Sony NEX-C3 toob väiksema korpuse, parema sensori ja rohkem loomingulisust
autor: Lauri Veerde

Sony NEX hübriidkaamerate teine laine on päral. Eile esitletud NEX-C3 võtab oma koha sisse senise NEX-3 hübriidi asemel ning on Sony sõnul maailma väikseim APS-C formaadis sensoriga fotokaamera. Selle pisikese korpuse sees on nüüd täiesti uus sensor – seesama 16,2 MP kiip, mis lubab olla valgustundlikum, energiasäästlikum ja filmimisel jahedam kui senise α55 aparaadi sees kasutusel olnud 16,2 MP suurune räniliistakas.

Sensor ning pisem kere on tähtsamad muudatused kaamera riistvaras. Tarkvaralisi muudatusi on aga ka ning need ei ole sugugi mitte vähem olulised. NEX-C3 on senistest hübriididest vaat et enamgi suunatud neile kasutajatele, kelle senine fotoaparaat on olnud lihtne kompaktkaamera ning kes ei tea, kuidas pildistada manuaal või poolmanuaalrežiimis. Nende jaoks on Sony oma uude kaamerasse pistnud  Photo Creativity režiimi. See teeb lihtsate slaiderite abil võimalikuks avaarvu, säriaja, värvustasakaalu, särikompensatsiooni jne muutmise ilma, et pildistajal oleks vaja teada mis need mõisted tegelikult tähendavad. Seega saab algaja pildistada loomingulisemalt ja kasutada kaamera suurest sensorist tulenevat potentsiaali ära rohkem kui seni.

Olulisemad tehnilised andmed ja tootefotod:

  • Objektiivikinnitus kõigi Sony E-bajonetiga objektiivide jaoks (adapterite abil saab kinnitada kaamera ette ka teisi objektiive)
  • Kompaktne (metall ja plastik) kere kaalub vaid 0,14 kg
  • 3.0″ nurga alla seatav TrueBlack LCD, 921 000 px
  • Sisseehitatud välkampi ei ole. Sony välklambi saab kaamerale kinnitada “Smart Accessory Terminal” pesasse
  • Photo Creativity režiim ning manuaal- ja poolmanuaalsed režiimid
  • ISO ulatus 100 – 12800
  • 2D/3D Sweep Panorama režiimid
  • Mitmed režiimid mis töötavad mitme foto üheks töötlemise printsiibil (HDR, Handheld Twilight, Anti Motion Blur)
  • Picture Effects – digitaalsed filtrid
  • Videorežiim 1280 x 720 (30 fps) stereoheli ja MPEG-4 koodekiga
  • MS Pro Duo ja SD/SDHC/SDXC mälukaardid
  • NP-FM50 liitiumaku, 400 säritust ühe laadimiskorraga
  • Saadavus: suve lõpp

Panasonic GH2 hübriidkaamera ühel jalal keksima ei pannud
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on ilmunud ülevaade Panasonicu fotoaparaatide vingeimast esindajast Lumix GH2. Veebiruumis taevani kiidetud kaamera, mis kõigist hübriididest ning isegi altaseme peegelkaameratest paremaks tunnistatud on, sai Toomas Ili poolt üpris jaheda vastuvõtu osaliseks. Ei meeldinud tõsisele eesti mehepojale selle pikslipuruse sensori toodetud kribu-krabune maastikupilt ega liialt kokku pakitud filmilõik. Kokkuvõttes siiski suurepärane kaamera ning, jah, tõepoolest paremgi kui nii mõnigi algtaseme digipeegel. Kuid lootused olid liig kõrged ja oodetud perfektsusest jäi siin-seal pisut puudu.

Vaata näidispiltide, tabelite ja videoga palistatud ülevaadet Digitesti veebilehel.

Point TV – 58. Teeme tikutopsist fotokaamera
autor: Lauri Veerde

Pildistamiseks ei ole tingimata tarvis viimase malli digitaalset peegelkaamerat. Kui sul on üks tühi ja teine täis filmirull, tikutops, pisut teipi, limonaaadipurk ja šokolaaditahvel, siis saad endale ise fotokaamera e pinhole-kaamera meisterdada. Ardo-Jako on neid palju teinud – nüüd näitab ta ka sulle, kuidas see käib.

Fuji filmid Photopointis

Juunikuus kingime Canon Ixus 310HS digikaamera ostjale vutlari ja mälukaardi
autor: Lauri Veerde

Tänapäeva digikaameratel reeglina enam sisemälu ei ole.  Seega on vaja koos uue aparaadiga kohe ka eraldi mälukaart osta. Lisaks sellele tuleb kasuks ka kaameravutlar – kaua sa seda uut ja uhket masinat ikka soki sees hoiad. Kui hangid endale juunikuus Canon Ixus 310 HS digikaamera, siis jäävad need lisaostud ära. Nimelt on selle aparaadiga kaasas nii kaameravutlar kui ka mälukaart. Silicon Power mälukaart mahutab koguni 8 GB ning on oma kiiruselt (Class 6) ideaalselt sobilik ka HD videot salvestama. Vöökinnitusega varustatud ehtsast nahast vutlar mahutab Ixus 310 HS kaamera ideaalselt enda pehmesse sülelusse ning hoiab selle suurt puuteekrani puhta ja kaitstuna. Vaatame kingitud hobuste suhu:

Pentaxi uus GPS-moodul liigutab sensorit tähtede rütmis
autor: Lauri Veerde

Pentax toob täna välja GPS-mooduli 0-GPS1.  See lisatarvik ühildub Pentaxi uuemate peegelkaameratega K-5, K-r ja 645D. Aparaadi välgukinga lükates salvestab see pildistatud fotode EXIF-infosse pildistamiskoha koordinaadid, kõrguse merepinnast, suuna ning UTC kellaaja. Sellise andmestikuga varustatud pilte on hiljem hea pildihaldustarkvaras asukoha alusel süstematiseerida. Pildipankades nagu Snäp või Flickr saab fotod kuvada kaardil – täpselt seal, kus nad tehtud on.

Sellise standardse funktsionaalsusega aga 0-GPS1 omadused ei ammendu. Pentaxi insenerid tähelendu ei salli ning nii on nad uude lisatarvikusse välja mõelnud funktsiooni nimega “Astrotracer”. Viimane kasutab GPS-i poolt pakutud infot selleks, et välja arvutada tähtede liikumise suund kaamera suhtes vastavas maailma punktis. Võttes arvesse säriaega, liigutatakse siis pika säri korral sensorit vastavalt tähtede liikumisele. Nii ei jäädvustu nende trajektoor pildile ning tähetargad saavad pildistada taevaseid objekte nii et need teravad jäävad. Lisaks sellele huvitavale omadusele saab 0-GPS abil kaamera ekraanilt ka täpset kompassi lugeda.

Pentax lubab 0-GPS1 GPS-mooduli turule tuua juuni keskel.