiviga kuulub snäpikasutajale svefnlaus, kelle fotol „Homme olen udu“ on kujutatud ülessoenev lumememm kes küll kedagi külmaks ei saa jätta.

Teisele kohale rebis end unenäoline pilt luigest. Snäpikasutaja deidriimer võitis endale Canoni kompaktkaamera Powershot SX220. Teise koha töö nimeks on: „Siis, kui veed hakkavad vulisema…“.

Kolmanda koha vääriliseks tunnistas žürii meeleoluka foto ennastohverdavast velomaanist. Snäpikasutaja nastaasika oma on kolmanda koha auhind Canoni kompaktkaamera IXUS 220. Tema pildi nimeks on: “Kevadine nauding”.

Võitjatega võetakse ühendust.

Suur aitäh kõigile, kes oma kevade saabumist Canoni fotokonkursil meiega jagasid. Loodetavasti pääseb hetkel tasahilju meie ümber hiiliv kevad peagi päriselt võimutsema.

Vaata Canoni fotokonkursi “Kevade tulek” esikolmikut ja ka teisi pilte Snap.ee veebilehel

Vanim teadaolev Nikoni kaamera astub oksjonile
autor: Lauri Veerde

Austrias, Viennas toimub 28. mail eksklusiivne Westlicht Photographica oksjon. Üheks seal enampakkumisele minevatest rariteetidest on see iludus ülaloleval pildil. Teadaolevalt vanim säilinud Nikoni kaamera Nikon I. Nikon alustas fotoaparaatide masstootmisega 1948 märtsis ning esimese kaamera seerianumbriks oli 60922. Oksjonile paisatava kaamera seerianumbriks on aga 60934, mis tähendab, et tegemist on kolmanda Nikoni toodetud fotoaparaadiga.

Rangefinder-tüüpi aparaadi ette on keeratud Nikkor 2/5 cm objektiiv. Kogu komplekt on laitmatus korras ja läheb oksjonile alghinnaga 70 000 €. Arvatavaks müügihinnaks pakutakse 140,000-160,000  €. Kui sa selle kaamera endale saaksid siis mis sa sellega teeksid?

Küsitluses osalemiseks külastege palun Photopointi ajaveebi

Loe Nikon I kohta lähemalt siit.

Nikonil täitus 60 miljonit objektiivi
autor: Lenno Grünberg

Nikon Corporation andis uhkusega teada, et 2011. aasta märtsiks on ettevõte oma ajaloo jooksul tootnud kokku 60 miljonit NIKKOR objektiivi.

1959. aastal tõi Nikon (toona nimega Nippon Kogaku K.K.) turule oma esimese peegelkaamera Nikon F koos vahetatava objektiiviga NIKKOR-S Auto 5cm f/2. Pool sajandit hiljem on NIKKOR objektiivid lemmikud nii fotohuviliste kui ka professionaalide hulgas.

2010. aasta augustis ületas toodetud NIKKOR objektiivide koguarv 55 miljonit. Sellest hetkest on Nikon lisanud tootevalikusse kuus uut NIKKOR objektiivi FX ja DX sensoriga digipeeglitele. NIKKOR objektiivid rahuldavad jätkuvalt vägagi laia kasutajaskonna vajadusi. Seda tõendab ka asjaolu, et vähem kui aastaga on ettevõte tootnud täiendavad viis miljonit objektiivi ning ületanud seega 60 miljoni piiri.

Praegune NIKKOR tootesari sisaldab enam kui 60 objektiivi: alates kalasilmast ja ülilainurgast kuni supertele, mikro ning PC-E nihutusega objektiivideni.

Karbist välja: Sony DSC-HX7V digikaamera
autor: Lauri Veerde

Võimsa suumi ja kompaktse korpusega digikaamerat on üpris keeruline valida. Käesoleval aastal esitletud mudelitest peaks  vaatama Canon SX 230HS, Nikon S9100 ja Sony DSC-HX7V poole. Neist kolmest ühe esile tõstmine vajaks põhjalikumat ülevaadet – juba oma objektiivide poolest on nad üksteisega võrreldes väga erinevad kaamerad. Sony trumbiks oma konkurentide ees on esmapilgul täiuslikuna tunduv kompott: GPS, manuaalrežiim,  25 mm lainurk, hea lahutusvõimega LCD, mõnus panoraampiltide režiim ning sellele lisaks veel 3D fotode pildistamine. Samas on selle 10x suumiga objektiiv trio nõrgim ning puudub käepärane avaprioriteetrežiim.  Vaatame lähemalt:  

Karbis on: Sony DSC-HX7V, kasutusjuhendid, CD-plaat fotohaldustarkvaraga “Picture Motion Brauser”, USB-kaabel, toitejuhe,  adapter toitejuhtme ja USB-kaabli vahele, NP-BG1 liitiumaku ja randmepael.

USB-kaabli kaamerapoolses otsas on micro-USB pistik.

Akut ei ole laadimiseks vaja kaamera seest välja võtta. USB-kaabel tuleb kaasas oleva adaptri abil ühendada toitejuhtmega ning kaamera all olevasse micro-USB pessa torgata.

CIPA standardse testi andmeil peaks aku vastu pidama 290 võtet.

Aku ja mälukaart sisenevad kaamerasse alumise luugi kaudu.

10x suumiga kaameratele omaselt ei ole Sony HX7V väga kompakne kompaktkaamera. Seda võib võrrelda näiteks Lumix LX3 või Canon S-seeria aparaatidega. Sony NEX-hübriidid sellest nii väga palju suuremad ei olegi. Suure välimise läätsega objektiiv ning tõsise joonega disain annavad mõista, et tegu on tavalisest vingema kompaktkaameraga. Täpselt nii see ongi.

Kui eest näeb kaamera välja nagu tõsine tegija, siis tagant on see juskui tavaline seebikas. Mõned nupud on visatud ekraanist paremale poole plastiku peale. Kasutamismugavusega need praalida ei saa – nupud on kuidagi liiga korpuse sees, ratas kipub vajutust üritades ikka ringi liikuma ja ratta keskel olevat nuppu saab korralikult vajutatada ainult küüneotsaga.


Kaamera peal olevast rattast saab vahetada pildistusrežiime. Mugav ja hea. Vasakul pool on näha ka stereomikrofon, mis video kõrvale keskmisest paremat heli tootma peaks.

Kolm parimat detaili:

Programmiratas kaamera peal

Kumeeritud ja kompaktkaamera kohta päris suur käepide, tänu millele püsib kaamera hästi käes.

10x suumiga Sony G objektiiv. Ekvivalentseks fookuskauguste vahemikuks 25 – 250 mm.

Sony DSC-HX7V ekraanilt

Sweep Panorama režiimiga on õnnistatud Sony kõik uuemad kompaktkaamerad.

Background Defocus režiim – pildistab kaks fotot – ühe, millel esiplaan on terav, teise millel taust on udune ning paneb need siis üheks pildiks kokku.

Background Defocus režiim toimib paremini siis kui teravustamiskauguseks on vähem kui 30 cm.

15 erinevat pildiprogrammi

3D fotod kolmel moel – tavalne 3D foto, 3D panoraam ning tavaline 3D foto mille juurde salvestatakse ka 2D foto.


Filmirežiimil on võimalik pildistada täielikult automatiseeritult. Saab aga ka valida seitsme pildiprogrammi vahel: Soft Snap (võimalikult väike teravusulatus), Landscape (Võimalikult suur teravusulatus), Twilight (võimalikult pikk säriaeg), High sensitivity (kõrge Auto ISO), Beach (ei jäta heledat liiva  alasärisse), Snow (ei jäta valget lund alasärisse e halliks), Fireworks (ilutulestiku filmimiseks).

AVCHD kodeeringis saab salvestada kolme eri kvaliteediastmega Full HD formaadis klippe. Igapäevasündmuste filmimiseks võib paremini sobida MP4 kodeering, kus on lisaks 1080p formaadile ka 720p ja VGA formaat. Filmides kogu aeg Full HD klippe saab arvuti kõvaketas kole kiiresti täis.

AVCHD saab MP4 formaadi vastuvahetada “Shooting Settings” menüüs.

P (Program) pildistamisrežiimil saab lisaks särikompensatsioonile valida ka viisi, kuida kaamera säritust mõõdab, teravustab ja ISO-numbrit seab

Üks Sony DSC-HX7V eksklusiivsetest omadustest on sisseehitatud GPS moodul, mis salvestab piltide juurde asukohainfo. Selle abil saab fotosid pärast näiteks Google Maps kaardile lisada.


Kaamerasse on lisatud päris korralik kasutusjuhend koos otsingu ning vaatamise ajalooga. Ilusasti kujundatud ja selgelt kategoriseeritud abimees seletab lahti võimalused erinevate režiimide puhul, annab teada ekraanil olevate ikoonide tähenduse, käsitleb esineda võivaid probleeme ning erinevaid võimalusi, mida kaameraga peale pildistamise-filmimise veel teha saab (piltide töötlemine, GPS, ühendamine arvutiga jne).