Nüüd saadaval: Manfrotto statiivikomplekt videograafile Befree Live
autor: Mikk Otsar

maxresdefault

Hea uudis kõikidele videograafidele kellele meeldib reisida ja kellele on tähtis võimalikult väike kaal võtteplatside vahel liikudes. Manfrotto on valmis saanud uue Befree Live statiivikomplektiga. Befree Live näol on tegemist märkimisväärselt kompaktse statiivikomplektiga, mis on loodud just sageli liikvel olevate videograafide vajaduste täitmiseks. Tänu kompaktsele disainile on Manfrotto Befree Live’i mugav kuhu tahes kaasa võtta, lisaks on see väga kerge ja sobib suurepäraselt peegelkaamera või hübriidkaameratega videote üles võtmiseks.

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-2

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-1

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-5

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-3

manfrotto-statiivikomplekt-befree-kit-mvkbfr-live-4

Befree Live mahub ideaalselt pagasisse ning fotokotti â€“ seda tänu märkimisväärsele süsteemile, mis võimaldab statiivijalad kompaktselt kokku “voltida”. Kokkupanduna on statiiv seejuures vaid 40 cm pikkune. Lisaks on Befree’s kasutusel patenteeritud statiivijalgade kaldenurga seadistamise süsteem, mis võimaldab kiiresti ja vaevata jalgade kaldenurka kahe asendi vahel muuta. Videopea juhthoob on kusjuures eemaldatav ja kokkuvolditav, et võimaldada kompaktset kaasaskandmist.

Siiski ei tähenda kompaktne ja kerge disain seda, et oleks tehtud mööndusi statiivi vastupidavuses ja kasutusmugavuses. Komplektis olev Beefree Live videopea võimaldab mugavalt kaamera kallet ja pööret kohandada ning tagab seejuures sujuva käsitsemise. Beefree Live pakub stabiilsust ka suurema kaameravarustuse puhul – maksimaalne kandevõime on sel tervelt 4 kg.

Statiivi tehnilised andmed:
Materjal Alumiinium
Maksimaalne töökõrgus 151 cm
Minimaalne töökõrgus 43 cm
Pikkus transpordiasendis 40 cm
Maksimaalne koormus 4 kg
Kaal 1,8 kg
Statiivipea tehnilised andmed:
 Materjal
Alumiinium
Maksimaalne töökoormus 4 kg
Ette/taha kalle -90° / 65°
Panoraampööre
360°
Lood
Jah
Kaamera kinnitus 1/4″

Sony α6500 hübriidkaamera trumpab teisi üle igal rindel
autor: Silver Pik

sony-a6500-avang-2

Sony a6500 hübriidkaamera tutvustamine eile oli nagu välk selgest taevast – ajakirjanikud, fotograafid ja muud tehnikahuvilised aimasid, et tulemas võib olla uus a9 täiskaader hübriidkaamera ja võibolla ka midagi muud veel, kuid keegi ei oodanud suurepärasele Sony a6300 hübriidkaamerale asendust. Mis veel olulisem – see ei ole lihtsalt väikeste uuendustega kaamera, mida vaikselt tutvustada teistele. See on ikka täisvereline mudelipõlvkonna uuendus, mida keegi ei osanud oodata.

Sony a6500 on konkreetne edasiarendus ülipopulaarsest α6300 hübriidkaamerast. Tuttava vormi juurde on pandud uusi lahendusi, funktsioone täiendatud ning mis kõige olulisem – kasutusmugavus ja paindlikkus on oluliselt parendatud. See kõik tähendab uut sensorit, veel paremat teravustamist, korralikku keresisest stabilisaatorit, paremat nüüd puutetundlikku ekraani, elektroonilist pildiotsijat, paremat videosalvestust, mugavamat WiFi ühendust ja palju muud. Ehk võiks öelda: professionaalsemat kaamerat, kui paljud täiskaader kaamerad üldse on.

 

sony-a6500-002

sony-a6500-003

sony-a6500-004

sony-a6500-001

 

Uuendatud 24,2-megapiksline CMOS sensor

Sony a6500 kasutab täpselt seda sama 24,2-megapikslist CMOS sensorit, mis juba a6300 seest tuttav on. Suure uuendusena on sensori juurde pandud uus LSI protsessor paralleelselt BIONZ X pildiprotsessoriga. See võimaldab veel kiiremat signaalitöötlust ning ka paremat müraeemaldust kõrge tundlikkuse juures. Jah, sel hübriidkaameral on sensori tundlikkus lausa ISO 100–51 200. Lisaks võimaldab uus lahendus tõsta töötluskiirust ning puhvri suurust.

Toimekas pildistabilisaator

Sony a6500 Son sisuliselt samas mõõduklassis, nagu a6300. Samas on Sony suutnud kompaktse kere sisse ära mahutada – olles esimene poolkaader sensoriga hübriidkaamera Sony tooteliinilt, mis sellise funktsionaalsusega. See 5-teljeline stabilisaator stabiliseerib kaamera liikumist 5 stopi ulatuses. Kasutades Sony E-bajonetiga objektiivi, mil integreeritud stabilisaator, kombineeritakse kahe töö, pakkumaks kindlamat lahendust. Samamoodi toimib see stabilisaator ka A-bajonetiga objektiividega, kui kasutatakse seda koos ühilduva adapteriga.

Veel suurem kiirus

Uus protsessor tähendab seda, et kaamera sarivõtte kiirus hakkab vaikselt liikuma kategooriasse “sõge” – kuni 11 kaadrit/sek sarivõte ning sedasi 2o sekundit (ehk 220 kaadrit) – seda koos autofookuse ning särimõõtmisega. Lülitades sisse ka Live View režiim ehk kuvada kaadrite vahel ka uuendatud pilt kaamera ekraanile – siis on kaadrisagedus ikkagi kõrge 8 kaadrit/sek.

Tipptasemel teravustamine

Sarnaselt Sony a6300 hübriidkaamerale kasutab ka uus a6500 kvaliteetsed 4D Focus süsteemi. See tähendab hübriidset faasi- ja kontrastituvastusega teravustamist, kusjuures faasituvastusega teravustamispunkte on jagatud lausa 425. Kombineerides seda uue LSI protsessoriga ning kiirema andmetöötlusega – Sony a6500 hübriidkaamera on võimeline teravustama 0,05 sekundiga, tagama ülitäpse jälgiva teravustamise nii pildistamisel kui videosalvestuse ajal ning seda kõike nii Sony E kui Sony A bajonetiga objektiividega.

Tipptasemel videosalvestus

Kui Sony, siis videosalvestus; kui juba videosalvestus, siis vähemalt 4K lahutusvõimega. Tegelikult on ses kaameras mitmed unikaalsed ja kasulikud lahendused kasutusel. Esiteks, 4K UHD (3849 ח 2160) videosalvestus toimub suht levinud Super 35mm formaadis, kasutades ära kogu sensori laiuse. See omakorda tähendab sisuliselt 20 megapikslist lahutusvõimet ehk 6K jagu andmete talletamist – ülejääki kasutatakse hilisemalt ära videosalvestuse kvaliteedi tõstmiseks nn oversampling metoodikaga. Selles režiimis kasutatakse nii full pixel readout süsteemi ehk reaalselt loetakse iga pildipunkti andmed eraldi üles; kombineerides seda pixel binning vaba andmetöötlust ehk erinevate pikslite andmeid ei kombineerita ega tuletata üksteisest pildiprotsessori tasemel – tulemuseks on moonutustevaba ja detailne videoklipp.

See pole veel videosalvestuse kohapealt kõik – XAVC S koodeki kasutamine tähendab efektiivset video pakkimist, jättes andmetiheduseks ainult 100 Mbps 4K lahutusvõime juures ning 50 Mbps FullHD lahutusvõime juures. Kasutades kõrgemat kaadrisagedust ehk aegluubis videot, saab FullHD lahutusvõimega kasutada 100 kaadrit/sek videosalvestust 100 Mbps andmetihedusega ning seda hiljem 4ח aeglasemalt taasesitada. Vähe sellest, kasutajal on valida kaadrisagedus ühest kaadrist saja kaadrini – et taasesitusel oleks video kiirem või aeglasem.

Professionaalse videosalvestuse jaoks on a6500 hübriidkaameral olemas nii S-Log3 kui ka S-Gamut “lamedad” värviprofiilid, tagamaks järeltöötluses suurem dünaamiline ulatus ning parem värvisalvestus. S-Log profiiliga salvestades lubatakse kuni 14-stopist dünaamilist ulatust.

Puuteekraan ja pildiotsija

Suurt mugavust lisab puuteekraan koos mõistliku rakendusega. Lisaks menüüdes liikumisele või teravustamispunkti valikule saab ka näiteks teravustamiskaugust videosalvestuse ajal nihutada ehk teha focus pull lahendust. Lihtsalt vajuta ekraanile ja hakka sõrme lohistama kuni leiad punkti millele peab teravustamine pidama jääma.

Pildiotsija on sama, mis Sony a7 II seeria täiskaader hübriidkaamerates tuttavaks saanud – 2,4 miljoni pildipunktiga XGA OLED Tru-Finder pildiotsija, mis pakub selget kuva äärest ääreni ning 100% kaadri kattuvust.

Muud kasulikud omadused

Sony a6500 hübriidkaamera tuleb magneesiumissulamist vastupidava korpusega. Sellele on juurde pandud a7 seerialt laenatud disainlahendused, nagu mugavam käepide, vastupidavam bajonett, suurem päästik, C1, C2 ja C3 kasutaja režiimid valikurattal ja palju muud. Lisaks on sel ka väga vastupidav katik, mille minimaalne eluiga on hinnatud 200 0o0 tsükli peale, edestades sellega paljusid sama klassi peegelkaameraid. Praegusele mudelipõlvkonnale omaselt on kaameras olemas ka kõik vajalikud ühendused – NFC, WiFi ja Bluetooth. Lisaks kaugjuhtimisele ja fotode edastamisele saab Bluetooth kaudu nutitelefonist kaamerasse edastada ka asukohainfot.

sony-a6500-005

sony-a6500-006

sony-a6500-007

Oluliseimad omadused:

 • 24,2-megapiksline APS-C Exmor CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus ISO 100–51 200
 • Täiskaader 4D Focus: 425 faasituvastusega teravustamispunkti; 169 kontrastituvastusega teravustamispunkti
 • Teravustamine töötab kuni -1 EV juures
 • Keresisene 5-teljeline pildistabilisaator, kuni 5, stoppi
 • 11 kaadrit/sek sarivõte koos autofookuse ja särimõõtmisega kuni 220 kaadrit
 • Kaamerasisene 4K UHD videosalvestus XAVC-S formaati
 • Pakkimata 4K UHD väljund üle HDMI; 4:2:2 signaal; S-Log3 ning S-Gamut profiilid
 • FullHD 120/100 kaadrit/sek aegluubis video
 • 3-tolline puutetundlik LCD ekraan
 • 0,5-tolline 2,36 megapiksline OLED pildiotsija
 • Bluetooth, WiFi ja NFC ühendused

Sony a6500 hübriidkaamera saabub Euroopas poelettidele detsembri jooksul ning kere jaehinnaks saab olema 1699 € ja a6500 + Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS objektiiviga komplekti hind peaks olema 2799 €

Allikas: Sony pressiteade

Photopointi kaupluses Ülemiste keskuses on kõik fototeenused veerandi võrra soodsamad
autor: Jürgen Veerme

ulemiste-keskuse-photopointi-kampaania-moens

Eesti suurima moe- ja perekeskuse sees asuvas Photopointi esinduskaupluses on hetkel kõik fototeenused 25% soodsamad (ka kliendikaardihindadest).

Meie לlemiste keskuse jaekaupluses saad kohapeal soodsamalt minifotostuudios teha passipilte ja teisi dokumendifotosid. Muidugi saad hea hinnaga tellida paberfotosid, tuua vanu pilte ja filme digitaliseerimiseks, tellida fotokruuse, suuri fotosid seinale ja palju muud – avalda ainult soovi!

Samuti saab www.photoexpress.ee kaudu tellida kättesaamisega לlemiste Photopointi kõikides mõõtudes paberfotosid 25% soodsamalt. Soodushind rakendub automaatselt. Ka kliendikaardihindadest.

Kampaania kestab 06.10 – 09.10.2016

 

Külasta Photopointi לlemiste keskuse kauplust – ootame sind!

Loodusfotode kahur Tamron SP 150-600mm soodushinnaga + tasuta kaasa väärt abimehed
autor: Jürgen Veerme

photopoint-tamronSPA011-blog

Suur sügisene loodusfotode jahihooaeg on käimas ning parim relv selleks Sinu fotokaamera ette on auhinnatud Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD, mis hetkel saadaval soodushinnaga 999€ (tavahind 1399€).

Boonusena anname kõigile oktoobrikuus Tamron SP 150-600mm ostjatele lisakingitusteks alumiiniumist Manfrotto statiivikomplekti ning 24-st õppevideost koosneva fotokursuse “Fototöötlus Lightroom 6 tarkvaraga“. Kingituste koguväärtus 199€!

Selle Tamroni super teleobjektiiviga püüad pildile kõik, mis sügiseselt karges ja uduses looduses on toimumas. Tamronile omaselt võimeka optilise pildistabilisaatori (VC Vibration Compensation) ja kiire USD (Ultrasonic Silent Drive) teravustamismootori abiga saab detailsed fotod talletada ka käest pildistades.

Sobivad mudelid leiad Canon, Nikon ja Sony kaameratele ning superpakkumine kestab 31. oktoobrini 2016.

 

Ära lase käest ühtegi sügis momenti – Tamron SP 150-600mm e-poest ›

 

Uuri Tamron SP 150-600mm objektiivi kohta lähemalt:

Nüüd saadaval: GoPro Hero5 Black
autor: Silver Pik

GoPro Hero5 Black on lõpuks kohal, selleks et jääda. Kohal on Photopointi veebipoes ning jaekauplustes; jääb sinna kättesaadavaks pikemaks ajaks. Tegelikult alles oli see, mil GoPro ametlikult tutvustas oma uusimat, kõige kangemat seikluskaamerat – vaevu kaks nädalat sest möödas. Seetõttu ongi väga hea meel nüüd teavitada, et Hero5 Black on lõpuks saadaval suure ringi jaoks.

Juhul kui sa magasid esialgse uudise maha ning ei tea, mida GoPro Hero5 Black kaamera endast kujutab – pole hullu, tutvustame seda kohe uuesti. Tegu on viienda põlvkonna Hero kaameraga ning nüüd ei tulnudki erinevaid iteratsioone sellest – on lihtsalt Black. Suurimaks uuenduseks varasemate Hero seeria kaameratega võrreldes on just see, et Hero5 Black on veekindel kuni 10 m lisakorpuseta – täpselt nagu Session seeria kaamerad. See omakorda tähendab mugavamat, paindlikumat videosalvestust koos helisalvestusega nii vee all kui märjema ilmaga. Samas on saadaval ka näiteks überkaitset pakkuv Super Suit kaitseümbris, mis on veekindel kuni 60 m sügavusel.

Videosalvestuse osas on samuti väike samm edasi – 4K UHD videosalvestust toetab kuni 25 kaadrit/sek; HDV videot 80 kaadrit/sek; FullHD video kuni 90 kaadrit/sek. Aegluubis video jaoks on valikus alates FullHD 120p kvaliteedist, lõpetades HD 240p videosalvestusega. H.264 koodekiga pakitud video andmetihendus küündib 60 MB/sek tasemeni. Lisaks klassikalisele videosalvestusele on kaameral ka time-lapse video funktsioon ning võimalus salvestada videot tsükliliselt. Kõike seda teeb veel sujuvamaks pildistabilisaator, mis ei ole küll mitte optiline vaid elektrooniline, tagades sellega väikese paindlikkuse kasvu. Videosalvestusele on lisaks ProTune režiimile lisatud ka laia dünaamilise ulatusega videorežiim. See ei ole päris HDR video, kuid paar pikka sammu selle suunas, tagades sedasi natuke suurema paindlikuse videosalvestusel.

gopro-hero5black-003

gopro-hero5black-002

gopro-hero5black-003

gopro-hero5black-005

gopro-hero5black-006

gopro-hero5black-007

Kaameral on 12-megapiksline sensor, toetab nii JPEG kui RAW failide salvestamist. Kasutamismugavust tõstab Session seerialt tuttav ühe nupuga juhtimisloogika, integreeritud 2-tolline LCD puuteekraan ning hääljutimine. Lisaks on juurde pandud ka GPS vastuvõtja asukoha salvestamiseks, Bluetooth ja WiFi ühendus nutiseadme / internetiga suhtlemiseks.

Oluliseimad tehnilised andmed:

 • Video lahutusvõime kuni 4K UHD 30 kaadrit/sek
 • Tipptasemel 12-megapikslised fotod
 • Automaatne videote üleslaadimine pilve kaamera laadimise ajal (GoPro Plus teenuse kasutajatele)
 • Hääljuhtimine, toetab seitset keelt (lisakeeled lisanduvad hiljem)
 • Lihtne ühe nupuga juhtimine
 • Veekindel kuni 10 meetrit lisakorpuseta
 • Steromikrofon ning tuulemüra summutus
 • לhildub vanemate GoPro kinnitustega ja Karma drooniga
 • Profitasemel elektrooniline pildistabilisaator
 • Moonutustevabad laia vaatenurgaga fotod
 • RAW fotode salvestus, suure dünaamilise ulatusega videod
 • Integreeritud GPS vastuvõtja

Igatahes, ei ole vaja moment rohkem sellest kaamerast kirjutada. Tahad seda juba sel nädalavahetusel järele proovida? Siirdu lähimasse Photopointi kauplusesse või telli veebipoest endale see kaamera koju.

3 4 5 6 7 8 9 10 11