Tamroni objektiive saab nüüd rentida ka Tartu Kaubamaja Photopointis
autor: Lauri Veerde

Olemas. Lisaks Pentaxi fototehnikale saab Tartu Kaubamaja Photopointist nüüdsest rentida ka Tamroni objektiive Canoni peegelkaameratele. Fotohuvilisi on ootamas kolm Tamroni populaarsemat toru: uus, TIPA auhinnaga pärjatud 70-300mm VC telesuum, maailma suurima fookuskauguse ulatusega  universaalobjektiiv 18-270mm VC PZD ning lainurksuum 10-24 mm f/3,5-4,5. Seda viimast, muideks, on tallinnlased oma Pärnu mnt rendipunkti ihaldanud algusest saadik.

Loodetavasti ei jää need kolm objektiivi ainsateks Tamroniteks Lõuna-Eestis ning oma osa saavad ka makrotajad ja nikonimehed (ja -naised). Millist fototehnikat sina Photopointist rentida tahaksid? Kirjuta selle postituse kommentaaridesse – me loeme kõik kindlasti hoolega läbi ja võtame arvesse.

Objektiive ning nende saadavust nii Tallinna kui ka Tartu Photopointi rendipunktides saad vaadata Photopointi veebilehelt. Hetkel on kõik kolm Tartu tamronit veel saadaval. Nädalavahetus on peagi käes nii et huvilised – tegutsege kärmelt.

Panasonicult uus hübriidkaamera: Lumix DMC-GH3
autor: Lauri Veerde

Panasonic esitleb täna uut hübriidkaamerat Lumix DMC-G3. Nagu nimi vihjab, on see uuendatud omadustega mudel senisest DMC-G2 aparaadist. Uuel tulijal on kõvemate trumpidena välja käia senisest oluliselt kompaktsem korpus ning uus 16.o Live MOS sensor, mille Panasonic väidab olema parema ISO-esitlusega kui G2 aparaadi 12 MP sensor. Aru ma ei saa – kui uus 16 MP sensor on vanast 12 MP sensorist veel parem, siis… kui vinge ISO oleks veel uuel 12 MP sensoril?! See selleks. Uue kaamera täpsemad omadused, tehnilised andmed, brittide vändatud tutvustusvideo ja tootefotod leiad siitsamast alt:

Panasonic Lumix DMC-G3 olulisemad tehnilised andmed

  • 16.0 MP Live MOS sensor; Panasonic lubab puhtamat pilti kõrgetel ISO-astmetel kui 12MP sensoriga G2
  • Venus Engine FHD pildiprotsessor
  • Kaamera ette saab keerata kõiki Micro Four Thirds objektiive; Klassikalised Four Thirds objektiivid kinnituvad kaamera külge eraldi juurde ostetava adaptri abil.
  • Peegelkaamerat matkiv disain – kompaktsem kui G2;
  • Välja keeratav ja pööratav 3.0″ puutetundlik LCD-ekraan, 460 000 px
    • Ekraani puudutades saab pildistada ja teravustada (teravustamine olevat väge täpne). Puutetundlikud on nii kaamera menüüd kui ka taasesitusrežiim
  • Elektrooniline pildiotsija 1.4x suurendus, 100% kaadri katvus, 1.44 MP
  • Manuaalne särirežiim, RAW formaat
  • Intelligent Auto režiim teeb kõike automaatselt (valib pildiprogrammi, seab kontrastsuse/teravuse, tuvastab näod, jne); uus iA Plus režiim lisab puutetundliku ekraaniga toimiva tausta uduseks manamise funktsiooni. Selles režiimis saab tavalisest lihtsamalt seada säriparameetreid ja värvustasakaalu.
  • LightSpeed AF system (sama mis GH2 kaameral) tähendab, et G3 aparaadi teravustamiskiirus on maailma parim
  • Sarivõte: 4 kaadrit sekundis
  • Välguking
  • Salvestab FullHD filmiklippe – 1920 x 1080 @ 60i (sensori väljund on 30p) — stereoheli ning AVCHD koodekiga
    • Filmirežiimil saab seada särituse manuaalselt, samuti saab timmida heli salvestamise tundlikkust
  • HDMI väljund
  • SD/SDHC/SDXC mälukaardi pesa
  • Liitiumaku 270 pauku ühe laadimiskorraga (14 – 42 mm komplektobjektiiviga)
  • Paisatakse turule koos F3.5-5.6, 14 – 42 mm IS objektiiviga punases, pruunis, valges ja mustas värvitoonis juunikuus.

Karbist välja: Pentax Optio RS1500 kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

Ülalolevalt pildilt vaatab vastu retrostiilis disainitud kompaktkaamera. Aga kui sulle see ei meeldi, siis pole ka probleemi sest Pentax Optio RS1500 on selline digikompakt, mille esipaneeli saab kujundada just selliseks, nagu ise soovid. Kaameraga on kaasa pandud 10 skinni, mille saad ülilihtsalt kaamerale ette seada ning nii võid endale kasvõi igaks päevaks uue fotoaparaadi luua.

RS1500 jätkab selliselt Pentax Optio RS1000 kaameraga alguse saanud kontseptsiooni. Uue tulija puhul on aga disainilehtede lisamine tunduvalt kergemaks muutunud.  Objektiivi ümbert tuleb ära keerata seibikujuline rõngas, paber paremal asuva serva alla lükata ning objektiivirõngas taas oma kohale keerata. Pentaxi sõnul ei võta see aega enam kui 15 sekundit. Vaatame lähemalt:

Karbis on: Pentax Optio RS1500 kompaktkaamera, fotode haldamise tarkvara Mediaimpression 3.0, aku, akulaadija, USB-kaabel, randmepael, oranži värvi lisarõngas, 5 eellõigatud fotopaberit, 10 lisaskinni ja kasutusjuhend.

Kaameraga on kaasas viis Ilfordi toodetud fotopaberit. Kui sul on kodus tindiprinter, siis saad nende peale omaenda kujundusi printida. Kõige lihtsam viis on teha seda Pentaxi spetsiaalse veebilehe chameleon.pentax.eu kaudu. Seal saad kujundatavale esipaneelile lisada fotosid või graafikat enda arvutist, saad lisada teksti ja efekte jne.

Laadija on mugavalt ühes tükis – ilma eraldi toitejuhtmeta.

Nagu Pentaxil standardiks, on kaameraga kaasas Mini-B (5-pin) otsaga USB-kaabel. Loodetavasti võtab Pentax peagi kasutusele levinuma, mobiilidel standardiks oleva micro USB otsaga kaabli (see oli olemas Pentaxi uuel S1 kompaktkaameral). Enamus digikaameratest, MP3-mängijatest ja muudest elektroonikaseadmetest kasutab aga hoopis Mini-B (8-pin) otsaga USB-kaablit. USB-standardeid saad vaadata lähemalt Wikipediast.

Need kaamera külge aheldatud kujunduslehed on lihtsalt poevitriini jaoks mõeldud.

Pentax Optio RS1500

10 skinni ja oranž lisarõngas.

Taas 10 skinni

Rõngas käib objektiivi ümbert ära lihtsalt tõmmates.

Seejärel saab eemaldada läbipaistva esipaneeli.

Skinn oma kohale…

Objektiivi ümber olev rõngas ei ole jäik, vaid valmistatud tugevamast kummitaolisest materjalist.

Selline agraarkaamera.

Musta rõnga saab soovi korral asendada oranžiga.

Kui kõrvale jätta lihtsustatud skinnide vahetamise süsteem, siis on RS1500 kaamera identne RS1000 kaameraga.

Point TV – 55. Kuidas vana filmikaameraga pilti teha?
autor: Lauri Veerde

Selleks, et pilti teha, võib osta endale viimase malli peal digikaamera. Aga ei pea. Hoopis huvitavam on tuulata pisut pööningul või keldris, otsida üles vana nõukaaegne fotokaamera, osta sellele film sisse (jah, fotofilmi müüakse ka tänapäeval) ning minna pildistama. Just seda me Ardoga tänases Point TV 55-ndas osas teemegi. Head vaatamist.

Karbist välja: Canon EOS 1100D peegelkaamera
autor: Lauri Veerde

Photopointi jõudis eile Canoni uus peegelkaamera EOS 1100D. Populaarse 1000D järeltulijana asetub see Canoni peegelkaamerahierarhias kõige alumisele pulgale, olles algajatele suunatud ja kõige soodsam digipeegel. 1100D 720p HD video, 9-punktiga automaatse teravustamise süsteem ning 63-tsooniline iFCL särimõõtesüsteem annavad aimu hea fotovõimekusega kaamerast. Sensoriks on senise 10.1 MP asemel 12 MP CMOS, 2.7″ ekraan on algtaseme kaamerale vastavalt madala lahutusvõimega (230 000 px). Kaamera juhtnuppude süsteem on sarnane EOS 550D aparaadiga alguse saanud disainijoonele. Vaatame lähemalt:

Karbist välja võtmiseks haarasin laost EOS 1100D kere. Just mõni hetk tagasi jõudis aga kohale ka 18-55mm kitobjektiiviga varustatud komplekt.

Karbis on: Canon EOS 1100D, laadija, aku, toitejuhe, mini USB kaabel, kaamerarihm ja kasutusjuhendid.

Pordid – kaugpäästiku pesa, mini USB ja HDMI.

Modelliks võtsin kaamera ette Tamroni 10-24mm lainurksuumi,

Ei mingit kummeeritud käepidet. Kõik puha plastik.

Juhtnupud on tõeliselt head ja mugavad. Suuremad kui 550D kaameral.

EOS 1100D (vasakul) ja EOS 550D.

Canon EOS 1100D kere Photopointis: 499,00 € (7807,65 kr)

Canon EOS 1100D + 18-55mm IS II Kit Photopointis: 619,00 € (9685,25 kr)